Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim Pick up 2006, 2008, 2010

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Filtr Eheim Pick up 2006, 2008, 2010
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2020 21:32 Muž jarovo [1695] Re: QQQ001
Malú vstupnú plochu a malý objem ničím nenahradíš - jedine častejšie čistiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2020 21:15 Muž QQQ001 [23] Re: Shrimpman
No napadlo mě tam dat třeba na spod houbu, pak nějakou další vrstvu atd. Něco jako je od eheimu Aquaball.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2020 22:24 Muž Shrimpman [36] Re: QQQ001
Jaký je tvůj záměr? Asi to nebude mít moc cenu. Ten filtr je designově krásný, mám ho taky :) ale ke svojí velikosti má opravdu malý objem filtrační hmoty. Plus má velký průtok, i na minimum dělá vířivku.

Čerpací hlava + akvacit by nebyla lepší volba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2020 18:05 Muž QQQ001 [23] – Eheim Pickup 160
Nezkoušel jste někdo do tohoto filtru nebo podobnému, dat jinou náplň než houbu, popřípadě nějakou kombinaci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 23:05 Muž DenisLin [7] – Eheim pickup 2006
Ahojte, mám Eheim Pickup 2006 a je dost hlučný. Poradíte někdo jak se zbavit hluku? A nebo je to prostě vadný kus a reklamovat? Díky za rady palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 21:09 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Eliss
Ak dáš toto, tak to vydrží roky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 21:58 Žena Eliss [105] Re: cezarmilan
Asi vyzkouším a uvidím, co to udělá, ale zase nechci pořád měnit, abych jenom nezajížděla filtr :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 21:06 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Eliss
Filtračné vložky je možné meniť. Aké, to je na tebe. Je to dobrý filter ja som do neho vkládal plastové "drátenky" na riad a plnilo to účel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 20:36 Žena Eliss [105] – pick up 2008
Zdravím, mám 2008 v 70 l a chci se zeptat jestli by pomohlo místo molitanu dát třeba Siporax mini, nebo jinak vylepšit náplň - jemnější molitan, vata. Nějaké vaše vychytávky? Vím, že to není ideální filtr, ale je tichý a vzhlednější než čerpadlo s kostkou. Bohužel jsem ho kupovala narychlo a něměla jsem ještě tolik načteno stydim , mám ho cca 1/2 roku a nechtěla bych hned měnit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2016 18:06 R Muž romant [27977] Re: Suntour
Do tvých uvedených 50 litrů bude stačit AT201(čím vyšší číslo tím o kapánek vyšší hlučnost, subjetkivní dojem).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 16:42 Muž Suntour [4] Re: TRULY
OK. Lepší je čerpací hlava a biomolitan
Četl jsem že dobrá hlava je Atman 202. JE OPRAVDU TICHÁ JAKO EHEIM Pick Up ?
V místnosti spím s akvariem a vadi mi i mechanické spínací hodiny. O Eheim v akvariu nevim . Myslim ze je to taky jedno plus tohoto filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2016 13:26 Muž TRULY [164] Re: Suntour
ONO za určitých podmienok a hlavne pri skromnej posádke až tak zlý nieje.
Je tichym, lahko sa umýva, ma silný prietok. Len ryby musia byť vhodne zvolene.
A využival by som ho asi tak max 80-100 litrov, ale ako píšem pri velmi dobre zvolenej osádke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2016 10:14 Muž Suntour [4] Re: romant
po přečtení příspěvků jsem usoudil, že tahle rada filtru je uplne na dve veci :(
no jo no....až to odejde tak pudju do filtracni hlavy... jinak jakou osadku k EHEIMU Pick Up doporucujete ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 16:47 R Muž romant [27977] Re: Suntour
Tak asi tě teď moc nepotěším, tedy tím, že budu ten filtr trošku pomlouvat. Byť jsem eheimovej mantrista, tak musím konstatovat že tahle modelová řada se moc nepovedla(tedy ono se se musí vhodně pracovat s rybí osádkou). Pro tvůj účel by se daleko lépe hodila klasika v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu, tedy v tom vidím ten možný zádrhel, v tom filtračním mteriálu a to v jeho množství, prostě se ho do toho plastovýho krytu nevejde tolik, tedy rozhodně ne tolik aby to mohlo konkurovat onomu nastíněnému řešení. Máš v akváriu hodně bordelářů(oka, držkolezci).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2016 13:46 R Muž afc1886 [14632] Re: Suntour
Tak jako ti psal Truly.Chovej se k akváriu,jakoby bylo znovuzaložené.Pohlídej si kvalitu vody častějšími vyměnami vody.
Samozřejmě bakterie nejsou jenom ve filtru,ale i ve dně atd..Já tě jenom trochu straším, aby jsi si pohlídal tu kvalitu vody častějšími vyměnami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 11:56 Muž Suntour [4] Re: afc1886
:-) nechám si poradit. Fakt nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 09:01 R Muž afc1886 [14632] Re: Suntour
Tak jenom tak okrajově.Určitě víš co máš dělat,když jsi vyměnil molitan. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2016 08:56 Muž TRULY [164] Re: Suntour
len nezabudni že maš v akva nový filter bez bakterii, tak sa tomu prisposob :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 07:34 Muž Suntour [4] bylo to molitanem
:-) Ahoj. Tak az po koupi noveho molitanu a srovnani noveho a stareho, jsem zjistil, ze ten muj stary je opravdu za zenitem. Ikdyz jsem stary zdimal a pral jak to slo, tak pory byly ucpane a filtr netahl. Stary molitan chce menit casteji teda.....
Ted s novym mediem zas jeda jak ma hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2016 21:32 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Suntour
Ja som po čase molitán vyhodil a naukladal som do nádobky filtra tie plastové drátenky na riad, filtrovalo to super.
No i tak si nemyslím, že na vine je molitán. V strede ja veľký otvor....., mno pravdu povediac neviem....
Vrtulka-rotor je rovno? sedí v sedielkách? Má na oboch koncoch tie gumené čiapočky? Nie sú oni poškodené?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2016 12:20 Muž TRULY [164] Re: Suntour
tak mne to robil tiež jeden čas. A tiež neviem prečo. Niekedy isiel vkuse mesiac a tiež sa mi teraz ucpaval po 2,3 dnoch. Poriadne ho vyžmýkaj ako sa da aj ked prideš trošku o bakterie a v akvarku pozbieraj všetko listie a všetky zvyšky rastlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2016 00:46 Muž Suntour [4] Re: cezarmilan
Ano, výtok mam vytažený na max. Molitan propraný. Filtr slozim. Proud je jako novy. Druhy den je polovicni. Napada me jedine koupit nový molitan. Ale to tady molitan prd vydrzi.
A nebo ze mi filtr ucpe nekolik malych ancistrusu, ktery do plastovych zahybu filtru zalezaji.
Pri cisteni filtru je odhanim jak se da. Jde to blbe...
V akvariu maj nekolik skrysi ale oblibili si filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 20:49 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Suntour
Ten vývod z filtra, výtok, to je to sivé koliesko, zúbkované ako minca. To treba povytiahnúť von, smerom hore. Po tomto by prúd vody z neho mal byť o.k., teda ak nie príliš silný. Vzduchovanie pomocou hadičky na vrchu je zbytočné. Rovnako toto znížuje prietok. To treba vynechať a filter ponoriť viac, tak, aby ten otvor (na hadičku) bol ponorený. Ja mám tieto filtre dva a už pekných pár rokov. Nemôžem sa na nich sťažovať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 20:05 Muž Suntour [4] – pokles vykonu filtru
Ahoj,mám Eheim Pick Up 2010. Filtr po dukladnem vycisteni jak molitanu tak plastu, ma druhy den velmi slabý proud ikdyz je proud nastaveny na max. Nechce se mi verit, ze molitan se tak rychle zanese. Pri vyprani nepozoruji takova zaneseni aby vykon filtru sel dolu. Molitan nema svou svezi barvu jako novy, ale je OK. Stary je cca 1/2 roku. To uz se musi vymenit ?
Dalsi vec je, ze mi nevzduchuje hadickou. Samozrejme ze jsem vse cistil. Vzduch se hcvili prisava. Druhy den ani bublinka. Vypousteci otvor je tesne u hladiny. Uz jsem na to rezignoval, ale vadi mi to u draheho a kvalitniho EHEIMU.
Proste po 1/2 roce je jeho funkcnost polovicni. Nemyslim si ze delam neco spatne. Presto, jak se o filtr starate ? Chtel jsem kvalitni filtr do naseho 50l akvaria a aby neco vydrzel.
No a ze se mi do filtru dostava poter , o tom ani nemluve. Mam ho plny ancistrusu. diky za podnety ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2016 21:27 Žena Archa [14] - ŽivorodkyRe: Niki272
áno riesila som to v minulosti a preto tento filter nevyuzívam, radsej zapoj molitanový filter pohánaný vzduchovacím motorcekom, je to lepsia biologická filtrácia, molitan je vacsí ako v tom filtri a okyslicujes vodu potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2016 20:12 Niki272 – potěr
Zdravím, mám filtr Eheim Pick up 2010 a neustále se mi dovnitř dostávají krevetky a potěr mečovek. Jak jim v tom mám zabránit? Když přes filtr dám punčochu, je to sice esteticky hrůza, ale nedostanou se tam... na druhou stranu se punčocha hodně rychle zanese. Když všechny otvory zakryju molitanem, filtr začne vrčet. Není to žádný extra hluk, ale zajímalo by mě, jestli to někdo tady někdy musel řešit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 10:26 Ilča Re: DaveLister
Ta osička - viz příspěvek-rada níže - vypadá nepoškozeně. Takže na základě poslední rady jsem kontaktovala prodejce, zkusím filtr vyreklamovat. Jinak jsem zakoupila motorek a vzduchovací kámen, při vypnutí filtru jsou rybičky v pohodě, užívají si plavbu v bublinkách :-) Takže jejich nepohoda je fakt způsobena jedině tím filtrem. Díky za rady, pak dám vědět, jak jsem pořídila v prodejně a jestli zatím budu stále nadšený začínající akvarista :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 11:35 Muž DaveLister [478] Re: Ilča
No tak pokud na nic nepřijdeš, je to jednoduché - reklamace. Mám filtr z téhle řady také a nijak zvlášť nevibruje a to už je hodně starý. Ale používám jej jen jako honítko na vodu, má totiž dost malý objem filtrační náplně na můj vkus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 11:30 martin Re: Ilča
Osku rotoru si zkontrolovala? Ak sa ti zlomila nahodou v strede vo vnutri rotoru, tak to zvonku nevidno a klepotat to bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 11:25 Ilča Re: DaveLister
Nezjistili jsme nic ulomeného ani rozbitého, snad někdo něco poradí, jinak budu ze začínajícího akvaristy spíše akvarista bývalý (bývalá)....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 10:28 Muž DaveLister [478] Re: Ilča
To jsem nikdy nezažil, že by filtr vibroval tak, až se z toho třesou ryby. Není třeba ulomený kus vrtulky, že by přestala být vyvážená?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 10:10 Ilča – Eheim Pick up 2008
Zdravím a prosím o radu - výše uvedený filtr, nový, 3 týdny v akváriu 54 litrů bez problémů - včera večer najednou byly rybičky všechny u dna, přestaly plavat, děsně se jakoby třásly.... :-O Filtr vibruje, až se chvěje celé akvárium (předtím to nedělal). Když filtr vypnu, rybičky se přestanou třást a zase plavou. Co s tím, poradíte, prosím? Zkusili jsme ho rozebrat co šlo, vyčistit, znovu přichytit - je to o něco lepší, ale... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2016 13:52 Muž Jackalino [54] - MañanaRe: Lili
Bubliny jít nemusí, stačí sčeřená hladina. Výtok nemusí být ani na hladině, jakmile se voda vlní už to stačí při rozumném počtu rybí posádky. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2016 12:16 Muž Legioix [574] Re: Lili
Stačí ho dát výtokem na úroven hladiny aby čeřil vodu. Toto vynahradí vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 10:27 Lili – Filtr vzduchuje?
Dobrý den,prosím,poradíte mi? Koupili jsme si domů akvárko 20l a do něj filtr Eheim pick up 45 (2006) a paní v akvaristice mi řekla,že filtr slouží zároveň i jako vzduchování.Ale bublinky z něj žádné nejdou..Je to opravdu tak,že není nutné mít k tomu ještě zvlášť vzduchování? V akvárku máme 6 pavích oček a dvě živé rostliny.Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 16:12 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: TRULY
Skús tu, opýtaj sa e-mailom
akvaprodukt.sk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 20:34 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, viete mi prosim poradiť. Kupil som dnes za par šupou akva a k nemu boli aj dva filtre. Jeden aquael mini a druhý EHEIM PICKUP 2010. Už po telefone mi pani vravela že niečo nieje s jedným filtrom v poriadku ale za 300kč no nekup to. Akva 70l+ štrk, ryby, tapeta, atd... išlo mi aj o tie filtre. Ryby predám akva tiež.
Ked som videl že ideo o pickup, tak som sa potešil, ale žiaľ nefungoval práve ten.
Filter som doma zapojil a skutočne nejde. ROzobral som ho celý, vrtuľka nieje zadrhnutá ale filter nejde. Nič nehučí nefunguje tak neviem. Pridávam aj foto. Mám pocit že motor ktorý je zaliaty umelou hmotou alebo čo to je je asi zaliaty vodou. Na vrchu je malinka prasklinka čo počítam že asi zalialo elektriku.

Neviete mi poradiť čo stým? či to nejako opraviť a zaliať, alebo kupiť náhrdy spodok, tu kocku kde je motor? NIkde na nete to neviem nájsť, skušal som aj EBAY tak neviem. Nemáte nietko nejaký dobrý kontakt resp. dobru skusenosť odkial take diely nakupiť? dakujem vopred
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 12:54 R Muž romant [27977] Re: Silent
Njn, zavřeli kostku, tedy v tomto případě kostičku biomolitanu do krabice a hned je to hógo, fógo, u mě nepovedenej a fertig. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 12:49 R Muž Silent [5949] Re: romant
Vona je taky tahle řada už skoro dvacet let stará a tehdy to byla technologická špička ve vnitřních filtrech :-D
Tak jestli je to do těch 112 litrů nebyl by od věci vnější filtr ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.07.2015 12:45 R Muž romant [27977] Re: kalfos
Do tvých 112 litrů je tento filtr nevhodný, nicotný objem filtračních hmot oproti jeho výkonnému čerpadlu, jako pohonné jednotky. Eheim je top značka, ale tahle řada se jim moc nepovedla. ;-)
Budeme-li se na to dívat spíše z biologické účinnosti, tak je vždy vhodné mít co největší osidlovací plochu pro nitrifikační bakterie, což by se zde, když přihlédneme k solidnímu výkonu dalo pořešit ještě lépe. Jinými slovy méně plastu, tedy žádnej a místo toho ten biomolitan, prostě se smířit s tím, že nemám tak designově vyvedený filtr, ale mám velmi solidní prostor pro bakterie. Takže na tu stávající čerpací hlavu buď nabastlit tu pořádnou kostku(10x10x24) a nebo sestavu, hlava-kostka jako funglovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 12:26 R Muž Silent [5949] Re: kalfos
Průtok se u tohoto modelu dá regulovat jen dvoufázově a to povytažením nebo zasunutím trysky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 12:11 Muž kalfos [5] – Prosím o radu
Chci vědět jestly jse dá snížit prutok filtru eheim-pick up 2010,děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2014 21:13 Koště Re: nep
Já tedy nevím, ale používáme doma verzi 2008 a od začátku až doteď o něm vůbec nevíme a dokud se pořádně nezajel, tak ze začátku byl v akva proud jak v pračce.

Určitě ho zkontroluj, jestli je vše jak má, pokud problémy budou pokračovat, neváhal bych s reklamací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2014 19:56 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: nep
Tieto filtre sú spoľahlivé a časom iste stíchnu- Pozri sa na rotor (vrtulka) a hlavne či sú na oske gumené čiapočky. Na oboch stranách osky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2014 19:09 nep – prosím o radu
Dobrý den
mám EHEIM VNITŘNÍ FILTR PICK-UP 2006 45 L. Asi 2týdny je filtr hodně hlasitý. Připadá mi že vůbec nemá průtok vody. Vyměnila jsem filtrační vatu, vyčistila jsem výstupní průtok vody + motůrek. A stále je hodně hlasitý a stále nemá průtok.Výsledek žádný. Je to pořád stejný.

Děkuji za všechny rady.
:-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 11:07 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Zinka
Skús sa zaujímať viac o pojem "biologická filtrácia" ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 15:51 Žena Zinka [1] Re: romant
Tak děkuji za rozbor, asi zkusím nejprve pracovat s kostkou a vnějšímu filtru dám ještě čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 13:51 R Muž romant [27977] Re: Zinka
Ta vnější varianta je vlastně schovaná ta pro někoho neestetická kostka z vnitřku akvária mimo a s tím i ten bordýlek, jenž se tam nachází. U vnějšího kanystrovýho filtru máš větší možnost variabilního použití filtračních médií. Já osobně nepreferuji ani jednu variantu, pracuji s oběma a jako obvykle i zde platí, že každý akvo je originál a to či ono řešení se přizpůsobuje dle možností ať už finančních, tak prostorových(ne každý má možnost kanystr pod akvo umístit), dále je dobrý zohledňovat i zamýšlenou rybí osádku atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 13:28 Žena Zinka [1] Re: romant
Romante, a projeví se ten rozdíl v ceně (čerpadlo plus hmota versus vnější filtr) i nějak zásadně na stavu akvária? Protože to už by sakra mělo :-).

Jinak jak píše DrChilla - regulace tam doopravdy je, tryskou je možno pootáčet a tím se lehce upraví i intenzita proudu vody, no ale nějak jsem to nikdy nevyužila, maximálně ke směrování toho proudu. A teď po roce už s tím stejně nejde moc hýbat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 12:34 R Muž romant [27977] Re: Zinka
Tak je to trošku jinej cenovej level a pro porovnání třeba www.akva-exo.cz/… nebo www.levnaakvaristika.cz/…

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3977x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13737-filtr-eheim-pick-up-2006-2008-2010