Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nejužitečnější plž

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Nejužitečnější plž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2012 21:36 Žena darka [520] Re: Katha
Glossa mi kdysi moc hezky rostla a tvořila nizoučký koberec při 2x 18W s reflektory na 100 l, výška akva 40cm,takže reálná cca 35 cm, tehdy bez CO2, hnojení do sloupce tehdy tuším Bioflor nebo Plant gro, omlouvám se, už to nevím přesně, ale jiné nepoužívám, dno flexi obklady bez výživ. substrátu, dnes už není jen proto, že jsem chtěla zkusit i jiné kýtí, ale mám v plánu se k ní vrátit palec , moc vděčná rostlinka, je třeba zkusit a třeba se jí bude dařit i v "nepředpisových" podmínkách jako u mě palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2012 21:34 Žena Katha85 [74] Re: romant
Mno a neměl by zde fungovat Liebigův zákon minima? Málo světla, málo živin (železa, co2,...) - rostlina roste pomalu? Ale i přes to se jí daří?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 21:32 R Muž romant [27987] Re: Katha
To světlo máš kolem 0,3W/l, musíš to dělit obráceně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2012 21:21 Žena Katha85 [74] Re: Johan
Děkuji, tímto přízpěvkem jste mi ukázal jiný pohled na věc :) Že se při vyšší teplotě musí přidávat živiny do vodního sloupce jsem nevěděla - to nelze, nemam akvarium aktivní dost dlouho, ale nehraje mi jedna věc - dle vzorce v odkaze mi vychází světlo na 3.81 (něco takového jdem hledala a nenašla - díky moc)... což je moc, glossa potřebuje intenzivní osvětlení a to je 0,8?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.05.2012 21:02 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Katha
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou

-pro glossotigmu dlouhé a spíše intenzivní osvětlení
-dostatek živin ve dně
-při vyšší teplotě dostatek živin ve vodním sloupci
-dostatek železa a CO2

Nezaložil sem to na tom, že ste začátečník, ale na tom, jak vypadá vaše nádrž.
O začátečníkovi sem psal ve smyslu, abyste si pořizovala spíše rostliny, které dobře rostou i začátečníkovi a mohla ste se tak kochat dobře prosperujícím akvárkem. Ale co, klidně si tam glosu mějte a snažte se jí udržet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2012 20:10 Žena Katha85 [74] Re: Danila
Děkuji Vám Dášo za informace, určitě se za pár dní zastavím, potřebuji pár testů, bublifuk atd. a samozřejmě pokochat a inspirovat (horou otázek Vás raději dopředu strašit nebudu) :-)

To Johan - příště prosím konstruktivní argumenty, ne informaci "to nejde" (Pokud to dle Vás nejde, napište proč - velmi ráda přijmu školení). V tuto chvíli osobně nevidím nic co by Glossu mělo zlikvidovat a argument "prostě proto" není argument, kor založený na informaci, že jsem "prostě začátečník" (Třeba to tak myšleno nebylo, ale takový dojem to na mě dělá). Mějte tedy se mnou trpělivost a já budu každému kdo bude ochotný se o zkušenosti podělit velmi aktivním a vděčným žákem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2012 19:23 Žena Danila [4489] - SumciRe: Katha
Katha napsala: Zdravím, potřebovala bych šneka co:

1. nežere rostliny
2. nerýpe se v zemi
3. příliš nezkaluje vodu
4. při jednom kusu se nemnoží
5. neutíká z akvaria

Mam Tylomelanii, ale ta likviduje Vallisnerii a Glossu :(


Tylomelanie žere všechno.
Doporučuju Taia naticoides, Clithon diadema nebo Neritinu zebru. Za útěk z akvária u neritin neručím. :-D

Uvedené druhy máme v ZOO Braník a mám je vyzkoušené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2012 17:03 R Muž romant [27987] Re: Katha
Tu příčinu, proč Ti ta tylomelanie sežrala skoro celou valisnerku bych viděl v tom, že ta rostlina byla tzv. načatá, nebo-li nebyla v dobré kondici a to je přesně parketa pro valnou většinu šneků, postarat se o odumírající listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2012 16:50 Žena Katha85 [74] Re: Johan
Na základě čeho usuzujete že neporoste? (Jen pro upřesnění - je v jednom akvariu, ne obou)

A glossa byla příklad, upozornovala jsem na to, že tylomelanie sežrala skoro celou vallisnerii (ta mi nepřijde nevhodná pro začátečníky), ale neřešíme šneka, řešíme začátečníka že :-)

A právě proto že jsem začátečník jsou mi prioritnější rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2012 16:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: Katha
Sakra děvče, tak hned nestartujte...to vaše minimum řas je přirozené, pak tedy nechápu proč se jich chete zbavovat:-) Nejsem chemik, rybami se živím a domníval jsem se, že máte plže na parádu, protože když bude mít jen minimum řas, pak bude nejspší žrát kytky a o ty vám jde.
Jinak si s vámi klidně rád pokecám, aby zase přibyl jeden nadšenec - tedy nadšenka...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2012 16:43 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Katha
Ano, právě proto, že ste začátečník. V akváriích, tak jak je máte teď, vám glosa nikdy neporoste. Takže je zbytečné vybírat šneka, který jí neponičí. Měla ste tam jako kobereček nasadit sagitarii a tu stříhat apod., než začínat s kytkama, který bývají určitý oříšek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2012 16:28 Žena Katha85 [74] Re: romant
Já ti nevim, mam akva dost pod drobnohledem a nic jsem nezaznamenala :-DDD Ale tak třeba mě to překvapí :)

Ale pokud si to dobře vybavuji, tak se většina rostlinek vykoupala v modři...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.05.2012 16:24 R Muž romant [27987] Re: Katha
Jasně, je naprosto vpořádku Tvůj zájem o věc, toho si v různých vláknech nelze nevšimnout. palec Osobně bych teď do akvária nějak cíleně žádný šneky, snad kromě piskořek nenasazoval a vyčkal, kdo se objeví a jsem přesvědčen, že se nějaký šnek objeví, ještě jsem se nesetkal s tím, aby tomu tak za nějakej čas po založení akvária nebylo. Nejčastěji se tam dostanou s rostlinama. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2012 16:20 Žena Katha85 [74] Re: romant
V poho, jen nad tím tak dumám, je mi jasné, že nejde představu dát do simbiozy s realitou, nebo to dá někdy pěkný záhul a spíš myslím na budoucnost a souvislosti, protože vše na sebe navazuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2012 16:16 Žena Katha85 [74] Re: LiborSprysl
Já chápu Vás, že máte zkušenosti a že nás "prvnáčky" považujete za lamy, ale učim se denně, čtu neustále informace na které odkazujete, o kterých debatujete a mam snahu přijít akvaristice na kloub a nedělat chyby.

A mimochodem Libore minimum řas je v každém akvariu, i kdyby mělo vyvážené VŠECHNY živiny a světlo jak nejlépe by to šlo... ale tak asi máš doma chemickou laboratoř, aby jsi to zmáknul nakombinovat tak, že neni v akva jediná řasička, taky bych měla na to asi pomocníka... říká se mu savo

:-) (sarkasmus)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   02.05.2012 16:11 R Muž romant [27987] Re: Katha
Třeba už tam nějaký šneky máš a zatím o nich nevíš, ale neboj nejsou to bubáci, jak se někdy prezentují, jsou to v drtivý většine pomocníci a když se s nima pracuje, jak jsem již dneska napsal, tak se není čeho bát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2012 16:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: Katha
On bude spíš problém v tom, jak z těch nádržek udělat fungující akvárium, pak nebudou ani řasy. Ovšem to plž nevyšeší... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2012 16:03 Žena Katha85 [74] Re: Johan
Rostliny jsou pro mě prioritnější než šneci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 16:02 Žena Katha85 [74] Re: LiborSprysl
V pojídání řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2012 15:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: Katha
Ty brotie možná vychází nejlíp...i když já jsem asi jediný, který ukrmí marisy i ampulárie a kytky mi nežerou...Ovšem je pravda, že nemám okrasné akvárium ani jedno a kytky mám v květináčích smich Akorát jsem také nepochopil, v čem by měl být ten plž užitečný....jeden...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 15:56 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Katha
Možná by to chtělo jiné rostliny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2012 15:53 Žena Katha85 [74]
Mno s ampularií se dost radikálně zhoršila voda v akva (u zajíždění akva problém, horší testy, voda kalnější, když jsem jí dala okurku aby nežrala rostliny, tak byla voda zase zbravená ze zeleniny) a rostliny žrala více než Tylomelanie, putovala zpět do zverimexu, ampularie už ne :)

Co se týče hrabavých piskořek - glossa drží dost chatrně, stačí abych hadicí zajela do substrátu a je venku. Možná s jiným šnekem počkám, než se glossa pořádně chytne pokud bude rostlin hodně, tak snad ani nevadí, že budou sloužit jako jídelníček hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2012 15:17 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Katha
Pozor, ani Faun není zase tak úplně bezproblémový. Je velký a jde skrz rostliny jako buldozer a např. Pogostemon mu opravdu moc chutnal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2012 14:33 Muž Jack [7]
za mě amulárky :) žerou zbytky všeho, včetně řas. Ani okružáci mi nevadí. Pokaždé když u mě nějakého zahlídnu tak ho na skle rozdrtím a ryby se míní přetrhat :) Je to sice drastické ale co chcete dělat když jich máte kolem 80 :-DDDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2012 14:19 R Muž romant [27987] Re: Katha
Nemyslím si, že by se Ti piskořky takhle pomstily. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 14:19 Žena Katha85 [74] Re: Zoidik
Díky, add 1 a 2 utíká z akvarka, dobře utěsněný poklop nemam, je tam celkem mezera, ten poslední je zajímavý, děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 14:15 Žena Katha85 [74] Re: romant
Protože mám rozřískovanou Glossu - viz video v mé prezentaci a kdyby se v tom nyní štourala, tak by mě asi trefil šlak :-D protože by to vyplavalo, dělala jsem to hodinu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.05.2012 14:04 R Muž romant [27987] Re: Katha
Proč nechceš šneky co se rejpou ve dně? Takový piskořky nadělají hromadu užitečný práce a ani při tom nejsou moc vidět. ;-) Okružáci by snad mohli splňovat tvoje požadavky, i když to množení, no nevím, jestli máš strach s přemnožení, tak je to hlavně o papáníčku který se dává rybám a když ho je moc a ono to už nestíhají, tak z toho profitují šneci. Prostě kdo nepřekrmuje ryby ten má šneky vždycky radši. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 13:59 Žena Katha85 [74]
Zdravím, potřebovala bych šneka co:

1. nežere rostliny
2. nerýpe se v zemi
3. příliš nezkaluje vodu
4. při jednom kusu se nemnoží
5. neutíká z akvaria

Mam Tylomelanii, ale ta likviduje Vallisnerii a Glossu :(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2010 21:54 Žena sivon [1694] - Plži – šnečci
Stejnou službu jako Neritina udělá i o něco menší Clithon - též dokonale likviduje řasy. Při nákupu ampulárií pozot! Asi někdo, kdo nemá rád kytičky hmm začal množit jiný druh ampulárie - Pomacea canaliculata a na rozdíl od P.bridgesii (což je nový název pro naši známou ampulárku) skutečně likviduje rostliny. Rozdíl je nepatrný, laik ho těžko pozná. www.applesnail.net/…... tak zkoumejte závity! coze
Jinak všichni šnečci jsou užiteční a mnozí i krásní a za přemnožení si můžeme většinou sami - mají-li co žrát, množí se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2010 19:43 Žena ustavprochore [567] Re: Darsilius
Věřte či ne, ale já si (nejen) tyhle šnečky v akva hýčkám. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 19:14 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetkyRe: ustavprochore
tu čínskou mrchu sem si tky zanesl do akva... btw bylo to s egerii densa z (aqua d*ho) a doufám, že clea H. co jsem právě koupil s nima zatočí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2010 18:43 Žena ustavprochore [567] Re: Kacoo
Kacoo napsal: ... jsou pruhledni cca 0,5cm a ulitu jak okruzak ale nema ji vsprimenou ale na plocho jakoby vodorovne...

Něco takového: rybicky.net/atlasostatnich/kruznik_cinsky ? (Nemusí to být zrovna tenhle, možná nějaký jiný kružník.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2010 11:30 Muž Kacoo [10] - CichlidyRe: lamrr
podle me to zalezi i na AQ co tam mas za kytky a popripade rybky ktere si smlsnou :)

ja si domu s kytickou zatahl levatky a okruzaky a jeste jeden druh co sem nikdy predtim nevidel jsou pruhledni cca 0,5cm a ulitu jak okruzak ale nema ji vsprimenou ale na plocho jakoby vodorovne :-D nejdriv sem s nima chtel bojovat ale uz sem si na ne zvykl,dokonce sem si s tou kytickou protahl i 3 krevetky nevim druh ale byli cerveny v tom se nevyznam ale o ty uz se postarali tercaci .. chutnali jim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.03.2010 07:52 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: lamrr
Každý z běžných "plevelných" šneků má v akváriu své místo. ;-) Není to soutěž, aby nějaký musel být nejužitečnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2010 07:33 JuraS Re: lamrr
nejlepší nebo nejužitečnější jak zněla otázka ? nejlepší je hlemýžď zahradní tvrdí francouzi..posoudit nemohu, nemám k tomu hnusu důvěru..a nejužitečnější ? no asi trojice piskořka, neritina a helena..ne nutně v tomto pořadí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 06:39 lamrr – jaký je podle vas nejužitečnější šnek
jaky šnek je podle vás nejlepší :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2006 17:55 Žena kosiska [18] To Sidonius
Tak asi tuším, kde ten obchod je, podle toho paneláčku, kde sídlí, bych řekla, že kolem ní jezdím ze školy domů. Tak nesmím být líná a vystoupit si z busu o dříve :)Hm, ale v atlase se píše, že žere jen řasy...a my už tam snad ani žádné nemáme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2006 11:45 Sidonius To Kosiska
Můžete se, Kosisko, zkusit zeptat, zda by je obchodník u vás nedokázel sehnat. :-)
Ale máte-li možnost přivézt je z Prahy, zkuste to třeba zde:
www.miga.cz/…
Převoz by neměl být problém. Vybírejte si z těch šneků, kteří budou "přilepeni" na stěnách - jsou evidentně živí. (Což už není tak jisté u těch, kteří leží na zemi.) ;-)
Ups, teď jsem zjistil, že stejně radila včera večer Blackwolf... Nevadí - opakování matka moudrosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2006 22:56 Žena kosiska [18] Re: Sidonius
Ten je fakt krásný, asi se po něm někde podívám, ale v Hradišti je asi fakt neseženu, snad v Praze..pokud teda přežije cestu domů :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2006 14:52 paulinn Re: Sidonius
Ten článek jsem přečetla a píše se, že dýchá žábrama, ne jako ampullárie, takže kdyby ji mřenky pošťuchovaly, mohla by vydržet zavřená a neshnít. Tak nevím jestli pořídit, nebo nepořídit :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2006 14:11 Sidonius Re: paulinn
Dobrý obchodník by ji měl dokázat sehnat. Takže v každé dobré akvaristice. (Byť třeba na objednávku.) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2006 10:22 paulinn Re: Sidonius
ježiši ta je ale opravdu krásná:) já ji chci...... neví někdo kde ji sehnat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2006 10:17 Sidonius Re: Kosiska
Krásná, užitečná a neškodná je neritina. Nic než řasy nežere, ve sladké vodě se nerozmnoží. :-) ;-)
www.sweb.cz/…
Jsem rád, že se začalo dařit! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2006 21:06 Havel-st Re: kosika
Moje ampulárie (Pomacea bridgesi), ale i na ně sem tam někdo nadává. Já je občas přikrmuju zeleninou z polévky a rostliny mi jen čistí od řas. Vajíčka kladou nad hladinu, stačí občas prohlédnout zakrytování, nebo krycí sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2006 20:29 Žena kosiska [18] – Hodni sneci
Ahojte, nevite nekdo, ktery snek je hezky a zaroven v akva spis uzitecny, nez skodny (jako ze neokusuje rostliny) a nerozmnozuje se tak, ze za chvili neni v akva nic jineho nez sneci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2006 13:09 Muž [] Re: Rybous
obcas staci kupit rastlinku a pribalia ti k nej aj slimaka ..ja som ani neplanovala a z nicoho nic sa mi tam objavil coze ..asi bol schovany v tom kybliku s korenmi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2006 13:03 Xantis Re: Rybous
zkus měchýřovku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 20:20 Havel-st Re: Rybous
Nejhorší ze všeho jsou ti malí a jak říká klasik:
... Ty potvory vám vlezou všude. A strašně rychle se množí.
:-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 2303x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14102-nejuzitecnejsi-plz