Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Clea helena vs. kružník čínský

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Clea helena vs. kružník čínský
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 11:13 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: amrtin
V dobe kdy sem si ji nedopatrenim nasadila do akvarka mela tak centak, ted bude kolem 2,5cm...
Nepujcim :-) Protoze ji pak ve svem akvarku nenajdes :-) Je furt zahrabosena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.04.2013 21:20 amrtin Re: Bella
Kolik proboha měří?To je teda nějakej extra kousek! :-D Nechceš mi ho na pár dní půjčit? Vlastně bys ho mohla pujčovat za malou úplatu-byl by to snadný přivýdělek
p.s.:a nezapomeň jej pojistit! hop
Ale koukal jsem na tvou nádrž a je super!A ty tvoje komenty-to nemá chybu potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.04.2013 14:21 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: malyLibor
Koukam, ze moje helenka je stachanovec... Behem 5ti mesicu!!! v 300litrech!!! samojedina!!! velmi razantne zatocila s populaci kruzniku - prakticky vymizeli, vyrazne redukovala kotulky a levatky, jen piskorky se zdaji byt relativne nezdecimovane, i kdyz zrovna od nich vidim nejvic prazdnych ulit... A to sem navic schvalne prekrmovala, nosila sem krmne snecky do hospody, takze jich tam bylo pozehnane... Helenka navrch sezrala dve filopaludiny, maly ampularcata a clithona (druhy clithon, nejvetsi z ampularat a dve neritiny zijou). Vrazedkyne pekne povyrostla, je z ni bumbrlicek otesanek, krasne zbarvena, skoda jen ze ji moc nevidim, je zalezla. V prezentaci v deniku mam fotku, povedlo se mi ji zachytit kdyz byla venku www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 14:04 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: amrtin
To naprosto chápu... Mně se Heleny objevily i ve dvou akváriích, kam jsem je vůbec nedával, a v jednom - Džungle - mi zabily Tilomelanie, velmi zredukovaly okružáky a piskořky... a nemohu je odtud dostat, protože potvory tam nejsou ani vidět... jen následky jejich lovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 13:58 amrtin Re: malyLibor
Jo,dobrá zkušenost potlesk pivo Další věc je,že nechci heleny množit aby tam pak nezůstaly jen ony,chci "pěstovat" i jiné šneky - pak bych se jich už nezbavil a proto mám v každém akva jenom jednu,ale to je už na jiné téma. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 13:08 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: amrtin
Fotka k příspěvku No, to co jsem psal níže, byla moje zkušenost po šesti týdnech. Dnes po necelých dvou letech musím říct, že v kanceláři dvě helenky zlikvidovali všechny kružníky do jednoho a v celém akva jsou ze šneků jen tyto dvě heleny. Živí se krmivem pro rybky, které se naučily sbírat přímo z hladiny.
Ve 38litrovce se heleny rozmnožily a sežraly naprosto všechny šneky. Tam je přikrmuji odlovenými šneky z jiných akvárií, takže na dně je spousta prázdných ulit (foceno ještě loni, dnes je ulit zas víc).
A ještě k tématu kružník a překrmování. Všiml jsem si u mne, že kružníci se mi objeví, když je zavleču s novými rostlinkami, vždy jen v novém akvárku, kde se množí velmi rychle přesto, že nekrmím vůbec nebo krmím jen minimálně. Krmení si nevšímají, žerou řasy na skle a na rostlinkách. A po čase zase stejně rychle, jako se objevili, i zmizí. Ani v jednom akvárku se mi nepodařilo udržet je déle než 3 měsíce, všude zmizeli. Zůstávají mi jen okružáci (jejich množství kolísá podle toho, jak krmím) a v malé míře levatky, ale těch je taky jen velmi málo.
Takže toto je zkušenost s helenama a kružníkama po necelých dvou letech chovu :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 09:03 harpunar Re: amrtin
Na sto litrů jednu Helenu? To je jako prd do šumavských lesů!Já jich do 260l dal dvacet a trvalo cca dva roky,než zlikvidovali kružníky.Asi tak :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 07:13 amrtin Re: petulinakk
No,vyloženě kalamita to neni,ale v tom jávském mechu jich je dost.Akva je 100l a helča opravdu jen jedna a papá asi hlavně jiné šneky no .Helen tam víc dávat nechci(to až v úplné nouzi),už mám připravenou na večer tu okurku X-) Pak dám vědět,jak to postupuje ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   16.04.2013 19:39 Žena petulinakk [2016] Re: amrtin
Nemyslím že by si helenka kružníků ani nevšimla, ale pokud je jen jedna na mraky kružníků, ten efekt prostě nebude jen tak vidět, pokud vůbec, a přistihnout helenu při lovu se nezadaří moc často, aby byl "důkaz" že si jich všímá...
Nevím jak velké je akvárko, ale pokud je větší, plné kružníků a jen jedna helenka, je možné i to že se kružníci budou nadále množit rychleji než je helenka stihne likvidovat.
Já dala kdysi do 126l jednu helenu a úbytek kružníků znát nebyl, pomohlo až navýšení počtu helen, a to jsem neměla zas nějakou šílenou kružníkovou kalamitu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 15:57 amrtin Re: malyLibor
Tak přesně to samé mám já,mraky mrňavých kružníků,jedna helenka(která si jich samozřejmě ani nevšimne tone ) a rozhodně nepřekrmuji!Já bych se těch kružníků rád zbavil,mám v akva nádherný jávský mech,ale je těch potvor mrňavejch plnej.Dočetl jsem se že pomůže okurka,tak to zkusím rozzureny X-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.10.2012 11:02 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Xedos
nemusíš sa báť,Heleny sa nijak závratnou rýchlosťou nemnožia a ten pomer heleniek vs.kružníci sa velmi rýchlo upraví smich v prospech Heleniek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 10:28 Muž Xedos [9]
Kolik může mít helenka mladých?
Mám v krevetárku dvě a velkou armádu kružníků. Jelikože se mi zdálo, že kružníci vyhrávají a to v poměru asi tak 300:2, koupil jsem na burze včera v Brně dvě další. No dnes čumím do akva jestli je neuvidím a vidím na skle dvě malinké helenky. /Opravuji už vidím 3/. Takže jak to dopadne? Vidím ten strašlivý scénář kružník vs. helenka 300:100 ?? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 16:45 Muž malyLibor [5371] - Asie – Moje zkušenosti
No a jaké jsou moje zkušenosti s Clea helena. Po šesti týdnech, kdy jsem si koupil první čtyři kousky - 3 mám v Miniakvárium BLAU komplet 38 l a 1 v Kancelář 22 l - musím konstatovat, že Clea helena je nádherný a tuze zábavný zcela neškodný a mírumilovný šnek... V obou nádržích mám stovky kružníků čínských. (Podle místních odborníků zřejmě překrmuji. Asi ano. Krmím dvakrát denně tak, že to malounko, co dopadne na dno sežerou krevetky do dvou minut). Proto jsem si koupil tyhle vrahy Clea helena. Již od prvního dne mne fascinovali, jak jsou krásní... a jak jsou úžasně nešikovní. Neustále od někud padali - ze skla, z kořene, z rostliny... věčně leželi na zádech a snažili se otočit. Koukám na ně často, baví mne je pozorovat. Za 6 týdnů jsem ani v jednom akva nenalezl ani jednu ulitu kružníka, zato jsem mnohokrát pozoroval, jak se kružník nebo krevetky vozí na ulitě Clea helena. Taky jsem mnohokrát pozoroval Clea helena, jak někam spěchal a doslova se "přeplazil" přes kružníka, aniž by mu jakkoliv ublížil. Proto trvám na tom, že podle mých zkušeností vůči kružníkům jsou moje Clea helena zcela mírumilovné. Dnes mi přišly poštou nové, z krevetky.cz, ty jsou menší, tak uvidím, třeba budou živější a krvežíznivější. Přidám je ke stávajícím a za dalších šest týdnů přidám další zkušenosti.
Jo, a zdůrazňuji - toto jsou mé zkušenosti se čtyřmi zcela konkrétními helenkami ve zcela konkrétních dvou akvárkách. V žádném případě nevylučuji, že někdo jiný může mít jiné zkušenosti. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 21:56 Žena Lola [28] Re: Wanna
Pokud nebudete překrmovat ryby, nepřemnoží se šneci a pak není nejmenší důvod proč je "likvidovat". Ničemu nevadí a podle mého, do akvária jako máte vy, také patří :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 19:54 Wanna – kružník čínský
Prosim Vás nalezl jsem u sebe par kružníků, nejspíše čínských alespoň podle fota. Má cenu to likvidovat. V atlase něco je ale chtěl bych nějaký podrobnější info. Zda se mi třeba nepustěj do rostlin :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.02.2010 10:57 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: Lila1
Každopádně na to překrmování pozor. Je to opravdu tim ;-) Oni když nemají co, tak nerostou a nemnoží se...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.02.2010 10:49 Žena Lila1 [31] Re: Farrael
Překrmování - akquárko bylo dlouho bez Helenky, a já si asi myslela, že je vyžere za noc. A ono ne :-) , prostě jsem měla obavy, jestli na ně ta Helenka vůbec stačí.
Díky, lidičky, za váš čas a trpělivost se mnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.02.2010 10:41 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: Lila1
Každopádně souhlasím s Terezou. Přemnožení kružíků způsobuje překrmování rybek. Neboť co nesežerou ryby, sežerou šneci a ti pak se množí a množí a množí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.02.2010 23:49 Tereza Re: Lila1
A co takhle řešit příčinu a ne následek? Asi překrmujete, když se vám šneci přemnožují. A chystat se koupit si rybu, o které nic nevíš a "dufat, že jí nebude smutno". No sorry, ale je ti 6? :-| Snad není takový problém tady najet na stlas ryb a během 20 vteřin zjistit, že je to ryba hejnová a její nároky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.02.2010 17:34 grimmi Re: Lila1
Dostáváme se mimo téma, ale musím reagovat. Tito Krunýřovci jsou už tak dost vyplašení, i když se chovají v hejnu. Být sám pro něj musí být naprosté utrpení! Rozmyslel bych si to. ano
Jinak recept na odkružníkování: Do síťky na ryby plátek okurky a šup s tím do akva. Ráno, před rozsvícením vytáhnout, Kružníci by měli být na okurce v hojném počtu. Tohle opakovat ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 17:28 Žena Lila1 [31] Re: grimmi
Také mi nevadí, když jich tam bude pár :-), ale my jich tam máme asi milion!!!! Rostou a rostou a množí se a množí! Tak snad je Helenka zvládne.

Koukala jsem, že máš v nádrži krunýřovce jednopruhého, zrovna se chystáme jednoho pořídit, snad mu nebude smutno, když bude sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 17:21 grimmi Re: Lila1
Zdravím. Mám v 54l akva dva plže Clea Helena a Kružníci tam jsou v určitém malém počtu stejně. Určitě jejich počet regulují, když odkaluji, odsávám prázdné ulitky kružníků, ale k jejich naprosté likvidaci to nestačí. Mě ovšem těch pár kousků nevadí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 17:19 Žena Lila1 [31] – Clea helena x kružník čínský
Dobrý den,
v aquáriu se nám množí a množí kružník čínský, jestli jich ještě pár přibude, nezbyde v aqua žádná vod coze . Od 14.2 je v aqua asi centimetrový šnek Clea Helena, ale nezdá se mi, že by kružníci ubývali? Dokáže helenka alespon zredukovat počet kružníků????

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 4920x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13684?od=51