Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijny set MP Aquapro 80 - Hornbach

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Akvarijny set MP Aquapro 80 - Hornbach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 07:28 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Petr
vzduchování nezávisí na velikosti akva, ale na tom, co v něm máš... máš-li hodně rostlin a nepřerybněno, ryby nelapají po dechu u hladiny, vzduchovat se nemusí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 20:59 Petr Re: GP
Lampu ne, ale nějaký biostarter. :-)
A ještě mám dotaz začátečníka: Je v takhle velkém akváriu s touhle výbavou nutné ještě nějaké vzduchování, nebo stačí práce filtru (ve verzi s hadičkou)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 14:06 GP Re: Petr
ramecek mi nakonec prasknul v rohach a min. 2x povolilo dno. podezrivam ramecek... davaji k tomu uz reflektory?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 13:47 Petr – rámeček atd.
Zdravím, měli jsme set 64 l. po půl roce začalo akvárko někde v dolním spoji téct. V Hornbachu bez problémů vyměnili, dokonce souhlasili za doplatek s "upgrade" na model 80 (124 l). Tak uvidíme. Co se týče debaty o rámečku, tak jestli si to vybavuji dobře, v manuálu je nákres akvária zasazeného v rámečku a piktogram s přeškrtnutou podložkou. I prodavač nám říkal, že se pod to nemá dávat nic, aby nádrž stála přímo na tvrdé ploše. Jinak spokojenost, filtr filtruje (nevadilo mu ani, že jsem při čištění taky zlomil tu osičku uvnitř :-))zářivky zatím září, v menší verzi kytky i bez hnojení bujely tak, že co měsíc muselo přijít gruntovní pletí. Uvidíme, co s nimi udělá větší prostor, kdyžtak zkusím kvalitnější podle rad níže.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2016 15:58 GP Re: ondrejfojtik
pokud neni, tak zkusit reflektor. ty filtry by mely jit stahnout, prip. nasmerovat, aby to nebylo tak problematicke. az se zanese, prutok sam klesne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2016 10:35 Muž ondrejfojtik [1] – MP Aquapro 63
Koupil jsem tento set MP Aquapro 63 synovi do pokojíčku, trápí mě osvětlení, je tam 1x15W T8 a je tam úplná tma!!! Nějaké rady co s tím? Silnější zářivka v této velikosti neexistuje?
Jinak to akva splňuje svůj účel, akorát ten filtr jede jak v kanále na divokou vodu...
Ale to světlo, to mě štve... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 08:38 Muž grego [1] Re: matak
Ten rámček tam mám cca 5-6 rokov, vyzerá to lepšie a je to v pohode, určite ho tam nedávali len tak, a ak by k akva nepatril bolo by na to upozornenie (ináč ja som do toho rámčeku dal pod akva kartón v presne takom rozmere ako akva, tuším že aj ten bol v tom sete ale dal som ho tam len aby nebolo sklo priamo na umelej hmote. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2014 16:41 Muž matak [7] - Endlerky, Krevetky – zkušenosti
Zdravím také uvažuji o koupi EHEIM Akvárium Aquapro 80 černá 126 l. Je to staré téma takže určitě budou další zkušenosti a má se tam tedy ten rámeček nechávat nebo ne? díky moc PS. ta mp80 už se koupit nedá nikde sem ji neviděl a tenhle set mají ted v hornbachu za 3200

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 17:54 Muž Robo [45] Re: Magda
A neměla jsi pod tím akvem nějaký bordel. Kamínek, zrnko písku? Měla jsi pod akvem i tu měkkou podložku? Neprohnula se ti náhodou skříňka podstavec pod tím akvarkem? Pochybuji že ti na tohle uznají reklamaci. Já bych to typnul na vinu špatného ustavení, ale možná se Hornbach nechá ukecat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 11:23 Magda
Já ho donesla v neděli domů,dnes ho naplnila vodou a v rohu prasklo.Voda vytékala na plovoučku.Zkusím to reklamovat
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 14:23 lap – osvětlení u tohoto setu
Zdravím majitele tohoto setu. Mám konkrétní dotaz - je tu někdo, kdo do osvětlovacího krytu tohoto setu přidával další zářivku stylem patice-patice, předřadník venku? Např. Glomat? Já tento set mám, momentálně ho modernizuji (filtrace, co2, osvětlení atd.) a z Polska jsem si objednal sadu dvou předřadníků s paticemi na zářivky 24w T5. Prodejce mě informoval, že místa v krytu je dost, ať klidně objednám. Tak dvě zářivky se mi tam nevejdou ani náhodou a když bych tam narval jednu, tak ta se téměř máčí ve vodě (v případě že hladina dosahuje spodní hranice, aby nebylo mezerou mezi krytem a hladinou vidět oslňující světlo z akva). Řešil jste někdo posílení osvícení v tomto krytu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 23:57 Muž LMI [6] Re: vladislav
Na Slovensku stojí stále 126 EUR... čo liter to euro :-D
Za 100 podľa mňa nie je vôbec čo riešiť...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 23:23 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Zrovna tenhle akvarijní set jsem přivezl kamarádovi ...Jeho cena je v dnešní době..98 Euro v Hornbachu v Rakousku.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2011 23:11 Muž LMI [6] – Skúsenosti
Pozdravujem. Takže po takmer ročnej skúsenosti s týmto setom (MP Aquapro 80) mu zatiaľ nemôžem nič vytknúť. Ani svetlo mi zatiaľ nepríde slabé, rastliny pravidelne vyhadzujem :-). Nedarilo sa iba pár náročným druhom, čo som dostal v zásielke. Ostatné "bežné" a menej náročné rastliny idú v pohode, s Echinodorus subalatus neviem, čo budem robiť. Listy prerástli cez hladinu... Povedal by som, že postačuje max. pre stredne náročné rastliny, aj keď sagittari sa u mňa nedarí.
Filter je skutočne tichý, na akvarko postačujúci.
Začiatočníkom odporúčam, pomer cena/výkon je podľa mňa vynikajúci.
Dúfam, že to isté budem môcť napísať aj o 3 roky :-D
Čo sa rámčeku týka, aj mne bolo povedané, že je tam iba na prevoz... Dal som pod neho podložku a urobil som dobre... celá je spučená, takže ak by bola hrubšia ako 5 mm, bolo by to ešte lepšie.. predsa len min. 150 kg hmotnosti urobí svoje...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 10:12 Žena LadyDetox [0]
V neděli (17) jsem si toto akvárko přinesla domu. Jsem s nim maximálně spokojená :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.12.2010 11:43 R Muž Silent [5949] Re: beowulfx
Můžu se zeptat co je na těchto setech nekvalitní? Tedy kromě nedostatečného světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 11:38 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
Nebrat, předražené, zbytečně nekvalitní, raději bych se poohlédnul v nějaké akvaristice! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 10:27 GP Re: texis
to jsou stale hezky silny slova. ja rikam, ze vyrobce to zamyslel misto podlozky, ze to nevyhovuje se nepru, viz muj prizpevek. ale to, to ze prodacac tvrdil, ze je to jen na prepravu, tak to kecal a zatim si stojim
www.eheim.de/…
jinak to nema vyznam dal rozebirat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2010 22:00 Muž texis [3] Re: GP
Ja nevim kolik z vas ten ramecek fyzicky videlo ale ja bych ho pouzil maximalne jako drzak skleneneho krytu - pod akva by 100% prasknul uz pri 1/2 naplneni. Navic ani v navode neni zadna zminka o jeho pouziti. Ale to je celkem jedno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 20:59 GP Re: texis
add ramecek - evidentne je urcen k pouziti s kava, to ze to neni idealni, neznamena, ze je pravda, ze je to tam jen kvuli transportu....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 19:48 R Muž romant [27987] Re: Yirka
Taky dávám těmhle tzv. podřadnejm kytkám smich přednost před nějakými špíčky :-D . Naprosto souhlasím a přidávám se k propagaci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2010 19:35 Muž Yirka [9126] Re: Tokuschew
kryptokoryny, hnedovky a anubiasy.... To snad nejsou rostliny? Někdy lepší dobře prosperující (dle některých expertů však podřadné) rostliny než drahé vychytávky, které živoří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 18:39 Muž martino5 [0] Re: Tokuschew
Také vlastním toto akva již třetím rokem. Po správném výběru rostliny jakš takš jdou, ale 2x18W na 126l je málo, takže už mám doma věci na nový kryt a použiju 2x24W(T5) + pořádné reflektory. Měla by to být trošku jiná :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 16:16 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: geminika
Ach jaj.
plastoá podložka rozhodne nie je iba kvôli transportu. je tam na to aby sa nemusela dávať iná podložka a hlavne na to aby nebolo vidieť ten cajrajt, ktorý sa časom vytvorí na prednej časti štrku.
A ešte jená vec. Načo je komu akvárko s jednou slabunkou trubicou?
Na kryptokoryny, hnedovky a anubiasy. Nič iné sa tam pestovať nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 15:49 Muž texis [3] Re: GP
A v cem kecal? Me to prislo rozumne vysvetleni - aby akva nestalo primo na krabici - ramecek v podstate chranil spodni hrany. Jinak bylo ale videt (jak uz nekdo zminil v diskuzi), ze nema smysl ho tam pak davat protoze by pak akva bylo podlozeno jen podel hran a prostredek by byl "ve vzduchu".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 15:24 GP Re: texis
tak to kecal, ale kdyz uz jste to nacali znovu, tak se mi odlepilo dno od steny v mistech zatizeni kameny, coz predpokladam by nemelo sanci, kdyby celoplosne lezelo na podlozce - take mam 126l verzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 15:15 Muž texis [3] Re: geminika
No me dnes pracovnik v Horbachu sdelil ze to tam davaji jen kvuli transportu akva. Jinak ze neni treba a dava se klasicka podlozka pod akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 09:41 Žena geminika [39] - Živorodky
Ja mám tiež toto Aquapro 80 ale 126 litrové ešte v krabici. Chcem sa opýtať, či ten rámik pod akváium treba dať na niečo mäkké, aby sa "odpružilo" a nestálo na tvrdom. Alebo stačí len tá originál podložka, prípadne do tej podložky dať ešte niečo mäkké, napr. karimatku? Dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 00:22 Muž riso [129] - CichlidyRe: akvaristik
OK, diky za nazory, prdnu to do ramecku bez podlozky. Ale beda vam jestli mi to praskne, beda vam... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 22:56 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: riso
To samé akvária Juwel..Maji také dole rámeček...Mám 450 litrové bez jakékoliv podložky rovnou položené na podstavci.. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 22:51 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: riso
Ano, toto akvárium se vkládá do rámečku, který zároveň tvoří krytí spodní vrstvy písku. Všechny akvária MP se dávají do rámečku, je to bezpečné, vypadá to dobře a není potřeba podložka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 21:23 Muž Gordon [22] Re: riso
dej to normálně na nějaký polystyren nebo akvarijní podložku. Rámeček je podle mě zbytečnost. Mám stejný rozměr akva - hornbach, ale kupované samostatně a na akva podložce si to žije krásně.
Tom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 21:04 Muž riso [129] - Cichlidy – mp aquapro 60 XL
Koupil jsem vyse uvedeny set (60x35x40, 84 litru) a je k tomu takovy ten spodni cerny ramecek do ktereho by se melo akvarium postavit. V manualu pisou:

"Put a flexible aquarium underlay on your cabinet. 1 litre of water weighs 1 kg. and with glass, gravel and the aquarium hood you need the security of a flexible underlay to take the weight. If your aquarium has a bottom trim (as with mp furniture aquariums), then an underlay is not neccessary".

Rozumim posledni vete spravne, ze akva dam pouze do toho ramecku bez podlozky??? To ovsem znamena, ze spodni sklo bude lezet na pevne podlozce (ramecku) pouze po obvodu a stred bude prakticky ve vzduchu... coze Predpokladam vahu zarizeneho akva kolem 100 kg moc se mi to teda nezda.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 20:12 Muž LMI [6] Re: Silent
Ďakujem všetkým za rady, vyšlo mi to, že ste viac za ako proti.
Myslím si, že pre mňa ako začiatočníka to bude o.k., prípadné drobné úpravy by mali stačiť.
Až bude, začnem sa pýtať na vhodné ryby a iné začiatočnícke otázky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 22:27 R Muž Silent [5949] Re: LMI
To nepůjde. Kryt je na zářivky T8. Pokud chceš při stejné délce větší výkon musí se použít zářivky T5 a ty už potřebují jiné patice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 22:22 Muž LMI [6] Re: grego
A ešte mi napadlo, keďže trubice sú štandardnej veľkosti, dajú sa vymeniť za iné s vyšším výkonom? Napr. 2x 25 W namiesto 2x18 W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 22:18 R Muž Silent [5949] Re: LMI
Kryt má zářivkové patice vodotěsné, tudíž je krycí sklo zbytečné a jen by po čase fungovalo jako světelný filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 22:16 Muž LMI [6] – Krycie sklo
Ozaj, ako je to s krycím sklom? Podľa toho, čom som pozeral, tam žiadne krycie sklo nie je. Riešili ste to nejakým spôsobom alebo je v tomto sete krycie sklo nadbytočné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 14:55 Muž grego [1] Re: LMI
Ano v sete su standartne T8 (60cm) ja som tam mal žiarivky sylvania daylight, kryt je výrobok mp (ako tu už bolo napísané).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 10:07 Žena Lola [28] Re: LMI
Mám přesně tento set už rok. Ze začátku možná trochu rostliny stagnovaly, ale to bych ani tak nedávala za vinu setu, ale sobě. Musela jsem si vychytat dobu svícení, zeslabit proud vody z filtru, počet a druhy ryb a rostlin atd atd. Trubice jsou tam standartní 60cm T8 a ty se běžně dají sehnat.
Je tam také jaká-si "zrcadlová" fólie pod trubicemi, ale šikovné ruce by určitě ještě dokázaly světlo posílit, kdyby bylo potřeba.
Jediné, co mi na tom krytu skutečně vadí je, že velice často vrchní plastové kryty otvorů rezonují tone a zatím jsem nepřišla na způsob, jak tomu trvale zabránit, takže vždy jen různým posouváním a zatěžováním...
Jinak filtr Eheim - 100% spokojenost, jak s hlučností, tak s výkonem (dá se zeslabit na rozumný průtok) a údržba je snadná i pro ženy neakvaristky :-)
Edit: Jo, a ještě k těm skalárám, měla jsem je tam také, ale po čase jim bylo tohle akvárko (126 l) malé.
Původní tam byly Silvania 2x 18w/765. Já jsem si je po necelém půl roce vyměnila za nové Philips 18W 1x865 + 1x840 a rostliny celkem jdou. A to mi hnojí "jenom" rybičky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 08:07 R Muž Silent [5949] Re: LMI
Problémy s kompatibilitou zářívek bývají u některých krytů od Juwelu. Kryty od MP jsou dělané na standardní délky zářivek takže tam problém s výměnou za běžné třípásmovky nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 07:21 remusator Re: LMI
Ja mám len 1 trubicu 15W.
Je to T8čka. Na to sú štandardy, musí to byť kompatibilné...

Zjednodušenie buď tam máš také hrubšie trubice asi ako palec - T8, alebo také tenšie, asi ako malíček - T5.
T5 sú svietivejšie, avšak nevyberieš si. Pätica je už urobená na určitú dĺžku a hrúbku, je to prispôsobené.Taktiež elektronika okolo toho.

Každé T5 aj T8 sa vyrábajú v rôznych dĺžkach, je to štandardizované a do krytu to pasovať bude.

Napríklad ja mám v 60cm kryte 39cm trubicu tuším.
Čiže pasovať to bude, zoženieš tonu takých trubíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 21:54 Muž LMI [6] Re: grego
Ak máš tento set, aké trubice sú tam? Dajú sa v prípade potreby nahradiť niektorými bežne dostupnými (60, 55 cm)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 21:53 Muž LMI [6] Re: Kerze
Čo sa týka osvetlenia, ak by to nestačilo (čo podľa prepočtov skutočne nemusí), rozmýšľam nad nejakou odrazovou fóliou (alobal?) na vytvorenie "reflektora". Pár takto upravených krytov som už tuto na webe videl, tak hádam by to bolo o.k.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 11:31 Žena kobroor [20] Re: LMI
Jak píše Sid, mám set MP 80. Je to 98 l, má to docela hezký stojan a to osvětlení je dostačující. Proti setu Aquapro 80 - myslím, že to osvětlení je už trochu málo, topítko nepoužívám, tak by mi bylo na nic, místo barevné tapety mám černou tapetu za pár desítek korun, jak filtr čerpací hlavici Atman asi za 200,- s kostkou biomolitanu. Já hlasuju pro set MP 80... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 10:59 Muž grego [1] Re: LMI
Tiež som majiteľom uvedeného setu - zatiaľ plná spokojnosť. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 10:30 remusator Re: LMI
Sám vlastním tento set, avšak jeho menšiu verziu MP 60, to je 63L akvárko, 15W osvetlenie, Eheim Aquaball.
Môžem k nemu povedať len tolko = spokojnosť. Akvárko už 3tí rok bezproblémov, netečie, nepresakuje, nič.
Filter je síce trocha silný, to sa však spraví keď sa zanesie, alebo natlačíš dnu viac filtračnej hmoty. Poprípade môžeš spraviť rozstrekovaciu rampu z priesvitnej hadice. K filtru ale jedno veľké plus, nakolko je absolútne tichý. Ak nedáš tu vzduchovaciu hadičku, ani nevieš že tam filter je ! A to už po 3 rokoch prevádzky takto ide stále. Dokonca aj pri mojej neopatrnej manipulácí s oskou, keď som ju zlomil a vnútri je len polka z nej ! Filter vôbec nepočuť..

Čo sa týka osvetlenia, tak 15W na 40 litrov vody je podľa prepočtov málo (40 litrov, 60 a od toho som odrátal štrk, a to že voda nie je až povrch nádrže, filter, ohrievač, koreň). Avšak niekde mi tu na fóre povedali, že reflektor zvyšuje svietivosť až do 100%. Čiže dajme tomu nech by to tomu pridalo len tých 5W, tak sa dostávame na odporúčanú mieru osvetlenia 0,5W/liter. Osvetľovací kryt naviac v sebe už má niečo ako reflektor, to zrkadielko nad žiarivkou.

Ak by si mal nejaké ďalšie otázky klude sa pýtaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 09:07 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: LMI
Jak píše Silent - MP je součást fy. EHEIM, takže o kvalitu strach nemějte.
V Hornbachu by měli mít v nabídce s ohledem na osvětlení příznivější rozměr akva MP, a sice 80*35*35cm.
Za 2990,- CZK dostanete kromě akva a vámi uvedeného krytu se dvěma zářivkami (a reflektory) i jednoduchou skříňku.
V tomto nižším akva se dají pěstovat i "náročnější" kytky bez nutnosti úprav osvětlení...
Víc tady:
rybicky.net/nadrze/8037
rybicky.net/nadrze/6254
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 08:34 Žena Kerze [14] Re: LMI
:-) Takže bilance: budeš muset vyměnit osvětlení (to je zřejmě odpovídající pro akvárium o polovičním objemu) a filtraci, nejdražší záležitosti na celém setu, zbude Ti akvárko s krytem, pozadím a teploměrem. Tak si spočítej, kolik by stálo to poskládat ze separátních komponentů a podle toho se rozhodni, jestli je to výhodné nebo ne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 23:35 PPro Re: LMI
Koupil jsem před časem pro děti jako startovací akvárko taky set MP v Hornbachu, ale menší 56l. Co je tam problém je vnitřní filtr. Obtížně se reguluje a i při minimálním průtoku je to v akváriu jak v záchodě při spláchnutí.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3803x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14481