Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Strach z nákupu rybek

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Strach z nákupu rybek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2020 11:17 Muž PetrO [752] Re: zelenakapusta
Pravda, ve Sklorexu se vždy ptají, za jak dlouho budou ryby v akváriu a podle toho buď dají kyslík.
Lepší se při nákupu zeptat, ale myslím, že s přepravou do Břeclavi nebudou mít problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.02.2020 11:07 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: zelenakapusta
Velký sáček, ideálně dva přes sebe a zabalit do nějakého ručníku nebo deky. Dobré je, když ryby budou během přepravy ve tmě, nebudou se tolik plašit. Pokud je to méně než 10 hodin a udržíš-li přijatelnou tepotu, bude to v pohodě. A jak psal Kawa, labyrintkám a pancéřníčkům nedávat do sáčku čistý kyslík, ale jen normální vzduch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   20.02.2020 10:52 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: NHKG
Labyrintní ryby a ostatní co dýchají vzduch Z hladiny se nesmí dávat pod kyslík. Sáček dofouknout jen vzuchem. Dát do většího sáčku a vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.02.2020 10:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: zelenakapusta
Bez problémů, důležitá je teplota. Dobrý prodejce jako je Sklorex dá do vzduchu i trochu kyslíku z láhve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2020 10:28 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Vydrží čichavci?
Ahoj všem,

od začátku roku jsou jiné jízdní řády a zjistila jsem, že mám fakt hodně blbej spoj z Židenic, takže tím pádem u mě vznikla otázka.

Mohou dva čichavci vydržet cirka dvě a půl hodiny v sáčku aniž by se udusili?
A jak by to bylo s pancéřníčky, kteří taky dýchají vzduch nad vodou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2019 20:48 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: zervajs
Toho jsem si vědoma, nákup rybiček je jako sázka do loterie, nejde říct předem, jestli vyhraješ nebo prohraješ.

Nakupovala bych jedině ve Sklorexu, tam jsou rybky k prodeji až po karanténě, takže by měly být v dobrém zdravotním stavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2019 20:41 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: zelenakapusta
rozumím.
Záleží tedy na "kondici" oněch imaginárních ryb .
Velikost nebude až tak podstatná, akary s živorodkama a tetrama ... toho bych se nebál, v akváriu z hafo rostlinama ( které už stačili přechod submerz emerz) .
Stejně ti nikdo "nic" nezaručí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2019 20:38 Anďaska Re: zelenakapusta
Jj, souhlas, akary bych dala s druhou várkou ano Já dávala akarky zelený naposledy. Před nimi šly agassky a ty to ovládly tak, že akarky ustoupily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2019 20:36 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: vlka
To je to, o co mi jde. Aby si na sebe celá parta zvykla dokud jsou rybky mladé. Že by pak docházelo občas k nějakému sežrání nové generace, to je už věc jiná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2019 20:34 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Anďaska
Co třeba to zkusit tak, aby akary - pokud se pro ně rozhodnu - jakožto potenciální hrozba pro ostatní osazenstvo, přišly do akvária s druhou várkou, tedy tak, aby pro ně bylo všechno nové a neměly tendence napadat někoho kvůli teritoriu. To by snad šlo, ne?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2019 20:32 Muž vlka [3453] Re: zelenakapusta
Vůbec bych se toho nebál. Ať si hezky na sebe zvykaji od začátku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2019 20:31 Anďaska Re: zelenakapusta
To stíháš v pohodě ano Jen to neuspěchej ;-) Hlavně bys musela častěji měnit vodu, kdybys je tam šoupla najednou. Dává je hned jo? Na tu knížku jsem fakt zvědavá, do 14 dnů ji budu mít taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2019 20:29 R Muž afc1886 [14694] Re: zelenakapusta
Není to úplně nejlepší řešení, ale jde to zvládnout. Chce to ale dobře zajetou nádrž a pohlídat si kvalitu v akváriu častými výměnami části vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2019 20:27 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Anďaska
Rozhodně nemám odvahu to zkoušet tak, jak píše, že to dělá paní Walstad, totiž že rybí obsádku pouští do nového akvária ještě týž den večer.

Chtěla bych stihnout rybky koupit ještě před zimou, aby se u mě naučily zimovat dokud jsou malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2019 20:24 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: zervajs
Nemám ještě jednoznačně vybráno a taky netuším, jak velké rybky budou k dispozici, ale dejme tomu jeden pár akar hnědých, skupina mečovek (nebo jiných živorodek) a hejno nějakých teter nebo parmiček. Dohromady maximálně 3 druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2019 20:20 Anďaska Re: zelenakapusta
Po jaké době od založení nádrže chceš ryby přidávat? Já bych to rozdělila aspoň na 2 várky v rozmezí 1-2 týdnů. Kdyby se náhodou něco dělo. Přeci jen to bude čerstvá nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2019 20:20 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: zelenakapusta
jak velkých ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2019 20:10 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Všechny rybky najednou?
Ahoj všem, opět mám problém, že nevím, kam umístit dotaz, tak ho dám sem.

Jsou opodstatněné obavy z přetížení akvária když si do akvária koupím celou rybí obsádku najednou a tedy všechny rybky najednou i pustím do prázdného akvária? Jednalo by se cirka o 30 - 40 rybek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 16:50 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: FishWoman
Pokud chceš kupovat kytičky na burze tak bych klidně počkala, i když já si raději sháním kytky od známých nebo z pěstíren, ale každý jsme na něco zvyklý.
Akvárko je čerstváček není kam spěchat akarky bych pořídila klidně až za 3-6 měsíců, když se to trochu zklidní. Rybky tam máš na prázdné aqua koukat nemusíš, tak proč to honit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2017 14:21 Muž Jifi [675] Re: Maq
Nedávno jsem zmiňoval další možnost - od Rataje jsem koupil hromadu kytek na začátku (před 3 roky). Domluvil jsem se s prodavačem u nás ve zverimexu, který od Rataje kytky kupuje. Dal jsem mu seznam a on mně zavolal, jak kytky dorazily. Poštovné jsem neplatil, protože se kytky svezly s objednávkou zverimexu. A měl jsem je úplně čerstvé.
A stejně jsem to teď udělal při nákupu pancéřníčků a razborek (na ty teprve čekám).
Dal jsem prodavači jméno konkrétního druhu a počet, kolik jich sháním. Za pár dní mně zavolal, že může zajistit určitý počet a za jakou cenu.
Takže i takto se dá nakupovat, když je dodavatel zdaleka a vstřícná obsluha ve zverimexu.

Edit: Na základě zkušeností některých tady ve fóru nekupuji v Super ZOO. Někteří tam pod označením koupili úplně jiné ryby. Ve zverimexu (u nás) mám jistotu v tom, že prodavač má akvaristiku jako koníček a ví, co prodává :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.10.2017 14:10 Maq Re: FishWoman
FishWoman napsala: koupit je přes net, jenže v tom sem pořád nejistá, protože se bojím zaplatit a pak mi můžou přít poškozené
Na dobírku neplatíš předem a není čeho se bát - Aqua-Daho, Rataj a další to mají zmáknuté, rostliny budou v pořádku. Vytáhneš z košíčků, zasadíš ve skupinkách - a pak to chce chvilku čekat, než začnou růst (napřed dělají kořeny).
Ve Tvé situaci je to asi nejschůdnější řešení.
(Druhá možnost je vyfiltrovat si tady aktivní uživatele zezPlzně a zkusit něco vysomrovat. Tenhle odběr přebytků má tu výhodu, že mezi přebytky logicky převládají nenáročné, pohodové rostliny.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2017 13:45 Muž Driv3r [236] Re: FishWoman
rostlina akvaria. aqua daho ,a další posilaji kytky ve slušné kvalitě.ber košičkové ne na gelu. (invitro.)objednej dosad a pak kup ty akary ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 13:14 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: Pepan
Na burzy do Plzně jezdím teď docela často, ale jak jsem psala: na té poslední už měli tu rostlinu co chci prodanou, na tu další burzu se nedostanu a pak už tam je IRIS kde chci koupit ty Akarky. Tak mi poraďte jestli mám ty rostliny koupit přes net nebo prostě až se dostanu 4.11. na tu burzu tak je koupit tam, ale bez ryb (protože nemá smysl kupovat oboje, když to chce čas než se AQ dá s novými rostlinami do kupy), nebo se nic nestane když koupím najednou ryby i kytky? Nebo je poslední možnost koupit je přes net, jenže v tom sem pořád nejistá, protože se bojím zaplatit a pak mi můžou přít poškozené, ale myslím že když budou zabalené ve vlhkých novinách a v krabičce tak by měly dorazit v pohodě. Ale nejlepší by bylo kdybych to všechno koupila až na té burze, protože tam uvidím co kupuju a můžu si ty rostliny vybrat, kdežto přes net budou v těch košíčkách. Co myslíte? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 12:22 Maq Re: FishWoman
Když budeš pořizovat pár těch akarek, ještě bych připomenul jednu věc: Ona ta jejich domácnost může být dost rušná. Nemusejí v sobě hned najít to správné zalíbení. V takovém případě je výborné, když se slabší ryba má kde schovat.
Hodí se hustě zarostlý kout, já mám rád kokosové skořápky, něco takového.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 11:55 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: FishWoman
Jestli to nemáš daleko do Plzně, tak tam se konají akvaristické trhy a nějaké nenáročné kytky tam určitě seženeš. Hlavně si dopředu nastuduj, co zhruba chceš a nebo si sebou vem někoho zkušenějšího, případně nějakou knížku o akvarijních rostlinách. K zahození není taky mobil s internetem. Tak se při nákupu vyvaruješ krátkodobého nadšení a pak velkého zklamání z kytek jako je Ophiopogon, Chlorophytum a podobné druhy.
kalendarchovatele.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 11:30 Maq Re: FishWoman
Měla bys se naučit kupovat rostliny po Netu. Stále ještě nemáš stabilizované akvárium, rostliny potřebuješ.
To že ti odešla limnophila je signálem, že to ještě není ono.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 10:11 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: FishWoman
Mno tak zajdi do nejbližší akvaristiky a kup nějaký plevel (Růžkatec, Vodní mor...) a další rostliny klidně až s Akarkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 10:07 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: Tudy
Kromě Bahnatky tam mám akorát mech a Šípatkovce a ty už jsou vyrostlí. Takže co mi vyroste? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 09:39 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: FishWoman
Do 4.11. Ti stávající rostliny vyrostou tak (Hygrophila), že nové možná ani nebude potřeba kupovat. X-). To že Ti odešla Bahnatka, může být i nedostatkem NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 08:03 Žena FishWoman [7] - Amerika
Ahoj, chci se zeptat jestli mám v mém AQ podmínky abych si mohla pořídit páreček Akarek zelených. Vím že tam nemám moc rostlin, jenže teď mám fakt pech. Nové rostlinky jsem chtěla koupit na burze v Plzni, jenže jsem přijela pozdě a už byly prodané, na burzu co bude tuto sobotu nemůžu, a na té co bude 4.11. si chci koupit ty Akarky. To tam bude IRIS takže tam bude na výběr více ryb. Takže by bylo v pohodě, když tam najednou koupím ryby i rostliny? Jak jsem psala, chtěla jsem rostliny koupit dříve abych si v AQ vylepšila podmínky, ale prostě to nejde rozzureny
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 13:28 Muž metal [96] - CichlidyRe: Sid
nemam dobre skusenosti s nakupom ryb v jarnom obdoby.vravy sa ze v tedy su rybi nachylnejsie na nemoci a vyrusi.ras som na to doplatil doniesol som si vtedy krupicku ,nedal som rybi do karanteny a vydochlo mi skoro cele akvarko.kupoval som v tedy neonky a tetri.odvtedy nekupujem rybicky na jar.aj ked nemoc si nevybera po cely rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 12:42 pegy42 Re: hatreder
Ano, bez karantény bych to neriskoval, přece jenom dávat léky do 10-20 l nádrže vyjde levněji.
Já mám zřejmě na nákupy smůlu, ale neonky, burza - 4x asi krupička, 1x výrustek pod tlamoku, 1x rozpad ploutví, 1x je do luku a odchlíplé skřele, kupodivu zatím všech 10 ks žije - v akva jsou měsíc; tetry krvavé, burza a obchod - ta z obchodu výrustek pod tlamkou, rozevřené skřele na jedné straně, ostatních 5 OK; pancéřníček panda, obchod - jeden umřel druhý den, ostatní 3 jsou zatím skvělí; otocinclus, burza - koupeni 4, jeden uřel včera, další dneska ráno. Ten jeden vypadal, že je nějaký skříplý převozy, ten druhý vypadal absolutně v pořádku. No a další ryby - 20 různých parmiček, 5 pancéřníčků, 5 ancistrusků, 6 danií, 2 sumečci, koupených v těch samých obchodech a i prodejců na burzách, je zatím bez problémů. No a doma to vypadá, vzhledem k tomu, že jsou rozházeý po akva od 15 do 30 litrů, jako v akvaristice.
Dostávají eSHa 2000 a neonkám a krvavkám jsem teď přidal Bactopur. Tak uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 12:11 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: metal
Nepletete si to s jarní virémií? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 09:54 Muž metal [96] - CichlidyRe: hatreder
krupicka byva prevazne na jar ,v tedy neodporucam bez karanteny rybi dat do spolocnej nadrze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 08:34 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: Kuba11
karantenu jsem taky nikdy nedodrzovala a zatim v pohode (musim zatukat :) ). a je fakt, ze kdyz jsem s akvaristikou zacinala, tak jsem mela zoufaly pudni filtr, zadne topitko, jednou za rok se nechala odstat voda a akvarko se vycistilo cely. ale je to tak 15 let, ted uz bych si to nedovolila :-P kdyz je clovek zavislej na tom, co mu koupi nebo nekoupi rodice, tak to neni nic moc (coz do patnacti je vetsina).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 08:08 Kuba11 Re: hatreder
Teda vy me desite :-) My mame taky doma akvarko,asi 100litru,je teda tatovo,ale staram se o nej spis ja a tata jednou za cas prinese nejake rybky,nekdy od kamarada jindy to koupi v obchode a za cela ta leta jsem nikdy na vlastni oci zadnou krupicku nevidel :-) Stejne tak nemame rasu,vodu menim tak jednou za 3tydny a asi jen 20litru a leju tam vodu rovnou z kohoutku,mame tam jen takovej bublifuk a ani nemame topitko a vse funguje.Asi je to akvarko po tech 10 letech tak zabehane,ze si se vsim poradi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 06:54 hatreder
Karanténu se opravdu vyplatí dodržovat. Není nic horšího, než když se třeba kvůli jedné rybce osype celé akva. Krupička je prevít a léčí se dost obtížně. Při dlouhodobé léčbě to bohužel odnesou i některé rostliny. Přitom karanténa není nijak finančně náročná - akvárko 12l cca 250 Kč, bublifuk cca 50kč, mini topítko podle typu (regulovatelné, pevné) od 150kč - 350kč.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 19:25 Muž filipsi [1295] Re: Tomas Enderson
U obou bych o tom (dusledna karantena nekolikatydenni) pochyboval (a samozrejme jim to nevycitam, myslim, ze to jinak nejde). Pro to svedci i negativni zkusenost ze dvou nakupu v melnice (z mnoha dalsich pozitivni), kdy ztraty byly velke. p. Kucerou potvrzeno totez u nich na prodejne. Pokud maji, taj je videt, ze nedostatecnou, nebo prinejmensim to, ze clovek nemuze byt v klidu ani tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 18:43 Muž mildas [12] - Rostliny
dnes jsem poprosil sestru as se vě městě podívá do akvaristiky a poptá se po čichavci perleťovém, volala že mají posledné kousek, před chvílí mi jej předala, 3hodiny sním cárala po městě, chudák čichavec zabalený jen v arafatu, dal jsem jej do akva i s pytlíkem a zjistil že má docela podeformované žábra :-( snad se chudák chytne rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 18:18 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: filipsi
Tak vím minimálně o dvou akvaristikách, kde mají karanténu a striktně ji dodržují. Jedna je v Mělníce a druhá v Proseči U Jablonce Nad Nisou. Bohužel ani v jedné tu karanténu zákazník nevidí jelikož jí mají v zázemí a kupující tam preventivně nepouštějí. Ono se není čemu divit, když pak přijde potencionální kupec a škemrá tak dlouho. Než aby prodejce tohle dál poslouchal tak mu radši ryby prodá jen aby ho musel další hodiny poslouchat jak po dané rybě onen akvarista touží.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 14:40 Muž Bodlak [21] Re: gaume
no u me je karantena problem..zadnou nemam :-( takze se bude asi riskovat...ci mesic pockam na aquaburzu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 10:02 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: filipsi
tak mam stesti na akvaristiku, opravdu tyden po nakupu ryby neprodavaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 09:54 Muž filipsi [1295] Re: gaume
Tak to bych opravdu pochyboval, ze by nejaka akvaristika ryby z dodavky tyden (pro ucinnou karantenu zpravidla treba vic) neprodavala. Ano, slusne akvaristiky nove dodavky davaji zvlast, a pokud se nekde neco projevi, nadrz karantenuji a neprodavaji.
Nakup v osvedcene slusne akvaristice nebo chovatele je jen casti prevence, karantenu doma nenahradi (viz zkusenosti me i lidi pode mnou s rybkami z "overenych zdroju".
Nicmene preju ti, at se i nadale "nemas ceho bat"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 09:47 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: Bodlak
Kdyz vite, kde rybky koupit, tak se neni ceho bat. Dobre akvaristiky maji nove ryby sami v karantene a reknou, at si prijdu pristi tyden, kdyz chci zrovna nejakou z nove nadrze. Nikdy jsem si nemoc z akvaristiky nedonesla, samozrejme je potreba omrknout nadrz a vsechny ryby v ni, jak se mi nejaka ryba nezda, nekupuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 06:30 S Muž invalida [3881] Re: NASREDDIN
Ono je to těžký zrovna jak tady. Někomu neporadíš a zrovna jako v obchodě.. Něco chceš a nemaj na něco se zeptáš a neznaj a že je mnoho jako by názvů. To prej musíte vědět latinsky..No a když to vím tak sem zase moc chytrej a dělám ze sebe ...........a určitě neřeknou nevíme ne Zkušenost z Rakovníka... ale paní má hezký tetování na hezkým místě :) Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.01.2010 02:22 Muž Horác [3942] Re: Dixon
Dixon napsal: Ja mam s akvaristikami len dobre skusenosti,karantenu nepouzivam a nikdy som nepouzival a vsetko klape ak ma.To je moja skusenost :-) .
To mi připomnělo toho chlapa, co vypadne z okna v x-tým patře a pořád si říká ... ještě je to dobrý ... ještě je to dobrý :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 01:31 Muž NASREDDIN [1383] Re: invalida
invalida napsal:Když tam přijdu musím se občas smát nad jmény ryb rostlin a radami personálu.
Možná to bude tím, že je to "jen" personál, který mnohdy nemá s akvaristikou vlastní zkušenosti. Není nic jednoduššího, nežli je na nedostatek upozornit.
Někdy to zabere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:13 Muž Yirka [9126] Re: avast
Každý má právo na názor, já však vycházím z vlastních zkušeností a návštěv, viz mé komentáře k některým obchodům v SY a okolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:09 Muž avast [49] Re: Yirka
Možná je to zkušenost od zkušenosti, ale na chovenku jsem slyšel, že tam mají nemocné rybky, ale přeci jenom sem tam nikdy nebyl nakupovat (myslím jenom jednou ze zvědavosti podívat) a informace může být klamavá (= informace tipu "To říkala Růžena z prasečáku, tak to musí být pravda"), takže to neberte jako antireklamu, nebo reklamu.. Jen jsem to slyšel.. PS. a jak sem tam byl, tak mi žádné taky nepřišly nemocné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:06 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: Dixon
I já nakupuji ve slušných akvaristikách...První krupičku jsem si přivezl z burzy v Úvalech..Na pohled čisté akvárium a zdravé ryby ..Druhou krupičku z akvaristiky kde jsem do ted neměl nikdy žádný problém..Žábrohlísti jsem si přivezl od chovatele od kterého beru ryby už přes rok nikdy žádný problém..Takže jsem se z důvěřivosti v posledni době hodně vyléčil..Nebylo to zrovna dvakrát příjemné..Ale jak píšeš každý máme jiné zkušenosti.. :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3584x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12974-opravneny-strach-z-nakupu-rybek