Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Procambarus clarkii - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Procambarus clarkii - chov
TENTO DRUH SE Z NAŘÍZENÍ KOMISE EU 2016/1141 NESMÍ CHOVAT, MNOŽIT, VYPOUŠTĚT ANI DAROVAT. HROZÍ POKUTA 20.000,- AŽ 1.000.000,- Kč
https://rybicky.net/atlasostatnich/rak_cerveny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 12:03 - Re: Nicky
Nie,skôr si ale pochutná na valisnérke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 23:33 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: prasan
já plánuju mečovky nebo platy, možná oboje podle toho, jak bude akva fungovat a co mi ráčci nechají za kytky, aby to "udýchaly". zatím mám vallisnerii giganteu, anubisy a jednu kryptošku (přebytky od vedle, na zkoušku). tohle je akva pro raky: rybicky.net/nadrze/19576 zítra změřím tvrdost a pH a uvidím.

není anubias pro raka jedovatý? kdyby se do něj chtěl pustit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 23:02 - Re: Nicky
Sépiová kosť sa dá použiť.Niekedy raci schrúmajú aj škrupinku z vajíčka.Rybky živé či mŕtve,alebo jednoducho filé.
Gupky sa množia ozaj rýchlo o to sa báť nemusíš.Okrem iného sa naučia raka vnímať ako potenciálnu hrozbu a nocujú pri hladine kde nie sú tak ohrozené,pretože sa cez noc k nim rak nedostane.Ak padne gupka,tak je to častejšie samček pre jeho veľký chvost a nemotornejšie plávanie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 19:54 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: prasan
Děkuji. Vysypala jsem tam 2 hrsti mušlí a oblázků, zkusím se podívat po nějaké té malawi skalce. Šnekáčům se někdy dává sépiová kost, pomáhá to i u raků? Ryby jim nabídnu, plánuji nasadit živorodky a doufám, že budou rodit rychleji, než je raci budou žrát :-D nebo jsi nemyslel živé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 12:10 - Re: Nicky
Ak im ponúkneš ryby aj s kosťami tak by problém mať nemali.Môžeš do akvária dať rôzne vápencové skaly(akoby si zariaďovala Malawi či Tanganiku) a bude to ok.Tieto raky sa vedia prispôsobiť a k parametrom sú dosť tolerantné.Treba hlavne zabezpečiť rôznorodú a pestrú stravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 06:57 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Zdravím, ráda bych založila rakárium s raky červenými a floridskými.... snesou se spolu? A mám ještě trochu problém s vodou, celková tvrdost je 7-8 dGH, pH 6-7 a podle atlasu je ta voda nejspíš moc měkká, co si o tom myslíte? Mám se snažit vyrobit tvrdší?
EDIT: A tady zase píšou tvrdost jinou... raci.kvalitne.cz/… co si vybrat? Jaké jsou vaše zkušenosti? A čím krmíte pro "dostatek vápníku"?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2014 13:36 - Re: Alkestis
Keby mal ponúknuté niečo fakt chutné a nie len sušené krmivo,tak si určite dá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 09:04 Žena Alkestis [9] Re: rak
Omyl. Ja mam vybiraveho raka. Cca dva tydny odmital jiny tip krmeni nez na ktery byl zvykly. V obchode to krmeni nemeli, tak jsem to objednala. Dneska to prislo a racek najednou zase zere jak protrzenej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 15:09 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Alkestis
1)Počítá se oboje
2)záleží na tom zda nedošlo k nějakému poškození raka při výletě mimo nádrž .jinak se nemusíte strachovat že se nesvleče.
3) raci nejsou moc vybíraví v potravě ( může se připravovat ke svleku - v tu dobu nemusí jíst).
raci v podstatě rostou celý život ( ale čím je starší tím se růst zpomaluje).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 08:53 Žena Alkestis [9] – SOS
Dobry den, mam par otazek.

1) Jak se pocita velikost raka? Pocita se jen telicko a nebo i klepeta?

2) Pred mesicem jsem prendala raka z 32l do 80l (bydleni po mlokach. Nizsi a vetsi rozloha) Od te doby se nesvliknul. Ma cca pet cm telicko. Je mu tam spatne a nebo se dostal do velikosti kdy se nesvlika tak casto? Dela mi jeste starosti, ze z noveho se mu jeste ten den povedlo zdrhnout, takze byl chvilku mimo vodu.

3) Doslo mi krmeni a jelikoz jsem nemela cestu do mesta, tak jsem koupila jinou znacku - nechce zrat. Tak jsem mu tam dala par cervu, ty sice nedojedl, ale trosku si dal. Takze zase k tomu vzrustu. Dostal se do stadia ze uz tolik neporoste a tim padem uz nema potrebu tak zrat a nebo jsou i raci tak rozmazlena stvoreni, ze trucuje, ze nema svoje zboznovane krmeni?

PS: Asi vypadam jako trouba, ale mam o nej strach. Ze zacatku se krasne svlikal prakticky furt... A jedl jak protrzenej...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 23:11 - Re: rak
Na sto pro bol na fotke v eshope samec Procambarus fallax.Ako píšeš je to ale dosť možné,že sa často zamenia.Ten rak na fotke je môj.Ešte sa len učím fotiť - je to trocha pri klepetách rozmazané. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 22:36 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
To je tvůj rak na té fotce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 22:06 -
Fotka k příspěvku :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 17:28 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sannie
Ta fotka je dosti špatná,ale vše nasvědčuje že se jedná o raka rodu Procambarus ( osobně bych řekl že se jedná o Procambarus clarkii- modrá forma - rak červený - modrý ).Tento rod ( druh )je dosti agresivní( i když já osobně jinou formu tohoto raka chovám dohromady s gupkami) a ničiví.
Proto radši doporučuji chov odděleně od ryb a rostlin.Ale pozor k životu potřebuje jak rybí maso tak i rostlinnou složku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 12:13 Sannie Re: Wendy2
Fotka k příspěvku akvárium má 200 litrov a mali sme v ňom 2 Prísavníkov obyčajných (Ancistrus sp) a 6 tetier neonových podarilo sa mi zachrániť len samca ancíka a 2 neonky sad dakujem za rady raka dám radšej do druhého akvárka bez rastlín a rýb
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 03:34 - Re: rak
Tiež si myslím,ak je tak žravý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2013 01:15 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jar-oslaw
Nebo to není australan ,ale modrej američan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 20:58 Muž Jar-oslaw [674] Re: rak
to je divny,mam je sice jenom asi 2 mesice,ale kytky nak neubivaj a rybicky jsou tam na zkrmeni,ale jak rikal rak,chytnou akorat chorou rybicku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 16:26 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sannie
Také záleží na velikosti nádrže a složení osádky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 14:47 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Sannie
to je naprosto normální chování raků ;) buď ho měj v akva bez ryb a rostlin, nebo se smiř s oběťmi stydim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 14:39 Sannie – rak modrý australan
dobrý deň.chcela by som vás poprosiť o radu.dostala som raka modrého australana (samica) začala požierať ryby väčšie od nej je agresívna a poničila všetky rastliny v akvárku :-( má/mal niekto podobný problém s týmto rakom? ako ste ho riešili?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 10:58 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Lukys1
podívej se na raci.kvalitne.cz/… budeš mít další otázky tak se ozvi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 09:16 maio777 Re: Lukys1
Rastliny radsej ziadne,aj tak ti ich poodstriha...
viem o com hovorim... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 21:57 Žena Utahraptor [91] Re: Lukys1
A pročpak si kupuješ zvířátko, o kterém nevíš ani píp???

rybicky.net/atlasostatnich/rak_cerveny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 21:27 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby – Chov raka-Procambarus Clarkii
Zdravím všechny,
Dnes na burze sem si koupil malého ráčka procambarus clarkii-bílý , chtěl bych se zeptat jaké jsou vhodn rostliny pro tento druh, jaké potřebuje osvětlení, jak často by se měl krmit a taky jestli by se třeba do akvária neměl dát kamen který je nad vodu na který by si mohl vylézt občas. A taky jak moc potřebuje vzduchovat a jaký proud ?

předem Děkuji

EDIT: A ještě se chci zeptat jaké je nejlepší dno pro raky??
TENTO DRUH SE Z NAŘÍZENÍ KOMISE EU 2016/1141 NESMÍ CHOVAT, MNOŽIT, VYPOUŠTĚT ANI DAROVAT. HROZÍ POKUTA 20.000,- AŽ 1.000.000,- Kč
https://rybicky.net/atlasostatnich/rak_cerveny

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 2954x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13699-procambarus-clarkii-chov?od=51