Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostliny a nedostatek železa

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Rostliny a nedostatek železa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2018 19:11 Muž erwinek [40] - Skaláry,Corydoras ,Thoracata,EchinodoryRe: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dík za odpověď,potvrzuje moje domněnky.Rostliny v obou nádržích rostou v pohodě a rychle.Přírůstky v tom větším jsou za 4 měsíce impozantní, to samé v menším,tam za 10 měsíců, mně překvapil list(pod Thorakátou) s tmavšími žilkami světlejším pletivem,ale vzhledem k ostatním rostlinám,to bude v pořádku.Dnes jsem měřil NO2=0 ,Fe =0.Doberu tedy Bioflor s tím nemůžu nic zkazit a přestanu přemýšlet o nesmrtelnosti chrousta.Ještě jednou dík za odpověď.Peter
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2018 19:46 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: erwinek
Já tam žádné nedostatky Fe nepozoruji. Pokud myslíš poslední fotku tak zbarvení nových listů je normální, Echinodory čerpají většinu živin ze dna svým ohromným kořenovým systémem. Mít měřitelné železo v nesyceném akváriu tak tím si spíš říkáš o průšvih. Pokud ho přidáváš skončí ve dně a ve filtru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2018 19:39 Muž erwinek [40] - Skaláry,Corydoras ,Thoracata,EchinodoryRe: erwinek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Obraz rostlin v akváriu koncem května a září 2018
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2018 19:27 Muž erwinek [40] - Skaláry,Corydoras ,Thoracata,Echinodory – Květy akvarijních rostlin a Květní stvoly Echinodorů
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tři měsíce po zasazení Ech.Red Flame tenro vyhnal šlahoun,který jsem ponořil.Výsledek byl 4 rostlinky - dány do kětináčků - rostou.Před třemi dny vyrazil květní stvol i Ech.Frans Stoffles,prozatím ve stadiu prodlužování stvolu.Mám ale prosbu:Rostliny rostou velice uspokojivě , ale všiml jsem si na listech Ech,Klainer Bier známky nedostatku Fe.Po testu se ukázal stav Fe =0.Přidal jsem Bioflor ale bez výsledku.Nemáte někdo lepší zkušenosti s přidáním Fe?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2017 09:24 Maq Re: TRULY
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 08:39 Muž TRULY [164]
ahojte viete mi poradit nejaky osvedceny pripravok na doplnovanie FE do akvaria.
Mam ho stredne zarastene a po 2 tyzdnoch v akvariu ani stopa po zeleze co samozrejme vidno aj na novych listoch var nany a ostatnych anubiasov.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 19:02 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Nicky
Rostlinám ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 18:52 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Zdravím,
mám vodu ze studni a bylo mi řečeno, že je hodně železitá, vadí to někomu (rostlinkám, krevetkám)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 19:12 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Luky89
teda s testy od rataje jsem měl vždy problemy, posledni co jsem si objednal jsem reklamoval a vymenili .. napsali spatne skladovani u nich cele dodavky...

když už test tak od Sera či JBL maji presnejší škálu a daleko přesnější vyhodnoceni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.10.2012 17:32 R Muž romant [27987] Re: Luky89
To, že testem nic nenaměříš, ještě neznamená, že tam to železo nemáš a jak píšeš, rostlinám se daří, takže bych se tím netrápil. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 17:12 Luky89
Ať mi někdo vysvětlí, jak je možné, že mi rostlinky rostou, když test Ferrin od Rataje ukazuje nulovou hodnotu. Že by špatný test? Normálně hnojim Proflorem a ve dně mám i Bivoj.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 09:34 Muž kortezhugo [983] Re: looqek
minimum? optimum?
cele toto znacne ulahcuje pouzitie Fe do dna...
...trebars JBL Florapol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 13:32 Žena Žabka [387] Re: looqek
Dnes sa na to ide asi fakt strašne vedecky...Pokiaľ nie sú rastliny chlorotické, tak by som obsah železa asi nijak neriešila..A keď už to musí byť, tak rozhodne kúpiť nejaké v chelátovej forme...Pretože to je pre rastliny najrýchlejšie prijateľné..Podľa Rataja by mal byť obsah Fe vo vode minimálne 0,3 mg/l a optimum je 0,4-0,5 mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 13:03 looqek
a jaky obsah zeleza je idealni pro rostlinky a cele akvarium? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 16:09 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Vašek
Myslím, že NIKO se na toto téma vyjádřil docela výstižně v tématu, které připomněl Johan. :)
Zkuste si to rozkliknout a přečíst. ;-)
rybicky.net/forum/5764
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 15:07 Muž Vašek [56] Re: Sid
Já myslím, že Horác a nejen on psal už několikrát, že rostliny jsou si schopny trojmocné železo upravit pro dvoumocné, tedy pro sebe stravitelné a to pouze v množství které právě potřebují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 14:50 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: samot10
No nevím jestli skončila tím, že se neví.... rybicky.net/forum/5764
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 14:01 Jakubqo814 Re: Marekkt
ja by som tam ten klinec nedaval lebo železo je pre krevetky smertelne nebezpečné ked tam chceš krevety
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 11:17 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: milda87
Které z těch dvou nemusí rostliny využít? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 06:11 Muž Vašek [56] Re: protein007
Jasný, jenže při zakládání s niama hýbu,doke nejsem spokojenej. Každopádně bude mít Bivoj něco do sebe. Když jsem ho dal k echynodorům, které ve staré nádrži už jen živořily, oba pustily šlanouny a zrychlily nasazování listů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 23:47 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: Vašek
No a prave preto netreba moc hybat s tymi rastlinami ;-) Ono sa to zvycajne dava pod echinodory a ine rastliny s mohutnymi korenmi, ktore sa casto nepremiestnuju (resp. nepremiestnuju sa vobec).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 22:54 Muž karelpavel [18] Re: Vašek
Hřebíky jsem zkoušel, ale bylo to podle mě úplně zbytečné ano řek bych že je to tak jak říká milda87
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 22:49 Muž Vašek [56] Re: protein007
Bivoje jsem tam nacpal. Akorát běda jak se přesouvá kytka, toho bordelu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.04.2010 22:47 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: Vašek
Lepsie spravis, ked pod kazdy z nich zatlacis ilovu gulicku, napr. JBL Kugeln alebo Bivoj od Rataja ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 22:35 Muž Vašek [56] Re: milda87
Také jsem přečetl všechny témata věnované se hřebíkům a matkám do akva, včetně Horácovo mýtů a pověr, ale pořád jsem z toho jelen. Mám v akva 5 Echynodorů a ke každému šoupnu jednu matku, nebo matičku, dle velikosti. Myslím, že tím nic nezkazím, ale bude mě hřát pocit, že to tam je, než pořád přemýšlet jestli to tam narvat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 22:18 milda87 Re: Marekkt
Hledej pořádně!! Hřebíky stačit nemusí.... Rostliny železo z nich nemusí využít-viz.dvojmocné a trojmocné železo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 21:02 Marekkt – ako dosiahnut zelezo vo vode?
hemiantus cuba potrebuje CO2 a Fe. to co mam supnut pod rastlinku klinec ? ako to robil moj otec pred 25 rokmy? :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 14:28 Muž Kaplan007 [51] Re: Pekische
Zkus hledat tady. Je tu spoustu užitečných informací.

pmdd.mrp-cz.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 22:07 Muž Pekische [3] – Fe a rostliny
Mám 3 měsíce založené akva a rostlinkám se moc nedaří. Některé se začaly šklebit hned, jiné chvilku rostly jak blázen, ale pak je to přestalo bavit také. Vystřídalo se jich v nádrži už pár, ale příznaky mají všechny stejné. Dospělé listy uhnívají, dělají se do nich díry, po okrajích hnědnou, až zhnědnou celé. Nové listy sice vyráží, ale jsou jen drobné, bledé až sklovité. Zatím nemám příliš mnoho testů. Ale pH měřím pravidelně cca 7,2-7,4. Dnes jsem poprvé změřil i Fe a výsledek 0. Vyčetl jsme na fóru, že podle příznaků na rostlinkách, by to mohlo být právě tím nedostatkem železe. Ovšem v jiných vláknech čtu, že při takto vysokém pH Fe ve vodě sice je, ale nezměřím ho. Bohužel nejsem si jistý, jestli jsem tomu správně porozuměl. Můžete mi prosím poradit, co by rostlinkám mohlo chybět a jak je to se vztahem pH a Fe? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 17:39 Anonym Re: tomaskupilik
....v letáku píšou abych při takovéto hodnotě aplikoval BIOFLOR..
Vsadím malíček, že test se jmenuje FERIN a pochází od výrobce BIOFLORU :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 17:29 Muž Eff [417] - RostlinyRe: tomaskupilik
Pokud test jen slabě zrůžověl, tak to stačí. Pokud zůstal čirý a nové listy rostlin jsou zelené a nežloutnou, pak bych se tím nezabýval. Klidně si všechny možné hodnoty měř, aby jsi měl přehled, ale do vody něco lej až když se projeví problém. Přebytek železa totiž dokáže úžasně podpořit růst ruduchy.
Edit: No jo, Ferin mi pravidelně ukazuje nulu i při přihnojování PMDD (i po 24 hodinách). Neboj, nedostatek železa bezpečně poznáš na rostlinách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2008 17:17 Sid Re: Dahak
Já tam čtu, že je založeno déle jak před rokem. To už by se nedostatek železa na rostlinkách projevit mohl, ne? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 17:10 Muž tomaskupilik [9] Re: Sid
Vypadají zdravě, viz moje nádrž.. Žádné uhnilé konce,jen sem tam najdu na hladině list...ale to je asi normálka.. ;-)
(prosím nevykat)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 17:07 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Sid
Vzhledem k tomu jak dlouho je akva zalozene to asi na rostlinkach nepozna :).Zadnej bioflor tam zatim nedavej vzhledem k tomu ze jsi tam dal ryby tak brzo budes mit problemy i bez hnojiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2008 17:03 Sid Re: tomaskupilik
A co vaše rostliny? Trpí nedostatkem železa? Pokud vypadají zdravě, netrapte se tabulkou... ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 16:58 Muž tomaskupilik [9] – Nízký obsah železa
Zdravím všechny,
dnes jsem si měřil výskyt železa ve vodě a naměřil jsem rozsah 0,0 - 0,2 mg Fe/L což podle tabulky je velice málo.
Chtěl bych poradit co mám přesně dělat :-(
//v letáku píšou abych při takovéto hodnotě aplikoval BIOFLOR.. ale radši bych Vaše rady :-( //

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 1777x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12902-rostliny-a-nedostatek-zeleza