Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Caridina cantonensis - barevné formy

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Caridina cantonensis - barevné formy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 21:18 Muž hop [26] - RostlinyRe: llang
Neocaridina heterpoda var. yellow?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 21:07 Muž Lada2 [11] – Re: llang
od koho jestli to neni tajne???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 19:15 Muž hop [26] - RostlinyRe: llang
tak vše záleží na ceně a kvalitě...... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 19:12 Muž llang [5] Re: hop
to je garda. Mam ted moznost dovozu od jednoho majitele akvaristiky v ČB, ktery jezdí do Německa. Pokud by jste nekdo neco chteli, tak se mi ozvěte. Budu se snazit aby to vyslo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 11:00 Muž hop [26] - RostlinyRe: llang
přidám se klidně k tobě, naposledy jsem viděl hezké kousky ny výstavě v hannoveru, věř že kalaba není až tak drahý, byli tam modří tygři za 25E
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 21:12 Muž llang [5] – barevné formy krevetky kantonské
Sháním různé barevné formy krevetky caridina cantonensis. Např. blue tiger, black tiger, hinomura( ty jsou na kalaba.eu ale zdají se mi drahé).Pokud někdo víte kde je sezenu, poslete odkaz nebo pokud je máte, rád je koupím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2010 18:16 Muž Ebi Winter [5] - ŽivorodkyRe: dada
Tady je Caridina cf. cantonensis 'Bee'(bee shrimps) www.aquariofilia.net/… ma oranzovou hlavu a ocasni ploutev a tady je Caridina cf. breviata (bumblebee shrimps) www.aquaportail.com/… a ta ma hlavu i ocasni ploutev bilou.Nazvy v zavorkach je anglicke pojmenovani. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 22:27 dada – caridina cantonensis
Fotka k příspěvku ahoj, mam problem rozpoznat rozdiel medzi druhom bee a bumblebee. vedel by niekto pridat odkaz kedy sa urcite jedna o dany druh, resp nejake odlisne znaky. pridavam foto mojej krevety, neviem co z tych 2 to je.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 14:18 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Fable
Ještě jednou..... Caridina cf. cantonensis var. "Crystal Red" ;-) nemíchat několik názvů dohromady, pak je v tom ten Guláš hmm

Pokud jde o barvení krevtek krmivem, tak to je opravdu častý jev a neznalci na to často skočí :-P

a když už jsem v těch opravách, tak jeden mimo téma.... Neocaridina denticulata.... je staré nepladné označení pro Neocaridina heteropoda - nejznámější varieta je asi "Red Cherry, Sakura, Red Fire".

V odkazu uvidíte, že N. denticulata je barevně velice variabilní www.shrimpnow.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 13:06 Fable Re: Smetex
Tak ta Caridina cf. breviata 'new bee' sa velmi podoba na Neocaridina Crystal Red
shop.miga.cz/…
Podla mna je to ta sama. Sfarbenie sa casto lisi od prostredia kde krevetka zije a od zlozenia stravy. Predajcovia to radi zneuziju a predavaju to ako novy druh... Som zvedavy ako sa vyfarbia moje krevetky. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 12:39 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: GP
Něco jiného je, krevetka 'new bee'
Ta je Caridina cf. breviata a když se podíváte na tento odkaz: www.shrimpnow.com/…
bude vám připadat že ta krevetka je stejná jako tady v atlase jak uvedl Fable hned v prvním příspěvku rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_caridina_cantonensis_var_bumblebee pod názvem C. c. var bumblebee :-D

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 12:28 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Fable
Já bych přidal ještě jednu stránku: www.shrimpnow.com/…
tady hned v názvu vidíte, že ať je to Bee, (Bee/Black Bee/Diamond/Black & White Crystal) - je to jen Obchodní název pro jednu a tu samou krevetku.
Její vědecký název je Caridina cf. cantonensis, kam ještě patří CRS, Tiger a všechny ostatní barevné mutace Tygrů.

Ono je v krevetkách celkem pěkný guláš, který míchají obchodníci, prodejci.
A největší guláš je tady v ATLASE. Příklad: mrkněte na Caridina babaulti - je jich tam hned několik a všechny mají stejný obrázeky. Ten úvodní ani babaulti není. Já k ttěm Green dohodil fotky, aby tam alespoň bylo co má být a ony se promítli do všech variant smich a není to jen u krevetek, pěkný guláš najdete i třeba u ryb.

Já osobně krevetky nekupuji podle toho co kdo uvádí (vyjímka je Vivarium, kde mě pan vedoucí zajistí přesně to o co mám zájem), ale buď když mám možnost osobně si vyberu jednotlivé kousky a už při tom výběru vím co kupuji. Ptotože to vidím. Pokud opravdu chcete přesně to co si objednáte, kontaktujte pana Kučeru ve Vivariu, on s váma probere nějaké fotky a přesně to vám dodá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 09:52 Fable Re: GP
Poslali mi email, ze si pre nich mozem prist. Vypustim ich do akvaria a ked sa zabyvaju a vyfarbia tak ich skusim porovnat s fotkami na internete. Pripadne nafotim a dam to na forum. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 08:12 GP Re: Fable
CR - It can be recognised by 4 white dots on tail and orange-brown nose and tail. There are many others species, which look similar to this shrimp but only the genuine bee shrimp shows orange (wild type).
BB - It is even more similar to the new bee / bee shrimp. But a closer look on the head tells the difference. Bumble bee shrimps have a brown head while new bee shrimps have a pale white one.
Normally the stripes of the wild type of this shrimp are pale white/beige or colorless and relatively wide. The black or dark brown color could become bluish if the shrimps are stressed.

kredit - www.shrimpnow.com

navic mam pocit, ze jsem tu cetl par nelichotivich poznamek na tento obchod a jejich schopnost poznat druhy. jeste nedavno meli na webu docela zmatek...

Jinak to co tam maji jako CB asi bude CB
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2009 20:34 Fable – Neocaridina Crystal Black alebo Caridina cantonensis sp. Bumblebee
Objednal som si krevetky Neocaridina Crystal Black
shop.miga.cz/…
Podla mojho nazoru je to Caridina cantonensis sp. Bumblebee
rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_caridina_cantonensis_var_bumblebee
Ako sa v poznamke pise "Existuje několik barevných variací". V uvedenom obchode maju cervene a cierne, takze Neocaridina Crystal Black je len nejaky obchodny nazov. Na stranke miga.cz/… pisu, ze v roku 2004 predavali Caridina Bumble Bee. :-)
Co si o tom myslite?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 5001x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14480-caridina-cantonensis-barevne-formy?od=51