Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Diversa

 

NápovědaFórum » Technika  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Diversa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 19:50 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: radka73
W-aty musíš dodržať! so silnejšou watážou to nepôjde.
Skôr sleduj označenie 840, 865, alebo ak si trúfaš 9XX
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 19:01 Žena radka73 [1] - Rostliny
Taky planuji vymenu zarivek. Kde jsi je kupoval? Ted tam mam standard 2x18W. Chci silnejsi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 16:30 Muž Robo [45] Re: prasan
Diversa dává většinou T8 s tlumivkou. Vyzkoušel bych taky ten startér. Jsou to takové 2 kulaté nesmysly a mají na konci víčko. To vyšroubuješ a dostaneš se na startér. pootočením startéru doprava nebo doleva se vyndá ven. Vytáhni oba a zajdi někam do elektra a ukaž jim ty startéry ať ti dají nové. Je to opravdu levná záležitost než zatím reklamovat. Pokud bude pořád zhasínat tak pak bych to viděl na reklamaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 15:12 - Re: Loraine
Máš ich T5 alebo T8? Sú na predradník či na štartér a tlmivku.Vypínanie môže spôsobovať i prehrievanie štartéra.Výmena je sekundová záležitosť za minimálne peniaze.Chcelo by to foto,čo je to vlastne za osvetlenie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 10:22 Žena Loraine [0] Re: Robo
Tak v prehrivani problém nebude, jenze nevim jak mam ty trubice vytahnout :-( po pravde vůbec tomu nerozumim když to ctu podle navodu. Myslite ze by to slo vyreklamovat?
Edit: tak nakonec jsem trubice vytahla, pak je dala opet zpet ale i tak se stále osvetleni samo vypina, tak uz nevim co s tim, poslu to zpet. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 14:59 Muž Robo [45] Re: Loraine
Taky může být problém ve špatném kontaktu v patici. Když nasadiš zářivku do patic tak musíš s tou zářivkou pootočit asi o 90° a pak dotáhnout vodotěsně převlečné matice. Pokud je jedna zářivka špatně pootočená může po zahřátí dojít k přerušení el. kontaktu a zhasne to. Po schladnutí se plastový materiál opět vrátí do původní polohy a světlo se opět rozsvítí do doby než se opět zahřeje a tak pořád dokola, ale můžu se taky plést. Zkusil bych ten kryt sundat a vyndat zářivky a nasadit zpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 13:30 R Muž romant [27981] Re: Loraine
On ten kryt nemá otvor kro krmení? Myslím si že ano, tak si pohraj s ním, trošku přizvednout, kolikrát stačí málo, aby vzduch začal proudit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 13:25 Žena Loraine [0] Re: Zoidik
aha no pravda ze je ten kryt nemá žádné větraní a během paru hodin sviceni se teplota vody zvedne i o 2 stupne. No ale zase se mi nechce delat díry do uplne nového krytu, to kdyby se něco pokazilo uz by mi na reklamaci nikdy nevzali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 12:24 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Loraine
Projdi si papíry k tomu osvětlení jestli tam nemá tepelnou pojistku. Ta by mohla dělat to co popisuješ a reklamaci by ti neuznali. Pokud tam je tepelná pojistka, budeš muset vyřešit odvětrávání krytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 11:56 Žena Loraine [0] – osvetleni se samo vypina
Dobrý den, již druhý den mam problém s osvetlenim které je zabudovane v krytu Diversa ( 2 zarivkove trubice), koupeno před 3 měsíci. Samo se mi vypíná a po chvilce se zapne, neví co s tím mam sama dělat, pokud tedy něco jde, prosím poraďte čím to muže byt, než to pošlu na reklamaci.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 15:54 - Re: Mutagenn
To ti poviem,riadna fuga. :-D
No ale ak nič netečie. ;-) Aspoň vieš,že silikónom nešetril.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 15:46 Muž Mutagenn [1] - AmerikaRe: lucie.aqua
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Toto je jeden ze spojů od pana Fardy.Dokládá to kvalitu jeho práce. Na 2. fotce je spoj levého bočního skla,kde pan Farda šikovně udělal dole 1mm vrstvu silikonu a nahoře 3mm vrstvu.A to vše z důvodu křivě uřezaného skla.
Soused Mita má od něj akva 140x60x60,kdy boční a přední sklo je optiwhite a jeden z bočních spojů má ještě horší jako já.Mezeru má cca 4mm.
Obě akvária byly objednány i dodány najednou.
Proto za mě radši polská Diversa než Farda.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 15:33 - Re: lucie.aqua
Fotka k příspěvku Môj spoj po napustení viď.foto.Inak pri prázdnom nič nevidno.Takto sa mi tiež naťahuje spoj a v miestach kde to nebolo dostatočne odmastené mám toto:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 15:25 finnnp Re: lucie.aqua
Je tam zřejmě jenom více silikonu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 15:12 Žena lucie.aqua [511] Re: finnnp
Tak to by bylo super, kdyby to bylo ok. Já jsem kontrolovala všechny ostatní spoje a žádný od sebe není tak moc, pouze ten pravý přední se shora dolů rozšiřuje až na ten 1mm. Každopádně vám, pánové, velice děkuji za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 15:04 finnnp Re: lucie.aqua
To je uplně normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 15:04 - Re: lucie.aqua
Tožko povedať.1mm medzeru nemám.Ono silikón je pružný a sklá sa pod tlakom vody doslova ohnú.No až takto? To sa mi zdá moc,asi by som sa tiež obával.Ak odpustíš vodu a zníži sa tlak na sklo,vtedy je to ok? (skús) Silikóny dokážu držať a naťahovať sa celkom slušne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 14:58 Žena lucie.aqua [511] Re: prasan
Takže je normální, že skla nejsou u sebe těsně, ale je mezi nimi cca 1mm mezera? Silikon těsní, spoj neprosakuje. Třeba mě opravdu chytá fantas... hmm Kéž by!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 14:56 - Re: lucie.aqua
Pozerám pozerám, ale na fotke nič nevidím.Lepšie foto nebude? Ja mám na jednom spoji od Diversa v tmelenej časti po napustení akoby bublinky.Pravdepodobne nedostatočne odmastené sklo počas lepenia.Akvárium i napriek tomu drží viac ako 4 roky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 14:11 Žena lucie.aqua [511] – Rozjetý spoj
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím o radu...Dnes jsem objevila, že se rozjíždí spoj na akváriu. Akvárium 120x50x50cm, používané 2 roky a 3 měsíce. Nevím, jak dlouho je to v tomhle stavu, spíš se chci zeptat, jak moc se musím bát(viz foto). Je mi jasné, že to bude třeba řešit, přesto by mě zajímalo, jaký je předpoklad, že se to bude chovat, už se to někomu stalo?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 17:32 Muž Devalt [12] - AmerikaRe: fanybary
no uz v krámě mě varovali že je vyprodávaj protože jsou prý kazové. Nevěřil jsem tomu, ale po asi půl roce používání se mi začala silně rosit voda pod krytem světla. Dnes jsem z něj vylil cca decku vody ale není to nic co by neviřešil silikon jako druhé těsnění. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 16:32 fanybary – akvárium Diversa
Dobrý den, má někdo zkušenost s koupí akvária v Polsku ve výrobně Prudnik Diversa? Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 14:04 - Re: michalcod
Niečo tam napísané určite je.
cool daylight 865 biele studené svetlo
warm white 830 žltšie teplé svetlo
840 medzi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 12:00 Muž michalcod [13]
prosím vás..Mám kryt se zářivkama od Diversy 2x18 w přidám reflektory, ale zeptám se není to na nich napsáno, ale čemu by se dalo typ barvy osvětlení přirovnat svítí jako(typ barvy) 830 nebo 840 nebo 865 Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2013 14:49 - Re: hanzys
Všetky ponúkané sety majú tak povediac nedostatočné osvetlenia a ak je tam pridaný filter,tiež to nie je žiadna sláva.Najnovšie chcú nalákať nováčikov ešte aj na ohrievač,no tento je bez termostatu.Jedine tak vhodný na uvarenie rýb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2013 14:40 hanzys Re: drahoczek
Čau ja mám 112 l set od Diversa a musel jsem dát jiné osvetlení a jiný filtr ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 07:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: drahoczek
Kdyby se Ti nezdala tloustka skla, zkus to zadat sem:
www.theaquatools.com/…

Pro tohle akvarium vychazi safety factor = 3.4, coz jde.
Mame stejne velkou nadrz (ale amatersky lepenou) z 10mm skla a to uz ma bezpecnostni faktor (jak to tam nazyvaji) 5.2, drivejsi 100x40x40 z 8mm skla mela dokonce 6.1, cemuz uz se rika paranoia, ale zase clovek se citi klidnejsi. Kdyz jsem chtel u sklenare to 100x40x40 slepit z 10mm skla, rekl mi, ze je to vyhazovani penez, ze se to bezne lepi z 6mm skla a jestli si chci priplatit za 8mm, ze to uz muzu byt hodne klidny i s detmi okolo akvarka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 05:20 motaaa213 Re: drahoczek
Ahoj mám akva od diversy celý komplet akva,kryt,a komodu a vše vpohodě mám to 6 měsíců a objem je 375L,nevím co tě zajíma pokuď ty zabroušené hrany tak vše je jak má a to i to lepení žádný problém vtom nevidím. :-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 23:08 drahoczek – akvaria diversa
Zdravím, nemá někdo prosím zkušenosti s akvárii od polského výrobce DIVERSA ? Chci koupit

rozměr: 100 × 40 × 50 cm (d x š x v)
síla skla: 8 mm (plavené - float)
objem: 200 l
bezpečné, zabroušené hrany skla
spoje dvojitě lepeny speciálním akvarijním silikonem

cena 1700kč což je celkem slušné- ale kvalita ...???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 22:14 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Pavlis
630kč za 54L akvo mi příjde docela dost...

např u nás na eshopu ho najdeš za 460kč/4mm sklo, lepené předním českým výrobcem (nebudu jmenovat) který nám je dodává...
www.akva-tera.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 22:04 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pavlis
Tomu rozumím. Nicméně já mám velmi dobrého dodavatele všeho od Diversy a zjistil jsem, že celý set mne vyjde levněji než koupit někde kryt a nechat si udělat akvárko... proto beru vše od něj a jsem velice spokojen. Posílá akvárka kurýrem, skvěle zabalené a kurýr je již poučen, že je uvnitř akva. Neměl jsem jediný problém. Pokud ještě nemáš koupeno a chtěl bys kontakt, napiš vzkaz, rád zašlu.... A pokud ještě nemáš koupeno, dám ti námět k přemýšlení. Set 80x40x35 je jen o malinko větší a vyjde na cca2.000,-Kč... a má 2x větší objem, takže v něm můžeš oproti tebou plánovanému doslova kouzlit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 15:48 Muž Pavlis [75] Re: malyLibor
Děkuju za info...
Rostliny plánuju nenáročné na světlo. Koberečky vzdávám předem. :-)
Dnes jsem objel akvaristiky a celkem jsem byl překvapenej rozdílnými cenami. V jedné prodejně 1070kč za 60x30x30, šíře skla 3mm, v druhé 990kč za 60x30x30, šíře skla 4mm a nejlíp dopadl malý krámek, kde mi nabídl majitel kontakt přímo na sklenáře, kterej pro něj lepí a 60x30x30 se šířkou skla 5mm by mě vyšlo na 630kč.
3mm šíře mi přijde opravdu už málo.

Jinak objednávám takhle kryt a akva zvlášť protože to vyjde levněji, chci přesně tento kryt k akva a mám docela obavu koupit set nebo akva a nechat si ho poslat dopravní firmou. (nechtějí se mi řešit případné reklamace poštou,nevyužil bych ostatní výbavu setu.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 14:16 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pavlis
Já mám akva 50x35x30 (šxvxh) ze 4mm už 18 let a v pohodě. Pokud budeš chtít naprostou jistotu, nech si akva slepit z 5mm skla. 15W osvětlení na to tvé akvárko bude stačit bez problémů, pokud budeš pěstovat normální rostliny, na ty velmi náročné na světlo nestačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 11:30 Muž fido16 [631] Re: Pavlis
Tento kryt je vybaven trubicí 15W tudíž silnější trubka jak 15W tam dát nejde leda že by sis kryt dovybavil glomat controllerem o 2 další trubice tento kryt mám i já v černé barvě. Jinak 15W zářivka je na 60L akva málo pokud chceš pěstovat náročnější rostliny. To akva bych si nechal slepit někde ve specializované firmě na akvária tloušťka skla 4 mm je na hraně ale netvrdím že nevydrží :-). Klidnější bych byl s tloušťkou 5-6 mm. Jinak 54 L akva nepotřebuje žádné výztuhy. Takže tohle bych neřešil u akva co má 54L. Kdyby se jednalo o 540L akva tak výztuhy už bych pomalu řešil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 23:45 Muž Pavlis [75] – Akvárium + kryt...
Zdarec...mám dotaz ohledně koupě akvarijního krytu ARISTO DIVERSA - www.vyprodeje.net/…
Chtěl bych ho v černé barvě. Má s ním někdo zkušenost? Je zářivka v krytu dostačující pro plánované akva 60x30x30 ? Případně za jakou jinou jí vyměnit?
Jak jsem napsal - ke krytu bych dokoupil akvárium 60x30x30. Mám představu o šířce skla 4mm. Nevím, zda u akva s obsahem cca.54litrů je nutné použít výztuhy, nebo ne. (přeci jenom pátý patro je pátý patro.)

Byl bych rád, za jakoukoliv radu, případně na to na co bych si měl dát pozor...děkuju.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 23:42 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: tajfun1
No, jak říkám, mám od něj třístovku a teď nově i 112ku. Jsem naprosto spokojen a tuším, jak to s ním je. Věci na akvaristiku jsem už nakupoval i v Polsku - poprvé přes Aukro, pak už přímo z toho obchodu - a musím říct, že jejich přístup k zákazníkovi, komunikace a vyřizování reklamací by si měla většina našich prodejců vzít za vzor. Jen málokdo u nás jim v tomto může konkurovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 23:38 Muž tajfun1 [222] Re: malyLibor
na Zekii ale sezenes i skrinky a kryty, ktery k sobe pasujou, muzes si vybrat ruzny rampy ... a navic na to bude zaruka u ceskeho prodejce, u toho z aukra netusim, jak to je....kazdopadne vyrobce je v polsku, tak pak resit neco s nim vyjde taky podstatne draz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.10.2012 23:28 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Drahoš .
Ano, vždy se vše dá sehnat někde levněji... mě ale přesvědčila kvalita výrobku, to, že si objednám vše od jednoho výrobce, takže to vše sedí jak prdel na hrnec, celková cena mi vyšla levněji než sečtení nejlevnějších komponent na českém trhu a ochota pana prodejce, ta je k nezaplacení... nicméně tvůj odkaz si ukládám, kdybych někdy někam potřeboval akvárium bez skříňky nebo tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2012 23:12 Muž Drahoš . [389] - RostlinyRe: malyLibor
Libore tady máš lepší ceny akvarek www.zekia.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 22:48 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: DREDRA
Musím se připojit ke spokojeným zákazníkům. Velmi ochotný prodejce, i mě dovezl akvárko až domů jen za cenu benzinu. Můžeš si vybrat, jaké chceš osvětlení (T5, T8, dvoj či čtyřzářivkové) i barvu setu, vystaví ti přesně to, co budeš chtít. Zaplatit můžeš kartou přes pay pal nebo na účet, co ti víc pasuje. Já mám od něj třístovku a nově i 112ku, jsem naprosto spokojen a až budu pořizovat do kuchyně devítistovku nebo dvě 450ky (ještě nejsem rozhodnutý, ale hlavně kuchyň ještě furt není předělaná), tak rozhodně jedině od tohoto prodejce. Kvalita Diversy je známá už léta, ale ochota pana majitele firmy iakvaristika.cz je něco, co se hned tak nevidí. Zkušený akvarista a velmi ochotný, nic není problém, vše se zařídí... Super a vřele doporučuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 22:08 Žena lucie.aqua [511] Re: DREDRA
Taky mám akvárium od tohoto prodejce, 300 litrů, skříňka solid (přišla mi nejsolidnější :-) ), velká spokojenost. Akvárium mám právě rok. Prodejce je akvarista, sám toto akvárium zakoupil, vyzkoušel a nyní ho i prodává. Velice příjemný a ochotný pán.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 19:54 Muž Xedos [9] Re: DREDRA
Mám od tohoto prodejce set 240L i se skříňkou a zářivkami. Musím pochválit zpracování skříňky a zářivkové osvětlení. No a co je nejdůležitější je velice ochotný prodejce. Vše popíše, nabídne další varianty a co bylo pro mě hlavní, že sám mi za poplatek tento komplet 200km dovezl. Mám ho půl roku a žádný problém, a dělá mě i celé rodině radost!!!! potlesk
Tímto bych chtěl poradit budoucím akvaristům,aby si skříňku před vložením akvária pořádně daly ze všech stran do "váhy"!! Podložte poctivě všechny nožičky, aby nebyly některé ve vzduchu. Až budete mít napuštěné akvárium už s tím nehnete !! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.10.2012 16:52 DREDRA – Diversa set
Zdravím,má někdo nějaké zkušenosti s těmito sety? aukro.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   26.09.2012 21:47 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: pkupil
osobně bych to neriskoval. Mohl by se roztopit, ten plast nevydrží často ani jednu zářivku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 18:40 pkupil – Pridání zářivky do akvarijního setu Diversa.
Dobrý den, před časem sem si zakoupil akvarijní set Diversa 64 l a chtěl bych se zeptat jestli někdo nemáte zkošenosti s přidáním další zářivky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 09:27 Muž maros77 [0] Re: reddriver
Tak a uz to je. Odrezal som ten cierny plast prec. Tlmivku som nahradil predradnikom z usporiek, pridal som tretiu neonku, priskrutkoval som neonky na kus plavajucej podlahy nalepil som ju na kryt a to vsetko som oblepil foliou, tou co sa dava ako parozabrana pod priklad sadrokarton tou striebornou, kazdy spoj je oblepeny silikonom aby sa pod foliu nedostala vlhkost. Dufam ze to bude fungovat dobre. Alebo som urobil nieco zle?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 16:18 reddriver Re: maros77
chemopren:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 20:53 Muž maros77 [0] Re: Ječmen
a to viecko na krmenie mam z toho vrchu normalne odrezat? Ono je to tam niecim prilepene.
este sa opytam ked ten cierny plast odrezem cely prec a to co je v nom dam niekde priklad pod akvarko elektricke kably potiahnem hore k paticiam a patice prilepim na kryt nejakym lepidlom bude to dobre?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 13:23 reddriver Re: Sirah
Tam jsou zářivky od diversi. Přijde mi, že hodně zeslábly za ten půl rok, co svítí 12 hodin denně. Číslo na nich není tak nepoznám typ.. Taky si myslím, že třípásmovky zmůžou určitě víc, to vidim na své třístovce, kde během několika dní obživlo skoro celé akvárium, tak čekám rozdíl i u tohohle. Hlavně ta hnědá řasa musí pryč:( když nepomůže tak se pustím do drastičtějšího zásahu do krytu osvěltení a to přidáním další(ch)zářivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 13:17 Žena Sirah [11] Re: reddriver
a myslis, ze pomuze jen vymenit zarivky? Nerikam, ze ne...ono to asi nebude zrovna nic extra v tom setu...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7156x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14021-diversa-?od=101