Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zpětný ventil

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zpětný ventil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2023 07:33 Muž Lojza007 [1204] Re: Rovano
Já jsem všechno pořídil šroubovací. Tam se jednou vyřeší úniky plynařskou teflonovou páskou a pak je klid. Redukční ventil, T na dvě akva, nějaký fitinky, pak zpětný ventil a teprve pak počítadlo. Z počítadla vede hadička do raktoru v jednom kuse. A zpětný ventil před počítadlem proto, že to počítadlo taky propouští a voda v bombě je cesta do pekel.
CO2 pouštím nonstop, takže se voda nevrací. Navíc reaktor je od Profiplants a tam je na vstupu taky zpětný ventil. Ale ten plasťák trošku propouští, mají ho tam jako pojistku, když vypadne hadička, že to bude jenom trochu kapat. I to stačilo, abych utopil jeden TC420.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2023 07:05 Muž _Rob_ [80] Re: Rovano
Já používal tento www.rostlinna-akvaria.cz/… a nikdy nebyl problém. Konce sem měl pojištěné stahovacími páskami.

Teď už ale CO2 nepoužívám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2023 23:56 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rovano
Doporučit ti nic nemůžu podle mě je to jen další krám kde ti může CO2 utíkat stačí hlídat flašku nebo její váhu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2023 22:46 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: vaclav
A co doporučuješ používat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2023 17:54 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: czjawa
Když ti dojde bomba tak se v hadičce vytvoří podtlak (koukal jsem se na to mockrát) voda si to pomalu štráduje hadičkou k lahvi a klasické zpětné ventily určené na vzduchování ji nezastaví klidně ti naplní i počítadlo bublin a zřejmě projde i dál ale to už jsem dál nezkoumal. Tak už spoustu let nic takového nepoužívám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2023 17:10 czjawa Re: vaclav
cs.wikipedia.org/…
z principu věci po vypnutí CO2 zustane v hadičce plyn a ten již nepřetlačí ´píst´ kuličku, naopak z druhé strany by teoreticky vůbec nemělo dojít k protlačení media, protože jeho působením by se kulička měla opírat o sedlo a uzavřít to. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2023 14:32 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kawasaki
Podle mně ty ventily jsou dobré tak ke vzduchovacimu motorku. Nejsou schopny udržet tlak z filtru čerpadla. Nemůžou udržet tlak když je jeden konec otevřený přes difuzor. Naopak dochází tam k podtlaku a tak voda pokračuje i nad hladinu vody a přes zpětné ventily klidně až do lahve. Speciální ventily na CO2 jsem nikdy nezkoušel, takže jestli projde voda i jimi nemohu sloužit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2023 11:37 Muž Sha [500] Re: czjawa
Stlačitelnost plynu mezi atomizérem a zpětným ventilem. ;-) Jak psali kolegové, částečným řešením je lepší ventil a plnohodnotným, nevypínat sycení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2023 11:19 Muž doda [134] Re: czjawa
Já mám tento www.profiplants.cz/… a voda nastoupá max 2cm. Potom je ještě možnost nechat CO2 běžet pořád .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2023 11:16 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: czjawa
Dělá mi to taky. Podle mně ty ventily jsou dobré tak ke vzduchovacimu motorku. Nejsou schopny udržet tlak z filtru čerpadla. Na druhou stranu je to lepší než nic.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2023 11:01 czjawa – Zpětný ventil vs Atomizer tlačí se voda
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nainstaloval jsem anotmizer podle návodu, co nejblíž výtoku filtru. Na hadičku z lahve CO2 jsem dal zpětný ventil CO2 Art cca 15 cm od atomizeru. Když jsem to kontroloval, tak po vypnutí CO2 se začne voda z atomizeru přetlačovat směrem k ventilu, ráno byla velmi blízko coze . jakmile se CO2 spustí, tak přetlačí vodu zpět. Na FB jsem se dozvěděl, že voda se dostane až do počítadle bublin. Jak to řešíte ?? Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2019 19:22 Muž jiri609 [91] Re: Elffka
jen takový nápad, netvrdím, že 100% rada... u těch mikroprvků zřejmě není dokonalý roztok, zkusit roztok před nalitím do dávkovací nádoby přefiltrovat (nyní i vyčistit dávkovací nádobu a hadičky)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2019 09:10 Žena Elffka [9] – Zpětný ventil na kapalinu
Ahoj, potřebovala bych poradit se zpětným ventilem na kapaliny. Používám automatické hnojítko, hadička do akvárka je docela dlouhá a hladina mi zapadává. Používám tedy zpětné ventily. Koupila jsem 2 tyto: www.powergarage.cz/…. Na KNO3 funguje bez problémů a hladina už nezapadává. Ale mikroprvky občas zapadly i přes něj. Přikoupila jsem ještě jeden (myslela jsem si, že ten původní je vadný), ale stejně to nefunguje. Tak jsem koupila tento velkoobchod.conrad.cz/…, jenže v kovu. A opět nefunguje a hladina občas zapadne (někdy to vydrží týden, někdy zapadne 3x za den). Nevíte prosím někdo o funkčním řešení tohoto problému? Nějaký zaručeně fungující zpětný ventil na kapaliny? Nebo nějaký jiný nápad? Děkuji!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2019 15:06 Muž medamedas [6] - TetryRe: maros77
Jedině co jsem nezkoušel je zpětný ventil a redukční ventil. Taky mě napadlo redukční,ale budíky ukazují dobře, na otáčení kohoutů budíky reagují, tak jsem myslel, že tam problém nebude. Ale může být. Spíš teď určit kde je větší pravděpodobnost chyby a to zkusit vyměnit. Redukční ventil není zase úplně levný jen tak pro vyzkoueeni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2019 10:47 Muž maros77 [0] Re: medamedas
A redukčný ventil si neskúšal vymeniť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2019 10:42 Muž medamedas [6] - TetryRe: medamedas
Tak jsem naplnil láhev a problém přetrvává. Bublinky nechodí. jen když pustím více tlaku,tak se bublinky na pár sekund rozběhnou a pak zas nic. Asi zkusím tedy ještě vyměnit zpětný ventil,jinak nevím co s tím už :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2019 08:55 Muž medamedas [6] - TetryRe: DavFM
Aha, dobrá, tak pak asi nechám hned naplnit, děkuji za radu. Ale mám 10kg (14l) láhev, tak mě překvapuje, že mi došla už po půl roce na 400l akva... Čekal jsem, že vydrží aspoň rok. Ale cca 2-3 týdny jsem měl prasklý plastový zp. ventil, tak mi ucházela trošku. Ale to byl až druhý zpětný ventil za počítadlem, takže vím, že v té době procházelo cca 80-100 bublin za minutu... Což mi nepřijde moc na to, aby to zásadně vyprázdnilo láhev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2019 08:31 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: medamedas
Pokud ti opravdu poklesl tlak v láhvi (první budík zleva), tak flaška už dochází a je lepší už ji vyměnit, při poklesu tlaku v láhvi totiž regulátor pouští pořád větší a větší tlak na výstup a může to skončit otravou ryb.

V té lahvi je totiž CO2 kapalné a to má pořád stejný tlak, jedno jestli je ho 1kg nebo 5kg. Ale jakmile kapalné dojde a zbyde už jen plyn, tak jde postupně tlak dolů a toto je okamžik, který je třeba ohlídat.

No a proč se dějou ty 2sekundy a dost, nejsem si jistý, ale řekl bych, že jak přidáš, tak narůstá tlak pořád dál,protože atomizér toho tolik nepustí, až to nějaký pojistný ventil upustí bokem. Alespoň mi to tak funguje, ucpu vývod, tlak letí nahoru a pssss, už to jde bokem a odstaví se to. Musím zavřít a znovu otevřít flašku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2019 08:25 Muž medamedas [6] - TetryRe: vaclav
Ale přísahám, že mi to takto fungovalo půl roku a to jsem na výstupu měl ještě méně, měl jsem pod 10 té černé stupnice. Popravdě jsem tolik na výstupu nikdy neměl, abych byl skoro v půlce stupnice, mám z toho opravdu obavy. Já to klidně zkusím víc pustit, ale jak říkám, když pustím výstup na více, tak se bublinky rychle rozeběhnou, ale asi za 2 vteřiny se hned zase zastaví.
Čemu právě nerozumím, proč to předtím fungovalo a teď by nemělo. S poklesem tlaku v láhvi to nemůže souviset? Bývalo tam trošku více totiž, tak k 90 barů (nyní už asi jen 65 barů).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.07.2019 23:19 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: medamedas
Na atomizer tam moc tlaku nemáš, stupnice neukazuje bary ale průtok. Celá je 10 bar a ty potřebuješ tak 3-5 barů. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2019 22:39 Muž medamedas [6] - TetryRe: Miras
Fotka k příspěvku Plastovej jsem měl a praskl mi asi po 4 měsících. Takže se držím raději kovových...

Přidám ještě navíc fotku ventilu. Na něm je jasné vidět, že tam je ještě dostatek tlaku ne? Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2019 23:22 Muž Miras [111] Re: medamedas
Já měl problémy s kovovejma zp. ventilama u CO2 taky. Nebyl jsem schopen "doštelovat bublání". Pak jsem do něj cvrnknul prstem a chvíli to jelo, když se vypnul proud, tak to zas nechtělo bublat a pod. Dal jsem klasiku plastovej a je pohoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2019 22:38 Muž medamedas [6] - Tetry – Vadný zpětný ventil?
Zdravím,
Chci se zeptat zdali je možné mít vadný zpětný ventil? Mám kovový Camozzi.
Najednou mi přestalo jít CO2. Na počítadle prochází minimum bublinek,téměř žádná. Když přidám na výstupním tlaku na lahvi, tak se bublinky rychle rozběhnou,ale zase se hned po chvilince zpomalí až téměř zastaví. zkusil jsem již vyměnit elektromag. ventil a jehlový ventil, ale problém přetrvává. Na lahvi budíky ukazují jak tlak v láhvi, tak na výstupu. Set mám sestavený od lahve elektromag. ventil, jehlový ventil, zpětný ventil, počítadlo bublin, a ještě jeden zpětný ventil těsně před vnějším atomizerem. Vše fungovalo dobře několik mesicu, konkrétně 6. Mám velkou láhev, asi 12kg a 430l akva, a přesto věřím že taková láhev by měla rok vydržet. Tak nízký tlak snad není, navíc když budíky ukazují tlak.
Únik nikde závanem necítím ani neslyším. Nevíte kde může být problém? Jediný co nemám je náhradní zpětný ventil, abych jej zkusil vyměnit. Může ten byt vadný a způsobovat tyto problémy?
Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2018 12:35 Muž UndeR [80] Re: Miras
Tak jak píše Lukáš, je to úplně jedno. Taky ho mám vzhůru nohama a žádný problém s tím není, funguje bezvadně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.07.2018 12:27 Muž LukšaNM [309] Re: Miras
Dle mého názoru je to úplně jedno, otevírá ho tlak plynu a zavírá pružina. ;-)
Aspoň tak si tedy představuji, že funguje, každopádně gravitace nebude mít na funkci určitě vliv. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2018 11:56 Muž Miras [111]
Je něčím důležitá poloha zpětného ventilu? Potřeboval bych ho mít vzhůru nohama, pochopitelně bude zachován in/out a mám železný ventil.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 20:55 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Radas
Všetky plastové sú na tomto princípe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 16:29 Radas
Používám zpětné ventily www.shop.miga.cz/… ,ale zdá se mi,že když do nich fouknu pusou tak jdou v celku ztuha profouknout-tím pádem dostává i kompresor zabrat.Jaké používáte vy-rad si koupím jiný který nebude zbytečně zatěžovat kompresor

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 19:38 Muž matlala [798] - RostlinyRe: eRo
no mechanické části motorku voda vadit moc nebude, ale kdyby se voda dostala z mechanické části do elektromagnetu, který pohybuje gumičkou sem a tam a vytváří vzduch pomocí jednocestného ventilu propouští pouze při zmáčknutí a při povytažení se vzduch nasaje jinou cestičkou, celé to ale pohání elektromagnet pomocí plíčku, který je na jedné straně uchycen a na druhé straně má magnet, jak se zapne elektromagnet, tak se elmagnet a magnet odpuzuje a plíšek se hýbe, na plíčku je připevněna gumička z mechanické části.

Snad to je pochopitelně napsané, jednoduší by bylo najít fotku rozebraného vzduchovacího motorku.

Ještě upřesním jedná se o klasické levné motorky, ty dražší mohou pracovat na jiném principu, ale ten jsem v životě neviděl.


Doufám, že to je dostatečné pro vysvětlení čemu v motorku vadí voda.

EDIT:
Pro dotaz o zaběhnutí:
vzduchování chápu jako pohon bublifuku, vzduch vytváří podtlak a tahá sebou vodu. Ano tak tam to musí být zaplé furt. Nostrifikační bakterie jsou v každé vodě, jen se musí uchytit na vhodném podkladu (dno, molitan filtru) a dostatečně namnožit.
proces zabíhání nádrže není jen fungujícím filtru, ten je zaběhlý cca po měsíci, ale zaběhlá nádrž může být i po půl až roce provozu.

jinak na ty tlamovce ten filtr nevím, vypadá to na nějaké malé akvárium, doporučuju si o nich něco nastudovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 18:09 Muž eRo [3] - CichlidyRe: matlala
Od kedy som tam dal vzduchovací kameň, a hadičku som dal 10cm nad hladinu, tak ako poradil správca fórana vaclav, tak už nevyteká voda takže ten spätný ventil asi nebude potrebný. Čo sa týka toho aby som to dal nad úroveň hladiny ten kompresorík, tak to asi nebude možné keďže to mám pri stene na stojane, pri ktorom nemám možnosť dať nad hladinu nejaký stojan na kompresor. Myslím si, že už mi nebude treba ani ten spätný ventil (keď sa mýlim opravte ma). Môžem nechať kompresor v prevoze? (Zabehujem akvárko a pokiaľ dobre viem vzduchovanie musí byť zapnuté). Mal by sa aj takýmto spôsobom vysušiť keď bude bežať stále nie?
Keď už sa pýtam tak to zhrniem do jednej témy aby som nevytváral každé 5 minút novú tému.
Mám penový filter, do toho som dal hadičku do tej trubičky. Treba ešte nejako inak spojazdniť filter? Alebo to takto stačí že som tam dal vzduchovanie?
Ešte viac odbočím od témy. Čítal som, že v akváriu musia byť nitrifikačné baktérie. Ako ich vytvoriť? Mám pridávať do vody rybie krmivo? Mám krmivo sera vipan. Koľko mám za deň približne "krmiť" to akvárium bez rýb? Treba mi na to fakt až 1 mesiac aby sa mi akvárium zabehlo? (Chcem v ňom chovať Pseudotropheus demasoni)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 17:42 Muž matlala [798] - RostlinyRe: eRo
a jako prozatímní řešení ho dej nad úroveň hladiny, než koupíš zpětný ventil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 17:38 R Muž Silent [5949] Re: eRo
Nainstaluj si ke kompresorku zpětný ventil. Je to minimální investice a brání zpětnému toku i při výpadku el. energie. Kompresor nech pořádně vysušit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 17:29 Muž eRo [3] - CichlidyRe: Johan
No, ja som ten kompresor nachvíľu vypol. Zatiaľ som to vyriešil tým kamienkom na koniec hadičky a kompresor ešte ide... Čo mám teraz s tým kompresorom spraviť aby sa nepokazil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 17:23 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: eRo
Vadí to.
Jak tam může natýkat, když kompresor pracuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 17:23 Usine Re: eRo
Hadičku je třeba dát aspoň 10cm nad hladinu akvária aby ti při vypnutí nevytekla voda, nebo musíš koupit zpětný ventil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 16:52 Muž eRo [3] - Cichlidy – Voda vo vzduchovači
Zdravím,
Mám filter (penový) do ktorého som zasunul hadičku od vzduchovača aby filter fungoval a bolo spojazdnené aj vzduchovanie. Lenže do kompresora mi natiekla teraz voda z filtra. Čo s tým ? Nevadí to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 14:18 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Čendik
Je to jednoduche. Keby si na noc odpajal hadicky, ktore vedu do tych zvonov, tak by sa voda dostala do hadicky, ale len po spetny ventil. Tym padom, ze ty uzavres hadicku pred spetnym ventilom, sa stane to ze ten kusok je izolovany. Cez tu hadicku unikne CO2 a vznikne v nej podtlak. Tieto spentne ventily neudrzia skoro ziadany potlak, preto sa voda dostane za ventil. Keby si pouzil drahy ventil na CO2, tak sa ti ten izolovany kusok hadicky z cvrkne...Takze su dve riesenia. Bud budes na noc odpajat hadicky, alebo pouzijes protipodtlakovy ventil, ktory si vyrobis z jedneho spetneho ventilu a tecka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 13:41 Muž Čendik [2] Re: Silent
Nemyslím si že by ho to COčko nějak poškodilo. Udělal to téměř okamžitě. Byl úplně nový. píš my to připadne jako nějaký fyzikální jev, kdy v té hadičce je ještě malý tlak, který drží ventil pootevřený ale zároveň už se z druhé strany tlačí voda. Protože když jsem to odpojil, tak voda netekla. Když za ventilem už nebyl žádný tlak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 13:40 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: basa1313
na vzduchovani mi fungujou zpetny ventily skvele... dokonce se mi stalo ze pri vypadku s mi jeden "zatopil" (nepustil ani kapku k motorku), ale pak jsem ho nemohl profouknout, az kdyz "vyschnul"
takovej ten delsi pruhlednej soudek s cernou membranou (tusim JK Animals -Atman)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 13:33 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: Moucha
no ale na vzduchovani sa vam to dufam nestalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 13:26 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Čendik
pozor i hadicky co2 propousteji nejen ten zpetny ventil.... dokonce jsem koupil i sera CO2 hadicku a taky propousti....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 11:47 R Muž Silent [5949] Re: Čendik
Budou to časem dělat všechny ventily pokud není uvedeno, že jsou vhodné i na CO2. Je to kysele reagující plyn a ventily poškodí. Originál zpětné ventily jsou ovšem cenově někde jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 11:44 Usine Re: Čendik
Bohužel takto jsem dopadl i já, asi to chce opravdu kvalitní ventil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 11:35 Muž Čendik [2] – Zpětný ventil protéká
Mám takový dotaz. Nesetkali jste se někdo s tím, že zpětný ventil protéká? Já Ho používám na přívodu CO2. Mám v akvárkách obrácené nádoby které plním plynem. Ale zjistil jsem, že i přes to že tam mám zpětné ventily, tak když je přívod plynu třeba přes noc vypnutý, tak jsou hadičky plné vody. Nejdřív jsem si myslel že to dělá levnější ventil značky JK Animals z Hornbachu, ale pak jsem zjistil že to udělal i ventil značky Tetra za 65,-. Tenhle systém zatím testuji, proto na noc vypínám tlak, ale myslel jsem že když zůstanou hadičky natlakované, tak tam nemůže nic natéct. Naopak mi připadá jako by se tam ta voda přímo nasávala. Nemáte někdo podobnou zkušenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 10:12 Frana Re: karelpavel
Vzduchovat potreba je nebot jinak proste bublifuk nepracuje :-) Jak to tak ctu, asi si ho poridim, no :-| Ze ta vecicka moc nestoji, vim, jen uz mam vse ostatni a ted se budu muset kvuli tehle drobnosti zase nekam vypravit hmm Treba to bude nekdo nabizet v nedeli na burze v Kobylisich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 10:03 Muž karelpavel [18] Re: Frana
Pokud je tak potřeba vzduchovat, tak bych tam zpětný ventil dal určitě. Přece jen není to taková investice palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 10:03 Muž cusbus [37] - TetryRe: Frana
Klidně jej tam pro jistotu můžete dát. Stojí pár korun (v MIGA mají dva za 32 Kč viz. www.shop.miga.cz/… ). Jeden dáte k motorku a druhý třeba k CO2, nebo si jej necháte prostě do zásoby. Lepší než se nechat vytopit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 09:55 x Re: Frana
pokud by proud nešel delší dobu, buďte si jista, že ten vzduch v hadičce se difuzí vstřebá do vody a hadička se pěkně naplní vodou až kam to půjde, takže zpětné ventily používejte, nechcete-li riskovat zničení motorku a nebo i vytečení akvária, pokud byste nebyla nějakou dobu doma a nešel proud či se motorku udělalo špatně a z nějakého důvodu nešel ... ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 09:27 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Frana
Tak nedávno som si takto odrovnala jeden motorček. Tiež ho mám pod akvarkom a v noci vypli elektriku (o čom som nevedela) a ráno vyzeralo byť všetko v poriadku. Ale motorček takmer vôbec neťahal. Tak som ho zobrala do akvaristiky, aby sa naňho pozreli a tam mi povedali, že počas výpadku prúdu sa nasala voda do hadičky a poškodila tú membránu, čo je vnútri. Preto neťahal. Tak mi to vymenil a odporučil mi ten spätný ventil. Nikdy som ho pred tým nemala a nič sa nestalo. Ale radšej som ho kúpila. Aspoň môžem kľudne spávať.
Ale ak máš dosť dlhú hadičku, ktorá ti robí dostatočný previs pod motorčekom, tak by nemal byť problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 09:19 Frana – Zpetny ventil
Chci se zeptat, jestli ma smysl davat mezi vzduchovaci motorek a bublifuk zpetny ventil. Motorek budu mit ve skrince pod akvarkem, takze je teoreticky mozne, ze by voda hadickou vytekla, ale kamarad, ktery to ma reseno stejnym zpusobem uz cela leta mi rekl, ze zpetny ventil nepouziva a nikdy se nic nestalo. Byl jsem se u nej podivat a kdyz vytahl motorek ze zasuvky a ten prestal vzduchovat, voda se diky tomu oblouku, ktery hadicka tvori pri odchodu z akva, ven samozrejme nedostala. Tak by me jen zajimalo, jestli nehrozi nejaka situace, ktera me momentalne vubec nenapada a mohla by zpusobit potopu :-) Diky za pripadne odpovedi.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1998x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13545