Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vápenec do akvária

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Vápenec do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 16:31 Muž Tony2013 [228] – Filipínský vápenec
Ahoj ma nekdo nejakou zkusenost s timhle druhem vapence?Jestli je to urcite vhodne do Malawi?
aukro.cz/…
Me mati se to dosti zamlouva a neco podobneho by chtela. Sice to bude jen do 100l ale tenhle vzhled ji uplne uchvatil. Prosim o radu, jaestli to nekdo znate.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 20:25 Muž Dejmon [64] Re: katterinecka
To je možný už se mi to plete, vápenec pískovec, jsem popleta :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 19:37 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Dejmon
Nebo si to spletl s Moravským krasem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 18:07 Muž Johan [4946] - RostlinyRe: Dejmon
Co to? Nespletl ste si jméno šutrů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 16:51 Muž Dejmon [64] – Vápenec
Celé Prachovské skály jsou z vápence, i okolí ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 16:44 Muž Sid [6678] - RostlinyRe: rriki
On není vápenec, jako vápenec. :-)
V zařízení podobném tomu, na něž jsem dal odkaz, se dá obvykle vybírat ze široké nabídky vápenců...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 12:24 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Sid
Na Berounsku všude v přírodě ,v chorvatsku v každé zídce a vzahradních centrech to mají jako dekorační šutry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 12:13 Muž Sid [6678] - RostlinyRe: solmar
V nějakém zařízení ve vašem okolí, podobném tomuto?
www.okrasnekameny.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 11:04 solmar – vapenec kameny
Ahoj, poradi mi nekdo kde muzu koupit velke vapencove kameny za nejakou solidni cenu?
Diky moc vsem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.11.2010 20:29 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: rriki
Už jsme tu jednou trošku vedli debatu, jak moc ten vápenec ovlivní tvrdost vody v nádrži...
Určitě záleží na alkalitě vody, taky na frekvenci výměny vody a taky podle mě bude záležet na tom, jak moc dlouho už dotyčný nerost v tý vodě je dlouho...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:25 Commander Re: rriki
No tak ja tam chcem mat hlavne Micranthemum callitrichoides 'Cuba'.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 19:21 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Commander
Proč nedávat? Záleží na tom, co máš za vodu a co chceš dělat za ryby, jsou chovatelé, kteří se bez vápencové drtě neobejdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 19:17 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Commander
Znamená to, že pravděpodobně obsahuje sloučeninu vápníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 18:37 Commander – Ocot...
Prosim vás, ked pridam do niejakeho kamena ocot a zacne bublinkat, tak to znamena ze obsahuje vapno alebo vapenec?... A tak bi sa nemal davat do akvaria že?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 13:31 roman Re: rriki
Som zo SVK z Martina... A vodu? To ako myslíš, však z vodovodu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 13:11 rriki Re: roman
Odkud jsi a co máš za vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 06:19 roman Re: rriki
Ryby ešte nemám ale chcem do akva nejaké bojovnice pestré, tradične neonky a nejaké mečovky a mrenky siamske... Tak čo teda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 22:32 rriki Re: roman
Záleží proč jsi je kupoval?
Já jich mám doma spoustu vozím je z Chorvatska a v akvárku s tlamovcema vypadají suprově navíc mi upravují ph.Co chováš za ryby? Jestli máš amazonku, tak si je postav na poličku
tam budou taky pěkně vypadat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 22:15 roman
Nazdar. V akvaristike som kúpil tri dierkované kamene ale problém je, že keď ich namočím do octu tak trochu šumia, čo s tým? Môžem ich dať do akva? Alebo ich mám nejak upraviť? Lebo sa mi nezdá že by mi predali kamene s obsahom vápenca keďže to do akva nepatrí. A ešte mám z mora nejaké také dierkované lenže aj tie šumia takže ako s tým? Alebo mám kúpiť niečo iné?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 12:38 Muž Sid [6678] - RostlinyRe: Roman
...někdy mě připadá že si lidi myslí že vápenec se rozpouští jako cukr...
On se ani jako cukr rozpouštět nemusí - stačí, aby se rozpouštěl. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 07:12 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Sid
No tak někdy mě připadá že si lidi myslí že vápenec se rozpouští jako cukr :-) On totiž v černém či hnědém odstínu vypadá celkem dekorativně a tak si kolega zde z rybiček nějaké nakombinoval křemičitý podklad bílé barvičky.A je to paráda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 22:40 Muž Sid [6678] - RostlinyRe: filipsi
Permeát není vodovodní voda, o tom není sporu. Zkuste, co jsem popsal a uvidíte, kam se tvrdost dostane. Nejde o nic - jen o zajímavou zkušenost. :-)
Osobně se chystám zařizovat 30 lt akva, kde dominantou budou dva větší vápencové kameny. Uvidíme časem, jak budou kytky spokojené. :-)
EDIT: A co se týče vápence v Malawi, nijak jsem se dosud nevyjádřil. :-) Že je v něm voda měkká, to tady už nějakou dobu "osvětuji". (Od slova "osvěta". :)) Nakolik bude vápenec měkkou vodu s vysokým pH a alkalitou tvrdit, to nevím, ale domnívám se, že nijak výrazně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 22:18 Muž filipsi [1297] Re: Sid
Ja to zatim zkusil pouze s vodou svoji (Ph6.6, Dkh 0, Dgh 2, vodivost 70uS/cm), zhruba stylem kbelikovym, co jsem popsal, a byly to 2 stupne. Podle toho ocekavam, ze s vodou tvrdsi, alkalictejsi a s vyssim Ph bude "problem" jeste mensi. A zde byla rec o malawi s Ph vysoko, a alkalickym.
Kdyby to probihalo jak s permeatem popisujete v akva normalne, za cca 3 roky po kamenech v akva nezbyde ani stopa :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 21:57 Muž Sid [6678] - RostlinyRe: filipsi
Zkuste a uvidíte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 21:41 Muž filipsi [1297] Re: Sid
Desitkam ne. Deseti jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 21:38 Muž Sid [6678] - RostlinyRe: filipsi
Několika desítkám stupňů taky? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 21:25 Muž filipsi [1297] Re: Sid
Sid napsal: zalité permeátem
Tak to by me zajimalo. Permeat je tak "hladovy", ze rozpusti kdeco. Tam bych i nekolika stupnum veril. Zkuste s kohoutkovkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 21:12 Muž Sid [6678] - RostlinyRe: filipsi
Už jsem to testnul. :-)
Teda - ne 3 kg v 10 lt vodovodní vody, ale asi 2 kg červeného mramoru (valouny cca á 20 dkg) zalité permeátem, (cca 3 lt), po dobu cca 10 dní a nestačil jsem se divit...
Ale zkuste to i někdo další. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 21:07 Muž filipsi [1297]
Uz konecne nekdo udelejte pokus, co provede kamen (treba nejaky neporezni vapenec) s beznou vodou z kohoutku, pokud ho v ni nechame tyden. Navrhuju 3kg velkych kamenu (ne drti) do 10l kyble, nechat nekde stat . Az ho budete mit hotovy, zamyslete se nad vysledky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 19:49 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: sirius
sleduj film Bobule, tam uvidíš kopec Pálavu a ten je z vápence, nebo třeba punkevní jeskyně ty taky.... :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 18:30 sirius Re: Semtex, Sid
To je sice hezké ale nevíte náhodou kde ho najdu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 23:25 kaote Re: Sid
Když se často měmí voda, vliv asi zásadní nebude. Ale já osobně preferuji akvária, do kterých stačí vodu dolévat :) Jinak mě mrzí, že v současnosti nemám na experimenty prostor - ta sidova prohlášení jsou dost provokativní :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 23:12 Muž Sid [6678] - RostlinyRe: Semtex
Zkuste udělat ten pokus. :)
("Někteří" tvrdili, že jávský mech, hnědovka ap., "okyselují" vodu. A pak se nestačili divit, jak dokáže mech "za příznivých podmínek" během krátké doby zvednout pH až k 9... :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 23:04 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Sid
Asi budu muset udělat pokus, vápence je tu kolem Pálavy celkem dost pro pokus. ano

Když jsi vzpomenu na to, když jsem byl v Punkevní jeskyni, jak to té vodě všechno dlouho trvá, pochybuji o nějakém velkém vlivu v akváriu, když je často měněná voda.... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 22:49 Muž Sid [6678] - RostlinyRe: Semtex
Odpověď hledejte tak, že si položte otázku, co vápenec v akva rozpouští.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 22:44 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Sid
Sid napsal
Ovšem při pravidelné časté výměně vody by vliv vápence na tvrdost vody nemusel být nijak výrazný... :-O)

No a tohle by mě zajímalo, zatím z těch co tu pořád tvrdí, jak vápenec ovlivňuje vodu, nikdy nedokázal říct, jak moc.
Podle mě to zas tak hrozný nebude. Navíc když je tu ta výměna vody, tak snad ani nestačí se vliv vápence projevit.
Vím že tu kdysi někdo psal, že se snažil vodu tvrdit vápencem z důvodů, že ta jeho voda byla moc měká, ale už jsem nikdy nečetl jak to dopadlo.

Tak kdo ste měřil vliv vápence - šup sem nějaký důkaz jak moc to ovlivňuje parametry vody. ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 22:23 Muž Sid [6678] - RostlinyRe: sirius
To není zrovna nejlepší nápad... Voda v malawi je měkká a vápenec zvyšuje tvrdost vody.
Místo vápence zkuste třeba břidlici a vodu upravujte jedlou sodou - rybky vám budou vděčné. :)
(Ovšem při pravidelné časté výměně vody by vliv vápence na tvrdost vody nemusel být nijak výrazný... :-O)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 21:38 sirius Re: jajaapaja
Potřebuji je do akvaria s Malawi a študovat chemii nemusím a nechci tam lit nejaké chemické nesmysly když to jde přírodně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 20:31 Muž pavelsoukup [0] Re: sirius
Pokud jde o dekorativní účely, tak špatná volba - pH.
Pokud jde o dekorativní a praktické účely (úprava pH a tvrdosti) tak pozor, není zaručeno co všechno v hornině je za soli.

Pokud jde o úpravu pH a tvrdosti, doporučuji hodně študovat chemii. Nějaké uhličitany a NaOH zvládnou obojí a víte co do akvária lijete. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 19:56 Muž jajaapaja [174] Re: sirius
Proč zrovna vápenec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 19:46 sirius – Vápenec do akvária
Dravím nám prozbu nevíte kde bych sehnal na vysočině vápenec myslým v přírodě, z obchodu nechci zdá se mi to drahý.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 21:37 TVK Re: JuraS
tak sem kameny radši vyvaril ale to teda byl smrad. 2ks sú pískovce a jeden je s krásnú lebo má díru v strede jak písal FranzFritz ,tak snát budu mít taky štestí na neco. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 14:33 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: JuraS
Taky si vždy s Chorvatska dovezu nějaké kameny. Jeden z nich, takový větší s dírou uprostřed (najít kámen s dírou prý přináší štěstí:) ) jsem dekorativních důvodů umístil do akvárka. Jen jsem ho opláchl pitnou vodou. Dodnes s ním žádné problémy nejsou. Ale dát jich tam celý kbelík, to asi problém bude :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 12:36 JuraS Re: motýlek
Přidám moji zkušenost..
Před lety jsem 3 týdny jako pitomec ležel na pláži v chorvatsku a poctivě vybíral Pkrásné kamínky. Dovezl jsem si toho poctivý 12 lt kýbl od primalexu domů. propíral jsem ho poctivě snad 14 dní a pak jsem to šoupnul do akva...
Akva mělo nějakých 95*60*50 nebo tak nějak, nic malého. A 4 vzrostlé colossoma bidens najednou začali lapat po dechu a roztahovat žábry které jim žhnuly, jak by tam měli žárovku... Zkusmo jsem olízl vodu a světe div se, trochu nedosolená polývka. Takže rychle ven, piraně propláchnout v čisté vodě. A kdyby jste náhodou někdo chtěli tak ty šutry mám pořád někde ještě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 11:56 TVK Re: motýlek
Taky si myslím ked sa dává bežne súl jako nejaký lék. Je jasné že ich namože byt moc ale kolko ich dat do 160l akva? to je otázka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 11:00 Muž motýlek [275] Re: Semtex
v Chorvatsku je pobřeží skoro na 100% vápenec ... a pokud nemá v nádrži důvod mít kyselou vodu, tak při běžném ošetřování a výměně vody tam klidně nějaký vápenec z moře může mít ... a co se týká dezinfekce - tak ta je naprosto zbytečná - podobně jako u nauplií artemek - ze slané vody moc nákazy ve sladkovodní nádrži nehrozí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 18:54 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe. TVK
Škoda, žes co je to za kámen, ne všechny jsou v moři vápence.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 09:08 JuraS Re: Franzfritz
nejsem příznivcem umělin v akva a vzít krásný porézní kámen a celý ho namočit do laku..to si dovedu představit jaký pocit má pak ancík..jako když bys olizoval kelímek od jogurtu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 08:19 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: TVK
Žádné vyvařování ti nepomůže. Vápenec je vápenec a především v kyselejších vodách se bude neustále rozpouštět. Jen je otázkou jak moc dokáže jeden kámen ovlivnit vodu v tvém akváriu, určitě totiž záleží na množství použitých kamenů. Někde jsem tu na fóru četl, že se dá udělat povrchová úprava, aby se povrch kamene zakonzervoval, asi nějaký druh laku. Osobně mám taky jeden vápencový kámen bez jakékoliv úpravy v akváriu a žádný negativní dopad nepozoruji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 08:11 JuraS Re: TVK
leda bys dělal malawi a nebo tanganiku..do mořského samozřejmě...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 6831x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12196?od=101