Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní pH / CO2 - Controller (201), ph metr

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní pH / CO2 - Controller (201), ph metr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2021 11:37 Muž Sigismund [3] Re: vaclav
Prezentaci jsem přidal. Výkyvy v kohoutkové vodě jsem, pravda nezkoumal. Jen tedy donedávna jsem dopouštěl hadicí přímo z vodovodu. Poté, co během mrazů začala být voda z vodovodu velmi studená a molucká kreveta pravděpodobně nedala teplotní šok (asi se připletla do proudu), pořídil jsem 50l nádobu, nechávám vodu odstát a topítkem dohřát na teplotu v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2021 17:14 Brodys Re: Sigismund
Zřejmě to s CO2 nebude souviset, mám Otíků plnou nádrž, na noc CO2 vypínám a ok nevypadají, že by strádali :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2021 16:57 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sigismund
Mě teď umřelo několik otíků ale řekl bych že stářím s CO2 normálně funguje většina ryb. Nemáš prezentaci tak nevím, co máš za osádku a jak vypadá akvárium. :-)
Pokud jde o výkyvy tak to je podle vody, co mě zrovna teče z kohoutku ale více při měkké vodě (KH3) to bylo asi 0,2 pH Teď mám KH 7 a to se to nehne asi vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2021 16:22 Muž Sigismund [3] Re: vaclav
Tak ono se snadno řekne "neměl jsi pořizovat". Dá se to snad nějak jinak než učením se a vyzkoušením zjistit? Na internetu se člověk dočte milion názorů. Spousta lidí má otíky v akváriu s CO2. Také je možné, že úhyn není způsobený CO2, ale většinu ostatního jsem, aspoň doufám, vyloučil.

Zkusím nějak zmapovat, jaká jsou maxima výkyvu versus, co dokáže kontrolér a uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2021 14:47 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sigismund
Pokud máš háklivou faunu na co2 neměl jsi si ho pořizovat. Při nonstop dodávání je obsah stabilní asi jako to bude platit s kontrolérem a jeho diferencí při spínání. Předpokládám, že kontrolér pojede nonstop a nebude vypínám na noc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2021 14:19 Muž Sigismund [3] Re: vaclav
Zatím držím hladinu klasicky dropcheckerem "do zelena". Při plném svícení je pH cca 7. Jde mi primárně o omezení výkyvů kvůli fauně citlivé na hladinu CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2021 12:07 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sigismund
Jde o to, jakou chceš držet hladinu CO2, pokud hodně vysokou kontrolér ano, pokud ti stačí nějaká střední cesta tak bych se na něj vyprdnul a jel nonstop. 200 litrů už je dostatek vody na to abys jel bez problémů nonstop. Já to tak dělám ani už nevím jak dlouho ale 20 let určitě. U pH sond záleží hodně na kvalitě což je většinou hrozná bída. Počítej s dvoustupňovou kalibrací čistícím roztokem a asi i regeneračním. Životnost sondy je tak max rok někdy i méně. Někdo to používá déle ale pH už nastavují podle drop checkeru a to co nastavují pak neodpovídá skutečnosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2021 09:38 Muž Sigismund [3] Re: vaclav
Akvárium má 200 litrů. CO2 do něj pouštím nonstop bez nočního vypínání. Víceméně všemu obyvatelstvu se daří až na otíky, kteří mají velkou úmrtnost. Voda vypadá v pořádku, testoval jsem u ní všechno možné. Poslední věc, co mě napadá, jsou výkyvy CO2 v noci.

S údržbou počítám, jen jsem se nedočetl, jak často se má dělat. Někde se psalo o kalibraci 1x za týden, hádám, že to asi bude výrobce od výrobce různé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2021 09:21 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sigismund
Nechci tě odrazovat od kontroleru neuvedl jsi pro jak velké akvárium to je. Počítej, že je to další technika, která může zkolabovat, sondy moc dlouho nevydrží a musí se občas kalibrovat, čistit atd. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2021 08:57 Muž Sigismund [3] – iMK system
Zdravím, nemá někdo toto? Uvažuju o pořízení. Původně jsem koukal po Macro Aqua kontroléru, ale ten je všude vyprodaný. Kromě toho mě tam drásá zásuvka pro spínání ventilu asi na 5 cm kabelu hned u kontroléru, takže ho neumístím jinam než do "strojovny".

Tohle mi přišlo pěkné modulární, displej mohu mít viditelný a vše ostatní schovat.


eshop-aqua.imks.cz/…

Nebo máte někdo rozumné alternativy? Ideálně i s teploměrem, když už. Líbí se mi tady také export průběhu pH.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 21:19 Muž karelchess [45] Re: vaclav
Prezentace je stará, z dob, kdy jsem bublal burčákem a takhle to rostlo. Teď, čim víc techniky, tím je to horší.
Já to nechám běžet a budu průběžně měřit kapkama. Důležité je, že víc CO2 to nedá, když třeba dochází bomba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 19:46 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: karelchess
Když elektroda leží je dost často větší část na suchu a to není dobře. Nikde v akváriu nevidím dropchecker tak pokud ho nemáš tak si ho pořiď. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 19:00 Muž karelchess [45] Re: vaclav
Včera jsem to vybalil, tak ještě pořádně nevím co od toho čekat :-D. V roztoku samozřejmě byla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 17:47 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: karelchess
Jak se o tu sondu staráš, dáváš jí občas do čistícího a regeneračního roztoku? Protože pokud ji máš stále jen v akvarijní vodě může časem měřit špatně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 15:35 Maq Re: karelchess
To se nedá pokládat za vodu s nízkou vodivostí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 15:10 Muž karelchess [45] Re: Maq
Vodivost jsem neměřil, musel bych koupit přístroj. Nedá se to odhadnout z parametrů?
Vodovodní voda:
1,05 celková tvrdost [mmol/l]
8,1 pH
6,7 dusičnany [mg/l]
4,9 hořčík [mg/l]
34 vápník [mg/l]
Akva: CT i UT okolo 5 když tak změřím přesně, NO3 20. Občas přileju rašelinový koncentrát, ale tak půlku dop. dávky, vodu to skoro nezabarví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 14:13 Maq Re: karelchess
Podle ceny celého aparátu soudím, že to je (relativně) nárazuvzdorná sonda. Ty bývají méně přesné a úplně nanic ve vodě s nízkou vodivostí. Máš takovou?
(Jinak ovšem důvodů odchylky může být mnohem víc.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 13:07 Muž karelchess [45] – Rozdíl v měření pH
Ahoj, čemu věřit, když mi sonda ukazuje cca o 0,4-0,5 víc? Nakalibrováno 2x, zdá se že v pořádku. Kapky od Aquaru, chápu, že to nemusí být přesné, ale tohle se mi zdá moc. To už je o víc jak odstín...
Sonda klasika www.rostlinna-akvaria.cz/…
jinak funguje ok s elmag ventilem.
Díky za postřehy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2018 11:16 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Skrblík
konektor BNC, celkem standart
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 08:26 Muž Skrblík [9]
Zdravím, potřeboval bych k controlleru ph-201 koupit novou sondu. Mohl byste mi prosím někdo poradit co to má za konektor, popřípadě přímo odkaz na sondu, kterou mohu k tomuto přístroji zakoupit?

Mockrát Vám děkuji za radu.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 23:31 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: fingerstyle
14 je docela dost píše se že to má efekt tak do 10 KH. Jinak kontrolér je sice dobrá věc ale měří to jen pH i když při tvé vodě asi stejně půjde non-stop. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 23:25 fingerstyle Re: Maq
Čet jsem si o tom něco když jsem zařizoval Aq ale upustil jsem od toho.Taky se mi moc nezamlouvala představa že to přefiltruje jen část vody,a ze zbytkem bych zalíval zahradu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 23:14 Maq Re: fingerstyle
O reverzní osmóze neuvažuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 23:05 fingerstyle Re: vaclav
Tak přišlo mi celkem fajn nastavit PH 7.1 a být v klidu a nestarat se o bublinky.Tak když ne přímo kontrolér,tak aspoň jenom nějakej display na ph.Na aliexpresu je to za pár korun.Pozorovat drop cheker jak se zbarvuje a pokoušet se z toho něco vyčíst je celkem vopruz.Ještě o tom pouvažuji.Ale kvůli mému vysokému KH 14 kdy u PH 6.8 jsem na 69 mg/l CO2 a při PH 6.7 jsem už na 80mg/l CO2 by možná nebyl od věci ten kontrolér...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 22:43 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: fingerstyle
Vydrží poměrně dlouho když se k nim chováš slušně a nemícháš je. Najdi si návod jak se starat o sondu. U tvého objemu akvária je to ale celkem zbytečnost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 22:29 fingerstyle
Uvažuji o pořízení Marco Aqua ph kontrolér s měřením teploty na rostlinná-akvária. A zajímá mě na kolik regeneračních lázní vystačí roztok KCL 100 ml a na kolik kalibrací vystačí Sera kalibrační roztoky 100 ml.A jak často vlastně regenerujete sondu a kalibrujete.Dík...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 00:57 Muž matlala [798] - Rostliny – Program pro kalibraci
Zdravím, dělám si vlastní řídící centrum k akvárku na Raspberry Pi, zároveň je to moje bakalářka ( i když dělám toho tolik co by stačilo na diplomku ne ).

Trošku přemýšlím na programem kalibrace pH a ORP sondy (ORP tu má jen jedno téma, tak to zdrcnu sem).

Nejlepší se mě z hlediska stárnutí (a zpomalování rychlosti změny hodnoty při měření) zdá měřit hodnotu pufru dokud se hodnota neustálí a pak uživatel tlačítkem pokračuje (uloží kalibrační bod ve středu stupnice, tj pH7) a zase čeká na ustálení v pufru pH4, tlačítkem uloží a hotovo (pokud nebudu dávat 3 bodovou, na to nemám pufr a není potřeba).
ORP kalibraci mám stejně, jen tam je jeden bod.

Vím že třeba sera nebo dennerle to má nastaveno tak, že po určitém čase v pufru buď hodí chybu že je sonda vadná nebo prostě uloží hodnotu pufru. Tam se nejspíš měří rychlost změny hodnoty a podle toho vyhodnocuje zda je ještě sonda dobrá nebo ne. Mám pravdu?

Aktuálně používám manuální pH kontroler PH-308 a tam jen točím trimry a než nastavuji čekám. Když je sonda starší a potřebuje regeneraci v KCl, tak ustálení trvá i desítky minut, po zregenerování (i nová sonda co dojde na sucho) se ustálí cca do 5 minut.
ORP sondu na tom PH-308 nezkalibruju vůbec.

Nějaké nápady nebo rady ohledně kalibrací? Můžu si to udělat jak chci, takže bych rád nějaký ideální způsob.

Díky

Ještě přidám čím to pH a ORP měřím:
www.atlas-scientific.com/…
www.top-messtechnik.com/…

www.atlas-scientific.com/…
www.top-messtechnik.com/…

PS: vím že to šlo levněji, ale tady to je blbu vzdorné a bez práce hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2015 02:48 - Re: RXC90
Tu máš k nemu manuál v PDF
www.akvaland.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 00:23 Muž RXC90 [12] – ph controller sera
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, nema nahodou nekdo tenhle ph controller viz foto? Podedil jsem pouzitej controler tudiz nemam k nemu zadny navod, co jsem hledal na netu tak jsou podobne ale neni to on, u tech co jsem nasel je napsano ze maji mit zasuvku pro elektromagneticky ventyl, ale ten muj nema, von asi uz ma ten ventyl v sobe zabudovany protoze kdyz je vypnuty tak nepropousti vzduch, byl bych rad kdyby nekdo mel knemu navod treba jak se kalibruje atd. Jeste se chci zeptat jestli je potreba k nemu jehlovy ventyl.
predem dekuji za odpoved
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2015 08:06 GP Re: sachlj
molh bys kontrolovat, kdy vetrat v byte ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2015 07:16 sachlj Re: RBSC
díky za názor. za tu cenu toho čidla to nebude zrovna něco profi co by namontovali do sondy k Marsu...i když? jen mě zajímalo k čemu by se tyhle vyčtené hodnoty mohli hodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 23:56 RBSC Re: sachlj
Tipuji, že se jedná o základní senzor, takže přesnost nebude extra skvělá, navíc s přibývající vlhkostí vzduchu a dalšími látkami z akvária v uzavřeném prostoru přibudou další potíže - nepřesnosti (jsem uživatelem FTIRu).

Můžeš to ale zkusit použít pro orientační kontrolu koncentrace CO2 výpočtem, například při testování vlivu CO2 na líhnivost.
www.natur.cuni.cz/…
www.researchgate.net/…

rybicky.net/forum/19488
Ať se daří!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 14:43 sachlj Re: GP
Ptám se proto že mám sondu na měření co2 ve vzduchu kterou jsem plánoval dát nad hydro vanu co mám na balkoně. Počítal jsem s tím, že když je vana v rohu, že tam nebude moc co2 ale není to tak. Kytky kvetou ještě teď. Tak co se sondou? tak ji dát do krytu akvárka nebo nad výdech krytu a tak měřit kolik co2 leze z vody. Možná jen tak kvůli tomu že to jde a logovat a dělat z toho graf. Možná někoho napadne k čemu by taková veličina byla vhodná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 14:25 GP Re: sachlj
pokud bys vedel, kolik co2 je zpracovano, mohl by ses dopocitat kolik ostatnich prvku bylo vyuzito a adekvatne prihnojit, ale proc bys to delal?
navic pridavas nepartny mnozstvi, kdyz to jen trochu vetra vysledky se strasne zkreslej. navic bys musel dopocitat, kolik dodas uhliku s krmenim a kolik z toho zustalo v rybach a zapocitat vydychane co2. prip. jeste co si vzaly kytky ze substratu.
imho nemozny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 14:01 sachlj – Hodí se vědět?
Je tady jedna možnost - měřit plynné co2 unikající z akvária. Vhodné pro akvária s krytem do kterých se přidává plynné co2. Byla by možnost spočítat docela přesně kolik co2 do akvária dáváte kolik odchází v plynném stavu nevyužité rostlinami. Jen nevím na co by to bylo dobré.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2015 11:30 smik Re:
Tak jenom pro pořádek a info.
Kontroler jsem kupoval na rostlinna-akvaria.cz. Poslal jsem ho na reklamaci.
Reklamace uznána, vadná pH sonda. Sonda vyměněná. Včera bezproblémově nakalibrováno a uvedeno do provozu. Vše chodí jak má, čas ukáže.
Komunikace s e-shopem bezproblémová. V podstatě jsme si mailovali 26.12. v 22:00, což mě mile překvapilo.
Odeslal jsem k reklamaci někdy po novém roce a za týden max 10dní došlo zpět s vyměněnou sondou.
Ač by to mělo být všechno standartní jednání, tak i přes to, za mě spokojenost s přístupem e-shopu palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 15:36 Muž acik [416] Re: smik
mám tu stejnou a v roztoku opravdu sonda nebyla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 15:33 smik Re: Strojek
ta moje elektroda je tato. Na konci je malá čepička, ale nic v ní nebylo.
lh3.googleusercontent.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 11:13 Muž Strojek [141] Re: smik
tuhle sondu neznam snad ti poradi nekdo jiny ..a dole to sedivocerne pod tim plexisklem je take vicko, ktere jde sundat?? nezda se me, ze by prodavali sondy a nebyly v nejakem roztoku, kvuli vyschnuti. jinak kontroler mam ten samej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 11:07 smik
Fotka k příspěvku No já mám tenhle, ale ta sonda je tam ještě trošku jiná. Přijde mi menší a bez toho "prolisu".
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 10:40 Muž Strojek [141] Re: smik
ja mam tuhle a v tom vicku dole byl roztok. my-live-01.slatic.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 10:28 smik Re: acik
Nepotěšilo.
Sonda v žádném roztoku nebyla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 09:47 Muž Strojek [141] Re: acik
to ja vim ...ale je to dobry napad s tim pomocnym a jak pises, kdyz hodnota odpovida, tak neni co resit ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2014 09:44 Muž acik [416] Re: Strojek
to byl muj názor,muzes klidne co tyden,je to na tobe :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 09:38 Muž Strojek [141] Re: acik
no mam ho chvilku tak to radeji kontroluju zatim casteji .rucni kontrojni PH meter nemam ...ale jak pises urcite to postupne budu prodluzovat, nebo poridim ten rucni na obcasnou kontrolu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 09:35 Muž acik [416] Re: smik
ja kalibruji jednou za pul roku a pohoda,stale presna,protože mám ještě ph metr,takže to kontroluji... controller mam zhruba rok a pul pokud se nepletu a frčí parádně,je podle mě zbytečný kalibrovat po týdnu

sonda mi nepřišla v žádném roztoku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 09:31 Muž Strojek [141] Re: smik
Ahoj ja jsem si tuhle vecicku poridil asi pred mesicem a pul ..sondu jsem pouze zkalibroval a dal do akva. Sondu jsem cistil pouze jednou po mesici a kalibruju ji zhruba po tydnu.Vse jde dobre nastavit a do krajnich poloh potenciometru mam jeste porad rezervu.Jak pises kdyz meris 4PH a nejde to nakalibrovat tak to vypada fakt na tu sondu. asi ti nezbyde nic jineho nez ji reklamovat..mimochodem sonda ti musela prijit v pouzdre a v nem musel byt roztok aby sonda nebyla vyschla ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 22:11 smik – CO2 Controller 201
Tak jsem si nechal naježit pH/CO2 Controller pH201 a zatím jsem teda rozčarován.

Včera jsem ho pěkně vybalil a sondu jsem namočil do 3M roztoku KCL s tím, že se aspoň "zregeneruje". V KCL byla sonda minimálně 12 hodin. Dnes jsem ji chtěl zkalibrovat a rozchodit. Kalibrační roztoky mám od Sery. Hodnoty roztoků jsem ověřil tužkovým pH metrem a jsou OK. Když jsem začal kalibrovat controller tak už při nastavení pH 7 jsem potenciometr pro pH7 i pH4 musel nastavit na doraz aby přístroj ukázal 7°. Když jsem dal sondu do roztoku pH4 tak přístroj ukazoval pořád pH7 a potenciometr pro pH4 byl na doraz a nešla hodnota snížit, jenom zvýšit.
Uniká mi něco? Nebo je sonda v háji?
Pomůže když ji nechám namočenou víc jak těch 12 hodin?
Reklamoval někdo úspěšně? Controller je zakoupen u nás.
Pokud bych byl nucen koupit novou sondu (což bych vážně nerad) tak podle všeho mi to přijde jako loterie a může zase přijít sonda po které bude prd?

Pokud někdo odhalí, že chyba je mezi židlí a controllerem tak jedině dobře.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 11:41 Deepinpeat Re: smik
normálně se to leje do toho víčka, kterým je uzavřená elektroda. A u těch levnějších tužkových je podle mě normální, že se tam ty krystaly objevují, ty víčka většinou moc nětesní. Je lepší to skladovat někde kde to moc neodpařuje. Jinak laboratorní ruční přístroje v provedení "krabička" drát a na něm elektroda mají většinou takovou silikonovou kapničku, do té naleješ roztok a navlečeš na elktrodu. I tam se ale krystaly kolem kapničky někdy objeví. Ten roztok se musí měnit aby, jakž takž udržel tu koncentraci. Pokud jsi pořídil přístroj bez něčeho podobného, rozhodně by stálo za to si to někde sehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 11:26 smik
Chlapi můžete mi dát ještě tip v čem ty pH elektrody a metry skladujete?
Já ji postavil do panáka s 3M KCL,že musím něco vymyslet, ale za 14 dní byl ten panák obalenej krystalkama a samozřejmě že ten roztok se dost odpařuje. Do čeho to dáváte?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 10568x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12630-akvarijni-ph-co2-controller-201-ph-metr