Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sociální chování ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Sociální chování ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 22:21 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Zoidik
Ještě mě napadá jedna další možnost, ale ne moc dobrá a to ta, že ta druhá rybka má stejný problém jako ta mrtvá a postává na místě jen díky "předsmrtné apatii" Ramky jsou dost citlivé a je pravda, že je dokáže zabít i relativní drobnost, kterou by většina jiných ryb ani nezaznamenala
EDIT : když se tak dívám na osádku, tak bych si i tipnul na vodu. 6 ancíků + nějaká ta mečovka ve 150 litrech...to dlouhodobě může být u ramek dost problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 22:14 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Ičin, Mejla
Ramky mam od prosince loňského roku a mladé nebyly. Že by byly páry jsem taky nijak nepozoroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 22:07 Muž Mejla [21] Re: Zoidik
Neřekl bych že by se loučila, spíš mě napadá, že prostě nerozumí tomu co ji partner tím že leží na zádech chce říct:)
Přepokládám že komunikují mimojiné pomocí barev i pohyby a pokud ryba zajde, barvy vyblednou, nebo ztmavnou, nehýbe se, mohou to být matoucí nečitelný signály.

Ad. sociální chování mě teď ještě napadly vrčivky a jejich zvuky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 22:07 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Zoidik
Pokud to byl pár, který už třeba i měl mladé a nemá tam jiného partnera, tak se prostě jen přirozeně zdržuje poblíž. U ramek bych nečekal žádnou podobnou situaci jelikož netvoří pevné páry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 21:46 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Vážení, mam otázku. Skapala mi jedna ramka, a druhá se drží poblíž, postává na místě a kouká na ni. Je možné, že by se s ní loučila?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 14:51 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: snehulda007
Já mám razborky skvrnoocasé, pořád se schovávaly (byly v akva samy), barvy nic moc. Teď jsem jim přidal dvanáct kousků neonek modrých. Během jednoho odpoledne se ze všech stalo jedno hejno, plavou nadšeně spolu, razborky jsou nádherně vybarvené a už se neschovávají. Fakt plavou jako jedno družstvo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 14:20 Muž snehulda007 [850]
Ahoj,myslíte si že je možný,že nehejnová ryba se přidá do hejna ryb úplně jinýho druhu? Konkrétně zůstal mi v akv. jeden samec Platy skvrnité na dožití. Ikdyž jsem měl plat v akv. deset tak se nikdy nezdržovaly v hejnu a nikdy se neskrývaly. Před týdnem jsem k tomuto samci přidal hejno Okouníčků sklovitých (Pseudambassis ranga) a teď pozoruju,že samec platy se zdržuje v hejnu okouníčků a začal být plachý jako oni..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 08:07 Muž Landvir [57] Re: invalida
Muzes tam zaradit aji cichavce a jiny ryby co se staraji o decka do rozplavání, ale nevím jestli je to sociální cítění ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 07:53 Muž kortezhugo [983] Re: invalida
Julidochromis ornatus alebo iny... :-)
Tyto ryby mají značné sociální cítění. Rodiče tvoří pár a společně se starají i o 4 generace mladých najednou, přičemž starší sourozenci se starají o mladší a chrání je.

toto je radost sledovat...
kladu len cca 10-20 vajec...-u mna vecsinou cca 10...
poter som "nekrmil" zvlast...a mal som asi 40ks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 22:08 Muž sportsmen [62] Re: invalida
A co třeba příklad "parazitckého samce" u některých hlubokomořských ryb, kde má samice přirostlé k tělu maličkého samce, který jí slouží pouze pro rozmnožování. Některé druhy mohou mít dokonce samce dva. Krásné příklady sociálního chování najdete při rozmnožování různých druhů ryb. A co třeba skupinové lovy mořských druhů a naopak obrana potravních ryb, které se shlukují do obrovských rotujících hejn. Nebo krásné příklady sociálního chování při tření kaprovitých ryb. Je toho opravdu strašně moc.
Edit: Nebo komunikace ryb pomocí "výstražného nebo též poplašného feromonu" vypouštěného rybami při poranění kůže ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 20:37 Muž Yirka [9126] Re: invalida
Rovněž terčovci a jejich odchov potěru na sekretu je zajímavý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 20:31 R Muž Silent [5949] Re: invalida
A co cichlidky všeobecně. Popis uspořádání rodin ( párové, harémové), změny vybarvení ( třecí, úlekové, agrese). Péče o jikry. Je toho strašně moc.
Nevím jestli Ti to bude něco platné, ale pěkně je etologie ryb popsaná v knize Akvaristika od pánů Nováka a Hofmanna (vydal to tuším X-Egem v roce 1996).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 20:23 S Muž invalida [3881] Re: basa1313
Něco si z toho vezmu mě napadli akorát ty tlamovci...Dík Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 20:04 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: invalida
socialne spravanie? ja neviem asi skus spomenut mrenky nadherne to su spolocenske ryby mozno zaujme ta ich zmena farby ked sa im nieco nepaci alebo nemaju svoj den, a este ako plavaju hore dole pri skle akoby hrali niaku hru :p mozes spomenut tlamovce ako sa staraju o mladatka, mecunka sa pred porodom mladat skryva aby ich nezozrali, labeo je rodeny samotar a provokant, chichlidy ramizerove a neonky alebo bojovnice? nic...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 19:48 S Muž invalida [3881] – sociální chování ryb
Prosím o radu...hledám zajímavé modely sociálního chování ryb. Trošku jsem se uvázal dětem a tak hledám nápad na další povídání.. aby je to zaujalo..Dík Václav

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2329x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13253-socialni-chovani-ryb?od=51