Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pangas dolnooký - pohlaví, chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Pangas dolnooký - pohlaví, chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 15:36 kaote Re: honza
Pangas je sumec, ne žralok. Že by se třel mimo vodu mi zní hodně podivně (i když jsou ryby, které to tak dělají). Nejsou to vajíčka nějakého plže? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 15:26 honza Re: Danila
Jediné co onich vim je to co my řeklla pani ve zverimexu že je to prý Pangas a jestly se my to povede odchovat tak že je to rarita,jen tak mimocchodem mám další problém oběvil sem nový jikry,na příklopce se světlem ,přitom tam vůbec nedosahuje voda ,vypadá to jako by je tam sama samice vystřelila ,takže tam ze stropu vysí jako rampouch,předtím sem je sundal proto že sem hnul skrytem proto sem vodu odebral aby se to uš nemohlo stát ,bohužel sou tam znova a přitom se vůbec nedotýkají vody,takže to tam prozatím necham jinak přiložím foto aby ste to vyděly ,sice mám v akvárku víc rybek,ale přesto sem si jist že je to jejich není to totiž poprvé co porodila ted už je to po čtvrtý a prozatim stoho nic nebylo tak uvidím ted.Jediné věci co sem si u ostatních vajec či jiker všiml je to že sou podstatně vědší a jako by se svlékaly ale nevím jestly to je dobře či nikoliv,další věc je ta že ty nové vypadají mněkce a podle toho že vysejí na stropě akvária tak i lepí ty starší už ne.Jinak prozatím děkuji za rady.Kromne toho chytráčka který asi nepřišel na to že múj žralok je o hodně menší než ty co žijou ve volné přírodě a mají vejce velké jak dlan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 10:39 Žena Danila [4489] - SumciRe: Honza
Napiš o jakou rybu se přesně jedná, jako "sladkovodní žralok" se prodává více druhů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 10:14 dan Re: Honza
Fotka k příspěvku no nevím nevím....sladkovodní žralok...a jikry? takhle vypadá žraločí vejce...foceno na bali
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 16:58 Honza – žralok sladkovodní-jikry
ahoj chtěl bych se zeptat zda máte někdo skušenosti s jikrama sladkovodního žraloka,maji takové narúžovělé jikry a jejich spousta pohromadě v jedné kupě.mám je v takové kulaté nádrži a udržuji tam teplotu 26 stupnú,alespon to mi poradila paní ve zverimexu kde sem jej koupil,ale nikde na internetu sem se o jikrách nic nedozvěděl,poradte mi prosím jak dlouho to trvá a jak bych mněl pokračovat.Mám je tam prozatim týden a stvrdla jak nějaká vajíčka.Prozatím všem díky .Když tak me múžete zaslat radu i na mail:hodinovymanz@seznam.cz díky všem ;-) ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.06.2009 22:37 sokar Re:
Takže všem je jasný že háček je blbost....
Dát sáček do síťky by šlo,ale pak to nepude vytahnout.Leda v tom sáčku udělat díry,aby voda protekla pryč.
Lovit v noci nedoporučuju.Ryby v tuto dobu nečekaj na takový zacházení.
Doporučil bych buď síťku s velmi jemnými oky nebo nějakou průsvitnou bednu ve které jsou provrtaný otvory na odvod vody.Já tak chytám rejnoky a bez problémů a bez poranění či trnu v ruce. ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.06.2009 12:38 Žena bluedream [245] Re: Kisssi
Já bych byla tedy pěkně naštvaná, kdyby mě někdo v noci budil ano . Ale nijak bych to nehrotila, také jsem mívala 2 přes 15cm velké a jinak, než síťkou to nešlo. Využila jsem toho, když přede mnou při odlovu prchali podél skla a nastavila jí tam, takže do ní vlítli sami. Nijak se v ní neškubali, takže bez jediného poranění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.06.2009 12:33 Kisssi Re: kartacek
a nebo v noci, když spí?? třeba budou klidnější jak budou ochrápaný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.06.2009 10:19 Žena ustavprochore [567] Re: kartacek
Co zkusit nacpat ten igeliťák do síťky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.06.2009 09:51 xx Re: kartacek
Na to mám jednu radu - sežeň si od Dajana pet Aloe vera gel
www.dajanapet.cz/…

a dej ho do akvária tak 2-3 hodiny před lovením ryb, přesně dodrž dávkování. Ryby to částěčně zklidní a pak je můžeš zkusit vylovit i tou síťkou. Až je přelovíš do jiného akva, zkotroluj jestli nejsou zranění, kdyby byli, opět použij odpovídající dávku přípravku.

Hlavně je nedávej do vody, která není odstátá a vytemperovaná. Chlorovaná voda jim vadí na oči.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.06.2009 09:18 Žena Danila [4489] - SumciRe: kartacek
Vzhledem k jejich chování jsem je vždycky musela lovit síťkou. Zkoušela jsem to cedníkem, a stálo to za starou belu. Navíc jsou to takový paka, že když je člověk nahání, poraní se stejně, tudíž odlov síťkou byl nakonec nejrychlejší a nejšetrnější. Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.06.2009 09:14 Muž kartacek [2] - Cichlidy – Sumečci žraločí - vylovení
potřebuju vylovit 5ks sumečků žraločích 12cm z akva a četl jsem že se mohou zaplést paprsky prsních ploutví do síťky tak, že z ní musí být vystřiženi. K přelovování je nejlepší použít igelitové nebo mikrotenové sáčky. V síťce totiž často dojde i k poranění vousků nebo dokonce očí, na což jsou velmi citliví. Máte někdo zkušenosti s přelovováním do sáčku bez síťky, nebo ještě nejaký fígl, prosím poraďte jsou strašně rychlý a hbití, tak si nedovedu představit jaký to bude peklo :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 23:24 Libor123 Re: Zdencek
Ahojík. Ta s tímto sumečkem pozor. Je to pěknej prevít. Měl jsem dva v 360 litrech a zraví jako hrom Sežrali mě všechny tlamovce. Tak asi by to chtělo dost velký ryby třeba Kančíka červenookýho k nim a hlavně dost velký akva. Podle mě aspoň 500 litrů. Menší asi moc ne. Libor ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 18:05 Zdencek Re: Silent
bohuzel to neni moje akva ja se o nej jen zacal starat pac muj otec je neschopnej..Vypadalo to doslova jako zumpa nez sem s tim zacal neco delat..Ted uz v klidu voda cista atd. jen se nejako pokousim zbavit toho sumika protoze kolem nej moc rostlinek byt nemuze vsecky by je znicil a ja bych chtel aby to vypadalo hezky ne jak pustina bez kousku zelene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 13:59 Dusyk Re: Zdencek
O týchto nešťastných rybičkách je písane v 17č. časopisu:
www.klub.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.06.2009 13:20 R Muž Silent [5949] Re: Zdencek
Máš tak tři možnosti. Za prvé pořídit si větší nádrž, za druhé ho dát někomu s větší nádrží a za třetí, když má těch 40cm, si ho udělat na másle. ;-) To je pořád dokola. Napřed si něco o rybě nastuduju než si jí pořídím a né napřed koupím a pak se uvidí co s ní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 13:17 Vak. Re: Zdencek
Do 180l akva v žiadnom prípade,bude sa len trápiť,keď bude postupne rásť,nebude sa môcť ani otočiť a hrozí,že sa mu poškodia vnútorné orgány a on uhynie.Podľa mňa je to ryba len do nádrží nad 500l,ako optimum by som videl aspoň 1000l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 13:10 Zdencek – ach jo:-D
mam sumecka zralociho uz nevim co s nim ma asi 40cm a je v 480l akva kdyz se poleka udela v nadrzi hroznou paseku premyslim kam s nim chtel bych ho dat nekam kde bude mit dost prostoru a bude se tam mit dobre

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 16:42 mamina Re: Misho258
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku neni ale hodne toho sežere me jedli tablety a patenky poridila jsem k nim kalovce a čistila jsem akva po dvou mesicich je to krasa ale jsou divoky když hodily pořadne ocasem tak byla voda všude
1) to byl nas velky mazel 45cm
2) a tohle je kalovec vse co zustalo na zemi sežere dorusta take vetšich rozmeru
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 15:59 Muž Misho258 [10] Re: mamina
je nerocne starat se o tuto rybu ? :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 15:50 mamina Re: Misho258
Fotka k příspěvku no meli jsme jich 6ks v 600litru a když meli vice než tech třicet dali jsme je pryč jsou to divoke ryby posilam foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 15:44 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Misho258
www.catfish.cz/…
Fakt to není ryba do běžného akvárka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 13:17 Žena bluedream [245] Re: Misho258
Já mám dva v 540l a půjdou pryč, protože je jim to malé. A to mají zatím jen cca 20cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 12:35 R Muž Silent [5949] Re: Misho258
Ve 300 litrech se dají chovat jen mladí jedinci. Já sám bych je v tak "malé" nádrži nechoval. Chce to alespoň 500litrů a více. Na těch 300 litrů může být tak 3-4 mladé kusy (do 20cm). Jinak zařízení nádrže: tuholisté rostliny,plovoucí rostliny, kořeny a hlavně dostatek místa. Jsou poměrně živí a rádi plavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 12:19 Muž Misho258 [10] – sumcek zraloci
Prosim poredte mi co potrebuje mat sumcek zraloci v akvariu a kolko ich moze byt v 300 l akvariu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 18:11 xx Re: lenulisa
žádné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 15:48 lenulisa
Kolik sumečků bych mohla mít v akvárku 210 litrů kdo poradí?!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 15:50 Ježíš Re: memphis9
Ahoj,jedna prostá rada je,mít tmaví dno,pač žraločci na světlém dně špatně vidí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 23:28 Muž wladys [291] - CichlidyRe: memphis9
na fotce není p.sutchi,ale PANGASIUS SANITWONGSEI .Ryba naprosto nevhodná pro chov v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 17:00 silvo Re: memphis9
ked mali velkost ako tvoje som im daval obcas mrazene patentky.teraz obcas hovedzie srdce nastruhane ale to im mozes dat aj teraz a hlavne krmim granulami od JBL,SERA,TROPICAL,TETRA vsetko su to granule pre cichlidy lebo potrebuju uz velke granulky.pouzivaj tieto firmi a budes spokojny.vlocky nepouzivam mozno skusim ale viac spinia vodu.foto mojich kuskov najdes na nicku Vlastomenn
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 17:11 memphis9 – Pangasius sutchi
Fotka k příspěvku Zdravim, čim ich krmite? Ja mam dvoch, ešte len 10 cm, a niesom si isty čo im mam davať žrať. Mam pre nich granule kt, mi poradili v akvarku, ale nevidel som ich ešte žrať. Okamžite pada na dno a neviem či to sumčeky potom požeru.
Myslel som že im budem davať popri klasickej potrave aj žive rybky, v mojom pripade gubky, ale sumčeky oklo nich plavu akoby tam ani neboli. , prosim poradte lebo mam obavy a nemam s tym skusenosti. dakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 00:24 Žena Danila [4489] - SumciRe: navik
Jedinej, kdo je má a kde se jim daří úplně výtečně je Ziky. rybicky.net/nadrze/1195
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 21:31 Muž navik [908] - SumciRe: Danila
Danila napsala: Problém vidím v tom, že ti je v akvaristice prodají aniž by ti řekli, jak veliký ryby z nich velmi rychle vyrostou. :-(
Problém vidím taky v tom, že si o nich něco nezjistím, než mi je budou v akvaritice prodávat ;-) -ale naprosto Tě chápu - taky jsem se před mnoha lety "unáhlil", když jsem viděl nádherné gavúnky, hned je koupil a nedomyslel jsem, že dosavadní akvárka pro ně nebudou vhodná - dopadlo to tehdy zřízením speciálního akviška a místní akvaristiky byly za dodávané odchované gavůnky Boesemanovy rády.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 20:49 Žena Danila [4489] - SumciRe: Ježíž
Sumečci žraločí jsou krásný ryby, osobně proti nim nic nemám, ale pokud nemáš akvárko obřích rozměrů, jsou to chudáci a já osobně jsem z nich byla zoufalá, protože rostli a rostli... Do běžných akvárek se fakt nehodí, pokud je pak člověk nechce hodit na pánev a sníst tone
Problém vidím v tom, že ti je v akvaristice prodají aniž by ti řekli, jak veliký ryby z nich velmi rychle vyrostou. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 21:24 Ježíš Re: Štěpán
No já teda nevím co je na těhlech rybách tak špatnýho,já sám mám doma 4"cca 15-35cm"a nejsou nijak plachý,mám je v akva 200x50x40"dxvxš",dokonce ani neubližujou jiným rybám,mám tam Akary hnědý,nějaký mečovky,paví oka,neonky a ancíky...

Nevím proč někteří odrazujete od chovu těchto krásných ryb,to že se nelíbí vám,neznamená,že se nemůžou lýbyt někomu jinýmu!!!

A nejlepší kritizace jsou od lidí,kteří nemají ani Akva"Štěpán"...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 17:31 Muž zikyc [79] - SumciRe: Metz
tahle ryba furt, plave takže když leží na dně tak je něco špatně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 16:54 Metz Re: zikyc
diky a myslíte že bych si ho mohl jeste nechat?než bych ho nekomu dal?on mi ted pořad leži na dně a děla mrtveho je to asi tím že má málo místa?zatim je totiž maly ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 23:01 Muž zikyc [79] - SumciRe: Štěpán
Štěpán, měl jsem je a v dobře osázeném akváriu se takřka nelekaj, a že je nevhodná kvůli velikosti, taky nesouhlasim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 22:15 Štěpán Re: Vrubouš, Markii
Re Vrubouš: Tak velikostně by snad stačilo, ale mít takové lekavé ryby, co se zjančí a narážejí do věcí v akváriu, zraňujou se včetně jejich vypouklých očí, kterýma skoro nic nevidí, nebo vyskakujou z vody...
Navíc se mi vůbec nelíběj! :-D

Re Markii: pro rybu co dorůstá metr nestačilo.

Metrová ryba prostě není akvarijní ryba a basta fidli!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 22:15 Žena Markii [10] Re: Metz
potřebuje silny proud a pak v 100l snad vydrži, měl bys ho udat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 22:07 Vrubouš Re: Štěpán
A proc by si ji nekdo nemohl poridit do akvaria treba 2 tisice litru ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 22:05 Štěpán Re: Vrubouš
catfish.cz/…

Vysoce nevhodná neakvarijní ryba!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 22:00 Vrubouš Re: Štěpán
Vhodne,akvarijni ryby to sou,ale za urcitych a vhodnych podminek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 21:59 Štěpán Re: Metz
Ach jo, lidi, proč kupujete bez rozmyslu takovýhle velký nevhodný neakvarijní ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 21:52 Žena Danila [4489] - SumciRe: Metz
Nevím, jaké má zkušenostiNik, ale ti moji rostou bez ohledu na velikost nádrže...bohužel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 21:52 Muž Nik [191] Re: Metz
To je stejný nesmysl, asi jako by jsi strčil batole to prostoru 1 x 1 x 1 m a myslel si, že víc nevyroste. Za 20 let asi nebude mít 180 na výšku, ale pod metr se určitě nedostane taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 21:48 Metz Re: Danila, Nik
no už nevím kde na ktere strance ale četl jsem že doroste tolik kolik je velke akvarium proto se ptam jestli je to pravda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 21:46 Žena Danila [4489] - SumciRe: Metz
ahoj,
zkus se té ryby zbavit a to rychle, já mám dva ve 120 litrech a jsou tam se facto sami a je jim to malý, strašně rychle rostou, teď se budou stěhovat do 225 litrů a to jim bude malý za chvíli....Třicet lirů ani nekupuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.10.2007 21:43 Muž Nik [191] Re: Metz
obávám se že pro tohohle:
rybicky.net/atlasryb/pangas_dolnooky
je 30 litrové akvárium je fakt blbost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 21:34 Metz – Sumeček žraločí
Ještě pořád ho mam oddeleného v takove pruhledene bednicce asi 8 litru myslite ze by tam mohl chvilku žít?protoze ja se ho pokouším nekomu dat ale nikdo jeste nechce a do akvaristiky nevim no :-( jak dlouho tam asi vydrží?nebo okamžite ho z tama přemistit?zatim je totiž maly tak 8 cm.dik ;-) planuji si na vanoce kupit akva tak 30l jen pro nho...........dik za odpovedi

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4280x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12157-pangas-dolnooky-pohlavi-chov-odchov?od=51