Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zajímavé fotky plžů

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Zajímavé fotky plžů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.08.2018 17:47 Muž @ Prašan [2878]
Fotka k příspěvku

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.08.2018 15:31 Muž @ Otonic [6]
Fotka k příspěvku a chutná jim

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.07.2018 22:38 R Muž @ ctibum [2869] - Snažím se to nezahubit...Re: JirkaŠčobák, Passenger77
Je to tu sice OT, ale Raviolka tvrdí, že
Už to tu zmínil Designer (konchiolin!) a nějak to zapadlo. Klíče k pěkné k ulitě jsou v akváriích dva - bohužel drtivá většina lidí se soustředí na vápník, který je až druhořadý. Hlavní je, aby měl šnek kvalitní stravu. Díky tomu si vybuduje takovou ochrannou vrstvu, která nepustí okolní "kyselinu" k vápenatým vrstvám. Pokud mu něco ve stravě chybí, tak jednak postupně o vrstvy ulity přichází, a navíc si může chybějící látky šnek opatřovat tím, že okusuje vlastní nebo cizí ulitu. Obojí nechává celkem nezaměnitelné stopy a je to častější jev, než by se zdálo.
"Kvalitní strava" je samozřejmě pro každý druh jiná, neznamená to ale sépiovou kost nebo podobné zdroje vápníku. Chovám v ostravské (hodně měkké) vodě spoustu různých šneků a žádným vápník nepřidávám. Na ulitě je bohužel vidět, když se dopustím nějakého přehmatu a snížím nebo špatným způsobem změním krmnou dávku.
Vnější ochranná vrstva, tzv. periostrakum, je zjednodušeně řečeno to barevné. To je důležité a právě tahle organická vrstva je závislá na kvalitní potravě, protože má bílkovinový základ - jakmile je už obnažená vnitřní bílá (nebo spíš perleťová) vrstva, tak už je to opravdu jen o tom postupném rozpouštění v kyselině...
Jinak tloušťka ochranné vrstvy se mezi jednotlivými druhy liší a stejně tak i její náchylnost k poškození - vychází to z přirozeného prostředí daného druhu, z rychlosti metabolismu a růstu... Ale to by bylo na dlouho, je tam spousta souvislostí a zajímavostí (aspoň v mých očích). Před cca 2 roky jsem o tom měla přednášku v Bratislavě, mám tudíž na tohle téma hodně materiálu a fotek a jednoho krásného dne to snad poskládám do článku.
Zkráceně: Poškození ulity = nutnost začít pestřeji (nebo více) krmit. Spíš než přímé "přikrmování vápníkem" pomáhá u toho rozpouštění změnit parametry vody, on už si to šnek stejně neopraví, ale prvořadá je opravdu strava. Periostrakum se v běžné vodě nerozpustí. Naším cílem je, aby tahle vrstva byla silná - a aby si ji sami šneci nepoškozovali. Vápník je důležitý, koneckonců u mnoha druhů je množství aragonitu v ulitě úctyhodné, ale málokdy ho bývá ve vodě, substrátu, kamenech apod. + v potravě opravdu nedostatek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2018 22:07 Žena @ sivon [1594] - PlžiRe: Strakááč
Řekla bych, ža druhé fotce vystrkuje "chobot", aby se nadechla. Na třetí fotce sbírá něco z hladiny - udělá si trychtýřek a nasává vodu např. s okřehkem, nebo se "šlemem" z povrchu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2018 18:52 Žena @ tramtra [317] Re: Passenger77
Vodu neměřím ;-) , ale naše je měkká 1,07 mmol/l podle pražských vodáren...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2018 18:15 Muž @ Passenger77 [53] - RostlinyRe: tramtra
Já bych řek, že tam budou problémy s nedostatkem vápníku...Jakou máš vodu?
Já jsem toto nikdy neřešil, protože ve vodě z Moravského krasu máme toho až moc... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2018 15:52 Muž @ Strakááč [8] - Amerika
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Čolkomobil smich
Jinak proč toto dělají ? (2a3 fotka) se nadechuje nebo co ? :)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2018 15:43 Žena @ tramtra [317] Re: JirkaŠčobák
V tomhle akvárku je co jíst, menší okružáci mají ulity už pěkné...taky možná měkčí voda, těžko říct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2018 15:34 Muž @ JirkaŠčobák [1659] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: tramtra
Spíš jim něco schází. Když krmíš málo, tak prostě jen vyrostou menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2018 15:24 Žena @ tramtra [317] – Děraví Okružáci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ...asi bych je měla líp krmit...děraví jsou asi tři, různých velikostí.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   06.07.2018 19:03 Žena @ sivon [1594] - Plži – Piskořky
Fotka k příspěvku Synchronizované čistění skla.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.06.2018 08:46 Žena @ Bella [716] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Kdyz je to zluty, tak je to urcite taxal...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.06.2018 08:43 Žena @ Bella [716] - Rostliny
Fotka k příspěvku 6 - level matuzalem - neco jsme chteli, ale uz si nepamatujem jak na to... a coze jsme to vlastne chteli???

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2018 08:43 Žena @ Bella [716] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Omlouvame se za spozdeni z technickych duvodu. Urcite je ted nekde na svete po 22h, tak nebudeme lpet na stredoevropskem case...
1 - klasika
2 - zacatecnik
3 - stredne pokrocily
4 - pokrocily
5 - bizar

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.06.2018 08:38 Žena @ Bella [716] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku A trochu kultury - ooopera ve snecim podani
1 - bas a sopranistka
2 - arie vrcholi

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.06.2018 08:36 Žena @ Bella [716] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Fakt makaj...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   14.06.2018 08:35 Žena @ Bella [716] - Rostliny
Fotka k příspěvku Jedu! Uhni! Boooze, ty jsi ale pomaly snek, ja te preskocim, teda prelezu...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.06.2018 08:32 Žena @ Bella [716] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tuhle jsem si po navratu z hospody do akvarka vypustila zajimave zbarvenou piskorku. Kdyz jsem rano vystrizlivela, doslo mi, ze to nebyla piskorka, ale helenka. Nu, ale hledej jehlu v kupce sena, teda, sneka ve sterku... Poprve se mi ji povedlo spatrit az po pul roce. Z pidizvika se vyklubalo monstrum, ale ze srdcem modelky - vylezla, odpromenadovala, nechala se nafotit, a zas zmizela.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.06.2018 08:26 Žena @ Bella [716] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Omlouvame se za spozdeni z technickych duvodu. Urcite je ted nekde na svete po 22h, tak nebudeme lpet na stredoevropskem case...
1 - klasika
2 - zacatecnik
3 - stredne pokrocily
4 - pokrocily
5 - bizar

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.06.2018 19:16 Muž @ 4Sima [9] – cestující bez lístku
Fotka k příspěvku Tak nějak asi černý pasažér...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.06.2018 16:58 Muž @ LeRi [293] – Neritina natalensis
Fotka k příspěvku Svačinu sebou a jdeme ale jak to teď sním? smich Třeba z ní bude chodící řasokoule smich

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.06.2018 12:55 Žena @ Nicky [118] - Labyrintky – okružák, co už má kamasútru za sebou
Fotka k příspěvku Nošení dětí, 2. level :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2018 11:28 Muž @ Pepan [5002] - RostlinyRe: Bella
Tak na tu kamasútru si počkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   08.06.2018 11:18 Žena @ Bella [716] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku

Pridam pohadku - sneci verze a la Hrabe Monte Christo, konkretne utek z vezeni - i s obrazkama.

Zil byl snek. A ten si poridil haro.
Zila byla rostlinka. A ta si taky poridila haro.
A co se nestalo. Anticka tragedie - hara se jim zamotala! Gordicky uzel hadr.

Dejstvi prvni - snek visi ve vzduchu, teda, ve vode. Objev prvni - sneka je v ulite opravdu hodne (bohuzel se nepovedlo zvecnit na obrazku) - jak se snazil dosahnout na neco v okoli, tak vylezl z ulity na maximum. Dejstvi prvni trvalo den.

Dejstvi druhe - deus ex machina (ja) nahodil sneka na slahoun. Snazil se odplazit pryc, ale to neslo. A holt nemel mozek na to aby prekousal pouta. Objev druhy – je to hustej tahoun. Kdyby byl snek vetsi a mohl byt na suchu – treba by mohl nahradit tazny kone? Je videt jak silne zabira, aby se dostal pryc, jak je ten slahoun oproti prvni fotce ohly - na takovyho pidizvika docela vykon, co myslite? Destvi druhe trvalo 2-3 dny.

No nic, nebudu vas napinat, pohadka skoncila dobre, po trech dnech jsem ho definitivne vysvobodila.

Disclaimer - snekovi nebylo ublizeno, ale rasa to bohuzel odskakala…

A po 22h budou fotky sneci kamasutry.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2018 11:16 Žena @ Bella [716] - RostlinyRe: Pepan
Dik za rozsireni obzoru necekanym smerem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2018 11:11 Žena @ tramtra [317] Re: vaaclav
Jo receptů mám několik...dík. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2018 10:54 R Muž @ vaaclav [8184] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: tramtra
Trochu tekutého CO2, stříkažku s jehlou a stačí ho hodně málo. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2018 10:44 Žena @ tramtra [317] Re: Pepan
Vím o tom a radost mi nedělají, byť jsou krásní. V sítku, kde mám nejmenší potěr a odrostlíky se mi je podařilo omezit na minimum, ale v akvárku to jde velmi bídně i za cenu snížení dávek Artemie. Viděla jsem, jak Nezmar ulovil menší komáří larvu, viděla jsem, jak žahnul velkou, neudržel ji a ta šla ke dnu. Kvůli plžům a krevetkám je ale nechci likvidovat chemií.
Tady OT prosím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2018 10:10 Muž @ Pepan [5002] - RostlinyRe: tramtra
Na ty zelené nezmary pozor. Ono se sice píše, že rybám neublíží, ale mi vylikvidovali většinu výtěru medových čichavců. Sice ty rybičky nesežrali, ale žaháním je ochrnuli a ty pak uhynuly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2018 10:08 Muž @ Pepan [5002] - RostlinyRe: Bella
Kdysi jsem četl článek o kohoutech Onagadori. To jsou kohouti, kteří mají neskutečně dlouhá ocasní péra (i několik metrů). Ale o okružácích Onagadori jsem nikdy neslyšel. V tom máš primát. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.06.2018 09:15 Žena @ Bella [716] - Rostliny
Fotka k příspěvku Pankac, aneb jedna rasa nestaci.

A nekteri moji sneci by meli pracovat ve vojenskych pruzkumnych jednotkach, jak maj zmaknuty maskovani porostem. Konkretne nektere kotulky maj na sobe takovej chomac rasy, ze nejsou videt, hotovej hejkal. Nektery levatky se sice taky snazej dostat do techle spec-ops jednotek, ale nejak nepobiraj, ze chochol, byt sebemohutnejsi, ale jen na spicce ulity - nestaci.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   07.06.2018 22:23 Žena @ tramtra [317] Re: Nicky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku :-) u nás se nosí jiná móda...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   05.06.2018 08:33 Žena @ Nicky [118] - Labyrintky – okružák
Fotka k příspěvku Nošení dětí je teď prý v módě ano

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.05.2017 22:47 Muž @ Magic [548] - Rostliny – Plovatka
Fotka k příspěvku Dnes v Krčskom lese. Bolo ich tam plné jazierko. Tak komu v Prahe "chýbajú", vie, kde ich nájde. ;-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 20:18 Muž @ petromas [9] – Clea helena
Fotka k příspěvku Krása

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 22:52 R Muž @ ctibum [2869] - Snažím se to nezahubit...Re: Ziki
To je kolegialita. Kružníci jsou moc malí, tak dostala Helenka nářez od okružáků... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2017 22:50 R Muž @ ctibum [2869] - Snažím se to nezahubit...
Fotka k příspěvku To si na pár dní zdřímnete a už zarůstáte...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.05.2017 22:36 Žena @ sivon [1594] - Plži – Fronta na řasy
Fotka k příspěvku To u mne se šnečci spořádaně staví do fronty na možnost ožužlávání řas ze skla :)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2017 14:38 Žena @ Ziki [6] - zatím co přežije... – anentome helena vs. kružníci
Fotka k příspěvku Já jsem zase do akva vypustila anentome helenu aby mi pomohla s kružníkama a nějak nevím jestli si nesmlsnou oni na ní. :-D

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 14:22 Muž @ Daniel [1] - Labyrintky
Fotka k příspěvku nerozumiem prečo vyliezol von. UKONČIL TO :-( niekoľko rokou skvele si odviedol svoju prácu palec

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.11.2010 18:33 Muž @ aphazel [2] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Krevetka si zavolala taxi :)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 18:11 nikollas - Cichlidy
Fotka k příspěvku taky sem nasel jeden šnečí grupač palec

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 23:24 Muž @ Pekische [2] – Re: pansuu
Jestli na to správně vidím - to dělají živý provazový žebřík? :) Jsem nevěděl, že šneci jsou organizovaní skoro jak mravenci....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 23:04 pansuu
Fotka k příspěvku Už je to lepčí?

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 22:58 Muž @ paja66 [8]
No jo, ale ta fotka je tak malá, že na ní skoro nic vidět není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 22:44 pansuu
Fotka k příspěvku Taky mám jednu zajímavou fotku, TAXIK

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 21:50 Muž @ Pekische [2]
Pravdu má asi Yirka, ale ta joseho verze se líbí víc potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.01.2010 20:06 Muž @ Yirka [7511] – Re: Pekische
Nejspíš spásá tu řasu co má na ulitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 20:02 jose – Re: Pekische
nasnezilo, tak zhadzuje zo strechy :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 19:09 Muž @ Pekische [2] – Jedno zajímavé šnečí foto...
Fotka k příspěvku Jen se chci podělit a jednu fotku s vámi. To jsem takto včera přistihl Rudlu, jak si vylezl na vlastní střechu a čímsi se tam strašně důležitě zabýval. No viděl jsem tohle poprvé a náramně se pobavil. A chvíli na to mi to samé předvedla i druhá ampulárka. Asi mají nějakou brigády na barácích nebo co :)

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 2431x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/13038-zajimave-fotky-plzu