Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Lemna (Okřehek) - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 5 Žádná další stránka   1  
Lemna (Okřehek) - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 10:52 Žena Avona [107]
Tak já vyhazuji okřehku tak 2 hrsti za týden...máme ve vodě hodně dusičnanu a je pravdou, že podle mého měření kvalitu vody hodně ovlivňuje.Pokud má někdo zájem a je z okolí Benešova, s radostí můžu dodávat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 10:50 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Diego
Hlavně se nesmí točit na hladině, musí být v klidu. A když je někde blízko ke světlu, tak tím líp ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 10:26 Muž frmol [14] Re: Diego
Chce to vic wattu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 10:01 Muž Diego [72]
A u mě jak naschvál vůbec neroste.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 20:28 marsz Re: NIKO
Světla mám nejspíš příliš. 11W na asi 18 litrů vody. Přímo pod lampou rostly zvláštní věci. Lemna pěkně roste a zatím efektivně stíní. Světlo pěkně rozptyluje. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 11:05 Muž NIKO [527] Re: marsz
Jestliže se okřehku daří tak, jak popisujete, nejspíš je ve vodě živin dostatek až nadbytek. Takže jako prevenci proti řasám bych to viděl spíš pozitivně. Negativně pak může působit okřehek tím, že - jako každá plovoucí rostlina - snižuje množství světla pro ostatní rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 10:33 marsz Re: RAP
Já teda mluvil o Lemně, co tak ráda zůstává na rukách a vůbec všem, co se kolem akvárka jen mihne. :-) Mám jí plnou hladinu. Mně nevadí, ale nevím jestli třeba ostatním rostlinám neubírá příliš. Ty kořeny se jí furt prodlužují, tak jestli to něco hrozného neznamená. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 08:45 RAP Re: marsz
Nedošlo zde k záměně rostlin Limnobium a Lemny? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 00:31 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: PaDa
Tak,tak,ještě doplním,výborně odebírá NO3,někteří akvaristé si jí dávají do vnějších filtrů(skleněných)a strašně špatně se jí zbavuje.MRCHY. rozzureny ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 00:22 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: marsz
4 cm je u těhle rostlinek ještě houby ;-)
Na živiny je to hodně náročná rostlina...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2008 23:50 marsz – Kořeny Lemny minor
Jde z délky kořenů usuzovat množství živin ve vodě? Moje milá Lemna má kořeny už přes 4 cm dlouhé a nejsem si jistý, jestli neužírá živiny dalším kytkám? Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2006 13:40 langosh Re: kyblikojd
je to opravdu takový mor - často ho dostanete jako nechtěný dárek s různými kytkami - většinou právě rovnou z nějaké pěstírny nebo na burze. Množí se opravdu geometrickou řadou a lze ho použít jako krmivo např. afrických tlamovců. Údajně i výborně likviduje dusičnany.
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2006 13:26 Kyblikojd – co je to za rostlinku?
Mohl bych se zeptat, co je tenhle okřehek zač (latinský název), kde o něm něco najdu,nějakou fotku nebo tak a kde se dá sehnat (třeba v aquadaho)??
Díky předem za info o této rostlince :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.08.2006 09:56 pytel Re: Kvítko
můžeš si tam přinést spoustu nemocí...pokud bych ohřehek chtěl do akvaria tak bych postupoval tak: vzal bych jen jednu rostlinku(jeden listecek) dal bych ho do zavarovacky a do vody pridal 1 zrnicko hypermanganu pro desinfekci po 15 minutach bych rostlinky vylovil a prendal ji do ciste akvarijni vody.v nejakem malem akvarku nebo sklenici.po par dnech by se namnozila a potom bych ji dal do akvarka...byla by tu relativne velka moznost ze k prenosu nemoci nedojde.ale 100% to neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2006 09:25 Kvítko – okřehek
ráda bych se zeptala... mám v agva okřehek-takové ty maličké rostlinky a asi parmičkám moc chutnají, můžu je přinést z přírody, měnit vodu, příp. přidat Preventin a dát do spol. agva ? Nebo je tam tolik nepředpokládaného, že to mám radši nechat dál v potoce?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 4 ...... [5]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 3726x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12885-lemna-okrehek-pestovani-problem?od=201