Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mramorová drť

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Mramorová drť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 13:57 martina200l – mramorová drť
ahoj mohu se zeptat jestli je vhodná do akva mramorová drť dekuji za odpoved

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 19:46 karolO Re: Madu
no ja som to mal na koreni tiez. je to plesen. ale nic sa neboj. postaraju sa o to ancitrusy a parmicky. vela stastia!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 18:51 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Madu
To za čas zmizí. Hledej pojem biofilm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 17:25 Žena Madu [5] Re: jajaapaja
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku já sem zkusím dát ještě jednu fotku, je to focené s bleskem, ale snad to půjde vidět líp... na levo má být hladká kůra a je přes ni jakokdyby povlak...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 17:13 Muž jajaapaja [174] Re: Madu
Může to být kal ze dna.Na tom kořenu to poznat moc není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 16:59 Žena Madu [5] Re: boruberry
Fotka k příspěvku fotka toho kořene jj, tu drť tam dávat nebudu...
a ty řasy - já vlastně nevím jeslti jsou to řasy:) na hladině není nic, voda vypadá ok, ale ten kořen je olezlej - no, vypadá to jak sliz, ale není to sliz... můžou to být bakterie? a ty rostlinky mají taková nahnědlý tečky na sobě - jak zníčka písku (ale hodně jemný zsrníčka - to jen pro představu:))
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 16:28 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: madu
Takže. K tomu dnu. Urcite ho do akvarka nedavat, koupit ricni pisek nebo kremicity pisek. Bily povlak na hladine by mohl znamenat stojatou vodu, tedy zkusit zvysit prutok filtru a k tem řasám. zkuste jeste chvili vydrzet, akvarko je cerstve zalozene, nez se rozjedou rostlinky a treba prevladnou nad rasami samotne. Dobry predpoklad v boji s rasou je dostatek rostlinek. Akvarko je zezacatku neustalene ... cca 1.mesic. to znamena ze vyskyt ras atd se da ocekavat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 15:49 madu – dno, vápník
ahoj, chtěla jsem na dno dát ještě trochu kamínků, tak jsem koupila jakousi drť - světlou. No a někde jsem tu četla, že se má strčit pár kamínku do octa, jestli probublávají. Takže sem je tam strčila a oni lehce bublou... to znamená, že je ta drť nevhodná? potřebuju přidat cca kilo, už tam mám kytky, jinak nic... mám koupit novou?
ještě připojim jeden dotaz k tomu, zakladala jsem akvárko v patek a davala jsem tam roztok na vytvoření správných bakterií, no a dnes už je vidět na rotlinkách řasa, i na kořenu - ten je uplně olezlý z jedné strany. Mám už koupit ancitruse nebo parmičky, nebo to mám ještě nechat pár dní jen s kytkama? i na skle se mi začíná dělat velmi jemný povlak - trošinku do zelena - ten mám taky nechat nebo ne? děkuju za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2008 15:00 mrazik Re: wladys
ja som take akva videl v hornbachu s modrym dnom a mrte sa mi zapacilo...nehovorim ze bolo morske ale vhodnejsi vyraz som na to nenasiel...to co si idem zalozit je asi 15l len tak pre radost...skusim to teda s tym kremicitym pieskom...diki moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2008 08:52 Žena ustavprochore [567] Re: mrazik
"ako keby morske"? hmm
tak dej ten křemičitej písek, co ti doporučuje wladys, v přírodě najdi pár větších kamenů z křemene na dodekorování a máš to celkem světlé... akviško si pak oblož mušlema, příp. i nějakou hoď dovnitř (tuhle tu někdo psal, že to až tak moc škodit nemůže :-) ) tapetku dle tvého vkusu, vybrat vhodný rostlinky a je to :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 23:40 apinek Re: mrazik
když nemáš peníze,tak proč si pořizuješ aq? ;-)
písek do filtrací ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 23:09 Muž wladys [291] - CichlidyRe: mrazik
To slyším prvně,že je v moři modré dno. :) Zbytečně nekombinuj a kup buď říční písek,nebo klasika křemičitý písek. ;-) zrnitost 1-3mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 20:32 mrazik Re: ustavprochore
ja mam jedno 60l akva ale idem si zalozit take uplne male a chcem aby bola take ako keby morske a chcem tam dat nejake bud biele alebo modre kamienky ale tie ktore su akvaristicke su brutal drahe a myslel som si ze hento bude dobre ale budem muset vymyslet neco nove nemozes mi prosim ta poradit ake tam mozem dat...diki
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 19:28 Žena ustavprochore [567] Re: mrazik
mramor je pokud se nemýlím vápenec, ne? hmm tak ten nedávej :-)

jinak hrubé dno se ti bude špatně odkalovat a bude ti mezi to zapadávat bordýlek... zkus pohledat tady na fóru, o tom, co a jaké zrnitosti je nejlepší na dno, toho tu bylo napsáno spousty :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 17:29 mrazik – mramorove kamienky
chcel by som sa opytat ci by prirodne mramorove kamienky zakalovali vodu...a este ci je lepsie ak dam tie kamienky ci mam dat potom pod kamienky aj piesok...dakujem za reakcie...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 20:33 Radka Re: pato
No asi po nějaké době nebude květináč rostlince stačit.Lepší by bylo promísit hrubší štěrk s jemnějším pískem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2007 14:06 pato Re: Sarr
Kedze chces pouzit az 10 cm vysoky nasyp strku - mohol by si rastlinky vyzadujuci jemnejsi piesok zasadit do "kvetinaca" - nejakej nadobky s otvormi, v ktorej bude piesok a zasadena rastlina (napr. Micranthemum). celu tuto nadobu zasypes tym tvojim "hrubozrnnym" strkom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 07:18 Vrubouš Re: Sarr
Pokud myslis napriklad stonkove rostliny jako je Bacopa,Hygrophila,Limnophila a jim podobne,taky bych problem nevidel.Predem ale muzes zapomenout na lahudky jako Glossostigma,Micranthemum a dalsi kobercove rostliny :-).Tem svedci opravdu jemny pisek ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 04:33 Sarr Re: Vrubouš
A nebude vadit hrubší zrnitost, když budu chtít pěstovat i rostliny, které mají chudší kořenový systém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 14:34 Vrubouš Re: Sarr
Fotka k příspěvku Ten samy mam i ja,pohodka.Dari se v nem pravazne rostlinam z velkym korenovym systemem (Echinodorus,Vallisnerie) takze muzu jen doporucit.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 14:21 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Sarr
asi klasika řični né?jj ten můžeš:-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 14:10 Sarr – Můžu použít tento štěrk?
Fotka k příspěvku Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli můžu použít do svého akvária tento štěrk. Po zkoušce octem jsem zjistil, že tento štěrk neobsahuje vůbec vápenec. Své akvárium chci zařídit jako tropické. Šterk bych chtěl asi v 8 - 10cm vrstvě a nevím jestli by jeho hrubost nevadila rostlinkám, kterých v akvárku chci mít hodně. Předem děkuji za radu.
Sarr :-)
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 2556x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13731-mramorova-drt?od=51