Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Strach z nákupu rybek

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Strach z nákupu rybek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 12:53 Muž Dixon [13] - SumciRe: vladislav
Mne sa to este nestalo,nakupujem len v slusnych akvaristikach kde maju ciste akvaria a zdrave rybky. :-) kazdy mame ine skusenosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2010 12:36 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: Dixon
Tak to jsem dělal taky...Dlouhý čas bez problémů...Ale ted naposledy dvakrát krupička a jednou žábrohlísti..Takže karanténa v každém případě... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 12:27 Muž Dixon [13] - SumciRe: Bodlak
Ja mam s akvaristikami len dobre skusenosti,karantenu nepouzivam a nikdy som nepouzival a vsetko klape ak ma.To je moja skusenost :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 10:38 Muž maxo [9] Re: Yirka
Fotka k příspěvku Ja som sa uz 2x popalil.Vzdy krupica.Teraz pri kupe skalarov som uz zariadil karantenu.16L banka,maly filtrik so vzduchovanim a hotovo.Ziadne dno ani rastliny,len voda z hlavneho aqua.Trochu soli a Multi-medical.Uvidime ci sa to vyplati.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 09:54 Muž Yirka [9126] Re: Bodlak
Nákupu nových rybek v obchodě se není třeba bát. Mát ale jedno ale. Nakupovat je třeba v obchodě, který mám prověřen a potom je to bez problémů. Karanténa je určitě řešením, ale jak píše kolega Jrk, ani ta není zárukou na 100%. Pokud jsi "štamgastem" v zavedeném obchodě, určitě ti neprodají nemocnou rybku (většinou ji tam na krámě ani neuvidíš)a máš-li nějaké speciální přání, jsou schopni ti objednat co potřebuješ. Při nákupech ve svitavské Chovence (nebrat jako reklamu ;-) ) karanténu nepoužívám a nikdy jsem si nic nepřinesl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 09:04 Muž Jrk [143] Re: Bodlak
Já osobně karanténu nepoužívám. Su z Brna a máme tady i takové akvaristiky, které by si rozhodně nedovolily prodávat rybky nemocné. Před plánovaým nákupem určitých rybek je třeba týden v akvaristice pozoruji jak vypadají - pro jistotu - prodejní nádrž v akvaristice mi slouží, jako kátkodobá karanténa.

Nerad své svěřence odlovuji, přelovuji. Myslím, že každé přelovení = změna = stres -> zvyšují riziko propuknutí choroby. Při vpuštění nových rybek jsem dříve přidával Preventin, dnes eSHa 2000. Přeci jen manipulací může být poškozena ochraná vrstva rybky a ta se pak stává náchylější k propuknutí všelijakých chorob a k tomu stres způsobený jiným prostředím a relativně rychlou změnou parametrů vody tomu asi nepřidá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2010 07:57 S Muž invalida [3881] Re: Bodlak
Většinou nekoupíš v obchodě dobře......Chovatel je levnější ne li zdarma a neriskuješ. U NÁS VE ZVERIMEXU BY TI PRODALI I AKVARIJNÍ KAKTUS. Když tam přijdu musím se občas smát nad jmény ryb rostlin a radami personálu.
Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 02:35 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: Bodlak
Ani burza nie je zaruka zdravych rybiciek ;-)

Tak ako hovorili uz ostatni, kup si miniakvarko (10-20l) a daj donho tie rybky tak na tyzden-dva hned po nakupe, a ak preziju a budu cule, tak ich mozes dat do normalneho akva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   10.01.2010 01:43 Muž mildas [12] - RostlinyRe: Bodlak
já bych se toho nebál, pokud si inteligentní tak to poznáš, stačí se podívat a vidíš, snad poznáš zdravou rybku v kondici, pokud se ti něco nezdá kašli nato a di dál :-) tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 00:29 Muž avast [49] Re: Bodlak
No, dej je až je přineseš domů do karantény tak na týden a když to budeš kupovat, tak se podívej pořádně na tu určitou rybku a hlavně na zbytek rybek které tam jsou jestli náhodou nejsou napadeny nějakou nemocí, nebo jestli tam neplave nějaká mrtvá, pak nekupovat.. Tu karanténu doporučuju, nedělal jsem jí a vymstilo se to, teď už mám 14 dní vedle sebe v 5l akvárku gupku a během 2-3 dnů si jí dám do aqua..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 00:22 Muž Bodlak [21] – Oprávněný strach z nákupu rybek?
dobry den,chci se jen zeptat na zkusenosti z nakupu rybek ve zverimexech...co tak procitam tak mnoho lidi si dotahlo domu ruzne nemoci...chci si konecne poridit dalsi rybky(neonky,dania) do noveho akva a dneska mi to na burzu v ostrave nevyslo,tak se chci zeptat zda ma cenu vubec neco v obchode kupovat a na co si dat kdyz tak pozor! ja jsem jsem z Ostravy tak kdyz tak muzete dat i nejake momentalni info o obchodech:-) dik moc

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3584x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12974-opravneny-strach-z-nakupu-rybek?od=51