Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Flubenol

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Flubenol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 09:06 Muž navik [908] - SumciRe: Pavol
Zatím nechte působit a pokud se vyskytnou mrtví plži ve větším množství, snažte se je síťkou vybírat, aby v akvárku nezahnívali....
Výměnu vody a řádné odkalení bych provedl po 5-7 dnech, v případě potřeby výměny části vody v průběhu léčby je třeba přidat léčivo dle podílu vyměněné vody (např. pokud vyměníte 20% vody je třeba přidat 20% původní dávky)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 21:22 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: navik
.....tka ja som sa docital, na tomto fore viac krat ze davka je 0,2g na 100l vody..
ok necham si poradit...lebo to nechcelo ist prec..
a slimaky taktiez nechcem :-O
inak zatial v poriadku ryby ziju vsetky a aj rastliny..ale na tych sa to asi prejavi neskor...
totiz mam s nimi dlhodobe problemy
v septembri som dal davku 0,07g a myslel som ze to neprezili...a tak som nechapal ako teraz mozu prezit davku 0,2g
a kolko mam nechat vodu...myslim nevymienat..?????....dnes je to zatial 2. den

diki moc velmi si mi pomohol palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 19:03 Muž navik [908] - SumciRe: Pavol
Až moc - vzhledem k doporučenému dávkování 0,58 mg účinné látky na litr vody by měla dávka být 0,53 g 5% flubenolu do 46 litrů vody.
Dejte vědět jak reagovalo osazenstvo na vyšší dávku (výše doporučeného dávkování je letální pro cílové ploštěnky a bohužel i piskořky, ale krevetky Red Cherry bez problémů přežívají).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 16:19 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
myslite si ze davka 1g 5percentneho flubenolu bude stacit na zahubenie vsetkych plosteniek v 45litrovom akva? alebo mam este trocha rozhrabnut strk?
totiz dal som do akvarka 0,07g a nic....tak som dal este 0,07g a este 0,07g a stale nic krevety to prezili aj sekavce aj plostenky tak som odlovil sekavce aj krevety a dal som tam 1g tak snad to bude stacit....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 13:29 Žena Muffy [55] – Camallanus
Působí Flubenol v krmení i na hlístice Camallanus? Má někdo s likvidací těchto potvor zkušenosti, např. jak dlouho odčervovat, každý den (nebo ob den)? Je třeba přeléčit celé akva? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 15:34 Žena Linduš [166] Re: Hans
projdi inzeráty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 09:36 Hans – Flubenol 5% Brno????
Dobrej nevite kde bych ho zehnal v brne par gamu nechce se mi koupit 600g za cca 1000kc. Byl sem u 4 veterinarech a ni jeden to nemnel. Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.01.2010 12:15 Muž Chem [837] Re: bali
Ploštěnky likvidují nejen krevetky, ale přímo i nepřímo rybky. Někde jsem četl pěkné přirovnání, které zhruba znělo: "Ryba žijící v akváriu s namnoženými ploštěnkami se cítí asi jako člověk v jednom domě s vosími hnízdy" . Nemluvím o dospělých rájovcích apod. - ti si na ploštěnkách smlsnou a tuším, že velkým rybám moc taky nevadí.. Nepřímo škodí tak, že vyžírají drobné mikroorganismy ze dna a nalepují je na svůj sliz, berou tak krevetkám potravu a i rovnováha v akváriu dostává zabrat atd. Samozřejmě, když je v akvárku ploštěnek jen pár, tak se nic strašného neděje, ale když se začnou množit a jsou jich tam stovky, (což při intenzivních odchovech, kde se dost krmí občas nastává), je potřeba nějak zakročit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   26.01.2010 11:32 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Eff
plostenky ze likviduji male krevetky?? to je mi docela novinka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 10:48 Žena doklwnik [347] - HalančíciRe: JuraS
Ploštěnky bývají ve velikosti kolem dvou centimetrů, ty by ani normální gupka nesblajzla.
Též se mi v jedné nádržce najednou objevilo přemnoho kusů (voda, lignocel na dně, kousky dřívek, bez ryb, kytek...). Jak se náhodně vyskytly, tak náhodně zmizely, nyní po nich není ani památky :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 10:33 Muž Eff [417] - RostlinyRe: JuraS
To asi né, prťata nevylovíš a gupka je požere, navíc nějaká ta ploštěnka v substrátu určitě zůstane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 10:28 JuraS Re: Eff
aha pardon...no pak vylovit krevetky a hodit tam na týden jednu gupku..třeba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 10:26 Muž Eff [417] - RostlinyRe: JuraS
V běžném akváriu ploštěnky nejsou problém, bavíme se o krevetkáriích, kde ploštěnky likvidují kreveťata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 10:21 JuraS Re: Chem
tady na rybičkách čtu, že v běžném akváriu dlouho nepřežijí, že jsou zpestřením potravy ryb viz. rybicky.net/atlasostatnich/plostenka_potocni
tak máš někde problém...ryby co nežerou a nebo co jsou tak překrmovaný, že o ně nemají zájem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 09:33 Muž Eff [417] - RostlinyRe: metal
Ano ale ta dávka je řádově někde jinde než dávka pro hubení ploštěnek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 08:23 Muž metal [96] - Cichlidy
flubenol pri velkej davke nemusia prezit ancici a pancierniky,skratka skodi vsetkym rybam zijucim na dne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 08:12 Muž Chem [837] Re: navik
Jak pise Eff - hodlam samozrejme dat davku, kterou plostenky nepreziji, a krevetky preziji, jinak bych asi tuto debatu nezacinal. Ptal jsem se spise na plze - ty dam asi pryc, neb s davkami, ktere preziji Brotia nebo Clea zrejme nikdo zkusenosti nema (nebo to alespon nezminuje na forech ci webech) a je to podle vseho velky risk, ktery se odviji i od mnozstvi rostlin v nadrzi, detritu na dne apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 06:07 Mrakoplash Re: navik
Ono bohužel i to znovuzaložení není jisté. V létě jsem při stěhování vše propral v savu, vyměnil kytky a stejně tam ploštěnky zase jsou.
Takže se v létě chystám na další pokus, znovu a lépe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 00:49 Muž Eff [417] - RostlinyRe: bali
Pes je zakopán v množství flubenolu. Měl jsem odměřenou dávku pro 50l akvárko, nezmaři kaput, ploštěnky kaput, ale okružáci a kružníci, krevetky i kreveťata v nejlepším pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 00:46 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky
daval sem flubenol na nezmary, okruzaci a clunky to prezily, akva bylo tehda jeste bez krevetek - s nima bych to neriskoval
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 21:15 Muž navik [908] - SumciRe: kalupinka
Kalupinka napsala: ... Použila jsem jen trošku trošky....
zajímavé dávkování hmm :-) , dále již bez komentáře - viz předminulý vzkaz...
Zpráva pro Chema - pokud podáš dávku "troška trošky", pak to krevetky (a pravděpodobně i ploštěnky)přežijí smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 21:07 Žena Kalupinka [32] Re: navik
Já měla problém s nezmarem. Ploštěnky mě zatím a naštěstí nenavštívily. Použila jsem jen trošku trošky, možná "normální" množství zamává jak s piskořkami tak i ploštěnkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 20:37 Muž navik [908] - SumciRe: Kalupinka
Pokud léčivo nepostihlo piskořky, dá se opodstatněně pochybovat, zda by zasáhlo všechny ploštěnky - a jsme tam, kde jsme byli... redukce stavu lze dosáhnout i bez chemie nalákáním na nějaké krmivo, na totální likvidaci to však stačit nebude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 20:24 Žena Kalupinka [32] Re: Chem
Krevety mi vydržely, i CRčka. Bohužel (jak pořád byly v pohodě)to nerozlezly neritiny. Piskořky a okružáčci mi vydrželi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 20:21 Muž navik [908] - SumciRe: Chem
Prevenci a pokud možno nezatáhnout si ploštěnky do akvárka :-) (a je mi jasné, co si teď myslíš). Když už se stane, tak se jich zbavuje v běžně zařízené nádrži bez chemie nelehko a je to dlouhodobý proces... Při použití Flunbenolu či Panacuru v akvárku s dnem plným např. piskořek je jeho použití velmi blízko rozboření rovnováhy - stovky zahnívajících tělíček piskořek jsou řádná zátěž...
Když už by muselo dojít na použití léčiv, pak bych asi osobně raději zvolil radikální postup se zásahy rovnajícími se (téměř) znovuzaložení.
A pokud už se někdo rozhodne aplikovat Flubenol, pak je nutno dbát na doporučené dávkování (vysoké dávky Flubenolu jsou pro krevetky dovněž letální).
Nicméně jsem přesvědčen, že léčiva patří do rukou odborníků popř. velmi dobře iformovaným osobám dbajícím správného dávkování, délky léčby a údržbě po ní. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 19:46 Muž Chem [837] Re: navik
A co bys proti ploštěnkám v akváriích s bezobratlými doporučoval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 19:11 Muž navik [908] - SumciRe: Chem
aplikací Flubenolu přijdete o plže,krevetky doporučené dávkování přežijí, ale nedoporučoval bych ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 19:10 Muž lama [51] - ŽivorodkyRe: Chem
Po použití Flubenolu mi okružáci a australáci vydrželi ale piskořky to nerozdejchaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 19:08 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Chem
Krevetky nevím, ale šneci jako levatka, okružák nebo piskořka to nerozdejchaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 19:03 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Chem
Bohužel Flubenol zlikviduje i šneky ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 18:57 Muž sportsmen [62] Re: Chem
Co jsem tak slyšel, tak hodně lidem po léčbě Flubenolem odešla většina plžů. Však oni se určitě dickusáři ozvou a řeknou nám ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 18:19 Muž Chem [837] – Flubenol
Zbavovali jste se někdy ploštěnek flubenolem? Jak na to reagovali bezobratlí živočichové? Jedná se mi o to, abych pomocí flubenolu nepřišel i o krevetky (Neocaridina, Caridina) a plže o které stojím (Clea, Brotia apod.)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 4841x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13190-flubenol?od=51