Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby biotop Jižní Amerika

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Ryby biotop Jižní Amerika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 08:39 Pruda2 Re: Nomen
Souhlas s Killerem. Nedával bych tam víc druhů teter. Akva je docela malé aby tam vynikly dvě hejna (nehledě na to, že by se mohly občas promíchat). Učitě bude efektnější vybrat jeden "čučavý" druh, který se ti líbí a přidat víc kusů do hejna. + někoho na úklid (Ancistrus nebo Corydoras) a asi bych si tam dal 3ks Apistogramma (1 + 2samice) víc ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 08:04 Nomen Re: Pruda2
A co Cichlidky rodu Apistogramma? Prý si rozumí i v menším "hejnu" (dal bych asi 4-6 podle velikosti) bez ohledu na poměr? Samozřejmě by nelepší bylo vzít 1 samce a k němu 3-4 samičky, ale je otázka, jestli budou v akvaristice dostatečně vzrostlí na to, aby se to poznalo...

Rostlinky jsou jasný:

2-3 druhy Šípatkovce (Echinodorus) - vyšší Bleherův (bleherae) a argentinský (argentinensis) a menší Tropica (pravda, není původní ale to není ani Ancistrus sp.). K nim Douška hustolistá (Egeria densa).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 07:51 Muž Killer [133] - SumciRe: Všichni
pokud to má bejt jen trošku jako biotop,tak nevymejšlejte víc druhů teter atd..dej tam 1 hejno tetera 1 - 2 druhy rostlin, nějakej kořen a to je všechno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 22:19 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Pruda2
Jestli ti mohu do té sestavy vstoupit...doporučuju do tak velké nádrže nějako větší tetru.Já mám ve třístovce 21 hlavé hejno Hyphessobrycon erythrostigma a je to super ryba. ;-) A ancisturus není úplně přírodní ryba. Je to kříženec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 20:48 Pruda2 Re: Nomen
Já si pomaličku připravuji také J.Ameriku, ale do 400l. Ale to je jedno. Vzhledem k malému objemu bych volil pouze ryby, které mě opravdu něčím zaujaly. Takže bych to udělal asi takhle: 1. varianta - 1 pár Cichlidek (rod Apistogramma), 6x Corydoras sterbai, 14x Tetra královská (docela drží hejno)nebo Tetra diamantová (krásně se třpytí)

2. varianta - 12 x Neonka červená, 12x Tetra červenoústá, 1 pár Ancistrus sp., 1 pár cichlidek Apistogramma (třeba kakadu)

Z teter můžeš vybírat, z cichlidek taky, je jich spousta druhů. Asi bych tam nedával tetry jako je černá nebo podobně velký. S těma černýma jsem si to vyzkoušel ve 100l. Mám jich 10 a je jich "plné akva".
Samožřejmě výběr je na tobě, co se ti líbí. Každému podle jeho gusta. Nech si dařit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 20:30 Muž wayn [79] Re: Nomen
Osobně bych volil něco ve smyslu druhé varianty. Malých pancéřníčků je spousta, od obyčejných skvrnitých a zelených po leopardí, pandí, drobné, žluté apd. Stejně tak tetry, líbila by se mi kombinace dvou druhů z tetra měděná, průhledná, modrá, žhavá, královská, z vzácnějších třeba loretová nebo amapanská. Nebo jen jedno větší hejno a k nim ramirézky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 19:30 Muž Barney [61] Re: Nomen
Já bych volil 2x Akara hnědá, 12x pancéřníček zelený, panda nebo nějaký z menších Panců, 2x Ancistrus. sp a třeba 12x Tetra žhavá, víc ryb ne. ;-) ano X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 19:30 monca Re: TomášB
labirintky nejsou jižní amerika... volila bych takto
2x Ancistrus sp., 2x akarka zelená (nebo páreček jiných menších cichlidek), a dvě hejníčka nějakách teter např 10x oblíbená tetra neonová a 8x tetra citronová, nějaké z druhů fantomů jsu také pěkné, tetra měděná, tetra krvavá také nejsou špatné a na dno samozřejmě nějaké z druhů Corydoras... paleatus, schultzei (nenáročné - vděčné) je toho dost na výběr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 19:23 Muž TomášB [12] Re: Nomen
co labiryntky (čichavci,rájovci,betta), ancík a pancík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 18:56 RAP Re: vóťa87
A jseš si jistý tím sloupcem vody? Jinak 120litrů na 4ks je málo. Zejména jeli počítáno s dalšími druhy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 18:07 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Nomen
Skaláry bych do 120ti litrů vůbec nedával, aby vyspěly potřebují vyšší vodní sloupec(50cm a víc), časem se stávají dosti teritoriální a akva by jim bylo malé.
Osobně bych volil kombinaci nějakých teter, drobnoústek, pancéřníčků, a buď tedy ancistruse nebo rineolocary,loricarie snesl by se i páreček nějakých appistogram, namísto těch skalár :-)
U těch ancistrusů bych se ještě pozastavil nad rizikem ničení rostlin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 18:05 Nomen Re: TomášB
To byl jenom příklad. Hledám inspiraci, takže spíš očekávám nějaké jiné varianty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 17:54 Muž TomášB [12] Re: Nomen
skalár je podle mě až moc, takže se mě víc líbí ta druhá varianta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 17:51 Nomen – Jihoamerický biotop ve 120 l
Jaké osazenstvo byste zvolili a v jakém počtu? Kombinace tří, maximálně čtyř druhů.

Příklady:
* 3x Ancistrus sp., 3x Pancéřníček kropenatý, 4x Skalára amazonská.
* 3x Ancistrus sp., 6x Pancéřníček Panda, 6x Tetra křivopruhá, 12x Tetra neonová.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2006 16:47 Killer Re: krtek
to bohužel nejde,mam tam jakoby zpevnění nahoře sklem a kovem a na tom mi ležízářivka ta by s´ˇtku asi celkem spálila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2006 15:30 krtek Re: Killer
Můžu ti doporučit levné zakrytí akva, kup si někde obyčejnou síťku a natáhni ji přes akva, na krajích ji můžeš "prošít" tenkou gumičkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2006 13:58 digo Re: Killer
já si myslim, že to platí tak obecně ohledně toho vyskakování. většinou to píšou u všech rybek, žijících u hladiny. jak se tam ty mršky proháněj tak by mohly vyskočit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2006 18:56 Killer Re: digo
hm,bihužel,taky už sem se to dočetl:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2006 13:28 digo Re: Killer
hele já nevim, píšou že ta tetra stříkavá taky vyskakuje z akvárek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2006 20:31 Akvaaa Re: Killer
Tetru stříkavou a drobnoústku prodávají u nás v Pardubicích.Je ale jasé že je nemá každý zverimex a je to někdy náročné.Jedině to nakoupit přes internet,ale někteří lidé se tomu vyhýbají.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2006 21:21 Killer Re: Akvaaa
razbory,dania a kardinálky nechci,buduju akvárko se specializací na jižní ameriku,takže asijským rybám se chci vyhnout,jinak kardinálky mam také. Tak by mi vyhovovala ta tetra stříkavá nebo drobnoustka,ale horší bude to sehnat,koukal sem na netu na fotky a ve zveráku sem to jaktěživ neviděl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2006 20:39 Akvaaa Re: Killer
Sekernatky jsou opravdu vhodný,škoda,ale samozřejmě že existují i jiné ryby podle tvých předatav.A ten kryt na akvárium ti může udělat sklenář na míru.
A ty ryby např. : razbora třípruhá,skvrnitá,
kardinálka čínská-snáší i nižší teploty,
dánio malabarské,leopardí,duhové,
tetra stříkavá,tetra konžská,
drobnoústka jednopruhá,
polozobánka malajská
Tyto ryby obývají horní a střední sloupec akvária.Podívej se do akvaristické prodejny na tyto ryby a ohodnoť je vlastním názorem,třeba tě nějaká zaujme a bude ti dělat doma radost.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2006 15:10 Killer Re: digo
Tak díky za typ,ale já akvárko nemam zakrytý,takže si ji nemohu dovolit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2006 09:21 digo Re: Killer
já mam doma sekernatky mramorový 6 ks. Jsou z jižní ameriky a držej se hladiny jak klíšťata. žerou normálně vločky, komáří larvy, dafnie a všechno co plave na hladině. Ze začátku jsou takový nesvý, ale pak se rozkoukaj a jsou celkem aktivní. navíc maj takovej specifickej tvar, kterym si mě okamžitě dostaly. říká se, že dokážou vyskočit až půl metru nad hladinu, takže zakrytý akvárko nutný. koupil jsem je normálně v místní akvaristice a daj se i objednat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2006 20:32 Killer – ryby do horního patra
Mam v jednom akvárku dania a líbí se mi jejich vitalita a rychlost v plavání,stále prohánění se.Plavou v hornim patře vodního sloupce a já bych rád sehnal nějaký ryby z jižní ameriky,které se chovají stejně.Nemáte někdo nějakej typ?Zároveň bych byl rád,kdyby tyto ryby se dali někde snadno sehnat.díkec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3935x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12439-ryby-biotop-jizni-amerika?od=101