Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zkamenělé dřevo

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Zkamenělé dřevo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 21:00 fodera – dřeva
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Se zkamenělými dřevy není problém, je to v podstatě čistý křemen, stačí dobré umytí (+vyvaření). Zrovna stavím jednu menší nádrž se dřevy, ale ještě nejsem rozhodnut, jestli nepoužít žilný křemen (viz druhá fotka). Co myslíte?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 19:07 Muž kortezhugo [981] Re: Artaban
Ja tiez pouzivam sk.drevo v akvarkach a ziadny problem som nezaznamenal.Ja som to ani nevaril len okefoval a oplachol vodu.Jedine co mozno niekomu bude vadit je ze to trochu sumelo v octe - co mne vzhladom k vstupnej vode aj vyhovuje.
Tak ze aj podla mna to bude tak ako pise romant -suhra okolnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   31.08.2012 10:50 Muž Deathbull [1927] - CichlidyRe: invalida
No ale já to vidím tak, že měl starou vodu, dlouho neměnil, nová voda měla vysoké PH a z amonia byl amoniak a konec. Taky se mi to stalo, ale ne s tak tragickým výsledkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 10:33 S Muž invalida [3880] Re: Deathbull
Rozpáleným kamenem se u přírodních národů často vaří jídlo...je až neskutečný co se v něm dokáže nakumulovat tepelný energie ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 10:19 Muž Deathbull [1927] - CichlidyRe: invalida
Nebo tam nalil odstátou vodu co měla klidně k 28 stupňům a hned tam dal ten vařící kámen. Polívka na světě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 10:16 S Muž invalida [3880] Re: Artaban
Letošní vedra? Taky možnost ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 10:10 Muž muťa [553] - RostlinyRe: Artaban
Ono i ta výměna vody - tady se taky nabízí otázka kolik jí bylo měněno....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.08.2012 10:08 R Muž romant [27801] Re: Artaban
Osobně si myslím, že to bude souhra jiných okolností a že za to onen kámen nemůže, když se podíváš co to vlatně skamenělý dřevo je, tak to bude jistě jasnější, tedy pokud to skutečně skamenělý dřevo je. Ta rybí osádka se mě zdá trošku každej pes jiná ves, ale o tom akvíriu není nic známo, tak se to těžko hádá.

To že přežili pouze ti držkolezci, to by mě vycházelo na zvýšený koncentrace N látek, ty ryby se zřejmě udusily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 10:01 Muž Artaban [0] – Zkamenělé dřevo - vymření akvária!?
Asi před rokem jsem v jedné pískovně (Chotíkov) dostal zkamenělé dřevo (kámen cca 4 kg). Nedávno jsem ho daroval kolegovi v práci, který ho použil jako dekoraci do svého Malawi akvária (300 l). Kámen uvařil a současně vyměnil vodu a zářivku. Ráno mu 90% akvária (tlamovci, kančíci a i velcí ancistrusi) plavalo na hladině. Přežili pouze čtyři mladí ancíci. Je možné aby tu pohromu způsobil ten kámen? Předen díky za odpovědi.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 07:37 Muž Bak [163] - Raci, krabi, krevetkyRe: Khanh
Sám mám bobky korálů a žlutá heteropoda je vpoho, samotný montmorilonit který se přidává do akvárek to samé :) Jinak tyhle prvohorní dřeva jsou samý křemičitan, takže asi šumět moc nemohou. No a kdo bydlí Opočno * Nové Město * Jaroměř,.....tak si domyslí
Jinak Amano není moc dobrý příklad. On používá speciální substráty.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 22:35 Khanh Re: Uli
Jak už zaznělo, používá se celkem běžně. Jen bych si dovolil nesouhlasit s tím, že když zašumí, pryč z akvária. Většina dekoračních kamenů šumí. Ne jinak na tom jsou kameny, co například používá Takashi Amano ve svých nádržích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 21:22 Muž Bak [163] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ebi Winter
Je to většinou silikátového původu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 20:12 Muž Ebi Winter [5] - ŽivorodkyRe: jajaapaja
Tak to jsem rad protože ho mam plnou bednu a vypada docela hezky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 20:10 Muž jajaapaja [174] Re: Ebi Winter
Ano můžeš ho použít.Já ho tam mám už několik desitek let.A hlavně se nerozpadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 19:45 Muž Diego [71] Re: Ebi Winter
Zkamenělé dřevo se v akvaristice jako dekorace používá úplně normálně. shop.miga.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 19:34 Muž Uli [17] Re: Ebi Winter
Podle mě jo,ale nejlepší zkoušku uděláš tak, že kousek dáš od octa. Když bude šumět, šup s tím pryč.
A když nebude šumět tak šup do akvarka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 19:22 Muž Ebi Winter [5] - Živorodky – skamenělé dřevo TURMALÍN - KONVOLUT
Fotka k příspěvku Da se tento nerost použít jako dekorace do akvaria?

+ Přidat reakci

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 2687x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.

© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/12194-zkamenele-drevo