Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hygrophila corymbosa

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Množení rostlin 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Hygrophila corymbosa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 11:55 Muž muťa [554] - RostlinyRe: dvorak
Tak od té hnědovky ty kořeny nebyly. Jsou skutečně od ostatních rostlin.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 16:18 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: muťa
Pokud rostlinky jdou jinak dobře, tak zkus vzít nůž a porušit kořeny ve dně. U Echinodorů se to dělá běžně. Tím, že narušíš kořeny, tak se začnou obnovovat a ty co ti teď trčí tak odumřou a pak bys je měl normálně odkalit. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.01.2013 15:59 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: muťa
Pokud nic nenarušuje dno, je celkem normální, že za čas kořeny rostou všude kde to jen jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 15:45 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Johan
...to jak to roste nahoru? Nesetkal jsem se s tím ještě a v druhé nádrži to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 15:34 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: muťa
To je zcela normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 15:17 Muž muťa [554] - RostlinyRe: dvorak
omg - to mě nenapadlo - jo, je vedle. Já ho tam více méně jen položil a on se chytil. Dneska jsem do toho nechtěl hrabat, ale až budu měnit vodu, tak to zkusím vytáhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 15:15 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: muťa
A nebudou to kořeny spíš od toho Microsoria, které máš píchnuté v substrátu? Pro hnědovku je lepší, když je uchycena na dekoraci, má podobně jako Anubiasy vzdušné kořeny, ne? A tak je dost možné, že se její kořeny derou ven, páč se jim v substrátu nelíbí ... ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 14:53 Muž muťa [554] - RostlinyRe: kofejn
Rozhodně ne (5 - 7cm). Tady je prezentace: rybicky.net/nadrze/16634
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 14:51 Muž kofejn [963] Re: muťa
Není nízká vrstva substrátu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 14:36 Muž muťa [554] - RostlinyRe: dvorak
Fotka k příspěvku A mě zase napadlo, že se ji tam nelíbí a dere se pryč, :-D .
Omlouvám kvalitu, je to narychlo. Nádrž je založena cca 6 týdnů, zatím bez osádky, krom pár slimejšů.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 14:27 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: muťa
Dostatek, možná až nadbytek živin, a tak rostlinka prosperuje a vytváří tak hustou kořenovou síť, která roste tak bujně, že roste i nepřirozeným způsobem - vzhůru ze substrátu. :-D Nevím, ale bylo to první, co mě napadlo. Určitě bych v tom nehledal nějakej problém, spíš doopravdy to, že se rostlince daří, až moc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 13:50 Muž muťa [554] - Rostliny – kořenový systém
Rostlina roste a prosperuje, ale pozoruju, že kolem ní v okruhu cca 10cm rostou ze dna kořeny nahoru. Jedná se o drobné - takové nitkovité odnože a jejich celkem dost no a nevypadá to hezky. Základ dna je Ratojovo Staré dno a pak vrstva Dennerle Nano Sulawesi. V druhém AQ to nepozoruju. Vedle ní roste ještě Ludwigia Repens, ale řekl bych že kořeny patří k Hygrophile. Ví někdo v čem je problém?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.10.2012 18:38 Muž tajfun1 [222] Re: Zoidik
ja mam sice taky minima, ale uplne minima mi teda neprijde, spis medima smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 17:49 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Sid
Ne ne, minima to fakt nebyla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 17:31 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Zoidik
Ne, ne - na vás. Jde o tu fotku. Myslím si, že "minima" by takto z akvária vylézt nedokázala. (Nějakou dobu jsem ji pěstoval.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 17:06 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Sid
Moje určitě ne :-) ale to asi bylo na vaška co.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 16:43 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Zoidik
Jste si jistý, že to byla var. "minima"? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.10.2012 13:44 Muž Vašek [56] Re: Zoidik, romant
Děkuji za odpovědi.

Já ji kdysi měl ve staré nádrži a moc se mi líbila. Chtěl jsem ji opět, ale nemusel jsem to jak rostla. Právě proto jsem koupil kultivar minima a myslel jsem, že se bude hezky držet při dně. Jenže už jsem ji jednou pinzetou zastrkával co nejníže a tak má stonek už cca 8cm v substrátu a dalších 5cm už je zase nad bez listí. Bál jsem se ji stříhat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2012 13:04 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Vašek
Vašek napsal: Stonek by rostl tak dlouho dokud by se nezlomil, nebo se někde zastaví?

U mě to s ní dopadlo takto. Kdybych ji nezastřihnul, tak roste dál. rybicky.net/nadrz/15694/36.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.10.2012 12:55 R Muž romant [27987] Re: Vašek
Obvykle vyroste tak, že se její listy povalují na hladině a od spodu začne strácet listy, záleží to na intenzitě osvětlení, kterého se stonkovkám ve spodních partiích povětšinou nedostává, takže je dobré je sázet tzv. za něco, aby ty holý spodní stonky nebyly vidět.
Edit: Výška nádrže je samozřejmě důležitá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.10.2012 12:53 Muž tajfun1 [222] Re: Vašek
tak k tomu jsem nikdy nedospel :-D ale jednou se mi stalo, ze kompletne shodila vsechny listy a mel jsem tam jen pahyl, ktery ale po case obrostl listy po cele delce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 12:34 Muž Vašek [56] Re: tajfun1
Děkuji a ještě co se stane pokud neustřihnu? Stonek by rostl tak dlouho dokud by se nezlomil, nebo se někde zastaví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.10.2012 12:32 Muž tajfun1 [222] Re: Vašek
normalne ustrihnes ten vrsek a zasadis a ona zakoreni, takhle to delam ja a bez problemu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 12:25 Muž Vašek [56]
Chtěl bych si něco ujasnit. Mám Hygrophila corymbosa var. minima. Celkem se rozrostla a více jak polovina stonku je bez listů. Zatím mě to ale netrápí, protože v tom lese mají schovku rybky. Když ale budu chtít zase rostlinku s listama u dna, tak když ji ustříhnu těsně nade dnem a stonek co je bez listů a byl nade dnem zasadím, poroste dále?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 20:59 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Já to takto dělám roky a nic nezahnívá.. teda nic co by stálo za zmíňku. Další živiny pro dno a pro rostliny. Buď obrazí a přežene zasazené řízky a nebo se prostě rozloží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 20:56 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: deCORF.OBRAEN
položit ruku na dno a mezi prstama pomalinku vytahovat zbytek rostliny jsi zkoušel? Nic lepšího mě nenapadá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 20:53 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Zoidik
no presne o tom píšem..ostávajúce korene v dne - proces zahnivania..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 20:51 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: deCORF.OBRAEN
Anebo si udělat speciální, velké, moc velké, strašně moc velké akvárko jenom pro tuto rostlinu. I když to asi taky není úplně dobrý nápad. Co mě ještě tak zlehka napadlo, jestli je tam trochu místa, tak vzít žiletkový nožík a opatrně zajet do dna a pokusit se uříznou stonek těsně u kořenu. Ale to by potom mohly ty kořeny zahnívat ne? Takže asi další blbej nápad :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 20:14 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Zoidik
no hej..ale to strihnem tak 2x a bude akvarko plne..tak potom ostáva len rozdávať tie štiepiky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 20:11 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: deCORF.OBRAEN
Nech ji tam, znovu obrazí a poroste dál. Mam ji takto u sebe a v pohodě si roste.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 20:01 Muž deCORF.OBRAEN [220]
taktiež mám hygrophila corymbosa a premýšľam nad tým ako to poriešiť s tým strihaním vrcholov..odstrihnutý vrchol sa da zasadiť, ale čo s tou spodnou stonkou ktorá už bude mať určite korene do polky dna keďže mám AquaClay a korene rastlín v tom riadne prosperujú..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 17:45 Jiří Re: Sid
A je po problému :-)
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 17:35 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Jiří
Nebo tak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 17:16 Jiří Re: Sid
Popravdě řečeno bych se bez toho nejradši obešel... Navíc ta Corymbosa rostla nejrychleji ze všech a bez problémů půl roku. A ostatní rostliny taky prospívají. I Anubias přibývá. Možná bude nejjednoduší jí obětovat a zkusit jiný druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 16:21 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Jiří
Aha! Už si to vybavuji! :)
Mnooo..., divná hodnota ani ne, spíš nesmysl. :-)
A tak nechcete ten CO2 testnout? (Ve smyslu zkusit ho přidávat.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 16:17 Jiří Re: Sid
Na tom obsahu jsme se tenkrát moc neshodli. Podle testu od Tetry je tam okolo 16mg,teď mám už jen Seru, která ukazuje jen OK. Čísla žádné :-( Vim,bez hnojení to je divná hodnota...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 23:11 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Jiří
Zkuste testnout CO2. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 21:52 Jiří Re: Sid
Není se za co omlouvat.
Nádrž má 100L vody a CO2 nepoužívám. Svítím 11hod denně 2*T8 18 W 840 a 1*T5 24 W 830. Listy se rozpadají od prostředka. Kraje jsou svěží,zelené a v prostředku se začne dělat díra. Zůstanou jen ty žilky. A takhle to postupuje dokud list neupadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 21:39 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Jiří
Omlouvám se, ale mám toho nějak moc, takže si jednotlivé "kauzy" občas nevybavím... hmm :)
Zkuste popsat, jak vypadá proces toho rozpadu mladých listů poté, co vyrostou nové.
A můžete připomenout, jak jste na tom se světlem, velikostí nádrže, případným přihnojováním CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 21:00 Jiří Re: Sid
Riskantní myslíte kvůli řase? Možná si vzpomenete,nedávno jsme spolu řešili (a vyřešili)problém se sinicí. A radil jste mi, krom jiného, experimentovat s poměrem živin N a P. N už trochu obsahuje vstupní voda, tak trochu zvedám P. Nevím jestli jsem tu radu pochopil správně, ale po těchto změnách se rostliny zlepšily a po sinici brzy zmizela i roducha,nebo co to bylo. Ještě jednou DÍKY. Jen ta H.Corymbosa začala nějak živořit :-( . Ale třeba se jen změnili podmínky tahle rostlina tam prostě nepůjde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 20:35 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Jiří
Pokud vám kytky nejedou jak o závod, nepřidáváte (relativně hodně) CO2 a nesvítíte "řádně, jak se má" (:)) je přihnojování fosforem docela riskantní.
Proč přidáváte fosfor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 17:52 Jiří Re: Eff
Toho železa tam asi tolik nebude, podle FERINU něco okolo 0,3mg. BRUTUSU přidávám 15ml vždy při výměně vody (jednou za týden až 10dnů). Ještě k tomu přidávám 5ml FOSFORU (doplň.složka PMDD).Obsah fosforu je do 0,5mg.
Ty nové listy se rozpadnou vždy,když vyrostou další nové. Takže tam mam vždy jen jedno patro :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 09:50 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Farrael
Nebude to tím, že je to nejrychleji rostoucí rostlina v nádrži?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 08:52 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: Sid
To nevim. Já CO2 dávám a všechno roste opravdu ukázkově, ale ona ne :-D Jinak dotyčný kolega pokud vim, tak CO2 dává už dlouho :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 23:30 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Farrael
...No my jsme dneska došli k zajímavému závěru s kolegou na akvarko.cz. Zřejmě bude na vině světlo u této rostilny... to rozpadání se neděje u přistíněných rostlinek nebo u rostlin co jsou více v hloubce...
A není to náhodou ten kolega, co jsem mu poradil, aby přidal CO2 a on zrovinka dnes konstatoval, že to zafungovalo? :)
A konstatoval to v debatě s vámi!(?)
Genetická vada od výrobců... hmm Zajímavá hypotéza... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 22:40 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: Eff
Aha tak to jo :-) Nedočet jsem ji do konce s tim upadnutim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 22:27 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Farrael
Řešil jsem Jiřího větu o nových listech: Začíná to vždy od prostředka, zůstanou jen "žilky" a pak upadne celý list
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 22:24 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: Eff
No to sice jo. Ale jde o to co pod tim rozpadem myslíš. Pro mě je rozpad to, že nejsou celé. Tzn, že prostě třeba v tom listku prostředek chybí. Je jen žilkovina. Ale zbytek listu je. Je nevivinutý zdeformovaný. Co se týče uplného rozpadu listů to je opravdu věc jiná :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 22:22 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Farrael
On taky rozpad nových listů a jejich deformace jsou věci zcela odlišné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 22:18 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: Eff
U mě to mikroprvky nebude. Tim jsem si jistý. Už jsem zkusil kde co :-) Maj jich dobře. Ostatní rostliny rostou normálně. A ten rozpad listů neni rychlý. Je to genetická vada už od té doby co roste. Začne se deformovat krátce po tom co začne růst.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 4803x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12853-hygrophila-corymbosa?od=51