Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Diversa

 

NápovědaFórum » Technika  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Diversa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 18:54 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Irbis191
Rybam tma nevadi, spis naopak. Ale rostliny svetlo potrebujou, nicmene nejaky ten den bez svetla se vubec ale vubec nic nestane.

PS:srry, ale rychleji uz to fakt neslo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 18:47 Žena Irbis191 [13] – krám...
Ahoj mám velký problém, osvětlení mi u menšího akva odešlo a jsem přesvědčená že diversa je nekvalitní set. Mám přelovit ryby do velkého akva ? je zaběhlé měsíc a týden... nebo je mám nechat ve tmě? prosím, odpovězte co NEJRYCHLEJI! díky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2015 17:45 - Re: Petr
Takéto akvárium sa možno niekomu pozdáva,ale ja osobne - fuj. hmm
Skresľuje to pohľad do akvária.Zlaté kvádrové akvárka. :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 15:30 Petr Re: NASREDDIN
Díky. Ted je to zřejmé. Díval jsem se na dost akvarijních setů a někdo uváděl jen výšku akvaria, někdo v tom už započítal i výšku krytu apod. Proto můj dotaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 15:07 Muž NASREDDIN [1383] Re: Petr
Petr napsal: Prosim jaky je nejvetsi sirka akvaria Diversa 80x35cm vypoukly.

Šířka(hloubka) je uvedena 35cm. Tudíž největší hloubka bude kolik? Patrně těch 35cm.
Nevidím důvod, proč by výrobce udával hloubku jen části akvária.
Edit: Ono je to patrné i z údajného objemu(často špatného).
Edit2: viz např akvaria Farda www.akvariafarda.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 14:32 Petr – Šířka akvaria
Prosim jaky je nejvetsi sirka akvaria Diversa 80x35cm vypoukly. V popisu je sirka 35cm, ale neni zrejme, zda se jedna o sirku bocnich sten a nebo sirku od zadni steny do nejvetsiho vybouleni Diky. Petr

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 19:00 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Anub
me odesly vzdycky cely.. ale pokazdy trafo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 16:29 Anub – LED osvětlení
koupil jsem přídavné led osvětlení Diversa,po půl roce svítila jen polovina pásku jelikož jsem nenašel doklad koupil jsem další a opět je po půl roce z poloviny nefunkční :-|

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 07:35 R Muž Silent [5949] Re: Džouzif
Jak už psal RBeil silnější zářivku do překopání krytu nedáš, ale je na trhu alternativa v podobě doplňkového LED osvětlení které přidáš ke stávající zářivce jednoduchou montáží rybicky.zviratadoma.cz/… k dostání jsou samozřejmě různé Wattáže a délky. Nicméně to už opravdu patří do jiného tématu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 07:17 Muž RBeil [174] Re: Džouzif
Ono když tam maš zařivku 18w tak ji za silnější nevyměniš protože tam je starter po 18w a silnější zařivka je i delší takže by se ti tam nevlezla. Musel bys předělat osvětleni T8 na T5 popřípadě T5 jenom přidat. Buť osvětleni cele vyměnit (moji upravu najdeš na mojem velkem akva ve fotkach výroba/úprava) nebo to osvětlení přidat, to maji v nabidce rostlinna-akvaria.cz za dobré ceny, přiděláš jednu zářivku T5 k T8 celkem bez práce. Toto bych, ale řešil na jiném vhodnějším fóru.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 21:06 Muž Džouzif [25]
Taky jsem kupoval prvně celý set Diversa s 25l louží, no a samozřejmě asi po týdnu akva začalo téct. Jelikož se mi to nechtělo posílat poštou pryč, tak jsem ho zasilikonoval a slouží jako odchovna pro nejmenší. Mimochodem původní kryt jsem už zrušil, protože do něj teklo a silně se přehříval.

Mimo to mám dotaz. Ve společenským akva (80l) mám pouze 1 zářivku 18W a je to prostě moc málo. Jakou nejsilnější tam můžu dát? Kryt mám od Diversy 80x30.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 17:32 Muž RBeil [174] Re. Robo
Kupoval jsem 2 rok zpádky kryt Diversa 2x18W a osvětlení jsem musel po roce vyměnit za 2x24W, bylo hodně slabé a do hloubky 50cm to skoro nedosvítilo... Světlo jinak funguje dobře, nikde se netaví a ani nepřehřívá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 11:27 Muž Robo [45] Re: kraken
Já Diversu mámuž přes ro a nemám problém. Je pravdou že kryt už nepoužívám, protože 2x18W je hodně málo a akva neteče. Jinak přední sklo mení zrovna moc kvalitní. Jde vidět kdxž se díváte zblízka jak se rostliny a ryby vlní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2014 10:35 Muž Pepator [9] Re: kraken
Koupil jsem mini akva Diversu 25 l s černým plastovým krytem. Úsporka 11W čínské noname uzavřená v plastovém krytu začala vrchní část krytu nad úsporkou intenzivně zahřívat(tavit) hned po zapnutí. Za cca půl hodiny shořela a vyhodila jističe v bytě. V návodu je uvedeno, že uvedená úsporka je pouze zkušební, tak pozor na to.
Do krytu jsem vyvrtal malé otvory pro odvětrání a místo nad úsporkou jsem podlepil ALU folií, jednak to lépe odráží světlo a taky teplo tak nepůsobí na plastový kryt.
Přiložené topítko a filtr jsem neměl odvahu použít. V místnosti je standartně 23 C a malý honič vody jsem raději nahradil bublifukem. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 07:47 kraken – Pozor na akvária Diversa
Pozor na akvária Diversa, často tečou, kryty s elektroinstalací jsou silně poruchové a diversa je nechce moc reklamovat. Mají hodně problému s trafem, které se zahřívá a teplem deformuje plast krytu. Znám kolegu, kterému upadl celý spodní panel s tohoto krytu s instalací (trafo ,starter) do akvárka, následky si spočítáte určitě sami.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 15:44 Muž Robo [45] Re: Xlientka
Každý vidí 2 cm jinak. Já taky řeknu že jsem chytil metrového kapra a když ho změřím metrem tak má 80cm :) Dokud nedá fotku tak uvidíme prd, ale pokud se mu hladina dotýká toho plastu od světla tak to bude vzlínání vody. Ať tam tu lampu dá nazpátek, ale ať ji nepřitahuje na fest aby se lampa moha volně hýbat pokud to ovšem jde

Já měl taky 30L (ale Denerle) a strašně jsem se divil odkud se vzala přes noc voda kolem akva až jsem zjistil, že to protíkalo přes plastové rožky co drží horní sleněný kryt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 15:41 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Surdo
U mě to vytáhlo cca 3,5-4 cm (celá hloubka držáku), když jsem si nevšimla že jsem zatlačila světlo až nadoraz ke sklu, takže může.
Potažmo místo kde ti teče voda po skle snad je vidět takže jinou příčinu, třeba chybu v silikonu snadno vyloučíš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 15:34 Muž Surdo [35] Re: Xlientka
tak ale 2cm sa mi zdá už dosť na vzlínanie vody nebude to v niečom inom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 15:30 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: markes
Protože to funguje na principu vzlínání vody. Nejspíše jsi neměl to svítidlo z vrchu pevně naražené až ke sklu a tím tam vznikla vzduchová mezera, která uniknutí vody zabránila. Sama mám set od aquaelu a plním ho přesně po okraj skla za 2 dny se stejně nějaké 2-3 mm odpaří, ale světlo mám jenom malinko povytažené, viz. foto u mě v prezentaci ShrimpSet, a voda ven nevytéká. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 15:08 markes Re: Robo
diky - proc ale 2 mesice nic a teprve pak to zacalo...???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 14:21 Muž Robo [45] Re: markes
Pokud se ti hladina vody dotýká držáku od te lampy co je na hraně skla tak ti to samozřejmě bude protíkat. to není vina DIVERSY dělá to i DENNERLE a cokoli co se dotýká hladiny. Když bude hladina pod tím držáčkem nebude ti to protíkat. Ta fotka je jen ilustračni a udělali to tak aby mohli nafotit ten katalog nebo návod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 14:15 markes – Diversa 30 l - LED osvetleni
pred cca 3 mesicema jsem si koupil "Akvárium set nanoLED 30 l DIVERSA" a pred par dnama (do ty doby nic)se mi "udelalo pod akvarkem mokro" - zjistil sem, ze mi nejakym zpusobem prekapava voda pres uchyt LED lapmicky a pak steka po kapkach ven), ktery je ponoreny do vody a tudiz se na nej voda tzv. "lepi" - jeste sem se s tim nikdy nesetkal - je mozne, aby voda takto z akvaria i unikala? - (a delala paseku kolem nej?) - i kdyz je hladina treba 2 cm pod okrajem?

lampicku jsem provizorne sundal (a okoli vyschlo), ale toto neni dlouhodobe reseni - vsude na obrazcich je drzak normalne ponoreny do vody - nerad bych vypoustel vodu pod drzak - da se nejak "osetrit", aby toto voda nedelala...???

DIK

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 11:06 - Re: meiilax
Mám 200 L komplet od diversa.Akvárko je v pohodke,len ten umelý osvetlovací kryt by som už v živote nekúpil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 10:23 Muž georg [112] - AfrikaRe: meiilax
Extterní filtry mám dva, jedou skoro 4 roky a žádná kalamita se nekonala. Jedinou kalamitu jsem si způsobil sám tím, že mi vypadla hadice, přetekl barel při napouštění vody a zavlažil jsem si chodbu. To riziko samo existuje ale i tak ti může vytopit byt pračka, prasklý přívod na toaletu, otevřené okno a průtrž mračen... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 10:19 meiilax Re: georg
Díky, toho vytopení se bojím, vč netěsností nebo poruch vnějšího filtru, s tím zkušenosti nemám, to je ještě co mě trápí. Mám teď jen 54 l akvo s vnitřní filtrací..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 10:13 Muž georg [112] - AfrikaRe: meiilax
Na první dotaz ti fundovaně neodpovím, protože aq. od Diversy nemám, ale neslyšel jsem žádné hororové historky na Diversu.
K té druhé otázece: není nutný, to bys musel mít posudek statika i na skřínku s knihami, která bude jistě tolik vážit, a taktéž kdyby si na sedačku sedli 4 chlapi. Mám 600 litrů v 7. patře a bydlím stále v 7.p., nikam jsem se nepropadl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 10:00 meiilax – Koupě akvária Diversa ?
Ahojte, mám v plánu koupit 300 litrové akvárium Diversa a chtěl jsem se zeptat na dvě věci:
1. Jaká je kvalita akvárií Diversa, pokud ho někdo má ? Bydlím v činžáku v posledním patře a bojím se protržení, už je to přeci jenom podstatnější objem..
2. Je potřeba na 300 l akvárko už posudek statika ?
Díky moc. Milan

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 19:12 - Re: Sid
Už som pokojnejší. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 22:57 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: prasan
Při objemu filtrační hmoty cca 20cm3 platí jiné "zákony". :-)
Uklidní vás, že jsem neměl potřebu u kanystrového filtru Tetra Tex Ex 700 tento otevřít po dobu 60 měsíců nepřetržitého provozu? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 21:48 - Re: Sid
Vodu treba,ale filter týždenne?Používam i bublifuk a nie je potreba do toho babrať čo týždeň. pivo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2014 20:17 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: prasan
A ani vodu bych nemusel měnit, že? :)
Nevím, jestli by mě to ale bavilo. Takhle mám týdně o 15 minut zábavy postaráno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 16:27 - Re: Sid
Keby si mal eheim čo ja,tak ani týždenne prepierať nemusíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.05.2014 09:57 Muž Joshuax [17] Re: Eli
Fotka k příspěvku Mam ten filtr u krevetek a je v pohode. Taky jsem ho mel u setu, kam jsem koupil jiny filtr a kdyz uz se valel doma, tak jsem ho tam tem krevetkam prdnul a v pohode. Na zadni cast tela jsem musel dat dolu trochu molitanu, aby se filtr nedotykal skla a pak je krasne tichy. Je dobre podlozit molitanem i privodni snuru ;)

Jinak ten kraval tam dela to privzdusnovani, To vyhod a nasad rampu, tu dej jenom kousek pod hladinu a trysky namir smerem sikmo nahoru, aby se hladina nadzvedavala. Ziskas tim krasne male perlicky vzduchu, pri nulovem hluku. Cim vice budes to vodu cerit, tim vetsi ten kraval bude, ale nemusis mit strach, ze by se ti rybky udusily. Pokud by mely malo vzduchu, nasel by jsi je u hladiny jak po nem lapou ;)

To topitko muzes s klidem vyndat. Pokud teda nemivas v pokoji pod 20 stupnu, tak ti stejne nesepne. Je to dobre max v zime, kdyz je riziko, ze treba budes pryc a vypnou topeni, nebo zapomenes zavrit okno a prijdou mrazy, nebo tak neco, ale v beznem obyvanem pokoji nema tohle konkretni topitko smysl. Pokud teda nechces chovat rybky, ktere potrebuji vysoke teploty vody. me osobne se tohle levne topitko z diversa setu neosvedcilo a sepnout jsem ho donutil jenom jednou, kdyz jsem schvalne nalil do kyblu ledovou vodu, abych vubec vyzkousel, jestli je funkcni...

Na krevetarko jsem si udelal kryci plexi s listama, aby pres to vrchem mohlo svetlo, ale skryla se hladina z celniho pohledu a v akvarku je stabilne 26 stupnu a topi se jenom 9W svetlem...

Co se rybek tyce, vyberu i poctu, za to te tu zprdnou dostatecne ostatni :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 08:53 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Eli
Pod nádržkou nemám žádnou podložku, jen v rozích ty plastové výlisky.
Fotku s umístěním filtru jsem už poslal. :)
Takže znovu: rybicky.net/fotogalerie.php…
a ještě tady: rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 08:53 Yuyana Re: Eli
Podložku pod akvárko klidně zkus, já musela po koupení novýho filtru nouzově nacpat pod akvo dvě karimatky, protože filtr byl díky přenosu vibrací podlahou slyšet i vedle v místnosti :-D (a ne nijak málo). Ryby se ale netvářily nijak rozhozeně a kout u filtru je dodnes nejoblíbenější místo ke spánku, takže jim to asi nevadí.

Je možný, že se časem oběhá a přestane bejt tak hlučnej (já měla taky prvních několik dní pocit, že spim na letišti, a dneska o něm nevim), ale je otázka, jestli má v tomhle případě význam na to čekat :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 07:47 Eli Re: Sid
No uvidím co s tím provedu, ale nemohl bys mi poslat fotku, jak máš umístěný ten filtr, ale jestli máš pod akvárkem nějakou speciální podložku. At vím, že jsem udělala všechno dobře, co se týče umístění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 01:51 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Eli
Možná vadný kus(?). Mám tento set také a o zmíněném filtru vůbec nevím, jak je tichý.
Vzduch jím nepřisávám, mám nasazenou "rampu" (příslušenství filtru), pomocí které hýbu (zespod) hladinou. Nádržku nemám přerybněnou, proto mi stačí lehké proprání filtrační vložky při její pravidelné týdenní údržbě.
rybicky.net/fotogalerie.php…
S ohledem na to, jaké a kolik máte v tom plivátku ryb, také to vidím na výměnu za výkonnější filtr... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 01:47 - Re: Eli
Ja mám na rovnakom sete externý eheim aquacompact 40.Trocha finančne náročné oproti bublifuku,ale aj účinnejšie.Plus si tam môžeš vložiť čo potrebuješ. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 22:32 Eli Re: Tunakovi
Fotka k příspěvku Já mám to akvárko teprve den i s rybama, tak uvidím, co to udělá. Každopádně furt přemýšlím, jestli nemám ten filtr i se vzduchováním na noc vypnout, nebo ho nějak odhlučnit, zase se bojím, aby to neublížilo rybám :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 19:38 Tunakovi Re: Eli
Z vlastní zkušenosti mám tento set taky a ten filtr jsem tam měl asi týden a musel jsem ho dát pryč, honič vody akorát, malá filtrační plocha. Nahradil jsem ho klasickým bublifukem a je klid, stejně dle mého názoru je do takovýchto akvárii nejlepší. ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 16:58 - Re: Eli
Akvárium je v pohode,ale ten filter claro je úplný šunt.Na tvojom mieste ho nahradím niečím výkonnejším a hlavne kvalitnejším.V neposlednom rade aj menej hlučnejším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 16:44 Eli – Problém se vzduchováním
Zdravím všechny. Koupila jsem si toto akvarium www.levnaakvaristika.cz/… , byl k tomu i filtr claro 200. Nejsem moc zkušený chovatel ryb, ale ten filtr strašně moc hlučí a když dám režim vzduchování, tak to dělá fakt velký rámus. S klasickým zduchováním jsem nikdy problém neměla, až teď s tímto, co je u filtru. Nedokázal by mi někdo poradit, co dělat? Už u toho hluku z filtru se nedá spát a se vzduchováním je šílené, navíc si myslím, že ten hluk musí vadit i rybkám. Děkuji moc za odpovědi :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 10:52 Muž Robo [45] Re: radka73
Ja jsem si koupil tenhle přídavný set www.rostlinna-akvaria.cz/… mám sadu OSRAM. Nabastlil jsem ji do toho Diversa krytu a vše fungovalo Mohl jsem zapínat buď 2x18W nebo 2x24W nebo dohromady, ale zjistil jsem že ten plastový kryt je na nic. Tak jsem si udělal nový dřevěný dal jsem tam jen tu sadu 2x24W a po bocích jsem dal 2 LED pásky na prosvětlení rohů podlepil zrcadlovou folií a funguje to skvěle. Jen otevřu víko a mám přístup na celé akva. S plastovým krytem to nebylo možné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 10:36 Muž Joshuax [17] Re: Devalt
Ty nejlevnejsi.... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 23:03 Muž Devalt [12] - Amerika
přišel už někdo z vás teda na to jaký jsou tam ty původní žárovky ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:48 Žena radka73 [1] - RostlinyRe: cezarmilan
Fotka k příspěvku No teď tam mám 2 zářivky T8 18W.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:17 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: radka73
Samozrejme reflektory pomôžu. Aké máš trubice teraz?

Skús poštudovať aj toto:
rybicky.net/clanky/697-ziarivky-rozdelenie-a-oznacenie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 20:59 Žena radka73 [1] - RostlinyRe: cezarmilan
Takze je to lepsi vyresit pridavnym led osvetlenim? Ted tam mam dohromady 36W na cca 100 litrů. Nebo reflektory?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 20:19 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Prasan
A ešte je tu predradník, či tlmivka, ktorá je stavaná len na predpísanú watáž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 20:09 - Re: radka73
Pretože na rovnakú dĺžku sú rovnaké watáže.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7156x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14021-diversa-?od=51