Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Topítko Jäger

 

NápovědaFórum » Technika » Topítka 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Topítko Jäger
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 19:11 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Tomiino
Tak jsem ještě našel návod od Honzy (Silent), když jsem taky nemohl najít návod :-D Než jsem ho seřídil tak mě dělal také 2 stupně rozdíl.
Pokud teplota vody po 1-2 dnech nesouhlasí s
nastavovací stupnicí, lze ji dodatečně nastavit:
- Vytáhněte síťovou zástrčku.
- Teplotu vody změřte přesným teploměrem.
- Knoflík zvedněte nahoru až na doraz.
- Nastavovací kroužek nastavte tak, aby
značkovací šipka ukazovala naměřenou
teplotu.
- Knoflík stiskněte znovu zpět až na doraz.
Ten knoflík je míněn ten čudlík nahoře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 19:08 Muž Tomiino [43] Re: Bob66
ja se prave snazim,dal mi ho tatka takze navod nemam.Je mozny ze by melo rozdil 2 stupne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 19:06 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Tomiino
Asi ho budeš muset seřídit podle teploty vody, mělo by to být v návodu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 19:01 Muž Tomiino [43]
mohl bych se zeptat na takovy blby dotaz?na tomto topitku se nastavuje teplota tim modrym koleckem k sedive sipce?nemuzu nejak chytit teplotu,furt mi topi :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 17:43 R Muž Silent [5949] Re: Iveta11
Pokud nehřeje a kontrolka svítí bude zničené topné těleso. Jestliže není záruce koupil bych rovnou nové topítko. Opravy se u těchto topítek ani neprovádí, protože u nás není oficiální servis a navíc by pozáruční oprava takového topítka vyšla dráž než koupě nového například Atman, ty nejsou drahá, záruka je tři roky, jsou poměrně přesná a nebývají s nimi problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 17:37 Žena Iveta11 [5] Re: Silent
tak ten zmetek nehřeje.bohužel záruku od něj nemám ale zkusím s tím jít i tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 17:26 R Muž Silent [5949] Re: Iveta11
Stačí na něj sáhnout ve vodě když je sepnutý termostat (kontrolka svítí). Rozhodně bych ho nezapínal mimo nádrž. Hrozí popálení. Pokud je špatně nakalibrované bude lepší nechat to na reklamaci. Běžně se dá nakalibrovat, ale to je v rozdílu do dvou stupňů, postup je v návodu i rozkreslený. Pokud je topítko nastavené na 32°C a v akváriu je o deset stupňů méně je to záležitost záruční opravy tam už si akvarista sám neporadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 17:19 Žena Iveta11 [5] Re: Silent
no právě že jsem četla že jsou nejlepší. :-) jak mám zjistit jestli hřeje?mám na něj sáhnout když je vyndané z vody? ano já si taky myslím že je tam nějaqká špatná ta kalibrace.počkám na vaši radu a pak se uvidí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2012 16:51 R Muž Silent [5949] Re: Iveta11
Hřeje vůbec to topítko? Pokud ne tak reklamovat. Může být vadný termostat, případně je topítko špatně nakalibrované. Tak jako tak bych to řešil s prodávajícím. Topítka Jäger patří mezi nejkvalitnější na trhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 16:20 Žena Iveta11 [5] Re: Silent
Tak jsem koupila teploměr a ukazuje stále 21 stupnů stejně jako ten nalepovací,tak nevím kde je chyba asi to Jager topítko je nějak vadný,at nastavím jakoukoliv teplotu tak se to prostě nehne stále 21 stupnů.kontrolka svítí stále červěně nevím jestli se má třeba po nějaké době vypínat,ale zase kdyby nefungulval tak nebudu mít vodu 21 stupnů:-(( já to asi vyhodim!!! tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 18:15 R Muž Silent [5949] Re: Iveta11
Pořiď si klasický ponorný teploměr. Je to investice maximálně v desítkách korun a bývají přesné. Vnější nalepovací stojí za *****. Nejen že reagují na teplotu okolí nádrže , ale bývají i poměrně často výrazně nepřesné a občas i vadné. Předpokládám, že kolem topítka je zajištěný pohyb vody aby byla teplota vody v nádrži rovnoměrná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 18:03 Žena Iveta11 [5] Re: romant
návod už jsem přečetla udělala jsem co píšou nevím zda dobře.teploměr mám ten nalepovací na vnejší stranu skla takovej jak ukazuje barevně:-)je nalepen na protější straně od topítka.tak nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.03.2012 17:32 R Muž Silent [5949] Re: Iveta11
Návod ke stažení je tady www.eheim.de/… stačí vybrat model. Návod je i v češtině. Mimochodem je funkční ten teploměr? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 17:25 Žena Iveta11 [5] – nevím co je s topítkem
Mám dotaz mám nově založené akva jsem začátečník,mírně pokročilí,mám topítko Jager 50W na 54l akva, bez návodu ale nějak mu nerozumím.na teploměru mám slabích 22 stupnů,ale topítko když nastavím regulátorem na 25stupnů tak nesvítí kontrolka .ted tam je nastaveno 32stupnů kontrolka svítí ale teplota v akva je těch slabích 22 stupnů.topím už 3 den a teplota stoupá pomálu bych řekla.může mi někdo přesně poradit co mám dělat?toto topítko mám prvě.díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.02.2011 08:47 jarmila58 Re: myskjarc
Dobrý den,ano, topítko je plně ponorné, je to tedy možné. Značka tam uvedená znamená minimální stav vody, aby nedošlo k prasknutí skla.S přátelským pozdravem Jaroslav Macenauer, Ing. - AKVARIUM odpoved p. Macenauera - vedeni firmy (www.eheim.cz)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.02.2011 19:36 R Muž Silent [5949] Re: myskjarc
Toto topítko je plně ponorné. Tady je návod v PDF a je tam i čeština www.eheim.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 18:07 Muž myskjarc [6] – eheim
Dobry den chtel bych se zeptat mam regulacni topne teleso pro akvaria(Eheim Jager 3604 100W) Ale navod je v nemcine a ja bych rad vedel jestli se da cele ponorit?Dekuji M.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.11.2009 20:57 Muž RADOVAN [17] - RostlinyRe: Marvin
Fotka k příspěvku mám tiež tento ohrievač tak som oskenoval návod- dúfam že pomôže....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.11.2009 20:55 Muž Diego [72] Re: Marvin
Podle návodu je ten kolík pro nastavení termostatu.To znamená,že když topítko topí na 28 stupnů a ukazatel je např. na 24 stupních,tak se ten kolík má povytáhnout,nastavit na ukazovateli teplotu co vytápí (28 stupnů) a kolík zacvaknout.Pak by měla být teplota vody sladěná s termostem a ukazovatelem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 20:50 Marvin Re: Yirka
Jde o toto topítko www.akvarista.cz/… Je tam kolečko na otáčení po jednotlivých stupních celsia a pak ten kolík na zacvaknutí - myslel jsem, že je tam jen na aretaci kolečka, aby se nikam nepohnulo. Nebo ne?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 20:36 Muž Yirka [9135] Re: Marvin
Nevím jaký máš přesně typ, jinak Jäger patří mezi špičku. Pokud nefunguje, šup s ním zpět do krámu. Kolík je ovladač nastavení nonia-stupnice termostatu topítka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 20:31 Marvin Re: Yirka
Je to nádrž 120 l, topím tam už 14 dní, postupně se to zvedlo na 28 stupňů a i když jsem se pokoušel ubrat, furt jede..... Ten kolík na topítku, nevíte jde-li o mechanickou zarážku nebo má nějakou jinou funkci (nemám od topítka návod)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 20:22 Muž Yirka [9135] Re: Marvin
Ono jde taky o to v jak velké nádrži s ním točíš a jakou má watáž. Ona ta nádrž může mít hodně velkou tepelnou setrvačnost a potrvá než zareaguje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.11.2009 20:10 Muž Jrk [143] Re: Marvin
Pravděpodobně se jedná o vadý kus. Mě toto topítko funguje "normálně" - nastavím teplotu a tato se v akva udržuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 19:52 Marvin – topítko Jäger
Máte někdo zkušenosti s ovládáním (kolečkem a kolíkem) na topítku Jäger? Ať s tím točím, tak s tím točím, voda furt vaří na 28 stupňů a regulace žádná...... Je v tom nějaká finta nebo jde o vadný kus?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12325-topitko-jager?od=51