Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Polystyrenové pozadí

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Polystyrenové pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 15:04 Muž Eff [417] - RostlinyRe: karolO
Můžeš, ale vybíral bych si jemnější zrnitost - méně se drolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 15:03 Muž filipsi [1295] Re: karolO
Ano.
Viz rubrika Rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 14:58 karolO – aky polystiren na 3D pozadie?
mozem na vyrobu pozadia do akva pouzit hociaky polystiren z Baumaxu-napr.fasadny? ak mate niekto fotky z vyroby 3D pozadia tak poslite na inspiraciu!!!!! tie na tejto stranke som videl ale chcem vidiet aj vase!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 07:44 Muž Radek [3] Re: PrincPrincessen
Perlinku znám :-) Chci chovat spíš menší rybky a taky mi trošku vadí bílá barva, proto si perlinku nechávám jako záložní řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 07:20 Muž PrincPrincessen [19] - CichlidyRe: Radek
Já dal perlinku taková síť na zateplení baráků co jsem se dozvěděl tak v tak malém množství je to v pohodě síťka palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 22:21 Acinonyx Re: Radek
Aha, ja som myslel, ze to bude filter vonkajsi ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 22:14 Muž Radek [3] Re: Acinonyx
Aby se rybičky nedostaly k filtru případně za pozadí, někde nešprajcly a neuhynuly. Čistě teoreticky jim bude v cestě stát postupně topítko ve volné vodě, keramika v pytlíku a blok bioakvacitu, ale nemohu vyloučit, že to někdy uříznu nebo umístím nepřesně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 22:05 Acinonyx Re: Radek
A preco tam vlastne treba sietku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 21:52 Muž Radek [3] Re: Killer88
Tak se asi na barvení vykašlu.
Napatlal jsem černý silikon na polystyren, na to nažloutlý písek (z Hornbachu a prosušený v troubě) a vypadá to OK. Zítra zkusím, jak moc se písek odroluje.

Vyvstala ale jiná otázka: Mám nějak upravovat hrany a zadní stěnu polystyrenu anebo to prostě vlepit na sklo a nechat?

A ještě bych se znovu vrátil k otázce, jakou síťkou zakrýt vstup k filtrační komoře. Napadá mě rozstřihnout síťku k lovení rybiček. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 21:40 Muž Killer88 [39] - CichlidyRe: Radek
Jistý druh Balkrylu určitě použít jde, je ve vodě nezávadný. Myslím, že nějaký Balkryl Mat, nebo tak nějak. Ale to lze určitě na webu někde najít.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 20:06 Muž Radek [3] Re: RAP
..no právě Balakryl je akrylová barva, ne? :-) Běžně ji používám na modýlky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 20:00 RAP Re: Danila
Někteří používají Balakryl, např. rybicky.net/nadrze/4553 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 13:11 Žena Danila [4489] - SumciRe: Radek
Nevím :-) leda hledat na netu nějakou, co se používá pro nátěry nádrží na pitnou vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 13:06 Muž Radek [3] Re: Danila
A jakou zdravotně nezávadnou barvu by šlo použít přímo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 12:58 Žena Danila [4489] - SumciRe: Radek
doplňující odpověď na akryl: na povrchu barvu ne, chce to na něj dát ještě epoxy, abys neotrávil rybky. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 14:27 Muž Radek [3] Re: Štěpán
Pozadí bude z 3cm polystyrenu, max. hrbolky budou z té samé tloušťky, takže šíře na zadní stěně akva bude mezi 3 a 6cm plus teda tmel. Filtr bude v rohu při boční stěně - proto jsem taky místo stovky vzal stodvacítku a počítám s tím, že před ním bude úzko. Na terasy se ptám.

Prosím tedy o odpovědi na moje otázky a ne přesvědčování, že to mám udělat jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 13:52 Štěpán Re: Radek
Přemýšlel jsi o tom, kolik prostoru v akváriu 3D pozadím, komorou a terasama zabereš? Myslíš taky trochu na to, jak se tam bude bydlet rybám nebo jenom na sebe - aby se ti to líbilo?

K takovýmhle stavitelským záměrům je potřeba mít akvárium s patřičnými rozměry. Akvárum se dnem 120x40 je úzké samo o sobě a zužovat ho dál třeba i tenčím 3D pozadím je nevhodné.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 13:19 Muž Radek [3] – Terrasovité pozadí
(nechci zakládat další vlákno)
Nazdar,
mám akva 120*40*50 a vyrábím polystyrenové pozadí. Při levé straně bude vzadu komora na teploměr, filtry a tak podobně. Takže dole vlevo sací otvor do této komory a výstup přes sací hlavu a skrápěcí trysky zase nahoře. Před sací otvor chci umístit na zakrytí polystyrenovou "skalku".

A teď co nevím: V pravé, relativně hlubší části bych chtěl mít terasové dno, něco jako JUWEL Terrace. Protože je na netu málo fotek a v obchodě to nemají, chci se zeptat, jak ta terasa prakticky vypadá a jak ji udělat. Je to jen pruh hmoty a za ní díra anebo je to plná terasa až k pozadí? Napadlo mě, jestli není blbost nalepit "skalky" silikonem přímo na dno akva a za ně nasázet vyšší rostliny.

Doplňující otázky:
Z čeho udělat síťku přes sací otvor?
Pozadí bude poliš - černý akvasilikon - písek. Můžu ho místy přibarvit akrylem, takže barva bude na povrchu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2008 20:36 Muž filipsi [1295] Re: johnx
Co balakryl, natrit rozumne namichanym odstinem hnede, a tupovat hubkou tmavsim?
Ptipadne, pokud to pozadi neni hodne velke, co zakomponovat skutecny koren?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 19:14 Muž johnx [2] - Raci, krabi, krevetky – čím to natřít???
Fotka k příspěvku Už jsem si nakreslil přibližnou podobu toho pozadí, Pozadí by mělo vypadat asi jako na obrázku a tak by mě zajímalo čím ho natřít- kameny asi posypu pískem ale kořen???
P.S. tak nějak by to mělo vypadat
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 16:54 Muž filipsi [1295] Re: Amy01
Ne, ja jen, ze neutralizovat silikon, ktery se vytvrzuje za vzniku kyseliny octove, octem, je podivne.
Narozdil od neutralizace octem nateru napr. epoxy 1200, kde ocet neutralizuje zbytky opravdu silne alkalickeho tvrdidla.
Neutralizaci se zpravidla mysli reakce kyseliny se zasadou, ne michani dvou kyselin ;-)

Zaver - Neutralizovat silikon cimkoli je uplne zbytecne, staci dukladne omyt cistou vodou, hlavne ale pockat na opravdu dostatecne vytvrzeni (myslim, ze se uvadi 2mm tloustka/den), tak u dvou vrstev bych rekl alespon tyden, i kdyz vecer uz bude vypadat horni vrstva "tuha" a hotova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 16:30 Žena Amy01 [39] Re: filipsi
ja neviem len sa pytam, sice ked bude vrstva piesku posledna tak asi netreba neutralizovať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 15:58 Muž filipsi [1295] Re: Amy01
Ajllyn napsala....(silikon na to piesok, zase silikon a na to piesok plus neutralizacia octom) ...
A na co bude slouzit ta neutralizace octem?? Kdyz uz citis potrebu, pak treba jedlou sodou, nebo napr. redenym savem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 14:15 Žena Amy01 [39]
ja som sa rozhodla urobiť si pozadie z bieleho piesku a čierneho silikonu, chcela som sa spýtať či treba ešte poslednú vrstnu piesku niečim zatrieť? (silikon na to piesok, zase silikon a na to piesok plus neutralizacia octom) stačí? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 09:05 Muž romi [7] Re: hanz
mrkni na moje pozadie...nevyzera najhorsie a nerobi ziadne problemy...a to je robene do rohovky z troch dielov a s komorou a jaskynou...
na to, aby nevyplavalo staci po obvode silikon a je po probleme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 08:53 Muž hanz [27] Re: romi
Já si tedy rozhodně nemyslím, že je to zbytečné :-) Co udělá klasické pozadí ve vodě? Vyplave na hladinu. A co udělá takto naleptané pozadí ve vodě? Potopí se ;-)

Já jsem psal, že musí být kvalitně natřené (!!hlavně vytvrzené!!). On sice epoxy je po 2 dnech tvrdý, ale rozhodně není vytvrzený a rozpouštěl by se do vody...

Tak abych to maximálně upřesnil: Takto vyrobené pozadí chce důkladnou a trpělivou práci při natíraní a trošku ho i vyprofilovat, aby se pozadí neohýbalo. Pozdí poté nemusíme nijak připevňovat silikonem, nebo jej vtlačovat pod vzpěru.

PS:V jednom AQ (water reservoar) mam takto vyrobený ( poničený ) pozadí minimálně z 1/3 z levé strany a funguje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 07:47 romi Re: hanz
podla mna to nema cenu natierat riedidlom a leptat...

samotne pozadie, ak je trochu clenitejsie ma aj nejaku vahu a polystyrenovy zaklad ho pomaha udrzat vcelku pri manipulacii...

aspon to moje by sa urcite rozpadlo, ak by som ho este zozadu rozleptal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2008 22:30 Muž hanz [27] Re: Joecz
No to protože je v té barvě ředidlo na které i reaguje polystyren ;-) Jinak jestli někdo chcete mít speciál pozadí, tak když budete postupovat podle toho mého návodu, na které deCORF OBRAEN dodal link, tak ho v závěru natřete acetonem(ze zadu). POZOR!! musíte mít přední i boční stěny posypaný a důkladně natřený epoxy. Ve výsledku se vám polystyren rozpustí a udělá jenom miniaturní film. Pokud nebudete mít 100% rozetřený epoxy ve velké vrstvě, tak samozřejmě budete mít v pozadí díry. Celoplošně jsem to ještě nezkoušel, byla to jen náhoda, kdy mi někdo rozředil epoxydový lak právě acetonem a já to nevěděl hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2008 21:24 Joecz
jeden postřeh: polystyren se rozpouští, když se na něj sříká barva ve spreji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2008 20:38 deCORF OBRAEN Re: johnx
polystyrén vode nevadí..myslím že skúsenosti z praxe viacerých akvaristov ktorí majú taketo pozadia sú dostačujúcim dôkazom (pokiaľ je pozadie správne urobené,neutralizácie náterov a podobne viď videonávod od HANZa .. rybicky.net/rady/videonavod-vyroba-3d-pozadi ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2008 20:36 Michal7 – Duvilax
Někde jsem četl že se dá lepit písek na polistiren Duvilaxem , nemáte s tím někdo ňákou skušenost? Nebude se Duvilax ve vodě nějak rozpouštět? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2008 19:44 thunderstorm Re: johnx
tak podle mě... když tomu neublíží silikon na kterej budeš lepit písek tak polystyren asi taky nee :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2008 19:30 Muž Proky [3] - CichlidyRe: johnx
Ahoj, nemusíš se ničeho vůbec bát. Polystyrenu voda nevadí, takže jak budeš mít udělanou jen přední stranu tak to je OK ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2008 18:50 Muž johnx [2] - Raci, krabi, krevetky – Polystyren a voda
Dobrý den,
Chci zakládat nové akvárko a chtěl bych tam mít 3D pozadí z polystyrenu.U všech přiložených fotek k návodům je natřena jen přední strana a né ostatní, tak by mě zajímalo jestli polystyren neuvolňuje nějaké škodlivé látky do vody.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 05:52 Muž Mikifr0sty [11] - cichlidy, krevetkyRe: Mikky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 00:15 BigOHenry Re: Mikky
Osobne jsem to delal tak, ze jsem vyrezal hrube tvary kobercakem a pak smirkovim papirem cislo 60 to obrousil do dokonalosti. Stejne jestlize tam das 2 vrstvy pisku s lepidlem Epoxy, tak se hodne nerovnosti strati
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 00:10 Polux Re: Sid
No rychle vyschne ja jsem si dal ted taky do maleho akva co mam pro odchov paviho oka kuli krmeni a v poho :-) jenze pavi oko zije i v kaluzi :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 19:24 Muž hanz [27] Re: Mikky
Tvaroval jsem ho pájecí pistolí. Jde to výborně X-)

Tady přiložím stručný návod, ale určitě jich bude více ;-) www.3dpozadi.czweb.org
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 17:04 Mikky Re: Dinamit
No ten aceton zkusim ale staci oplouchnout a jde dolu tak ze bych tohle nehrotil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 15:15 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: mirielll
Co když není aceton pro ryby jedovatý? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 14:06 mirielll Re: Dinamit
me pripada jednodussi ten aceton...ale jak se toho pak zbavit? prece si neotravim ryby?

fen by nestacil? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 09:53 Žena Dinamit [68] Re: Mikky
Než aceton, bych spíš použila horkovzdušnou pistoli. Přecejenom je bezpečnější a udělá minimálně stejnou službu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 06:59 Muž ghostik [81] Re: Mikky
Ja jsem delal ted pozadi do teraria a delal jsem to rucne za pomoci platna na brouseni sadrokartonu. Slo to super a nemuselo se to uz brousit i jeskinki jsem s tim vybrousil. Ono to platno popraska a zmekne a pak jsem si z nej udelal kulicku a tou jsem vybrousil ty jeskynky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 23:30 Polux Re: Mikky
Jasny ale bacha opravdu staci malo !!! Kdyz na to hrknes vetsi mnozstvi tak to prozre skrz na skrz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 23:27 Mikky Re: Polux
No dik za tip ten aceton corknu bratrovi (je to modelar) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 23:17 Polux Re: Mikky
Ja osobne jsem si to driv leptal acetonem.Nebo jsem si knejpem zhruba vyrezal tvar a pak nanasel aceton.Vzal jsem gumove rukavice acetonem polil ruku a ostrevyrezane hrany jsem tak zaoblil pak jsem to nako ruzne pokapal a prilepil do akva zacas to porostlo rasou a bylo to docela pekne palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 23:13 Mikky – Jak na polystyren
Zdravicko,
zateplujem baraka a tak nejak nam zbyly velke desky polystyrenu.
Dumal jsem jak ho vytvarovat aby to aspon trosku pripominalo skalu... Zkousel jsem tepelnou pistoly ale po vytvarovani to musim jeste obrousit a to uz neni to prave orechove... Leptat jsem zkousel benzinem a to tak ze jsem nanasel benzin na polistyren stetkou to by slo ale ten rozleptanej polystyren neodpovidal me predstave... Proto se tedy ptam zkusenych kutilu jak na to...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 17:27 Žena Dinamit [68]
Když bych si chtěla vyrobit 3D pozadí do akvária, tak tam nechám komoru na techniku. Jak mám ale zajistit, aby byla voda i v komoře a byla ohřívána topením a jak mám zajistit, aby filtr filtroval vodu správně? Případně, jestli mátě někdo nějaké fotočky, jak jste vyřešili. Díky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 12:45 Muž filipsi [1295] Re: rajan
V nicem. Jen kdyz prilepujes, misto ubirani, v miste spoje se to hur opracovava (podle toho, cim je lepeno, bud je to silikonove pruzne, nebo tvrde. Doporucil bych lepit tenkou vrstvou purexu nebo la-tmelu.
Ono je to to same, ti co delaji z 10, misty zeslabi na 2, ty misty zesilis. Pokud polystyren nemas, radeji kup tlustsi, pokud mas, klidne lep.
Maly trik - je dobre prilepit si na desku treba jeste jednu 1cm, obarvenym lepidlem. Pri opracovavani je pak jasne, kdyz se prodloubeme az sem, ze bychom dal jit nemeli. Spatne take neni prilepit pozadi na plexi desku, pak muzeme opracovavat az po desku, pozadi stale drzi pohromade. Tu celou pak vlepime do akva.
Me prijde, ze nejjednodussi prace je s pur penou, penenou primo na desku, predpenime si co chceme, pak opracujeme, budeme dloubat mnohem mene, a nelitaji nam ty za...e male bile kulicky. Kdyz to nekde neni tak jak jsme chteli, proste dopenime jeste trochu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 12:45 Muž romi [7] Re: rajan
mrkni u mna v prezentacii - zakladnu dosku som mal 1 cm a pridaval kusky polystyrenu

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 4681x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14377-polystyrenove-pozadi?od=151