Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Chemie proti plžům

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Chemie proti plžům
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.12.2013 17:23 Žena sivon [1714] - PlžiRe: Anubis007
Je lepší je vysbírat a zkrmit, nebo někomu darovat. Při velkém množství musíš stejně ty mrtvolky nějak vysbírat, aby nezkazily vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 20:26 Muž Anubis007 [22] – Hubení šneků
Použijte eSHa Gastropex, je neutrální pro ryby, rostliny i krevetky...

Mám vyzkoušeno, krevetky jsou ok.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 14:42 Muž Designer [5695] - Cichlidy
V jednu dobu se mi Okruzaku zdalo nejak moc, tak jsem jim daval kolecko okurky na spejli, spejli jsem zarazil po kamen na dno. Kazdych 12h jsem okurku menil (za 24h uz byla rozblemcana a nesla cela vyndat). Parkrate byla obsypana okruzaky, a kdyz uz jich na ni bylo vzdy jen par, tech par zbyvajicich uz jsem v akvarku nechal. Pak se to cele zabehlo a Okruzaci jsou v norme, nevadi nicemu, obcas nejake dobre dostupne odcucnu hadici. A ze zrali rostliny? Jo, to ano, ale jen to, co uz by stejne samo uhnilo. Kdyz jsou rostliny zdrave, neublizuji jim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 14:25 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: martmart
Okružáci a levatky mohou i ke mně! :-) Vlídné zacházení zaručeno! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 02:18 Muž martmart [106] Re: frigo
proc chemii, beru jakekoli mnozstvi sneku, usetrite chemii ...
diky :)
PM
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2011 23:00 frigo Re: teleport
Po chemii jsem zničil všechny kytky,až na cryptocorynu.Mě pomohla mřenka pákistánská cena 60Kč kus.Je fakt super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 22:20 popelnik Re: teleport
Na šneky helenu chemie mi nikdy moc nezabírala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 16:05 R Muž Silent [5949] Re: teleport
Z filtračních hmot od Eheimu se při použití chemie nesmí používat jen aktivní uhlí. Ostatní běžně používané hmoty si léčiv a podobných přípravků "nevšímají".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 16:01 Muž teleport [3] Re: romant
je to od esha .. pisou ze je to proti nalevnikum a snekum ... je to prej neucinejsi produkt u nas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 15:55 R Muž romant [27987] Re: teleport
Já bych se spíš podíval do návodu k tomu přípravku, aby to nebyl nějakej zabiják bakterií co jsou v tom filtru. To by nebyla dobrá pomoc. hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 15:31 Muž teleport [3] – Gastropex versus Eheim náplně ...
Zdravím koupily jsme tento preparát na šneky , ale připadá mi to že moc nemaká , něví někdo zda náplně od eheimu nepohlcuji tento přípravek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2010 06:59 Muž NASREDDIN [1383]
kornus napsala:...jak poznám, že došlo k likvidaci...
V akváriu bude ležet mnoho ulit bez pohybu, plných hnijící hmoty.
Hromadný úhyn šneků vám může zničit celé akvárium. Vodu nebudete měnit celou, ale budete měnit třeba třetinu denně, dokud nebude vše pryč.
Je lepší hledat jinou cestu, než chemii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 23:24 Muž georg [112] - AfrikaRe: kornus
Mám zato, že clea helena je lepší než celá chemie. Zkusil jsem to s ní, a i když jsem ji v akci neviděl šneci mizi, a to ji mám cca 14 dnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 22:27 ALFicek Re: kornus
ja bych místo chemie spíš použil Clea Helena, ta likviduje spolehlive a po nejake dobe cca 1mes se tam snek neobjevi ani náhodou.

Mozny mit bud jen jeden kus, nebo ostatni po eliminaci ostatnich plzu vyjmout a prodat. Taky se mnozi ale pomerne pomalu, navíc nemají závratně dlouhou dobu života (mozný 1rok?).
Je to přirodní, spolehlivé, vysoce efektivní (14dni = -30ks při 2x Clea).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 22:15 kornus – Stop-hydrin
Ahoj,
dostala jsem tip na přemnožené šneky, STOP-HYDRIN, ale nerozumím návodu, máte s tím někdo prosím zkušenost?
Je tam psáno: používejte maximálně 1xměsíčně, po likvidaci bezobratlých ihned vyměňte vodu za čerstvou.
Znamená to vyměnit všechnu vodu? a za jak dlouho...jak poznám, že došlo k likvidaci...
Jestli to někdo používate, prosím poraďte.
Moc děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 00:53 dest Re: ustavprochore
Tak tak :)
nejdrive jsem taky hledal jak okruzaky z akva vykopat co nejrychleji nakonec jsem zvolil kus salatu spareneho 5 minutek nad parou vlozenim na 3 hodiny do akva a vytahnout takto opakovat prez weekend a mate o polovinu populace mene :)

Teda pokud nejsou natolik rpekrmeni ze nemaji zajem ani o salat ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 21:53 Žena ustavprochore [567] Re: Robča08
Přečtěte si to téma ještě jednou, rozumných rad je tu hned několik (nepřekrmovat, ruční sběr třeba na zeleninu, Clea helena). Vy bohužel stále trváte na chemii - kterou tak akorát přiotrávíte celé akva. hmm A pak přijdou nové kytky, noví šneci,....
Asi by bylo fajn naučit vaše známé se o to akvárko starat tak, aby k přemnožování nedocházelo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 21:44 Muž Robča08 [3] Re: ustavprochore
Tak poraďte :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 21:39 Žena ustavprochore [567] Re: Robča08
Předpokládáte špatně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 21:36 Muž Robča08 [3] Re: Yirka
Tak předpokládám pokud to tou chemií vyhubím a šneci a i snad vajíčka od šneků se zničí, tak se v akváriu už nikdy neobjeví - když se vše vyhubí. Jinak dík za odpovědi. Na něco kuknu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 17:57 Muž Yirka [9126] Re: Robča08
A co ti (jim) bude platná chemie když za pár týdnů tam budou mít to samé. Chemie na vyhubení šneků je prostě špatná cesta, pokud jí však chcete jít tak si to zadej do vyhledavače a nějaké šnekobijce ti to vyhodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 17:50 Muž Robča08 [3] Re: Yirka
Jo a určitě to přemnožení šneků má dost společného s překrmováním. Ale tohle já bohužel nevyřeším a kybicovat dokola známé, že je krmí moc se mi taky nechce. Jen se mi jednalo prostě o tu chemii, to je vše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 17:45 Muž Robča08 [3] Re: Tomas Enderson
No já tak línej nejsem :-) , já osobně bych je vysbíral. Ale akvárium není moje, ale známých a těm se nechce pořád vytahovat šneky -ikdyž to dělají, ale zůstanou tam vajíčka na rostlinách a šneci se pořád množí.
A pestřence natož rájovce vpustit do akvária kde jsou jen paví očka - :-D , to by ti šneci vydržely asi hodně dlouho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 16:05 Muž Yirka [9126] Re: Robča08
A hlavně, pokud máš šneky přemnožené, něco je špatně. To něco většinou bývá spojeno s překrmováním rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 14:39 Muž Feferonek ® [14] - AmerikaRe: Robča08
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 14:01 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: Robča08
A jestli jsi línej je zbírat ručně, tak tam strč okurku větší plátek a přestaň krmit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 13:57 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Robča08
Proč ti vadí šneci lepší než chemie je používat biologickou cestu. Buť nějakou rybku která je sežere (Pestřenci, Rajovci) nebo pravidelný ruční sběr spojený se snížením krmných dávek aby neměli co žrát a je po pár měsících klid. X-)

Tomas Enderson
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 13:51 Muž Robča08 [3] – Chemie na šneky
Ahojte, potřeboval bych poradit něco na ničení šneků- nějakou chemii, nebo roztok.
A jestli to můžu přidat do akvária když tam jsou rybky-paví očka. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.09.2009 23:13 XY Re: radogr
Teda,likvidovat šnečky chemií v 54-litrovce,to je teda mazec :-( Vždyť by šli v takovým plivátku mechanicky vyzbírat nebo odsát i poslepu :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.09.2009 10:46 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: radogr
Tohle je podle vás v pořádku?!
"Včera som aplikoval molucid, čo mám teraz robiť?!" coze :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2009 23:21 Muž radogr [0] - ŽivorodkyRe: Jrk
kedze v otazke bolo: "vcera som aplikoval ,molucid" tak odpovede typu "chemia ne" su uplne mimo ludia... Ostatnym dakujem za odpoved aj ked sa tu hladala velmi tazko. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2009 21:19 Muž Jrk [143] Re: radogr
Hlavně si nezapomeň ty odumřelé šnečky odstranit z akva, nebo Ti ho mohou zaneřádit svým rozkladem!

Rado: Připomínka fakt k tématu... (palec dolů)
NASREDDIN: Souhlasím...
Bexi: Souhlasím...

Pro ty, co dali za Radogrovi palce dolů za otázku: Tak se zeptal! Bylo mu vysvětleno, že toto není asi ta správná cesta, myslím, že pochopil. Proč jste mu dali místo odpovědi palce dolů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2009 19:50 zeck Re: radogr
Bexi má ale pravdu. Navíc zbavit se plžů bez chemikálií nepotrvá týden, chce to trpělivost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.09.2009 16:50 Bexi Re: radogr
chyba bude v přístupu,ne ve šnecích
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2009 16:17 Muž radogr [0] - ŽivorodkyRe: NASREDIN
no ja som si bohužial doniesol slimáky na rastlinkách a skusil som už naozaj vselico vcetne neprekrmovania a pravidelnej výmeny vody ale to vobec nepomohlo.... ax... ja som sa chémie bránil, ale pokial to nejde inak ............ tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2009 12:37 Bexi Re: radogr
chemikálie ne!
lepší je nepřekrmovat a šneky co uvidíte tak pozbíráte.Šneci taky ale mají důležitou úlohu v akvárku jako požírači plísní,řas,detritu a zbytků ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2009 12:14 Muž NASREDDIN [1383] Re: radogr
Úplně nejlepší je neaplikovat nic.
A když už to někdo udělá, tak by si měl přečíst návod.

Než šneky hubit, nebylo by lepší postarat se o to aby se jim v akva příliš nedařilo?

www.dajanapet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.09.2009 10:08 Muž radogr [0] - Živorodky – Ako dlho nechat posobit molucid??
Ahojte, vcera som aplikoval ,molucid na slimáky. V akva mám aj ryby. Rád by som vedel ako dlho je aplikovaná látka aktívna a po akej dobe od aplikácie možem znovu pustit filtre prípadne znovu aplikovat . Takisto by ma zaujímalo či je nutné pokaždej aplikácii menit vodu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 11:49 Žena Naďa [33] Re: popelucha
Tak jsme byli dnes opět v Mníšku, mělas pravdu, ten doporučený šnekožrout je mřenka nádherná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 11:36 Žena popelucha [12] Re: Naďa
Naďo, nebyla to náhodou mřenka nádherná? Nezačíná na A, ale jinak popis odpovídá: rybicky.net/atlasryb/mrenka_nadherna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 11:30 Žena Naďa [33] Re: kuriertomas
Já jsem měla kryptokorynu úplně zelenou od řas, čekala v kouli asi 1 měsíc na založení akvárka, jinak měla putovat do koše s přebytky. Tak jsem ji vykoupala v savu v poměru 1:9 na 4 minuty, pak propláchla a 24 hodin ještě nechala v čisté vodě, než jsem ji dala do založeného akvárka. Řasa zmezela, rostlina v pohodě roste. Václav mi ale v nějakém příspěvku napsal, že to byl moc silný koncentrát, že jsem ho měla udělat slabší, tuším 1:20.

Jinak v Mníšku, kde kupuju rybičky mi paní Dittriochová nabízela na šneky prý stoprocentního likvidátora. Je to ryba z importu, stála asi 150 Kč. Byla nádherná, jakoby do sebe zapuštěné klíny černé a oranžové barvy. Prý 100 % šneky zlikviduje a je to přírodní. Jméno si nepamatuju, latinský název začínal na A.. V případě zájmu o název ji zavolejte: 482722001. Až tam pojedu, tam sem ten název dám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 21:07 Muž filipsi [1295] Re: kuriertomas
Nevim, jestli jsi muj minuly prispevek nepochopil spatne. To spolehlive je zabije plati pro rostliny, ne pro sneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 19:55 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetkyRe: filipsi
a este...neuskodi SAVO-kupl ani plavajucim rastlinkam?nech je to komplet ciste od vajicok slimakov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 15:37 Muž Sprachys [48] Re: kuriertomas
no jeste mrenky... ty je vycucavaj z ulit... jinak jestli ma tolik sneku tak musi prekrmovat nebo nevim.... kdyz neprekrmujes, sneci nemaj z ceho zit a nemel bys jich tolik ;-) to vyvareni, savovani a octovani bych videl jako posledni vec.... kdyz uz mas venku rostliny, tak jim dej to savo nebo hypermangan, pak to narvi z5 do akva a zkus min krmit, obcas i vynechat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 13:45 Muž DrSova [28] - RostlinyRe: rolandmynar
Ocet by jejich schranku narusil,newim vsak jstli by to vedlo k jejic smrti. Chcipli by spise na intoxikaci.Odvapneni by slo lepe kyselinou chlorovodikovou.Ale to se mi zda jako velm brutalni a nehumani zpusob.Ve velmi mekkych vodach maji sneci problemy s tvorbou ulit.Mozna by pomohlo pridavat sul.Ale opet koncentrace by musel byt jak v mori..takze zase nic Presto preziaji takze ani tento zpusob neni vhodny.Me se osvedcilo sneky mackat a zkrmovat. Rovnez black molly dokazou zatocit s vajicky sneku. Ty piskorky sou super-takova kopa :) . V jednom mini akva jich mam podobne mnozstvi-na "chov" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 12:57 Muž filipsi [1295] Re: kuriertomas
kuriertomas napsal: a este k savu a raslinkam...mame doma take rozprasovacie na plesnie a tak...keby som rastlinky postriekal tym savom a tak po par minutach preplachol vo vode..ublizilo by keby bolo priamo savo na ne?

Ano, spolehlive je to zabije. Doporucil bych ti rostliny koupat pouze ve slabem roztoku hypermanganu. Savo si radeji zatim nech pouze na kameny a koreny a dekorace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 12:36 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetkyRe: rolandmynar
ale ocot asi uz netreba kedze vyvaram strk...a na aku dobu asi treba vymacat rastlinky v tom savovom rozotku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 12:33 rolandmynar Re: kuriertomas
Nevím to jistě a rád bych věděl co na to místní chemici, ale myslím, že by mohlo pomoct vykoupat štěrk v octu a mohlo by to schránky šneků narušit nebo rozpustit ne? Jako když se třeba dělá zkouška octem na kyselost nebo zásaditost substrátu, ale plošně. Rád bych, kdyby se k tomu vyjádřil fundovaný chemik-akvarista. Šneky kromě pár druhů velkých cichlid nebo Čtverzubce nic jíst asi nebude. Tu skořápku hned tak něco nezničí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 12:28 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetkyRe: rolandmynar
no jasne ale tak ja prave preto skusam co sa da...doteraz som ich zbieral,odkaloval,nekrmil rybky ci nezacnu zrat slimaky a tak..tak uvidime no ci poomoze prevarenie a totalna dezinfekcia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 12:27 rolandmynar Re: kuriertomas
Fotka k příspěvku To určitě, ale každému se jinak rychle a v jiném počtu množí právě podle podmínek. Myslíš, že je normální aby měl někdo v AQ tolik Piskořek?
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 1869x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12438