Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Polystyrenové pozadí

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Polystyrenové pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 11:28 Muž HATED [25] - CichlidyRe: Lupinek1
do tak male ho akvaria sa 3D pozadie nehodi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 11:20 Silvan Re: JuraS
No rozhodně t pájks nadělá míň bordelu..... mám to ozkoušené i nožem a to jsem se pak nmohl douklízet.... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 08:13 JuraS Re: Silent
Návod jsem skouknul...je už pár let starší a tak připomínka..zrovna včera jsem si v práci vybíral kancelářinu na tento rok za katalogu tlustého jak zlaté stránky prahy...v nabídce i materiál pro dekoratéry..například lepudlo na polystyren ve spreji....a když už použít ředěný epoxy tak i ten se dá stříkat...jinak vyřezávání pájkou mi příjde o 100% lepší než pižlání nasucho kudlou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2010 07:32 R Muž Silent [5949] Re: Lupinek1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2010 07:28 JuraS Re: Lupinek1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 07:14 zasadil Re: Lupinek1
Ahoj strejda to ma myslim s 10cm tlusteho polise dlou 120cm jeto moc krasne ja bych sito dal taky za akvarko jenze to neumim vyrezat nevim jak nato ale urcite to doporucuju jeto levne a pekne palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 06:58 Lupinek1 – Pozadí 3D z Polyesterenu
Ahoj , chci se zeptat jestli je vhodne vyrobit si 3D pozadi z Polyesterenu . .Kamarád to má a vypadá to moc pekne .. Jenže furt má tu vodu neakou kalnou ošklivou .. Díky za rady ;) ahoj ahoj
mělo by to být akva 35Š x 70D x 45H

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 12:37 Muž Roman [100] - Cichlidy
No já to taky řešil či dát nebo nedat pozadí, ale došel k závěru že je zkrátka doslova naprd.Zabere to místo, chytá se v tom bordel, nakonec zaroste většinou štětičkou a je to o ničem.Pro příznivce rostlin to je téže nadstandart, jelikož skrze dobře zarostlou nádrž zkrátka nevidíte dozadu.Takže jsem se vrátil k řešení z dětství a celou 3D desku vložil za nádrž.Namalujete si co chcete, a pokud se to nelíbí, tak si tam můžete dát i nějakou krajinku s traktory a kombajny :-D .Výhodou je úspora místa v nádrži a tepelé odizolování např od studené stěny.Dají se v tom též instalovat hadice a kabely od filtrů a světel. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 21:53 Muž kortezhugo [983] Re: Barney
Fotka k příspěvku ...no ja ziadny problem nemam :-) ... jedna vec je nieco rezat a druha - co sa da spravit - ja ziadny problem nemam...a take co som videl :)
...foter mi namaluje co chcem - sorry za ten blesk :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 21:24 pansuu Re: Barney
Člověče. proč jen 8cm polyš, dělaj i silnější smich Není to náhodou každýho věc? A proč zrovna zařezávat, dá se ohřát horkovžduškou hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 20:10 Muž Barney [61] Re: pansuu, kortezhugo
Být to na mě, tak pozadí udělám tak z 8cm polyše, ať se můžu pořádně zaříznout a vytvořit nějaký inteligentní vzhled, jenže když gogle chce zbytečně ušetřit místo, tak ať si to dělá jak chce. Už se těšim, jak se tady za půl roku bude řešit, co vše je potřeba na odlepení 2cm polystyrénu od skla. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 09:09 Muž kortezhugo [983] Re: pansuu
...presne...aj viac vrstiev... :-) na niektorych miestach...a mas to lacnejsie a nemusis "tolko" rezat X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 22:42 pansuu Re: Barney
A co třeba takhle místy nalepit třeba dvě vrstvy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 20:07 Muž Barney [61] Re: Kuca
Až se ti to pak nebude líbit a budeš to znova předělávat, tak mně si nestěžuj.
"20ceti členné hejno geophagus steindachneri+nějaké herose a uaru" tady se asi někdo zbláznil a já to nejsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 19:58 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: Barney
protože nechci plejtvat místem ;-)
poslední dobou jsem se 700ce moc nevěnoval a tak to musím vynahradit,udělám pozadí dořeším náplně filtrů i slabší osvětlení a hlavně koupím nové ryby,chtěl bych udělat 20ceti členné hejno geophagus steindachneri+nějaké herose a uaru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 19:51 Muž Barney [61] Re: Kuca
2cm budou vypadat dost obyčejně, neuděláš tam žédné velké výřězy, radši bych dal černou tapetu.
Proč chceš jenom 2cm, když akva má 700L?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 19:50 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: Yirka
každopádně to budu dělat na zadní i obě postranní stěny,a natírat budu balakrylem uni mat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 19:46 Muž Yirka [9118] Re: Kuca
V tom případě není co řešit, pusť se do toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 19:44 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: Yirka
to nechci,chci jenom tenké pozadí do mého akvária 700l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 19:42 Muž Yirka [9118] Re: Kuca
Pokud za něj nechceš skrývat techniku tak proč ne?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 19:41 Muž Kuca [43] - Cichlidy
chci se zeptat jestli se dá udělat 3D pozadí z 20mm polystyrenu??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 05:22 kousn – Re: velikost
zdar dělal sm ve firmě kde se polystyren vyrábí i řeže. - TERMAN - když si na netu seženeš jinou firmu nekde poblíž kde bydlíš tak tam ti určitě nařežou desku jakou budes chtit z kvádru 2x1 metr . vim že sme tam někomu řezali nějaký kostky takže deska je maličkost ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.06.2009 23:55 Muž Erwen [17] Re: Anonym
Fotka k příspěvku Presne jak tu vseci rekli.... Hornbach baumax. bauhaus, obi, hobby, proste vsude kde se prodavaji veci na zarizeni domu.... STAVEBNINY
Jsou to zateplovaci polystyrenove desky...

Mas ruzne velikosti... Vetsinou a nejcastejsi mas 50 x 100cm

A tloustky se pohybuji od 1 cm do 10cm

....pokud chces delat v pozadi ruzne jeskynky a podobne doporucuji 80tku (8cm).... a nebo pro velka akvaria jako mam treba ja 10tku.... ale pro mensi akvaria kde budes delat pouze narezy skaly a podobne, staci bohate 40tka....

Pro slepeni postaci PU pena (polyuretanova pena)

cenove se to pohybuje do 80Kc 10tka.... cim uzsi tim mensi cena ... zacina to asi na 28KC za 30tku...(Desky 100 x 50)

Na obrazku je vyrezavano z 10tky (10cm tloustka)... jeskyne maji hloubku kolem 8,5cm... s tim ze ve kmeni je zboku jeskyne dovnitr.... Takze na silnejsi se clovek vice vyradi...

Delane balakrylem a sypane piskem...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.06.2009 23:11 Muž kortezhugo [983] Re: Anonym
V stavebninach....-aky chces......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.06.2009 23:10 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Anonym
V OBI, Baumaxu, v každých stavebninách ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 23:08 Anonym – Kde zoženiem polystyren pre 3D pozadie
Zaujimalo by ma, kde zhanate polystyyren na vyrobu pozadia. Su na to nejake obchody, kde presne na rozmer to rezu, alebo to zhanate u zateplovacov bytoviek, oni narabaju s takym niecim.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 11:34 Muž filipsi [1295] Re: arnošt
Rozumne. Verim, ze ryby si stezovat nebudou, ani kdyby mohly. Mimochodem, nadherna prace. Tesim se, az to uvidim v prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 11:14 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: WarezMan
no já sem si názory vyslechnul, ale ve světle i Vašich příspěvků už to nebudu nijak lámat přes koleno a pozadí nechám tak jak je... pozadí do malého akva už jsem přilepil, tak večer možná přidám fotky - jsem zvědavý, jak se bude líbit v akci... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 11:13 Muž romi [7] Re: WarezMan
vrchnu vrstvu piesku uz natieranu epoxidom nemam a nevidim extra problem. je pravda, ze ho nasilu nedrhnem od rias, ale urcite neopadava sam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 09:27 Muž filipsi [1295] Re: WarezMan
Take si myslim. Navic ho to esteticky dost naboura (proste pak bude hnusne, nehlede na moznost zbelani epoxidy1200 pri pouziti napr. nevhodneho lihu k redeni atp.).
Kdyz uz bych chtel pozadi necim zpevnit, aby se pisek neodlupoval, prestriknul bych ho z pistole nejakou niskoviskozni laminovaci cirou pryskyrici.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 01:58 Muž WarezMan [4] Re: arnošt
no myslim, ze natirat to pozadi epoxidem jenom kvuli tomu aby se ti neporanily ryby je zbytecny, dlouho sem pouzival lavovy kameny jako dekoraci a ty sou jeste drsnejsi nez ten nalepenej pisek a nikdy sem z toho nemel poraneny ryby... A navic stejne to obroste rasou takze to zas takovej smirk nebude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 23:32 Muž Hannibalus [13] Re: arnošt
toho se neboj - za prvý to potíráš ředěným a za druhé to pak musíš důkladně umýt, aby jsi si nemusel dělat tlačenku z těch rybiček z akva :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 23:30 MartinPHX Re: arnošt
Když to poleješ přímo octem tak se může stát že to popraská (není to ale pravidlem).
Ja jsem to svoje polil 1L vody s 1dcL octu, a v klidu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 23:25 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: Hannibalus
to je asi to co si dávám na tlačenku, cso? smich a nemůžu tím octem ten prostředek nějak znehodnotit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 23:24 Muž Hannibalus [13] Re: arnošt
koupíš ho i v OBI nebo v barvách lakách no a potom hlavně neutralizovat jak psal kristian ( ocet už doma najdeš ne?) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 23:21 MartinPHX Re: arnošt
podívej se na moje pozadi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 23:15 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: MartinPHX
když já chlape ani nevim jak to vypadá - jde mi o to, abych na pracně vyrobené pozadí nenaplácal nějaký epoxid nebo jak tomu říkáte a pak to nevypadalo hůř než ta umělotina co jsem si jako pozadí přinesl v setové sestavě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 23:08 MartinPHX Re: arnošt
žádná alchymie, jenom dodržuj to co píše výrobce na štítku (neředit), a když už by jsi musel tak s rozvahou (méně je někdy více). :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 22:55 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: MartinPHX
to je nějaká velká alchymie... ale díky moc za rady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 21:53 MartinPHX Re: arnošt
No a nejdůležitější věci teď už víš X-).
Hlavně bacha na poměr epoxy a tužidla. Abys neměl problém s tím že ti to nestvrdlo no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 21:38 Muž kristian [80] Re: Hannibalus
Nutno neutralizovat slabsim roztokem octa!, jinak je to zasada a zvysuje ph.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 21:22 Muž Hannibalus [13] Re: arnošt
epoxi 1200 - je nejpoůživaňější a po vytvrdnutí je lak netečný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 20:23 MartinPHX Re: arnošt
Přelakuj to epoxydovou pryskyřicí, hotovo!! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 19:10 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: včelař
a čím - jde mi o to, když jsem použil nezávadnou barvu, abych to potom neznehodnotil nějakým lakem... podle mě by to navíc vypadalo dost nepřirozeně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 17:29 Muž včelař [44] Re: arnošt
máš to pěkný, většina lidí to přelakuje na povrchu, aby se to nedrolilo a aby to neokusovali ryby a tím to je i hladší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 16:53 Muž arnošt [37] - Rostliny – obava
Fotka k příspěvku udělal jsem si 3d pozadí z polystyrenu - natřel jsem ho potravinářskou barvou posypal pískem - vypadá to celkem dobře, ale mám obavy, aby se mi o to neporanily rybky. když přes pozadí přejedu rukou, tak se písek trochu drolí, ale to mě ani tak neva, ale je to dost hrubé/ostré... co myslíte nebude to nebezpečné? díky za názory
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 15:35 karolO Re: Yirka
kupil som 250l akva. pouzivane a musim na nom este pomakat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 15:29 Muž Yirka [9118] Re: karolO
Pokud to bude do té 54ky, tak to ještě zvaž, protože s pozadím ubereš na objemu. U malých nádrží je lepší řešit pozadí externě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 15:13 karolO Re: MorfeussES
DAKUJEM TI velmi pekne! pozadie budem vyrabat asi az o par tyzdnov ale chcem si byt isty tym ako bude vypadat a co je najlepsie na jeho vyrobu,tak zhanam info uz teraz .Este raz DAKUJEM!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 15:08 Muž MorfeussES [8] Re: Eff
Tak no vyrábal som pozadie z polystyrenu a fotky najdes v prezentácii mojho akvária, polystyren mozes pouzit akýkoľvek aj ked najlepší je polystyren extrudovany, ten sa nedrobi vobec ale odpoveda mu aj cena, zozenies ho aj v baumaxe, pri pouziti obicajneho staci po vytvarovani pozadovaneho tvaru trosku ho "zatavit" teplovzdusnou pistolou, ale pozor aby si to neprehnal - rýchlo ho deformuje :) tak vela zdaru pri výrobe pozadia potom tu urcite hod fotky :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4 5

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 4681x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14377-polystyrenove-pozadi?od=101