Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Koi kapr - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Koi kapr - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2023 15:41 Smanyw – Krvavé žilky na šupinách
Fotka k příspěvku Zdravím všechny
U dvou koi kaprů bílé barvy se objevily na šupinách krvavé žilky.
Nevíte někdo co to je a jak kapříkům pomoct?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2023 13:21 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Lagrfled
- postiženou rybu odlovit, vyfotit detailně
- zřejmě půjde u tukové bulky, pokud to je pouze u jednoho jedince, jinak by se jednalo o parazitárni problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2023 12:14 Lagrfled
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim Vas, mam nekolik let jezirko s koi kapry a jeden z kapriku ma na sobe takove bile “boule”, (viz foto), ktere v lete temer nemel, ale nyni v zime se mu zvetsuji a pribivaji nove.

Poradili byste mi prosim, o co se muze jednat a jake je reseni?

Dekuji moc, preji uspesny start do noveho roku.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2020 21:18 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Zbyněk
- příčin může být několik, to asi takle podle fota vám nikdo s určitostí neřekne
- může se jednat o alimentárni problém, ale klidně o vnitřní nádorové onemocnění některého z orgánů
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2020 18:55 Zbyněk – Kapr jako míč
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chovám KOI kapry ve vnitřním jezirku.
Jedna ryba začala tloustnout v břiše do obou stran( trvá to už cca 8 mesíců). Neví někdo co jí je?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2020 00:43 Julek – prosba o stanovení nemoci příp.léku
Fotka k příspěvku Zdravím Vás odborníci.
Na jaře jsem na pár kusech kaprů objevil nazelenalé mapy jako hlen ? plíseň, která postupně pokryli celou rybu a ta pak následně chcípla. Postižené ryby se chovali nestandardně, drželi se více u břehu, byli spomalené, takže se nechali chytnout do podběráku. Po vzduchu nelapali. Takže jsem před létem kompletně jezero vypustil, ryby přebral do vedlejší menší nádrže a po měsíci zdravé vrátil zpět do původního jezera s čistou vodou, po dezifekci...atd. Voda se začala v letě samozřejmě kalit a zelenat, tak jsem dokoupil ke kyslíkování i velkou filtraci tlakovou, takže voda začala být zase pěkná pruhledná. Do včera jsem byl v domnění že bylo nebo je vše v pořádku a najednou jsem objevil tentokrát pouze asi 4 cejny /byli tam jen 4/ s tou samou nemocí a příznaky, kapři zatím OK. Poradí mi prosím někdo fundovaně co je to za nemoc a jakým způsobem zasáhnout /lék/? Jezero je o velikosti ca.25 kubíků, 2 metry hluboké. Modrou skalici jsem zkusil použít ještě na jaře, ale nic to nepřineslo, a radu abych každou rybu omýval v nějakém roztoku jsem také zkusil, také bezvýsledně, stejně to pochcípalo a vzhledem k rozměrům a hloubce to ani není možné. Víceméně mě zajímá použití nějakého cíleného plošného léčiva. Je zvláštní že to chytne vždy jen pár kusů. Jezero mám již 20 let a nikdy jsem nic podobného neřešil. Pro lepší viditelnost jsi prosím fotku stáhněte a zvětšete. Ryba v pravo je již pokrytá skoro celá včetně ploutví a ta v pravo na ní to ještě začíná.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 15:47 Adéla – Prosím o radu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojky náš kapr má po sobě takové boule, po celé stráně.. mají to tři kapři ale na tomto je to nejlépe vidět. Kapři zimovali v jezírku bez potíží. Snad postačí fotka je nutné ji přiblížit je to ten úplně oranžový kapr. Ryby nejsou apatické, plavou dobře, po dechu nelapaji a povlaky po sobě nemají? Poradíte co to je a jak s tím naložit? Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.03.2020 23:43 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Anthrax
- pouze doplním
- jde vlastně o abnormální množství tkáně, ke kterému dojde, pokud se buňky dělí více než by měly, nebo neumiraji když maji
- v tomto případě jde o benigní nádor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.03.2020 22:19 R Muž Anthrax [4787] Re: vlka
Tumor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2020 21:43 Muž vlka [3453]
Hezký večer, nevím, jestli to patří sem, ale může mi někdo přeložit, co tomu kapřikovi operují. Děkuji. www.youtube.com/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.09.2017 21:24 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: smile
-když myslíte ,vyvracet vám to nebudu
-karantena nemá nic spoleřného ,jak dlouho je zaběhnuté akvárium ,navíc ve vašem případě je to spíše přitěžující faktor
-atd . ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2017 16:52 Muž smile [1] Re: lacewings
tone 100l akvarium zabehnute 2 roky pre 3 kaprikov do 5 cm a par cherry krevetiek co tam mam si myslim ze neni az tak zla karantena. Teplota vody 17°C. Ak preziju a uzdravia sa pojdu do jazera.
EDIT- Samozrejme filter a bublinky idu nepretrzite. Ohrievac som odpojil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2017 13:16 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: smile
-domnívám se ,že z uvedených fotografií bohužel nepůjde určit přibližný typ onemocnění ,včetně uvedeného infa
-jedině snad základní koupel mimo akva v kuchynské soli
-20-25 g NaCl na 1l vody v délce koupele 10-15 min
-usuzuji ,že podstatnou pokračující příčinou bude u vás zřejmě vysoká teplota v kombinaci s prostředím ,ve kterém provádíte "karanténu" tohoto druhu ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2017 12:28 Muž smile [1] Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je v akvarku. Ale ako dlho to ma neviem. Uz mi taky prisiel. Nechal som ho v karantene kym nepridem na to co mu je.mam este jedneho a ten to ma mensie na oboch stranach. Pokusim sa odfotit z boku ale moc nechcu pozovat. Inak sa tvaria uplne zdravo. Pekne plavaju a aj zeru. Tu je druhy kaprik.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 20:53 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: smile
-zkuste boční foto ,jak dlouho jsou příznaky
-v čem to plave ,jezírko , akvárko, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 20:32 Muž smile [1]
Fotka k příspěvku Ahoj. Vie mi niekto poradit co za parazita alebo chorobu ma tento kaprik? Dakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 10:21 Ota K – Koi - nemoc
Jsem začínající chovatel koi - přes 1 rok, jezírko 17m3. V dubnu zakoupené ryby začaly postupně v srpnu hynout - již 5ks + asi 2 další: Nejprve po ocase padají dolů, pak na přítoku lapají po vzduchu, postupná ztráta barev; u dvou také deformace těla při pohledu shora, ztráta chuti k jídlu po cca 5 dnech. Na povrchu těla jsem nic nenašel. Úhyn za cca 10 dnů. Hodnoty vody bez změny. Oproti loňsku mám více řas ve vodě. Loňské ryby (= již jsou velké)bez těchto příznaků = v pořádku(?). Co dělat? Prosím, poradí někdo? Příp. kde lze provést parazitologické vyšetření? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2015 10:30 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: JNK
Už první věta je neskutečná blbost. Chovat dlouhodobě rybu, která dorůstá délky až jeden metr a váhy i přes deset kilo v plivátku o objemu jeden kubík je naprostá hovadina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2015 06:25 JNK – nemocne oci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tohoto Koi chovám v jezírku už hodně dlouho(cca 5 let). Je to zkušební, provizorní jezírko o objemu cca 1m3. Až teď jsem si na jaře všiml, že má nějaké divné oči. Nevím jestli je to paranoia nebo opravdu se něco s rybou děje. Poradíte prosím. Zatím jsem zvyšil poměr soli v jezírku. Chci mít toto jezírko jako karanténní nádrž pro již vybudované větší jezírko a nerad bych začal zrovna s nemocí. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 23:27 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: DanH
Děkuju moc tak na konec je zíítram usím ulovit a zabít :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 21:27 DanH Re: Tom25
Jestli chceš víc informací, tak doporučuji www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 21:09 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: romant
A to se opravdu nedá léčit a co s tím pak ? jak mam předejít další nákaze ? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 17:25 R Muž romant [27987] Re: Tom25
Nejsem odborník na jezírkový ryby, ale možná že by se dalo uvažovat o tomto. rybicky.net/nemoc/lymphocystis . Znovu opakuji, nechci děsit, ale mě to prostě podle těch fotek k tomuhle moribundusu svádí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 17:21 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: Surdo
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku je mu to trošku podobné já zítra vyfotím toho jednoho kapříka a pošlu vám to sem třeba pak budete vědít více.
Edit: Lidičky tak takhle to vypadá ty bouličky tak kdo by věděl poradíte prosím co s tím dělat neboj ak léčit díky moc :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2015 21:41 Muž Surdo [35] Re: Tom25
nie su to kiahne ?

www.koikapor.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2015 19:35 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: cezarmilan
Děkuju Milane díval jsem se a nic jsem tam nenašel ohledně toho co mají ti mí kapříci :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2015 18:01 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Tom25
Ťukni na cdn.sera.de/… ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2015 10:08 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků) – Nemoci u jezerních rybek
Ahoj potřebuju poradit lidičky kdo se vyzná víc ohledně jezírkových rybek . Vyskytla se mi nemoc u 2 kaprů koi udělali se jednomu u pusy s obou stran takové bouličky oteklé do takové bílo šedé barvy pak má jednu v puse na horním patře nevím co to je za nemoc ,ale hlavně rybka se snaží jíst ,ale jak to má oteklé tak nemůže otevřít pořádně ústa ten druhý kapřík ten to má z jedné strany jen tu bouličku je to tvrdá boulička a nevím jak je vyléčit s toho ,když tak dnes ještě dodám foto . Díky za různé návrhy a rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 19:31 tomáš
Fotka k příspěvku zdravím všechny odborníky, nerozeznáte někdo co má koi s okem, objevilo se to někdy před dvěma lety u třech ryb,( celkem jich je 20) jinak žádné příznaky u ryb nepozoruji. děkuji všem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 19:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
Tak oodinium fakt velké není... smich Zarudlé skvrny také signalizují třeba přebytek dusíkatých látek ve vodě...jak říkám, může to být ledacos...i ten tvůj vir...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 15:18 - Re: LiborSprysl
Predstav si,že to s pigmentom nemá nič spoločné.Teraz si predstav vírus(vnútorné pôsobenie),alebo parazita (vonkajšie pôsobenie).A teraz si predstav bieleho koi(jedného má kolega aj takého) a na ňom sčervenané (zrudlé) plutvy a kožu.Ako keď ťa štípne komár a okolo sa ti to začervená,alebo ako keď dostaneš facku a pozrieš sa do zrkadla na líce.(to je príklad čo smich )
Preto ma to ťahá k tomu SVC.Na koži kapra vraj žiadne parazity nie je vidieť(jedine,že by boli dáke mini)
Svoje koi má viac ako 5 rokov(takže riadne kúsky).Nové neviem aké pridal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 05:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
To je víc než křišťálová koule...jsou začervenalé...představím-li si koi kapra, který má po těle velmi často červené barevné skvrny i jako zdravý, pak těžko z toho něco dovozovat. Hodně mých zákazníků letos díky častému a prudkému střídání teplot chytalo ryby v jezírkách oodinium...Těžko říct
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 17:02 -
Známemu po dokúpení nových jedincov do chovu chorejú koi.Ležia na dne,sú začervenalé,obtierajú sa(takto mi to popísal).Ako som tak prelúskal
www.margoc.sk/…
www.xtremekoi.sk/…
tak mi to príde najskôr ako jarná viréma SVC.Len či sa aj pri SVC obtierajú.Máte niekto s ochorením skúsenosť.Popisujú len teplotu nad 17C.Netreba dáke liečivo?Kolega kúpil Praziquantel na parazity.Ak to sú parazity.Skôr si však myslím,že to bude ten vírus SVC.Alebo jedno pridružené k druhému.Nemôžu to byť motolice?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 21:59 disfan Re: Martin
to nevim ale asi pred mesicem jsem delal udrzbu, vymena vody odsani bahna a kaprik mi neprisel nemocny ani dalsich 15ks..nevim mozna jsem to nevidel..no jo ted uz budu odsavat bahno a humus na podzim aby tam pod ledem bylo cisto..a hloubka jezirka je cca 1,2m takze mrznout asi nemrznou..koupil jsem ho jen minuly rok a nevypada zas tak naprd no jo ted jo...uvidime zda to vydrzi :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 21:23 Muž Martin [3] Re: disfan
POkuď byl v jezírku,nemůžou to být omrzliny? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 20:48 disfan Re: Kacoo
Fotka k příspěvku jj ano supiny jsou asi slezeny ...co to podle vas znamena?? prikladam dalsi foto z ,,lecebny,,...jinak jsem ho musel prekryt neb mi vyskocil chudak ufff...ted uz nevyskoci :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 20:22 Muž Kacoo [10] - CichlidyRe: disfan
Jen dotaz to vypada jako kdyby mu slezla kuze s supinama je to tak ci se pletu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 20:19 disfan Re: osiris
jj uz je v karantene zvysil jsem mu teplotu pridal trosku soli a flkanul tam FMC uvidime zatim je culy tak sam jsem zvedav jestli se z toho dostane...ostatne ryby zatim nejevi projevy viditelne...asi byla dlouha zima a tento chudak to odnesl :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 19:27 osiris Re: disfan
Jedině karanténa jinak to odnesou ostatní ryby a může ti to tam i zůstat do budoucna pokud nechceš znova zakládat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 19:16 Muž Kacoo [10] - CichlidyRe: disfan
Ja bych si s tim moc nehral,aby se to nerozsirilo i na dalsi. Pokud nemas prostor na karantenu radim radsi utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 17:01 disfan Re: disfan
no jo je to hodne rozsirene ale ja to nevzdavam...kaprik normalne plave i prijima potravu tak to skusim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 14:12 Muž karelpavel [18] Re: disfan
Tak tohoto bych už neléčil :-( X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 13:50 disfan – nemocny koi
Fotka k příspěvku dneska jsem vytahnul jednoho kaprika cekalo mne nemile prekvapko :( začínam s lečbou ale dle vas je to plisen nebo bakter infekce nebo oboje? mate nekdo skusenosti s lecbou koi?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 13:07 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové rybyRe: Yirka
Tak to sem si oddychl. Nemá to ani zakrvavělé a je to bez plísně. Je to jenom natržený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 09:42 Muž Yirka [9126] Re: Lukys1
Za normálních okolností drobná poranění šupin, natržené ploutve a pod se bez problémů docela rychle zacelí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 06:59 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové rybyRe: Yirka
A co ta ploutev, sroste nebo ne? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 19:10 Muž Yirka [9126] Re: Lukys1
No ale v těch 8cm vody má šanci se rychle zranit znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 19:01 Muž chicko [124] Re: Lukys1
Doroste, ale pozor na plíseň. ta prevence by tomu měla zabránit. jen mne udivuje 8cm, to jsou ještě malí ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 17:36 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby – Natržená ocasní ploutev
Včera jsem si koupil 2 koi kapry. Ale než je v pátek povezu na chalupu do jezírka mám je ve vaničce na beton asi 70x40x40, kde bylo asi 15-20cm vody. Jeden vyskočil ale byl jsem u toho, tak sem si toho všiml a vše je v pohodě. Teď mají vody asi 8cm aby nevyskočili. Jenže si natrhl ocasní ploutev mezi paprskama. Sroste mu to? Bude mu to vadit při plavání? Ihned sem dal prevenci proti nemocem po přivezení, kdyby byly nějaké zárodky ze zverimexu.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 1668x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14441-koi-kapr-nemoc