Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Technika pro terčovce

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Technika pro terčovce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 11:37 kroner Re: sasula
Tak to asi skončí u JBL e 1501 Greenline + Fluval 405, který mám nyní. Zkusím předělat kryt kvůli hadicím. Nebude to taková cenová bomba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 21:21 Muž sasula [274] Re: kroner
Pokud mas pod ci vedle akvarka dostatek mista tak tam dej radeji 2x TT Ex1200 obsah medii super. dva filtry tam pridava moznost pri prani filtru mit jeden stale zajetej... osobne takto provozuju TT1200 a fluval 305.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 18:07 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: lapi
já mám pod akva 2180 a 2076, oba jsou stejně hlučné - téměř vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 17:43 Muž acik [416] Re: lapi
no nestras,ja mam koupeny 2180,ale ještě zabaleny a nevim kdy ho spustim... dle informaci by hlucet nemel... par rad jsem dostal kdyby nahodou... zabalit do rucniku a vytvořit z polyesternu krabičku a dat ho do nej... a je klid :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 17:40 lapi Re: acik
tento filtr je stale v zaruce,je hlučny, mam ho ve skřince pod akvarkem a to se ozyva :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 17:09 Muž acik [416] Re: lapi
co vím,tak by neměl 2080 být nějak hlučný,teda mám info o 2180,ale 2080 by měl být stejný filtr jen bez topení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 16:15 R Muž romant [27987] Re: kroner
Výkon není všechno, já bych u placek spíš koukal na objem filtračních médií a do Tvého hledáčku přidal tento filtr. www.levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 16:08 lapi Re: kroner
Ja mam u terču eheim 2080 a je taky hlučny z duvodu silneho čerpadla, akva 450l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 15:30 kroner – filtrace
Potřebuji vyměnit filraci u společenského 65Ol akvária, přemýšlím o fluvalu fx5, se kterou mají někteří němečtí kolegové na discusforum.de problém a o tetra ex 24OO, který je podle zjištění trochu hlučnější. Nebo se mám plácnout přes kapsu a koupit eheima, i když ten se výkonem té fx5 nevyrovná, co vy na to? ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 11:11 Žena stetinka [270] Re: Bob66
No, ono to bylo schovaný mezi sklem a filtrem (v rohu akva), takže ryby se tam moc nedostaly, Ale fakty v té vodě ty gumičky často ztrácely na eslasticitě a pak to neustále utíkalo. Ale jinak to byl dobrej princip, hlavně třeba u živorodek, kde jsem nechávala furt prokapávat vodu a díky tomuhle to nepřetejkalo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 11:03 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: stetinka
stetinka napsala: Chybu to mělo jen v případě netěsnosti té gumičky okolo., nebo špatného úhlu trubky )stačilo drknout). Akva se pak vypustilo. Párkrát jsem takhle do rána přišla o celou osádku ryb
Proto by bylo asi lepší mít tu trubku nalepenou na tom kousku skla ;-) U větších ryb to bude přímo nutnost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 10:59 Žena stetinka [270] Re: Bob66
jo. to asi vím co myslíš. Měla jsem to u akva v prodejně. Je to jako princip vypouštění umyvadla, nebo vany. Prostě špunt. A nahoře je trubka tak krátká, aby tam byl přepad v případě dopouštění vody. To jsem měla. A před tím byl molitan. TO je dobrý. Ale odkalovala jsem extra, tohle bylo jen na vypuštění a filtraci!
Chybu to mělo jen v případě netěsnosti té gumičky okolo., nebo špatného úhlu trubky )stačilo drknout). Akva se pak vypustilo. Párkrát jsem takhle do rána přišla o celou osádku ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 10:57 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: JuraS
Třeba, to už je na každém jak si to upraví aby mu to vyhovovalo co nejvíc, nebo necháš jen trubku a zároveň funguje jako přepad a při dopouštění ti akva nepřeteče X-) Ta trubka byla nalepená na kusu skla asi kvůli stabilitě, a fungovala na obojí jako přepad i na odkalení kdy si ji nadzvedával i s tím sklem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 10:49 JuraS Re: Bob66
takže vlastně špunt naražený na trubku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 10:46 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: JuraS
Trubka je lepší protože nemusíš sahat do akva až na dno pro špunt :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 10:45 JuraS Re: Bob66
nestačil by obyčejný špunt místo trubky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 10:45 Muž NASREDDIN [1383] Re: JuraS
Souhlasím, tady to pro odkalování patrně bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 10:44 JuraS Re: stetinka
najdi si "půdní filtr"..de fakto dáš rošt pod štěrk který bude udělaný tak, že jediná cesta skrz něj je dírkami v ploše na které leží štěrk a ven trubkou někde v rohu..v podstatě co padne na dno a není hned sežráno je postupně protaženo skrt štěrk a ven z akva..to samé výkaly z ryb..někdo tvrdí, že to škodí kytkám a jiný na to nedá dopustit..osobně bych to v akva měl kdybych to sehnal v době když jsem akva stavěl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 10:44 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: stetinka
Nee, tohle se používá v odchovných akváriích bez dna jen holé akva, ve dně díra a ze spoda přidělaná hadice, trubka v akvu slouží tak že ji nadzvedneš a bordel na dně odtéká dírou tam kam máš hadici vyvedenou, nejlépe přímo do odpadu, dáš trubku zpět na díru voda přestane odtékat a máš odkaleno a jen dopustíš čistou vodu X-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 10:42 JuraS Re: NASREDDIN
to chápu, principy externích filtrací a přepadů pro ně, ale to tady spíš vypadá, že se tím odkaluje
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 10:37 Žena stetinka [270] Re: Bob66
Teda chlapi, já se tak snažím Vám porozumnět! Bohužel nevím ani,jak funguje záchod. :-D Takže jsem tam, co nazačátku. Moje představivost je mimo. :-D
To jen tak mimo, nemusíte se zdržovat mi s vysvětlováním, jen že tu tohle téma asi moc méně chápavých qakvaristů (a instalatérů) nepochopí bez názorného obrázku. Máte snad na mysli zbůsob filtrace ve dně? Kdy je pod šterkem schované nasávání od filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 10:35 Muž NASREDDIN [1383] Re: JuraS
To co je vidět na tom videu by mohl být případ co popisuje Bob a zřejmě i bude, jelikož tam jako filtr používájí bublifuk.

K tomu mnou popisovanému přepadu.
Vnitřní přepad se používá většinou u otevřeného filtru, umístěného pod akváriem, při výpadku proudu vám totiž nehrozí přetečení filtru ani zavzdušnění odvodu vody z akvária.
Vy máte filtr za akváriem, takže používáte princip spojených nádob, tam můžete vodu sát i ode dna. kKdybyste měl ovšem filtr pod akváriem, musel by jste mít sání výše, např. při 10cm po hladinou by vám do filtru odteklo pouze 50litrů vody, a tím pádem musí být stejná rezerva i ve filtru.

rybicky.net/k/forum/62587.jpg tady to je s trubkou venku, ale stejně by to fungovalo s přepadem vnitřním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 10:30 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: JuraS
Řešení je buď takhle nebo přepad jak napsal NASREDDIN ;-) Nic jiného s tím asi neuděláš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 10:25 JuraS Re: Bob66
a nějaké jiné řešení ? od někoho kdo to fakt má a může popsat princip.. ? mě napadlo řešení do akva na dno dát homemade půdní filtr z desky třeba abs matroše nebo plaxyskla s mini dírkami a v rohu napojené na trubku kterou by se odsávala voda při výměně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 10:22 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: JuraS
Něco podobného :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 10:21 JuraS Re: Bob66
takže vlastně princip zásobní nádobky na wc ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 10:20 JuraS Re: NASREDDIN
na úvod...je li tedy ty trubka něco jako pevná skimmer pak tedy jak slouží ? to by odsávalo jen hladinu a při výměně vody by muselo docházet de fakto ke stálému doplňování vody u dna aby to mělo smysl..furt jsem mimo jak to myslíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 10:19 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: JuraS
Já to viděl u jednoho chovatele vyřešené takhle: zespoda z díry měl vývod a hadici až do odpadu a bordel ze dna vlastně odsál když nadzvedl trubku X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 10:16 Muž NASREDDIN [1383] Re: JuraS
Na funkci přepadu není nic složitého, vidím , že máte externí filtr vlastní výroby, kdy je voda z akvária odváděna pomocí 2 trubek 22 mm.
Ta trubka uvnitř akvária by vám ty 2 trubice za akvárkem nahradila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 10:08 JuraS Re: NASREDDIN
netuším, právě mi ten funkčí princip zůstává utajen..hledám nějaký video na youtube a jako na potvoru je proxyna zahlcená...
tady je něco vidět www.youtube.com/… ten uživatel co dával to video to má v každým akva..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 10:04 Muž NASREDDIN [1383] Re: JuraS
Nebyla náhodou, ta ze dna trčící trubka, přepad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 10:02 JuraS – Vrtané dno
Přidám otázku sem. když jsem hledal po inzerci kostku 50*50*50 pro tření terčovců tak za levnou cenu se nabízeli dokonce v Praze akvárka po zrušené chovně. Měli jen vrtané dno a to mi nevyhovovalo k zamýšlenému postavení buď na zem (jak nakonec teď stojí) a nebo na stolek. Na několika videích jsem vrtané dno viděl-tedy ze dna trčící vzhůru trubku. Přiznám se však, že naživo jsem to doposud neviděl (aspoň si nevzpomínám) a uniká mi princip filtrace (nebo smíš ? výměny ? vody) a rád bych věděl jak takové akva funguje kdyby se mi náhodou zase taková výhodný nabídka šikla..uvítal bych lepší foto nebo nějaký nákres ze kterého je princip vidět...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 14:57 Muž sportsmen [62] Re: Tom
Ani živorodky si k terčovcům nedávej a už vůbec ne pokud si chceš vychovat dospělé ryby, které by jsi se pak pokoušel vytřít. Jakmile si je naučíš lovit potěr, tak se ti může stát že ti stejným způsobem požerou i svoje mladé. A takové ryby ryby jsou k ničemu. Jedna věc je odchovat terčovce do dospělosti a nechat je vytřít, ale druhá je najít ten správný pár, který se ti bude o potomstvo pečlivě starat. Někdy i zkušenému chovateli potěr požerou. Záleží na celé řade faktorů. Někdy se jikry i podsazují pod jiný pár, ale to už jsme se od techniky k terčovcům dostali někam jinam. Ale učit si ryby lovit plůdek živorodek je u kterýchkoliv ryb na výtěr hloupost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 00:27 Muž Lada2 [11] Re: Tom
neonky k nim klidne dej neni v tom problem mam je pokupe taky.Akorat krevetky mi vydrzeli jen japoniky,cherriny nekam zmizeli:-)))Tak nevim jestli nejsou lovci:-)) ale neonky je nesnedli:-))
Jak pise BOB tercak je dobra ryba na to ze poznas ze je neco spatne a na rozdil od jinych ryb nepadne do rana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 00:27 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Bob66
Bob66 napsal:..proto jsem to okopíroval, snad se nebude zlobit

Na tomto webu to bylo napsáno,na tomto webu to zůstalo...je to naprosto v pořádku Bobe. ;-)

Jen bych trochu zareagoval na tu vodu,není neupravená voda,jako neupravená voda...,ne každému teče z kohoutku voda prakticky vývojových parametrů.U mne to je CT-6,UT-3,NO2-0,NO3-25 a vodivost lehce nad 200µS/cm.PH je sice nad 7,ale voda se nechá,,zkysnout"
Chci tím jen říci,že většinou je potřeba vývojovou vodu udělat,nelze neupravenou vodu brát za bernou minci,u lidí,kteří neznají svou vodu,je to zavádějící.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 00:14 Tom Re: Bob66
OK, tak já je dám k neonkám do 450l v počtu 10ks a dám tam ten turbínový filtr, snad se jim bude dařit. Díky za rady ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 00:00 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Tom
Vnitřní parazity poznáš podle nechutenství změny zbarvení a dlouhé bílé výkaly X-) Skaláry jsou lovci ty budou jen rádi když jim tam dáš drobné rybky, ale u terčovců to by jsi musel zkusit s tím zkušenosti nemám, jen když jsem u nich měl krevetky tak si jich terči vůbec nevšímaly a ani je nezkoušely lovit ani ty maličké, ti moji zrovna lovci nejsou :) Jinak v té velikosti co plánuješ to bude chtít alespoň 4-5 denně krmit a častěji měnit část vody aby pěkně rostli ;-) Čím větší akva pro ně budeš mít tím lépe. Pokud je dáš do 450l a skaláry do 300l tak chybu neuděláš palec
Edit: Co je důležité, naučit se pozorovat terčovce, svým chováním a zbarvením dávají najevo případný problém a nemoc X-) Případná včasná léčba může zabránit katastrofě a úhynům ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 23:50 Tom Re: Bob66
Aha, no tak terčům a neonkám věnuju 450 litrů akva a 300l bude pro skaláry jestli to tak může být, ty skaláry mám od malička a mají se k světu, netvrdím že nemsjí vnitřní parazity ale nevypadají nemocné, dá se nějak poznat jak na tom jsou? Líbí se mi akvárka jak tady někteří mají se skalárami, neonkami a jinými drobnějšími rybkami, no pokud je koupím dám na tvou rdau, ale zajímalo by mě to...taky by mě zajímalo jestli je moudré k terčovcům dát nějaké živorodky které by se množily a poskytovaly jim tak živou potravu....dělal jsem to u skalárů, celkem je bavilo lovit plůdek po akvárku:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 23:38 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Tom
Dalo mě to práci to najít :-D Naprosto s ním souhlasím a lépe bych to nevysvětlil proto jsem to okopíroval, snad se nebude zlobit :)
Romy napsal:
Nedoporučuje se to z několika důvodů,jeden je teplota,druhý je přílišná až hysterická žravost obyčejných skalár,Altum se chová spíš jako terčovec,ochutná,vyplivne...však to znáš u terčů.No a třetí důvod jsou vnitřní parazité.Samozřejmě,že si je tam můžeš zavléci i jinými rybami,ale neonkami bych moc neoperoval.Tato nemoc je hlavně doména cichlid a sumců.
Tady jde spíš o to,minimalizovat možnost nakažení,protože obyčejné skaláry se s parazity lépe vypořádají,nebo jinak,terčovec je na přemnožení vnitřními parazity náchylnější než skalára.
A proč Altum a ne obyčejná skalára?Protože jak jsem už psal výše,nejen stravovací návyky,ale i reakce na vodu,na léčiva,a onemocnění je velmi podobné terčovcům.Jinak řečeno,Pterophyllum altum se chová velmi podobně jak Symphysodon discus se stejnými nároky a chováním,se stejným průběhem a náchylností na nemoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 23:32 Tom Re: Bob66
Aha, no nenapadá mě proč ty skaláry ne, snad jen kvůli tomu že jsou dost velké a taky by se možná chtěly vytřít a byly by agresivní co vím já, jinak chtěl bych ty terčovce odchovávat tak jak se to podařilo tobě, neměl bych kam dát 200 terečovců a navíc na to není tolik času, mám ještě k dispozici 450 litrů akvárko tam by se s těmi skalárami taky nesnesli????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 23:26 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Tom
Neonky tam můžeš dát, ale ty skaláry bych nedoporučoval, k terčovcům nepatří, proč ne to nejlépe napsal v jednom příspěvku už Romy palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 23:24 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: halenar1984
Já to chtěl také jen zkusit, nemám na to ani místo ani čas a red tyrkys jsem odchoval bez úpravy vody :) Pokud to člověk chce jen vyzkoušet tak to jde, samozřejmě z cca 200ks jiker se vykulilo jen 5O ale ty bez problémů a úhynů jsem odchoval X-) Pokud chceš vyšší procentuální úspěšnost nebo se tím živit tak se bez úpravy vody neobejdeš. Byl jsem i u chovatele který množil ve velkém hnědé, red tyrkys a briliant tyrkys bez úpravy vody, ale jemu tekla z vodovodu ještě lepší voda než mě :) Jinak si myslím že za poslední roky šla kvalita vody ve vodovodním řádu hodně nahoru palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 23:17 Tom Re: Bob66
Aha, no měl jsem v plánu koupit 10ks blue tyrkys o velikosti cca 4-5cm, myslíš že by se spárovali v tom 300l akvárku kdybych k nim pustil hejno červených neonek a 8 vzrostlých diamantových skalár??? Nebo je nutné aby byli v akva sami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 23:10 halenar1984 Re: Bob66
je to zaujmave co si napisal a ty si uz nieco odchoval bez upravy vody pri hnedej a tyrkisovej forme myslim ze tercovec nie je skalar amazonsky ale ked si to napisal asi na tom nieco bude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 22:33 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Tom
Není to nic levného, hlavně to vytápění hmm Můžeš zkusit si pořídit hnědé nebo tyrkysové formy ty se dají rozmnožit i bez úpravy vody. U těch barevnějších forem jde hlavně o vodivost vody a tu upravuješ buď reverzní osmózou nebo u větších objemů vody demikolonou X-) Terčovci se dávají vytírat do akvárek ve velikosti 50x50x50 a techniku potřebuješ topítko a třeba bublifuk (větší), vnější fitry nejsou vhodné protože mohou nasát prcky. samozřemně potřebuješ chovný pár který se o mladé postará, pro začátek kup do tý 300l hejno menších terčovců cca 8-10ks a nech je vyrůst a spárovat, doporučil bych holé akva a častější výměnu vody v jednom roce se začínají párovat a můžeš je přemístit do vytíračky ;-) Nebo koupit přímo chovný pár, ale pro tebe by bylo lepší ty menší, alesoň se na nich něco naučíš a poznáš jejich chování a zvyklosti :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 22:20 Tom
Akvárka mám už 7 let, ale s terčovci zatím zkušenosti nemám, chtěl bych si je pořídit a pokusit se je i namnožit a proto by mě zajímalo co všechno je třeba dokoupit a kolik to tak stojí, mám pěnové filtry, turbínové filtry a samozřejmě topítka, akvárko cca 300l bych pro ně měl. Co se týče vody teče mi z kohoutku o pH 6 a uhličitanové tvrdosti 6dGH. Tak poraďte co byste doporučili.

Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 21:48 Muž Lada2 [11] Re: Bob66
kdybys videl v cem zili moje dve marlbora nez jsem si je prevzal:-))Svara zacal predelavat barak takze na akva nebyl cas a do doby nez se odstehovali uz svitila jen jedna zarivka filtr tak 2 mesice nebezel obcas nekdo rybky nakrmil ale to jen kdyz prijel domu hodne brzo.Do akva ria nebylo ani videt a najednou se nejak obratilo vycistilo se samo a dokonce se vytreli ancitrusi:-))A marlboraci si plavou v novym akva jak zbesily:-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 21:44 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Anonym
Jak napsal Yirka, pokud začínáš s akvaristikou tak začínat hned s terčovci není zrovna nejlepší nápad X-) Potřebují dobře fungující a zaběhlé akva a jako začátečník můžeš udělat dost chyb, chce to nejdřív něco vědět o tom jak takové akvárium vůbec funguje a postupně přejít na náročnější druhy ryb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 21:34 Muž Yirka [9140] Re: Anonym
Já bych to viděl asi tak, že pokud nevíš k čemu mohou sloužit jednotlivá akvaristická technická zařízení je zbytečné to vztahovat k chovu terčovců a vlastně rybek vůbec. Začni od začátku.
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 21:30 Muž Lada2 [11] Re: Anonym
chov nebo odchov???
pro chov ti staci normalni fitr a zalezi jakou mate vodu a jaky chces chovat druhy tak mozna osmoza.Nicmene ja pouzivam vodovodni upravu:-)))bez upravy.
CO2 je na hnojeni kveteny:-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2679x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13299