Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dennerle Crystal CO2 set

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Dennerle Crystal CO2 set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 10:27 kpapik Re: akvaristik
ja myslim ze to neni totez, ten co je uvedeny jako Novinka, je drazsi. cili uplne stejne urcite nejsou, i baleni vypada dost jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 23:23 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: kpapik
Ano, je to totéž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 21:07 kpapik – cim se lisi tyhle dva sety?
prosimvas cim se lisi tyhle dva sety?

macenauer.eu/…

www.akvaristik.eu/…

prijde mi ze regulacni ventil maji oba, tak nevim...


diky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 21:33 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: kuriertomas
... není problém, trpělivost je moje druhé jméno :)
Sada je kompletní, ihned k použití, je tam vše, co potřebujete. Otevřete, zapojíte, pustíte. Pokud budete chtít aplikovat s flipperem, jen nahradíte difuzér flipperem.
Ještě dotazy? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 21:15 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetkyRe: akvaristik
No cena je skoro ako cena noveho setu. Este posledna otazka. Teoreticky ak si zakupim ten set, kde je stojan, ventil a bombicka, po zakupeni to napojim a mozem to spustit, alebo k tomu je minimalna nejaka vec, ktoru je treba kupit. Kamienok, difuzor alebo nieco. Alebo je to set tzv. plug a play ;-)
Pripadne by som k tomu dokupil este ten flipper. Len ma zaujima co k tomu bude treba, aby som to mohol aplikovat. Vdaka za trpezlivost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 20:57 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: kuriertomas
Hadička je smotaná v krabičce. Je to kompletní. Počítadlo bublinek nemusí být v akváriu, jen difuzor a samozřejmě test CO2. Ale ten je malinký, skoro ho nevidíte. Set je tady: www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 20:54 R Muž Silent [5949] Re: kuriertomas
Na těch odkazech ceny jsou :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 20:46 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetkyRe: akvaristik
A cena setu je aka?nikde som to komplet nenasiel A este otazka. K tomu DENNERLE CO2 Nano Set. Takze tu je iba flasticka, stojan a ten ventil. Ziadna hadicka ani nic co treba napojit na aplikaciu CO2.Zda sa mi tam vela veci na to ze je to pre nano akvarka. Do akvaria vidim ze ide to pocitadlo bubliniek, difuzor, test co2. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 20:23 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: kuriertomas
Tady jsou docela dobré fotky. Celý set se v podstatě skládá ze dvou částí, lahve se stojánkem a ventilem a skleněným příslušenstvím pro aplikaci CO2. Na každém odkazu je jeden obrázek. V podstatě vidíte vše co je uvnitř: lahev, stojánek, redukční ventil CO2, v druhém balení je hadička, zpětný ventil, difuzér, kontrolní fajfka pro obsah CO2 a přísavky. Zapojení je jednoduché, nic jiného není potřeba. Objednat ale doporučuji v setu, vyjde to levněji ;-)
www.akvaristik.eu/…
www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 19:21 Muž milosak [66] - RostlinyRe: Dreamdiver
Asi taky přejdu na nějaký flipper, do teď jedu na difuzer s keramickou patronou a bublam, jak o život
ale na čidle mně to ukazuje čim dál tim míň CO2 ve vodě.
Je pravda, že se už AK trochu zarostlo. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 18:57 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetkyRe: akvaristik
Mam záujem o Dennerle Crystal-Line CO2 Nano-Set. Ak by boli fotky by bolo super hop Ideálne by boli fotky balenia a tak rôzne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 17:51 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: kuriertomas
o který systém máte zájem? Rádi Vám fotky pošleme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 16:09 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: chuanvaldes
No ja na ten flipper koukal na youtube, vypada to pekne :) Myslel jsem si, ze spise bude lepsi difuzer ala fajfka, ale koukam, ze vetsina spise doporucuje flippera. Tak ho zkusim teda asi objednat. Jinak dnes jsem provizorne koupil za 17kc ve vyprodeji lipove drivko, tak uvidime. Vzduchovaci kaminek je k nicemu, pousti akorat velke bubliny, zpocatku to bylo lepsi ale ted mi CO2 akvarkem jen probubla, rozpusti se tam jen minimum. A i na rostlinach je to znat, nejedou tak dobre jako zpocatku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 15:50 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetky
a čo všetko je vlastne v balení?všetko čo potrebujem na normálnu prevádzku, alebo treba niečo prikúpiť. Hadičku, stojan alebo niečo. Ak by mal niekto nejake detailnejšie fotky z balenia, bolo by super. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 11:53 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Silent
Je třeba podotknout, že v nanoflipperu to tak ideálně nefunguje, protože dráha je krátká, ale z vlastní zkušenosti mohu říci, že efekt tam je dost velký. Mám v nanoakváriích i měření, takže se to dá dobře porovnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 11:39 R Muž Silent [5949] Re: chuanvaldes
S Nano Flipperem můžu jen souhlasit. Mám sice Flipper pro 300 litrů, ale princip je stejný a účinnost poměrně velká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 10:00 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: pancernicek
Jak pise akvaristik... Radej Nano Flipper... Ja jeden keramicky difuzor mam, nebo spise mel jsem, v AQ, ale vymenil jsem ho za neco podobneho jako fliper... A paradicka, skoro cela bublinka se rozpusti... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 23:49 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Dreamdiver
Účinnost je dobrá, je ale vhodné mít v akvárku dobré proudění, aby bublinky bralo s sebou. Druhou možností je Nano-Flipper.
Doporučuji měření obsahu CO2 - pro takto malé akvárko je to důležité. www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 23:43 Muž pancéřníček [168] Re: Dreamdiver
Mě už pracuje 3 měsíce a je bez závady :-D A hlavně nezabírá žádný místo a stojí 3Kč :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 23:34 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: pancéřníček
No neco takoveho jsem tu uz cetl...tak ze bych to zkusil? Musim ale nekde vyzebrat cigaretu:) Pro predstavu-jak casto je treba filtr menit? Jinak uz jsem se dival na difuzery od dennerle, tri stovky bych dal, vypadaj docela pekne. Hlavne jestli jsou ucinne. www.akvaristik.eu/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 23:20 Muž pancéřníček [168] Re: Dreamdiver
Nejmenší, ale účinný difuser je cigaretový filtr :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2010 23:05 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: chuanvaldes
No nekdy mam pocit, ze nekteri ziji ve skladisti, tlakova lahev se tam ztrati :))Hlavne kdyz se stovka usetri. Ja nejsem uplne extra poradny clovek, ale prece jen kdyz uz si porizuji male akva nekam na pracovni stul nebo stolek do pokoje ci loznice, chci aby to k necemu vypadalo. Tudiz nejake velke tlakove lahve jsou nesmysl. Takove nanoakvarium je ozdoba, da to spoustu prace a usili aby to k necemu vypadalo, tak to nebudu k.urvit nejakou lahvi vedle komody. Tenhle set co se tu odkazuje mi prijde elegantni, pri nedostatku vhodneho mista kam by sla schovat napr aspon ta 500g lahev je to pekne reseni. Holt cena neni uplne nejmensi, ale vysledek neni spatny :) Ja jsem uvazoval, ze bych si nechal u kamarada (a tudiz zdarma) vyrobit z nejakeho lesteneho nerezu takove pouzdro-valec, kam bych zasunul normalni litrovou petku, kterou bublam ted. Byla by videt teda jen ta tenka hadicka vedouci do akva, ale to je videt vzdycky-i kdyz to vedu z toho odkazovaneho setu. Do toho nerez pouzdra k te petce by sly naaranzovat treba i nejake suche vetve a traviny nebo tak neco. Jeste to zkusim vymyslet. Koupil bych pak do akvarka jen difuzer. Zatim bublam pres vzduchovaci kaminek a to je na houby :( Neco se samozrejme do akva rozpusti, ale... Budu muset sehnat nejaky pekny elegantni difuzer do malickeho akva. Vase tipy vitam!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 13:50 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetkyRe: hf
Podľa môjho názoru nie je to drahé iba tak, lebo je to dennerle. nemôžu mať výrobné náklady 10EUR a predavať to za 100EUR no Robim predajcu v počitačovej firme. Je to ako ked niekto chce lacnu bezdrôtovu myš. Mame Genius za 20EUR, kde baterka vydrzi tak mesiac. Mame ale aj Logitech myš, ktora je s kvalitnych materialov, baterka vydrži rok, ma rôzne veci navyše a stoji 38EUR. To iste bude aj v tom dennerle CO2. Určite je to drahšie v pomere cena/"výkon". Ale určite to ma niečo do seba. A ako pišu ostatni ktori nemaju priestor na rozne velke doplnky a nemaju specialny skrinky na akvarka, ide o priestor, esteticky dojem a určite aj o funkcionalitu, kedže je to určene priamo pre nano akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 13:48 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: hf
Já mám zkušenost s tím, že v takto malých nádržích se dá pěstovat daleko víc, než koule mechu. Je to nádherný kousek v bytě, ne každý chce mít ložnici 400 litrové akvárium. Do kanceláře na stůl se taky nevejde. Mám 1x 20litrů a 1x10litrů nano od Dennerle a bez CO2 to je zarostlé řasami. Takže v mém případě je důvod opravdu vyzkoušený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2010 12:58 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: hf
Proste ne vsicni maji prostor pro velkou plnitelnou lahev... Kdybych bydlel v rodinnem dome a ne v panelaku, a neresil bych kazdy "centimeter" prostoru, tak bych taky volil to co mate Vy. Je to predse jenom efektivnejsi a levnejsi reseni... Ale bohuzel to u me nejde... :-O Ja jine reseni (okreme burcaku v 0,5l), nemuzu realizovat...

Koukal, jsem ze taky pridavate CO2 do 20l... Tak asi vite proc tam chci taky pridavat CO2... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2010 12:43 Muž hf [54] Re: chuanvaldes
No sak píšu, já mám za 3.000 sakum prásk všechno navíc s normálním redukčním ventilem a elektromagnetickým ventilem a 6kg flaškou a hnojím tím 2 akvárka najednou.

Se svými penězi si ale samozřejmě dělejte co uznáte za vhodné sám. :-D

Otázku, k čemu je CO2 v 7mi litrech vody kam se vejde jedna kytka a trs mechu jste už asi vyřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 12:13 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: hf
No ono v cene neni jenom ta lahev... Ale i dalsi veci, jako ventil, difuzor, pocitadlo bublinek, spetny ventil z opti-white skla... To taky neco stoji... ;-) Bohuzel hezke a prakticke veci neco stojej. A neverim, tomu ze by naklady byli mensi, kdybych si poridil 1,5kg lahev... Teoreticky si pak muzu koupit redukcni ventil a pouzit 500g lahev... A penize neresim, nema cenu... Kdyz penize jsou tak proc je neutratit, kdyby nebyli tak bych mozna uvazoval o jinem reseni...

Kazdopadne kdybych domu dotahnul 1,5kg lahev tak poletim z balkonu ja, lahev i aquaria... :-D A i kdybych mel jenom 500g lahev, tak ji taky nemam kam schovat... :-O Pritelkyni by se asi nelibilo, kdyby se ji v komode mezi spodnim pradlem jeste valela lahev s CO2... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 11:42 Muž hf [54] Re: akvaristik
Nechci nikomu kazit kšeft, ale není 2.500 za pidiset do pidiakvárka trochu moc?

Když si koupíš obyčejnou CO2 lahev 2,5 Kg, redukční, elmag a jehlový ventil, tak tě to vyjde na +- stejnou částku, láhev schováš do do skříně a do akvárka natáhneš jen tenkou průhlednou PE hadičku (lze kamkoliv schovat (pod koberec), na zdi není vidět vůbec)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 11:14 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: chuanvaldes
Výška je 22 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 11:09 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: kuriertomas
Diky, za obrazek... Ano v levo je 10l palec Je to znat podle velikosti filtru... Jinak nebojim se toho ze by se nepovedla udrzet v nadrzi rovnovaha mezi O2 a CO2... Co jsem cetl, tak ty sety od Dennerleho se daji relativne presne "naladit", urcite to bude jednoduchsi nez regulovat CO2 z burcaku, u me vecsi nadrzi jsem nad tim rezignoval a peru to tam o 106. Jenze podle testu (jak pomer mezi pH a dKH, tak dle permanentni sondy od Sery) mam tam porad malo CO2, asi to bude tim, ze mam prerostlinkovano...

No uvidime, pak napisu sve dojmy a postrehy o funkcnosti a spolehlivosti Nano CO2 setu... X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 10:56 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetkyRe: chuanvaldes
Tu je obrazok pre porovnanie, ake to je asi velke:

www.gambaonline.de/…

Nalavo je predpokladam 10l a napravo 20l. Ja to planujem do 30l.Rozmyslam ale ci to bude treba kedze by to malo byt v tom akva vyvazene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 10:46 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater
Tak presne o tomhle setu premyslim i ja... Prave pro 10l nano cube... A jak pise Haimdol, jde hlavne o esteticnost. Nano Cube budeme mit v loznici a 500g lahev by tam nevypadala moc hezky...

Akvaristik, nevis prosim te, jak je ten set vysokej (ventil + lahev + stojanek)... Diky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 10:13 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Silent
Skutečně nejsou plnitelné. Je to myšleno na nanoakvária. Tam to vydrží opravdu dlouho, tak 4 měsíce. Hezky to vypadá, pro ty, co to mají vedle akvária. Jak už jsem psal, není problém zredukovat na velkou. Výhoda setu je, že tam je i měření obsahu CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 10:07 R Muž Silent [5949] Re: akvaristik
Tenhle nano set vypadá sice hezky, ale mám pocit, že ti ty bombičky u nás nikdo nenaplní ( jestli vůbec plnitelné jsou). Prodává se totiž sada náhradních bombiček za cca 900.- 3ks nebo 330.- za 1ks. Je to spíše designová záležitost. To bude ekonomičtější si koupit plnitelnou láhev www.akvaristik.eu/… Edit: pozdě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 10:06 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: kuriertomas
Jen doplním, lze k tomu dodat redukci na velkou lahev CO2, pak to vydrží velmi dlouho. Doporučujeme do akvárií kolem 100 litrů, ne víc. Na 100 litrech to vydrží asi 2-3 měsíce dle dávkování. Při zredukování na 500 g lahev velmi dlouho. Lze to dodat i přímo s velkou lahví. Cena náhradní patrony: www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 09:37 Muž ancistrus [25] - RostlinyRe: kuriertomas
Za naplneni 1,5 kg lahve platim 80 Kc. Naplneni trva jeden den. V 650l akvarku mi vydrzi bublat 5-6 mesicu. To jen tak pro predstavu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 09:16 Jack Re: kuriertomas
Tak vydrz si muzes spocitat.. Na internetu maji k tomu navod a i kolik ma jedna bublinka... ja osobne jsem si to chtel koupit do 125L akva.. Ale ja mam v okoli akvaristiku ktera do toho neprodava orig. lahve ale tzv. kyvetky. Pokud nevis o co jde.. je to asi vetsi sifonova bobicka, ktera se da opakovane plnit. Pak to vyjde na slusne penize, tusim ze naplneni by stalo asi 40-50kc... ale jeste k te vydrzi.. Jestli si dobre pamatuju tak je to 80g "bombicka". Jelikoz u me v akva vydrzi 500g 7 mesicu. Tak by mi vydrzela 80g napln mesic... Z techto udaju se da uz dopocitat jak asi dlouho vydrzi u tebe v akvariu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 23:18 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetky – Dennerle Crystal-Line CO2 Nano-Set
Nema s tym niekto skusenosti?..zaujima ma napr. ako dlho to vydrzi, kolko stoji nova bombicka..prosim o prispevky len ohladom tohto setu, to ze vyjde lacnejsie burčiak vo flase za 5€ čitam takmer v každom fore o CO2

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 4523x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13118-dennerle-crystal-co2-set?od=51