Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k mečovkám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Jaké ryby k mečovkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 03:15 Spyker Re: romant
Tak už je po něm. Dal jsem ho do "karantény". Ale občas jako by byl mrtvej, pak zase vesele plaval, až nakonec zkapal :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 17:34 R Muž romant [27987] Re: Yirka
Jo, jo taky už jsem párkrát viděl takto kupírovaný ocásky pavích ok a dopadlo to tak půl na půl. Někteří jedinci jsou v rybím nebi a někteří svoje chlouby opět nosí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 17:23 Muž Yirka [9126] Re: romant
Právě jsem koukal jak samečkovi očka po dvou měsících dorostl ocásek, který mu skalára zkrátila o celých 90%. Prostě mu ho ukousla skoro u kořenu. Schopnost dorůstání ploutví je neuvěřitelná. Skoro mě mrzí, že jsem to nenafotil, ale přiznám se, když jsem ho viděl po činu, myslel jsem že to nerozplave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 14:15 R Muž romant [27987] Re: Spyker
Bude z něho paví oko bezocasé, tak to dopadne. Je otázka jak dlouho to vydrží, to se nedá dopředu určit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 14:07 Spyker Re: Yirka
Já vím, je to v plánu :) Přežije to to Paví očko ještě chvilku? :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 08:30 Muž Yirka [9126] Re: Spyker
A až půjdeš do většího je třeba upravit poměr samečků a samiček. Takto je to nepříliš vyhovující a samičky ti moc dlouho nevydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 07:37 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetkyRe: Spyker
pořiď si vetší akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   03.03.2012 00:08 R Muž romant [27987] Re: Spyker
Tak to je jasný, proč se tak děje, ta velikost akvárka je tak na ty paví oka, ale rozhodně ne na mečovky a molly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 00:05 Spyker Re: romant
No 20 litrů. Už mají připravené nové větší, ale teprve se zabíhá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 00:01 R Muž romant [27987] Re: Spyker
Jak je to akvárko velký?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 23:57 Spyker – Mečovky a Black molly okusují samce paví očka
Zdravím,
v mém akvárku mám 2 mečovky(samec a samice), black molly(2x samička) a teď jsem pořídil dvě Paví očka (samce a samičku). Druhý den po společném soužití dávají mečovky a black molly samcovi Pavího očka pořádně zabrat - okusují mu ocas a vůbec mu nedají pokoj. Pořád ho nahání. Vypadá už dost unaveně. Myslel jsem, že se tyto rybky k sobě hodí. Tak kde je problém?

Díky za reakce sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.10.2009 22:38 Žena ustavprochore [567] Re: HonzikDC
A ti 2 ancistrusi jsou snad vzduch? hmm Připočtu-li ještě ty 2 ampulárie, přijde mi to na vaše akva, s frekvencí údržby po 14 dnech, tak akorát.
BTW: Myslíte, že uživatel "0" není dostatečně zkušený? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 21:44 0 Re: HonzikDC
Ryby dna . Další živorodky bych do tak malého objemu nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 21:20 Muž avast [49] Re: HonzikDC
Gupky, Endlerky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 18:17 HonzikDC – přidám se
Připojím se k dotazu, jaké rybky jsou vhodné k mečovkám. Molly by se mi určitě zamlouvaly, ale mám bohužel jen 54 litrové akvárium, což je na 6 mečovek akorát, i když to jsou zatím ještě prckové, ale pokud bych dodržel tzv. ,,rybometr,, 1 litr na 1 cm ryby, tak to akorát vyjde, až budou rybky dospělé. Abych se dostal k dotazu, tak bych se chtěl zeptat, jestli mi můžete doporučit nějaký druh rybek, který se hodí k mečovkám, nejlépe ne hejnové, abych mohl dát např. 2 samičky a samečka a nebyly v dospělosti příliš veliké ano a akvárium nebylo přerybněné. Děkuji za info.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 18:39 dest Re: zuzkamo
pancernickem nic nezkazis :) pokud jich tam nemas moc nebal bych se dat i platy, molly a pod ... kombinovat se da mnoho zalezi jen na podminkach v akv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 18:35 Muž Yirka [9126] Re: zuzkamo
Je třeba napsat, v čem ty mečovky máš, kolik jich je, zda jsou ještě jiné rybky, atd. Prostě více základních informací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 18:33 zuzkamo – co mohu dát k mečovkám? Prosím poraďte
Prosím o radu jaké ryby mohu dát k mečovkám. Myslím tím i vhodné sumečky a tak :-) :-) Mockrát děkuju za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2009 13:28 Muž ČUPR [204] - TetryRe: DonPedro
Úplně BEZ OBAV - všechny druhy ryb co uvádíš jsou téměř ze stejného biotopu (Střední až Jižní Amerika a Mexiko) a většinou se spoluu snášejí velmi dobře. Jsou to známé společenské rybky, které Ti navíc udělají velkou radost pro jejich snadné rozmnožování. Samička dokáže vrhnout až 80 mláďat. Tato skutečnost vedla k vyšlechtění několika barevných forem a různých tvarů ploutví. Pouze u samečků mečovek nalezneš dlouhý mečovitý výrůstek dolní části ocasní ploutve, kterého se však nemusíš obávat - není to žádná zbraň :-D - pouze podle tohoto "meče" mají rybky svůj český název - mečovky. Rybky (samečci) se s mečem nerodí, ten se jim vyvýjí až během dospívání. Samci mají gonopodium, samičky výraznou skvrnu březosti. U pavích oček je to obdobné, samci se vyznačují zase velmi dlouhou, někdy až závojnatou formou ocasní ploutve. Samičky jsou nevýrazné, opět s výraznou skvrnou březosti. Samci obou druhů nejsou mezi sebou útoční, pouze se přirozeně "hašteří" imponují si a pouze naznačují souboj. Pěkný je pohled na námluvy a "natřásání" samců před samičkou. Jsou to velmi vhodné společenské rybky pro začátečníka a věřím, že Ti udělají ve 200 l nádrži velkou radost. No a Ancíky můžeš mít skoro u všech ryb - jsou nenároční a společenské a mírumilovné ke všem druhům. Tady zase nemusíš mít obavy z masívního rypce - ten se jim vyvinul pouze jako ochranný "nárazník" v rychle tekoucích vodách v nichž tito sumci žijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 11:51 Muž Killer88 [39] - CichlidyRe: DonPedro
Myslím, že nemusíš mít strach...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 10:14 DonPedro – Hodi se mecovka a pavi ocko?
Ahojte,
prosim o radu.
Hodi se do 200l akva, kde mam spousty mecovek, 3 black moly, 2 ancitrusy, - 4 PAVI OCKA?
napr.: davids.webgarden.cz/…

Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 20:34 0 Re: 0
Fotka k příspěvku Samce mečovky jen jednoho nebo větší hejno do velké nádrže , ale v 54 litrech , což je málo na hejno mečovek složené ze samců , stále hrozí , že jakmile nejzdatnější jedinec zcela dospěje , tak ostatní bude nesnesitelně utiskovat (rovná se týrání zvířat), nebo je rovnou vybije - usmrtí.

Klidně můžeš mít samice s jedním samcem. O narozené mladé , když je nebudeš chtít , se dospělé ryby postarají - prostě je slupnou.

Řešením je chovat takové mečovky , po kterých je větší poptávka - např. lyrovité , 'simpsn'- s vysokou hřbetní ploutví , 'kohaku' = koi , 'marygold'- dělené barvy těla , nebo pravé nepokřížené divoké druhy , které se chovají vzácně , jsou též pěkné i k pozorování zajímavé a velmi pomalu se množí , protože mají málo mláďat ve vrhu - většinou jen přibližně kolem deseti kusů při porodu.

Jestli se rozhodneš pro paví očka , tak si je obstarej z kvalitního chovu - akva akce , burzy , u doporučeného chovatele ; pak případný úspěšný odchov mladých lze nabídnout do výkupu - o takové bude zájem stále.

Líp Ti neporadím , snad jen , že nejjistější je , dát na rady starých zkušených kosů co mají delší praxi v tahání žížal ze země.

Doufám , že těm slovům rozumíš.

Na fotce je u dna před břidlicovými teráskami mladý pár mečovek Birchmanových v mém akvárku. Vpravo samice , vlevo samec , který má v dospělosti plachtovitou ploutev a velmi pěkné barvy - jak vypadá dospělý jedinec může každý zhlédnout na www.akva.sk - ve fotoalbu Raviolky , doporučuji všem co se ještě nepodívali. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 17:35 liiza Re: Alice111
Jo tak že bych namíchala pár druhů mečovek(samců)po 2-3ks? 54litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 14:50 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: liiza
Pokud myslíš mečovku nebo paví očko, tak určitě v akvu může být jen jedno pohlaví. Když budeš mít u těchto živorodek obě pohlaví, tak to za čas nebude jeden a jedna, ale deset, dvacet.... Víc samců k samičce bych nedával. Samička pak v né moc zarostlých akváriích nestačí prchat a dost jí to stresuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 14:50 Alice111 Re: liiza
hlavne to ne, uhoni samicku. Pavi ocka klidne jenom samce. O jak velke akvarko se jedna ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 14:45 liiza Re: teabe
a kdyby byli dva samci a jedna samička?ja vim že to neni nejlepší,ale šlo by to?a co jeden a jedna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 22:44 Muž teabe [4] - ŽivorodkyRe: liiza
podle mě by bylo lepší mít spíš samičky..U samců je pravděpodobnost,že by bojovali o teritorium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 22:21 liiza – dvě rybky
Zdravim,můžou být spolu třeba jen samečci,např.mečovka,paví očko,že by prostě některé druhy neměli samičky?Je to hloupej dotaz,ale zajímalo by mě to :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 11:35 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: Kikuš
Mečovky mám a jsou to proti platám potvory... platy si šneků(ampulárií) ani nevšinmou, ale mečovky mi je pořád okusují :(. Také při krmení jsou platy klidné, ale mečovky by se umlátily :-O

Jinak mečovky se mi s platama kříží....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 11:25 Muž Miras [111] Re: Kikuš
no já mám malé mečovky cca. 3 měsíce a ještě taky nic nepoznám i když už se to rýsuje, takže řekl bych tak ty 4 měsíce :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 11:20 Kikuš – Malé mečovky
Prosím vás nevíte někdo za jak dlouho zjistim pohlaví u malých mečovek?Mám pár asi 2 měsíce staré a ještě mladší a chtěla bych vědět za jak dlouho se to pozná.a to že paví očka nahánějí mečovky se mi taky stává a myslím si že ted pár malých nebudou čisté mečovky no uvidíme co z toho vyroste :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 18:51 Žena sharon [126] Re: ....
Co se týče počtu, tak jeden samec ti bude muset stačit, jednak je akvárko malé, aby si vytvořili "území" a jednak jim bude druhý samec vadit, pokud nebude mít každý aspoň 5,6 samiček, takže opět, pro tolik mečovek malé. Proč jich chceš tolik? Dělají nejvíc detritu ze všech ryb, co znám, tím pádem je akvárko náročné na údržbu, když se zanedbá, mečovky (ve velkém počtu v malém akvárku) začnou být nemocné a hynou. Co tak jen jeden druh, jednoho samečka a tři samice(nebo každou mečovku jinou v tom počtu) a k tomu nějaké jiné, zajímavé ryby?

Co se týče rostlin, zarostlé neznamená kolik rostlin, ale jak velký prostor zabírají. Takže když budeš mít v 70l. akvárku třeba jeden velký echinodorus amazonicus a třeba sagittariu, která se rychle a dobře rozrůstá sama, no tak je to dost zarostlé akvárium, aby měly rybky úkryt :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 18:33 .... Re: sharon
a tak teda kolik tam muzu mit samcu kdys mam 70 litru akvarko?? kdybych tam mela hodne samic..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 16:07 Žena sharon [126] Re: ....
nebudou si vadit, ale budou se křížit. Navíc podle toho, jak máš velké a zarostlé akvárko, zpravidla se nesnáší více samců pohromadě jakýchkoliv druhů mečovek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 15:58 .... – mečovky
chci se jen zeptat mohla bych mit u sebe v akvariu vice druhu mecovek ?? a nebudou si nejak vadit??

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3216x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12090-jake-ryby-k-mecovkam?od=51