Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tmavé fleky na rostlinách

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Tmavé fleky na rostlinách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 15:00 Hrynda Re: Usine
Jen pro upřesnění nemám tam žádný drcený mramor,je to obyčejný štěrk kupovaný v akvaristice,akorát smíchaný bílý s černým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 14:53 Usine Re: Hrynda
"Už na tyto stránky nějakou dobu chodíte; ještě jste nenarazil na myšlenku, že drcený mramor může být pěkný na hrobě, ale jako substrát pod kytky není dobrým řešením?"
Asi jsi tuto Sidovu reakci nezaznamenal, nebo nechceš vzít na vědomí. Je to dost práce vyměnit ten mramor za něco pořádného, ale asi by jsi to měl udělat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 14:38 Hrynda Re: cusbus
Kryt s jednou 15w zářivkou byl dočasný,takže teď mám originál kryt a v něm 2 -30w zářivky,takže myslím že světla je dost a vzduchování už jsem ubral.Ale budu rád i za další reakce a rady a připomínky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 15:21 Muž cusbus [37] - TetryRe: Sid
Tak to pardon. To je jiná. I tak by to chtělo přizpůsobit výběr rostlin jen na něco, co snáší menší osvětlení (Anubiasy, Kryptokoryny, Hnědovky, Ceratophyllum demersum a podobně).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 14:51 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: cusbus
Z fotek v prezentaci je zřejmé, že dříve Hrynda svítil do akva 1*15W (kryt 60x30cm?), kdežto aktuálně 2*30W (kryt 100x40cm).
Na můj vkus i tak světla málo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 13:25 Muž cusbus [37] - TetryRe: Hrynda
No, jestli je tam osvětlení jen 15W, tak to je dost málo (0,075 W/L). Pokud jsou trubice dvě a to 15W tak je osvětlení 0,15 W/L. To už je lepší, ale taky nic moc. To by mohla být příčina problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 08:53 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Andrez
Nemas ani CO2... to vzduchovni rostlinkam moc nesvedci, vytlaci CO2 z akva...
Někteří jsou toho názoru, že je tomu právě naopak... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 08:49 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Hrynda
Potmě roste málo co a to dno... Škoda slov... :-O
(Už na tyto stránky nějakou dobu chodíte; ještě jste nenarazil na myšlenku, že drcený mramor může být pěkný na hrobě, ale jako substrát pod kytky není dobrým řešením? :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 00:19 Andrez Re: Hrynda
No v profilu akvarka mas kryt s jednou zarivkou 1x15W a ted pises ze mas zarivky dve.... a to original

Nemas ani CO2 a ani nehnojis, myslim ze i docela velke ryby do takoveho akvarka....

Bud si dopln profil (jestli se neco zmenilo), nebo je to podle mne spatnyma podminkama v akva... to vzduchovni rostlinkam moc nesvedci, vytlaci CO2 z akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 20:22 Hrynda – Prosím o radu,tmavé fleky na rostlinách
Fotka k příspěvku Prosím o radu,vytváří se mi na listech tmavé fleky,v akvaristice mi říkali že mám málo světla,ale mám akva 100/50/40 a originál kryt se dvěma zářivkami,takže myslím že v tom by ten problém být neměl.Filtr používám čerpadlo atman a biofiltr,vodu měním cca co 14dní.Díky za rady a odpovědi.
 
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 2835x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12406-tmave-fleky-na-rostlinach?od=51