Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Žáby a žabky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Žáby a žabky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 14:55 Buro8624 Re: Sonja
mam jedno drapatečku a nevydim ziadne komplikacie ziju mierumilovne z ostatnymi rybami v akva ak chcete vediet ake tam mam ryby pozrite profil ....nechce sa mi pisat palec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.03.2008 14:50 vóťa Re: Sonja
záleží jaké druhy ryb máš v akváriu, žabka, pokud máš na mysli drápatečku, rybkám nijak neublíží, avšak agresivnější druhy ryb by jí mohli okusovat či celou pozřít, s želvou už je to komplikovanější, ta si na rybkách povětšinou ráda smlsne,její výkaly více špiní vodu, opět by záleželo na druhu ryb a želvy které by spolu měly soužít, navíc ne každá želva žije jen ve vodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 14:49 Muž recht [10] Re: Sonja
Zelvu bych neriskoval... ;) To by ti tam nemuseli zadny rybicky zustat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 14:29 Sonja – Mohou mezi rybicky do akvarka zabky a jini zivocichove?
Mam akvarko par dni. Uz jsou v nem zabydlene rybicky...a napadlo me jestli by k nim sla dat treba zabka kterou jsem videla v akvaristice nebo zelva ? :) nebudou pro ne pak rybicky potravou? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 23:20 Muž JirkaJirka [10] Re: Metz
jo jo k rybam jedine drapatecka, drapatka by postupne svacila az by akva bylo prazdne. dokaze posvacit i ancistruse
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 19:18 Metz Re: Eva_R
no drapatku necu snedla by mi ryby a rak uz tam dááááávno neni ja bych tu drapatečju at ji muzu dat k rybičkám ale pěkne sou obě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2007 18:22 Muž JirkaJirka [10] Re: Eva_R
:-) nevim co by na to rikal rak. Raka bych nedal ani do spolecneho akvarka. Zda se pomalej ale zdani klame. Ve spolecne akva jsem mel jen drapatecku ale to uz je vic jak dva roky umrela :-( ale asi ji zase poridim ;-) neni nad zabky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 18:14 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: JirkaJirka
Jirko, já mám taky drápatky mnohem radši ano akorát že ty rybky by z nich tak nadšený nebyly :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 18:12 Muž JirkaJirka [10] Re: Metz
Eva to myslim napsala jednoznacne ;-)
Drapatku nebude problem sehnat rekl bych je je castejsi nez drapatecka a pokud chces k rybam tak je jasna volba ale ja bych se primlouval za drapatku je to spolecenskej tvor a dovedou uzasne veci.
hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.12.2007 18:03 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Metz
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Drápatečka má plovací blanky i na předních končetinách, drápatky tam mají jen prsty bez blanek.
1. foto: drápatečka
2. foto: drápatka

bohužel nevím, kde by se daly u vás sehnat, ale mají je občas ve zverimexech, akvaristikách nebo na burzách.)

Edit: teď koukám, že máš v akvárku i raka, tak bych radila dát tam drápatečky, až tam rak nebude, ublížil by jim...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 17:50 honky Re: Metz
drápatečka je placatější, malá, má malé oči a je jen hnědá, drápatky jsou i albíni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 17:42 Metz – žabky
jak rozeznám drapatecku od drapatky?abych si nekoupil drapatku a pak by mi snedla ryby a kde se da v roznove pod radhostem sehnat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2007 21:12 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: kachnitch
Fotka k příspěvku Ahoj, prvni rozlisovaci znak je podle mojich zkusenosti asi cena :-) drapatecky byvaji levnejsi nez drapatky, co jsem videla tak male drapatecky (prodavaji tak 2cm velke) stoji kolem 20Kc, drapatky kolem 40Kc. Ale treba to tak neni vsude.... Hlavnim rozlisovacim znakem je, ze drapatecky MAJI i mezi prsty PREDNICH koncetin plovaci blany, a drapatky, ty co vyrostou a vyzerou cele akvarko, je nemaji :) S bojovnicema zkusenosti nemam, ale rekla bych, ze se snesou v pohode. Pres den jsou zabky skoro porad schovane. Jak velke akvarko potrebuji dve zabky nevim, asi cim vetsi, tim pro ne lepsi, ale asi by spokojene byly i v takovych 20 - 30l. Ja mam pet drapatecek spolu s rybkama ve 112l, a klidne by se tam jeste nejake vesly ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2007 16:38 Kachnitch
Ahoj
Potrebovala bych poradit, jak v obchode rozeznat drapatku od drapatecky. Nevim, jak moc male/velke jsou, kdyz jsou malicke. Nerada bych si koupila zabku s tim, ze je to drapatecka a pak najednou koukala, jak mi postupne mizi rybky coze. Taky bych se chtela zeptat, jestli se snesou s bojovnicema, nebo je mam radsi soupnout do samostatneho akva. V akvaristice jsem vide A posledni otazka: jak velke potrebuji akva 2 zabky. Zkousela jsem neco ohledne chovu najit na netu, ale moc jsem nepochodila. Takze spoleham na rady zkusenych chovatelu ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2007 12:23 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Yama
Nějaký informace jsou na iFauně www.ifauna.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2007 12:22 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Anonym
Drápatka by drápatečku sežrala!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2007 10:52 Žena yama [25] – rosničky a jiné žabky
Ahoj! Můžete mi prosím někdo poradit nějakou stránku, kde bych se dozvěděla o chovu rosniček nebo jiných žábách, které potřebují i souš. Díky moc!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 12:47 Muž []
ahoj, chci se zeptat jestli se dá chovat drápatka a drápatečka společně v jednom akvárku ? Díky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 2568x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14382-zaby-a-zabky-chov?od=101