Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby pro začínající akvaristy

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Ryby pro začínající akvaristy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.08.2013 11:44 R Muž romant [27987] Re: Tominy
Partu(6 kousků) pancéřníčků panda, ale ne hned, až bude akvo náležitě stabilizovaný a nitrifikace pevně ustanovena.
Edit: Pokud není to dno ostrý, což z té fotky z prezentace nepoznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 11:26 Tominy Re: Tominy
Mám nové rostlinky, takže akva vypadá mnohem lépe, zatím mám jen paví očka,neonky, foto doplním pozdeji, jake rybky by jste mi doporucili? Hlavne aby neozirali rostlinky a nedelali nic ostatnim (neonkam,pavim ockam). potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 20:08 Tominy Re: Designer
tak mam to chvilkual docela za to zachazi (podle mne) az nahodim nove rostlinky urcite to bude vypadat lepe :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 20:00 Muž Hanzi [15] Re: Tominy
Rostlin není nikdy dost, to je základ, na kterém se staví fungující akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.08.2013 18:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tominy
Do toho akvaria zatim nepatri ani to co tam je, nejprve by melo aspon trosku fungovat a ted moc podle fotky nefunguje. Radeji na tom zapracuj, nastuduj si zaklady, at ted hlavne prezije to co tam mas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.08.2013 17:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tominy
Asi nic, stávající stav je tak akorát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 17:27 Tominy Re: Kryštof
Tak prezentace hotová, muzete radit potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 17:07 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Tominy
založ si prezentaci akvária, pak se podíváme na to jak to u tebe vypadá, potom se bude dát líp radit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 16:48 Tominy – Smichani
Ahoj, nyni mam neonky a pavi ocka, a chtel bych k temto neco prihodit mozna o neco vetsi rybku (akvarko ma 54litru objem) co byste mi nabidli za rybky? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 09:27 Muž kacercz [36] Re: Kytka
Kancik pricnopruhy, ale to ase pak rozluc s zivorodkama, jinak tahle cihlida, je z tech mensich a zije skoro ve vsem ;) a ne ze bych nemel treba volnych 30 mladych ;))
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 10:12 R Muž romant [27987] Re: Kytka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 10:07 Kytka Re: romant
To už sem někde četl ale zapoměl jsem uplně na to, díky za připoměnutí. To okusování ploutví platí i o tetrách měděných, tetrách červenoploutvých, tetrách průsvitných ????

Jinak vím, že by mě tam šli živorodky, ale ty jsem několikrát zkoušel a nevydrželi mě tam, kvůli tomu jak jsou přešlechtěný tak potřebují hodně čistou vodu a taky čisté dno , protože na něm v noci leží, i když sem to vše čistil tak se to stejně nedařilo, třeba to dno ani nešlo uplně vyčistit když všude jsou rostliny. Ale na druhou stranu ty živorodky se mi tam vždy rozmnožovali. Proto hledám nějakou opravdu nenáročnou rybu jak na tvrdost tak i částečně na tu čistotu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 10:03 R Muž romant [27987] Re: Kytka
Tak jestli tam máš to složení ryb co uvádíš, tak ty krvavky buď v pořádný partě a nebo vůbec. Jak jich bude méně(pod 10) tak se budou zajímat o ty čichavce a okusovat jim ploutve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 09:59 Kytka Re: LiborSprysl
Už to nevím jistě ale někde na internetu jsem četl že i někdo chová a rozmnožuje Terčovce v tvrdé vodě, že si na tu tvrdou vodu zvykly a nevadí jim, mě by se líbily ty Tetry krvavé, a nechci je ani rozmnožovat ale ani nechci aby se tam trápili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 09:57 KYtka Re: romant
Moje akvárium má čistý objem vody 200 litrů, ale nevím jakou to má roli v té tvrdosti, jinak ryby tam mám: ancistruse hnědé (ty se mi tam i množí), čichavce medové a modré,a dva sumečky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 05:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kytka
S takovou tvrdostí se blbě vybírá...to jsou prostě ty živorodky a středoamerické cichlidy...pak je opravdu otázka, jak je ta nádrž velká, na místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 22:48 R Muž romant [27987] Re: KYtka
Jak je ta nádrž velká? Jinou než spekulovanou osádku již máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 22:47 KYtka Re: Ammi
Mě se líbí tetra krvavá ale o té píši rozsah tvrdosti 5-15 dgh, myslíš že by se v mé vodě 30dgh trápila, nebo by se přizpůsobila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 08:52 Žena Ammi [22] Re: Kytka
Co třeba tetra průsvitná? rybicky.net/atlasryb/tetra_prusvitna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 07:34 Kytka – Ryby do tvrdé vody
Ahoj, poradil byste mi někdo nějaké menší nenáročné rybičky kromě živorodek, které by nevadila vysoká celková tvrdost DGH? Voda v mém akvariu má tvrdost 30 DGH, ty ryby nechci rozmnožovat ale jen je tam mít, ale nechci aby se v té mé tvrdé vodě trápili. Děkuju za odpovědi
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 10:13 chlebe Re: NHKG
Mno mě se nechce někomu dávat závojnatku, protože to byla moje první rybka a mám k ní už určitý vztah ano
Jinak ten sumeček, mno není to ten, co žere neonky... Ale nemůžu ho vyfotit protože je celé dny schovaný pod kořenem a není tam ani z jediné strany vidět :-O . A k akváriu: 250litrů.

Vím, že závojnatka zaneřádí akvárium jako kdyby tam bylo cca 20jiných ryb, ale já jí nechci nikomu dávat!!! Potřebuji vědět, které ryby se k ní hodí.

Teď už mi můžete někdo poradit??? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.09.2012 07:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: chlebe
Můžeš zkusit si i najet do atlasu ryb a vyfiltrovat nenáročné ryby.

Závojnatka se nehodím k jiný, rybám (pokud není v rybníčku). Nepíšeš jak máš velké akvárium. Takže začni tím, že věnuješ někomu tu závojnatku, vyfoť sumečka a dej fotku do příslušného tématu, ať zjistíš přesný druh a udělej si prezentaci nádrže. Pak ti někdo poradí, ale bez informací a se závojnatkou ti nikdo s rozumem nemůže doporučit přidávat další ryby.
EDIT: OK, tak stačí aktualizovat prezentaci, ale to o těch závojnatkách stejně platí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 05:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: chlebe
Trochu to komplikuje ta závojnatka smich a tak nějak nevíme co je to za sumečka... smich Někteří anténovci například bývají docela velcí dravci... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 22:42 chlebe
Fotka k příspěvku Celou diskuzi už mám přečtenou, proto se chci optat jaké ryby jsou vhodné pro začátečníky, kromě těchto již zmiňovaných: mečovka, pancéřníček kropenatý, čichavec modrý (+perleťový a zlatý), tetra neonová(+červená), živorodka duhová (+endlerová) , paví očko a ancitrus??
Jinak v akváriu zatím mám jednoho sumečka a závojnatku, tak myslíte, že k těmto dvoum rybkám jdou všechny z mého seznamu??
Zatím sepisuji, co je vhodné pro začátečníky, ale nevím, zda by se rybky snesly smich
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 13:07 philipt Re: mutant
Ja som začínal s Kančikom priečnopruhým, Ancistrusmi... tí tu 120ku zvládajú v poho ak akváro udržiavaš, ale rýb je celkom požehnane..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 16:01 mutant – co se hodí pro začínajícího akvaristu
Dobrý den mohl bych se zeptat co se hodí pro začínajícího vím , že živorodky a co jiného by jste mi doporučili předem děkuji za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 00:44 Libor123 Re: čichavec
Dospělou asi nekoupíš, ale mrkni do inzerce a kdyžtak ji kup na inzrát. Black molla je celkem běžná ryba která se dost prodává. Hodně štěstí. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 00:41 Muž čichavec [0] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
když si koupím tu black molly v obchodě může být už dospělá a rozmnožovat se jaká je tak asi pravděpodobnost? díky za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 00:33 Libor123 Re: čichavec
Ahojky. těch rybiček je víc než dost. Záleží taky na velikosti akvárka. Tak třeba Kančík příčnopruhý, skoro veškeré mečovky, Black molly, atd.......... Mrkni do atlasu rybiček a určitě si vybereš. Hodně štěstí. ano palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 00:25 Muž čichavec [0] - Živorodky – rybičky
dobrý dan jaká rybička se ještě dobře rozmnožuje a je nenáročká na chov kromě pavích oček děkuji za odpovědi
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 15:07 Muž capko [40] Re: obok
Trebárs Dánio pruhované,nejaké tetry, napr.ozdobné,červené priesvitné,alebo Aterínka diamantová/Melanoténia praceox/,sú to všetko nenáročné rybičky.Podľa toho,akúé veľké máš aqa.Rozhodnutie je na Tebe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 09:23 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: obok
Ve vztahu k nadpisu tématu "Ryby pro začínající" bych také doporučil nějakého rájovce než zakrslíka ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 23:02 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: obok
mne sa pred pár mesiacmi rozmnožili rajovce ani som nezaregistroval kedy to stihli, môžu byť aj dosť pekní ale tiež dosť agresívny...a sú to labyrintky..veľmi odolné ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 22:57 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: obok
pokud něco chci a není to dostupné v mém okolí, není problém se podívat po inzerátech, nebo do atlasu kdo je chová a nabízí, nebo rovnou si je objednat (Vivarium, Kalaba....) možností je plno.
Pokud ale člověk co něco chce, tak dá i těch 200,- Kč navíc za dopravu. A bude mít přesně to co si přál a bude to mít od někoho kdo tomu rozumí.
Pokud jde o tyto čichavce, tak je tuším měli i tady u nás v petshopu.
A nebo tady, teď jsem si vzpoměl: taky soused - rybicky.net/profil/9286 ten je nabízí....
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 21:03 Žena datura [104] Re: obok
docela se divím, že je nemůžeš sehnat. nebo aspoň ve vztahu k ostatním čichavcům je stejně (dobře) sehnatelný. podle mě, kdybys pořádně zapátral, tak bys na ně někde musel dřív či později (ale spíš dřív;-) ) narazit. jestli fakt chceš "rybu jako je čichavec", tak si obstarej zakrslé. jiné druhy dosahují běžně rozměrů kolem 10-14 cm a to už jsou pořádné kousky, náročné na množství krmiva i rozměry rozplavávacích nádrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 20:53 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: obok
Tak zkus cichavce perletoveho nebo zlateho ti se myslim daji sehnat velice dobre.
zalezi i na tom jak velke ma akvarium a jake podminky ma ze jo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 20:32 obok Re: Semtex
Díky všem, ale živorodky nechci a čichavce zakrslé nemůžu sehnat. Ale chtěl bych nějakou atraktivní rybu jako jsou čichavci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 19:24 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: avast
mám za to, že obok měl na mysli něco jako čichavece, ne živorodky.

a jak je tu psaný níže, tak bojovnice je fakt dobrý začátek s jikrnatýma rybama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 19:16 Žena datura [104] Re: obok
betta splendens - množí se velice ochotně a pokud budeš chtít,užiješ si spoustu zábavy i s genetikou chovných linií;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 18:58 Muž avast [49] Re: obok
Obecně nejjednoduší na množení jsou živorodky.. Lehce sehnatelné ryby jsou třeba: Gupka (živorodka duhová), endlerka (živorodka endlerova) a mečovky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 16:12 obok – Ryby pro začínající
Dobrý den.Zajímalo by mně jaká rybka je nejvhodnější pro odchov? Chtěl jsem čichavce zakrslého :-( a docela špatně se schání,tak by mně zajímalo kterou jsi vybrat.(prosím rybky které jdou lehce sehnat a nejsou moc náročne a mohou to být jakékoliv). Dík ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 20:29 Štěpán Re: Delfínek
Počkej počkej, a kam jí chceš dát? Do těch 70 litrů jak v nich už teď máš 30 ryb??? Aha, už vidím, že plánuješ další! :) Tak bys do něj mohla přestěhovat část rybiček z té 70 ky, co myslíš? Aspoň polovinu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 20:23 Delfínek Re: athaya
Chtěla bych něco jako čichavci nebo cichlidky,bojovnice nevim,nebo stříbrný molly :) ráda bych některé které jsou vhodné pro začátečníky X-) předem díky hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 13:34 Athaya Re: Delfínek
velmi pekna rybka je npr. bojovnica (6cm), tetra neonova, cervena,..., rasbora, mecune, platy,...
Je ich vela, mozes si z coho vyberat. ;-) A aku rybu si predstavujes?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 10:28 oldkiwinka Re: Delfínek
skoro všechny živorodky. dánia pruhované a jiné. koukněte se do atlasu a jenom vybírejte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 10:07 Muž Onďa [32] Re: Delfínek
Mečovka, pancéřníček kropenatý, čichavec modrý. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 10:07 Muž wayn [79] Re: Delfínek
Těch je celkem dost, bylo by lepší kdybys blíže popsala jaké máš představy a do jakého akvária ji chceš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 08:53 Delfínek – Nenáročná rybka
Ahojky,chtěla bych se zeptat na nějakou větší rybku(5cm do 12cm max)která je vhodná pro začátečníky potlesk hmm :-D předem díky ;-) ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2883x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12142-ryby-pro-zacinajici-akvaristy?od=51