Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hemianthus Callitrichoides „Cuba“ - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Hemianthus Callitrichoides „Cuba“ - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 17:19 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: LukO3K
Omlouvám se - nějak jsem přehlédl to "Cuba" a psal jsem své zkušenosti s malokvětkou drobnokvětou... hmm :)
S "Cubou" mám jiné zkušenosti... :-O
Přestože jsem ji zkoušel v nádržích dostatečně zásobených živinami, sycených i nesycených CO2, se střední i vysokou intenzitou světla, dařilo se jí u mne obvykle jen krátce... Její "výdrž" odhaduji nejvýš kolem půl roku. Jestli ono to nesouvisí s potřebou změny submerzní a emerzní vegetace(?)...
Přitom ve své domovině přežívá tahle kytka submerzní období v hloubce až 1 m pod hladinou!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 16:45 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: LukO3K
Tahle kytka, aby pohodově rostla, přihnojování CO2 nepotřebuje. Stačí jí jemnější dno, (+- "Flexiobklady"), pod ním zásobní hnojivo (ve formě nějakého komerčního výživného substrátu) a dobré světelné podmínky, aby vám dělala radost a donutila vás občas vzít nůžky a "umravnit" ji. :)
(Velmi dobře se tvaruje. :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 13:30 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: LukO3K
musí mít přísun k živinám co potřebuje a dostatek CO2. Nemusí se přidávat, ale záleží na ostatních parametrech (třeba kolik je v akvárku rostlin) aby tam byl všecho dostatek. Problém může být že při vyšším osvětlení rostliny více rostou, tudíš více spotřebovávají živiny a CO2, tak ho může být málo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 13:13 Lu.kO – Pěstování malokvětky 'cuba'
Mám dotaz, poroste mi hezky bujně tato rostlinka i když nebudu přidávat Co2 ale budu intenzivně svítit ? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 19:12 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetky – sadenie, odkalenie
Ja mam tuto raslinku v krevetkáriu. V profile mám foto, kde vidno už po 10 dňoch, ako sa rozrasta. Sadil som tiež s vatou, neviem po akej dlhej dobe sa ma rozpadnut, ale dnes som celu raslinu vytiahol. vytvorila krasny kobercek, problem bol ale v tom, ze sa mi v nej robila riasa, ktoru som z nej stale len vyťahoval. Tak som sa rozhodol raslinu vybrať, zasadil som par kuskov bez riasy a dufam, že sa mi znoova uchyti. Inak CO2 nemam, osvetlenie mam 2x11w dennerle svetlo..akva je 30L...a čo sa týka odkaľovanie, ked sa rozrastie a spoji do celku, nie je vôbec problem. Ja som zvon položil na nu a pritlačil, je to akoby som vysaval koberec... palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 14:59 JagerMaister
a ešte dačo bude sa jej darit bez CO2 a s osvetlením 1.0 w na liter :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 14:25 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Gery
Nevadí. Maximálně odejde těch pár přikrytých lístků a jestli odejde celá rostlinka, tak to nebude tím, že má některé lístky přihrnuté :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 14:23 JagerMaister
aj ja mám dotaz ohladom sadenia tejto krásnej rastliny nevadí že pri sadení som niektoré lístky prihrnul štrkom neodhynuu mi listy alebo celá rastlinka :-( diiik za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 20:18 Usine – Re: Jakubqo814
Stačí zhlédnou video o sázení rostlin. www.tropica.com/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 19:57 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: matlala
HC se vetsinou sazi s touto "vatou". Lépe se sází. Nevim proc by ji ryby žraly ...

Je to opravdu vata čedičová a ne skelna, bejt to skelna tak tu kytku nevytahnete z kosicku, protoze by vas tak pichala do ruky ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.03.2010 18:28 Jack – Re: kalahare
S nebo BEZ vaty... je to uplne jedno... Ale bez vaty je to o nervy.. ale me se to podarilo..:) pac ta vata, i kdyz tam nebyla videt, me hrozne lezla na nervy... jinak to neni skelna vata ale cedicova vata.. prirodni produkt, ktery by se mel casem sam rozlozit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 17:09 Muž kalahare [11]
ja Cubu sázel tak, ze jsem ten trs opatrně přivázal na placatější kámen, rostlinka se z něj postupně rozrostla do štěrku. Nebo ji opatrně rozplést a malé trsy lehce přihrnout pískem. Záleží na typu dna. A taky, zda tam máte nějakého oráče, co pořád ryje do dna.

Edit: na skelnou vatu jsem si šáhnul jednou, štípalo to pěkně. Nicméně si myslím, že je to lepší sázet bez té "vaty".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 17:05 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: matlala
Sklena vata?? Pre boha! Chcel by som vidiet ako by si sa sklenej vaty dotykal holou rukou :-D A co by urobila so ziabrami ryb, tiez :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 17:01 Muž kchrz [24] – Re: matlala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 16:49 Muž matlala [798] - Rostliny
Miruška napsala: zasaď ji i s tou vatou
S vatou se takové a ni žádné jiné rostliny nesadí, skelná vata může rybám po sežrání ublížit. Ono se to nejlépe rozdělí a pak zasype pár kamínky ze dna, za chvíli toho bude všude plno, pokud má ale vhodné podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 15:35 Žena Miruška [1] - Cichlidy
Klidně ji rozděl, ale zasaď ji i s tou vatou. Jinak ti vyplave, tak jako mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 14:44 Jakubqo814 – Hemianthus Callitrochiodes ,,Cuba,,
Ahoj,chcem sa spytat či mám rozdelit tuto rastlinku na častli ked ju nerozdelim zhynie mi ??? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 10:27 Muž kchrz [24] – Re: Ninco
Nezlikvidují HC třeba i běžní ancíci? Už mám taky kapku letité přerostlé "drtiče písku", cca 15cm dlouhé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 10:17 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
Souhlas :-D HC je rostlinka dekoartivní. Gibiceps je ryba demolitivní ... to k sobě nejde.

Měl jsem akvárium porostlé HC a nebylo co odkalovat. Na tomto porostu zadny dedrit nebyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 10:14 Muž kchrz [24] – Re: Sid
Uznávám představa je to minimálně bizarní, ale prostě jsem to chtěl zkusit. Taky předpokládám, že to po pár týdnech vzdám. Buď HC nebo gibouše (k velké radosti své ženy, která ho nenávidí).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 09:59 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: kchrz
Mně přijde divnější snaha pěstovat HC v nádrži s "giboušem"! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 09:55 Muž kchrz [24] – Re: Sid
Jak neodkaluje?! To moc nechápu. Gybouš kadí jak může, neustále mám po... celé dno a čas od času je nutno odkalit zvonem dno. Dělal jsem to tak leta a najednou bych neměl? To mi přijde dost divné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 09:45 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: kchrz
Ninco reagoval na Meroně, ne na vás. :-)
V dobře provozovaném akva se dno neodkaluje. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 09:40 Muž kchrz [24] – Re: Ninco
Já taky nečekal, že po týdnu začne maligně bujet a zarůstat akvarium, to ne. ale nedařilo se mi jí vůbec uchytit, nyní je jasné proč.
Nicméně další dotaz. Jak odkalujete dno, když je tam zasazená tato kytka. Proud vody do zvonu jí musí jasně vyrthat, ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 09:20 Jack – Re: kchrz
Taky jsem to resil sazazenim i cedicovou vatou.. Nedavno jsem predelaval akva, tak jsem vyhodil i cedicovou vatu.. A jelikoz se rostlinka uz zacala rozrustat tak jsem ji zasadil bez ni.. Drzi v pohode.. Ale nevim jak ji budou prospivat ty parmicky.. Ja tam mel dva panciky a vzdy mi ji docela roztrhali.. Ma dost tenke koreny a je krehka, v dobe rozrustani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 07:06 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: meroň
Přesně tak, nemůžeš čekat, že se ti rostlinka ihned po vložení do akvaria začne dabelskym tempem rozrustat, obzvlast kdyz je emerzni ...

Pockej az se premeni a pak teprve neco řeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 06:49 Muž kchrz [24] – Re: Sid
Aha, tak to bude možná nakonec ten zásadní problém. Zkusím to ještě jednou.
Díky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 23:19 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: kchrz
Tu čedičovou vatu jste neměl odstraňovat - trs se nastříhá nebo nakrájí na cca 8 dílů a ty se i s vatou zasadí do substrátu. Čedičová vata se časem rozloží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 23:13 Muž kchrz [24] – Substrát pro tuto kytku
Snažím se začít pěstovat i tuto květinu, ale zatím bohužel neúspěšně.
Jde mi o to, jak jí správně zasadit. Koupil jsem si košíček, vyndal kytku z té "vaty", v které se prodává, roztrhal svazek na menší trsy a ty pracně umístil do dna. Mám křemičitý písek 2-3mm. tato kytka nemá žádné kořeny, takže když jí na dno položím, tak uplave a když jí zasypu pískem, zase na ní nepůjde světlo. A když na ní hodím jen pár kamínků, aby zůstala, tak mi jí do rána zlikvidují parmičky, jenž rejdí v písku.
Takže mi po týdnu pravidelného vracení trsů ráno plovoucích na hladině nic moc nerozrůstá.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 22:51 Tommys – Re: dominator
To na obrázku je emerzní forma, po přechodu nebudou lístečky tak do kulata, mě tento přechod tato rostlinka takřka nezvládla v akva, zůstalo pár stonků z toho chuchvalečku co se prodává, pak jako když uhodíš kladivem mám ji z těch pár větviček už ve dvou akváriích, chce to čas hodně světla CO2, pak je ta kytička k neutahání
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 19:29 Žena ustavprochore [567] – Re: dominator
Taky bych to tipla na emerzně pěstovanou rostlinku. Nové lístečky už by měly být zelené, budou mít i trošku jiný tvar. Měl jste jí ještě víc rozesadit (rozdělit ten trs). Jinak do čerstvě založeného akva "do vody" určitě nehnojit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 19:25 Muž meroň [18] - Rostliny
a co takhle přeměna z emerzní formy na submerzní? podle té fotky mi to připadá jako emerzní forma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 18:58 Muž hapedo [0] - Rostliny
Mě hnědnul, když mi nefungovalo hnojení CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 18:51 koblihcz
dominator napsal:nějak mi hnědne co s nim je ? To by mohl byt nedostatek železa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 18:47 zeck – Re: dominator
Nebylo by špatné změřit vodu :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 18:34 Muž dominator [6] - Živorodky
Dal jsem tam hnojení světlo mam zařivku 11W.
Nedostatek živin by mohl byt docela možne
protože je to novy ava tak bych tam mohl dat pavi očko to to tam zakali:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 18:30 zeck – Re: dominator
Nedostatek živin, špatné osvětlení (?). Jaké máte osvětlení ? Hnojíte ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 18:17 Muž dominator [6] - Živorodky – Hemianthus callitrichoides
Fotka k příspěvku Ahoj,
Před tydnem jsem si založil odchovničku 15l s osvětlením
11W koupil jsem si Hemianthus callitrichoides a nějak mi
hnědne co s nim je ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 16:42 DeathAngell
Mě ve 20 L při 15 w rostl vyborne akorat se vytahoval do výšky k hladině
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 02:00 Muž Sprachys [48]
ja mam u 112 2x18W.. ale nemmam tam narocne rostlinky... v malym akva (18l 7W) mi hemianthus moc nerostl... ale kdyz jsem vymenil osvetleni za 11W tak to bylo ok ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 21:40 Muž meroň [18] - Rostliny – Re: Lukys
no nevím, podle mě to asi stačit nebude. mám ve 112 l akva 3x18W a myslím, že to je tak tak...a to mám ještě výšku akvária 35 cm oproti klasickým 40 cm u 112-ti litrových nádrží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 21:30 Lukys – Re: gripen
Myslite ze by stacilo na 112litru 2krát 20w zarivky,jedna s reflektorem a celej kryt vylepenej alobalem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2008 13:10 Vocko88
Lidi, jak na to, když si chci vypěstovat rostlinky mimo spol. akva? Mám něco přidávat nebo jen světlo? Chci, aby mi trochu vyrostl Hemianthus než mi ho zase sežerou Molly...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 16:42 Page – Re: smajlik1
Mám podobnou zkušenost. Můj názor je, že jí chybí železo. Jsem zvědav kdo mě za to ukamenuje.
Začal jsem přidávat PMDD a ejhle hemianthus a limnophila se zazelenaly ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 23:31 Muž Horác [3942] – Re: XMartin
Pokud vím, tak PMDD žádná firma ani nevyrábí ani nedodává do kamenných akvaristik. Rosík (Petr Rozsíval) i mrp (Marek Petr) to vážej a sáčkujou doma, takříkajíc "na koleně". PMDD lze objednat pouze u nich nebo v několika málo internetových obchodech, které to ovšem stejně berou od nich (např. Akva Humble).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 20:58 Page – Re: XMartin
Jj řekni že chceš PMDD a budou na tebe koukat jak z jara! :-D Od rosíka taky funguje, ted zkouším od MRPa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 20:51 Muž XMartin [20]
mam říct že chcu PMDD nebo to ma i jinej náázev ?? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 20:49 Muž Sprachys [48] – Re: XMartin
zkusit to muzes, za to nic nedas, ale nevim jestli uspejes nebo ne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 20:48 Muž XMartin [20]
ja myslel že to sežženu ve zveráči tak že se na to ani nemam ptát ? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 20:47 Muž Sprachys [48] – Re: XMartin
hele mrp je typek co udelal v brne nejakou chemickou skolu a zda se ze tomu dost rozumi a ma nejaky slouceniny a mix tech prvku lepsi nez pravy pmdd.. koukni na jeho stranky... ma tam dokonce i tabulku s testem, kterej ti rekne jestli je potreba pouzit pmdd a jaky konkretni slozky ;-) bavil sem se s nim i osobne a je to dobrej typan ;-) tak at se zadari ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 7236x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13943-hemianthus-callitrichoides-cuba-pestovani-sazeni-problem?od=151