Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k mečovkám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k mečovkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.03.2023 20:13 Muž mikig [512] - ŽivorodkyRe: afc1886
Větší druhy krevetek např. japonská by nemusel být problém.Samozřejmě za podmínek,že všichni budou mít to co potřebují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.03.2023 17:02 Muž vlka [3453] Re: AH
Mečovky jsou dost nejen zvědavé, ale i dravé rybičky. Okusování ploutví menším rybičkám se neubráníš a podle mě po Krevetkách půjdou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.03.2023 15:17 R Muž afc1886 [14689] Re: AH
Že by si mečovky nevšímaly krevetek to velmi pochybuji. Rád bych se podíval na fotku celého akvária, protože kombinace mečovky,krevetky a ampulárie mi moc k sobě nejde. Vytvořit prezentaci by bylo ale nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2023 10:28 Muž Andy__ [0] - ŽivorodkyRe: AH
Dobrý den, z mých zkušeností jsou mečovky hodně zvídavé, myslím si, že s nimi budou za chvíli v pohodě, žádným našim šnekům neubližují, jen prostě hned potřebují ďubat do nových tvorečků, které neznají. Snad to za pár dní bude už v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2023 21:01 AH – Mečovky oždibují ampulárii
Dobrý den, mám dotaz. V akva mám 5 mečovek vídeňských. Vůči rybám i krevetám jsou nekonfliktní. Dnes jsem ale zjistila, že okusují a oždibují ampulárii, máte s tím zkušenosti? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2021 10:38 Muž RAP [1555] Re: zelenakapusta
Klidně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2021 08:50 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Paví očka k mečovkám??
Ahoj všem,

omlouvám se, že jsem tak otravná, hledám ale možné kombinace chovů živorodek.
Je mi jasné, že ideální je druhový chov, ale to si z prostorových důvodů může dovolit málokdo.

Mám v úmyslu přemisťovat dorostence pavích oček do dvoustovky k mečovkám. Nejde o Dunajky, ale o ty větší (potomstvo Zlatušek), v dospělosti jsou samičky cirka 4 - 5 cm velké, takže by se s mečovkami mohly poprat i o jídlo.

Byla by tato kombinace vhodná? Dvoustovku mám výhledově v plánu nechat pro mečovky, gupky, pancéřníčky a akary. Tetry už dokupovat nebudu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2021 18:44 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: jakaf
Jasně, díky. Bylo mi to divný, ale nejsem žádný expert, raději se zeptám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2021 18:17 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: zelenakapusta
S mečovkama těžko - molly jsou rod poecilia a mečovky xiphophorus.Molly se křížej s veliferama to je taky rod poecilia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2021 15:47 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Mečovky a Molinésky?
Ahoj všem,

jen jsem zvažovala možnost přelovit Molinésky (Black Molly) do akvária, kde jsou mečovky a v tom smyslu jsem se i ptala na fejsu.
Byla jsem ale upozorněna, že mečovky se s Molinéskami velmi ochotně kříží... Je to vůbec možné?? coze
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.09.2020 22:30 R Muž ctibum [6921] Re: Dastyán
Už teď to je rybí polívka. Další přísady bych do ní nepřidával...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2020 20:53 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dastyán
Nemáš v akváriu uvedený počet ryb tak je těžko radit jestli se ti tam vejdou další. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2020 20:29 Dastyán Re: _ucx_
Dobře tak se zeptam jinak máme doma neonky 3, druhy paví oka, rasborky, přísavný sumce, tetry červený, blak molly, tak potřebuji vědět jestli by knim šly tak dvě mečovky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2020 21:28 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Dastyán
To je zase dotaz, čekáš, že se ti tady objeví kilometr dlouhý seznam? :-)

Daleko víc záleží na nádrži, na tom, jakou máš vodu atd., jakou udržuješ teplotu, jak moc vážně to bereš s údržbou, jestli máš očekávání, že xify budou "samoudržovací" (čili že se budou množit tak, abys už nikdy nemusel dokupovat další) atd. Pak si najdeš nějaký druh ryby, který se ti líbí, projdeš si zdejší atlas, zjistíš, jestli se s požadavky alespoň částečně shodnou a jestli to nebude jiná váhová kategorie (oboustranně, ona X. helleri taky sežere, na co přijde) a pak se třeba zeptej.

Ale ok, určitě si k nim nepořizuj žádnou větší cichlidu a ani trnuchu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2020 19:25 Dastyán – S kým se nesnesou
Dobrý den potřeboval bych vědět jaké ryby nepořizovat k mečovkám abych nekoupil blbě?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   13.09.2016 09:12 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: reihsik
-pokud chcete mít mnohobarevné osazenstvo akvária,tak v případě chovu živorodek,bych se poohlídl po barevných variantách jednoho druhu ryb,nemyslím tím zrovna mečovky,spíše bych volil menší druhy vzhledem k velikosti akvária,třeba platy
-je zde však problem vzájemného křížení jednotlivých bar.variant a typů kresby mezi sebou,kdy neodchováte již jedincem identické typu kresby a barevné varianty,vzniknou jedinci které nazývám paskvil.
nepředpokládám,že víte něco o vzájemné možných kombinací křížení
-řešení lze nalézt pouze v chovu samců ,bez přítomnosti samic u živorodek
-nebo osadit akvárium několika druhy ryb ,třeba tetrama ,kterých je celá škála v rozmanitosti barev,ovšem bez přítomnosti živorodek typu mečovka
-zároven tím neříkám,že nelze chovat živorodky s ostatnímy druhy,pouze to chce dodržet určitá pravidla ,která ve většině případů ,nejsou začínajícím akvaristům zřejmá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2016 05:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
A i kdyby ... ryby mající v oblibě tvrdou vodu těžko lze míchat s tetrami...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2016 17:41 R Muž romant [27987] Re: reihsik
Nejbarevnější akvária bejvají jednodruhovky. ;-) A copak tam je ještě, osobně bych v tomto objemu rozmetadla hnoje a čistotný rybky nemíchal. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2016 17:38 reihsik
Zdravím

chtěl bych se zeptat.. Jaké rybičky jsou vhodné do 120 l. akvária mezi mečovky a neonky? Chtěl bych barevnější akvárko :) Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2015 19:51 Muž bigbob [0] Re: romant
Jeste o tom popremyslim je fakt,ze ty tetry sem v houfu snad nikdy nevidel:-) chtel sem pozorovat nejaky odchov,tak to snad vyjde i u akary..diky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2015 19:24 R Muž romant [27987] Re: bigbob
Svým temperamentem budou akvo oživovat, tetry z nich budou více ve střehu a budou mít větší snahu se houfovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2015 19:20 Muž bigbob [0] Re: romant
Ja myslel,ze ty chichlidky jsou vic narocnejsi na prostor..,ale diky za radu! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2015 19:02 R Muž romant [27987] Re: bigbob
Viděl bych to spíš obráceně, tedy když přidávat, tak ty cichlidky a rozmetadlama hoje(mečovkama) bych to akvo nezatěžoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2015 18:55 Muž bigbob [0] – Mecovky
Ahojte, myslite ze mohu ke stavajici posadce ,(20xneonka,4x tetra cerna,2x cichavec,4xpanda) pridat mecovky (samce a 2 samice)? Mam 112L. Podle me by to jeste slo..Par akarek zelenych, ktere sem myslel puvodne by asi bylo moc kvuli mirne agresivite.. Co myslite? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 17:56 Muž TRULY [164] Re: romant
tak to mi je jasné, že v tom mojom 60 litrovom tam to je na tesno. Predám čím skôr nadbytočné mečovky a starček sa dufam da dokopy. Ak nie tak ho nahradím mladou krvou :) Len rozmýšlam že by som chcel s čierným chvostom a to neviem čo z toho vznikne ak bude samica červena a samec s čiernou chvostou plutovou a čiernym mečom. Nechcem nejaké flakaté kusy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 17:53 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Velikost akvária ve vztahu k množství mečovek, tam bych hledal řešení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2015 17:52 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahojte je normálne že sa napadaju aj medzi sebou? Teda jedna samica sa mi pretvorila na samca a začala si podávať služobne staršieho kamaráta, ktorý ju este pred 2 mesiacmi trdkal :-D
Teda samec bol od začiatku po 50tke zrejme, dostal som ho darom a aj samice cca 6cm sa mi nechcu vrhnúť. Myslíte že je samec jednoducho už starý? Mladý kus ho začal napadať a dneska mu poriadne naložil, teraz som bol pri akva, tk som vypol svetlo dočasne, lebo nemam založne male akva na to aby som ich oddelil od seba. Mečunky prebytočne už mam na inzerate. Mám samca stareho odloviť a nehcať ho v klude zatial v malom akva nech sa dá dokopy alebo je podla vás už fakt po 70tke_?

FOTO 1. killer samica pretvorena
FOTO 2. deduško chudák, fotka je este ked bol pred napadanim, teraz vyzera ešte horšie.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 21:50 ivini Re: romant
děkuju, mně zajímalo, jestli se nepoperou, ale i to vše ostatní jsou dobré připomínky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 21:47 R Muž romant [27987] Re: ivini
Akvo neznáme, takže těžko soudit, jak jsi na tom s kvalitou filtrace, rostlinama, správnou péčí, inetenzity výměn vody atd. Mít akvárko postavený jenom na vydatných znečišťovatelích s sebou ponese lehký riziko v tom, že když se podcení něco z toho co jsem velmi zjednodušil, nastane problém v podobě kondice daných ryb. Ovšem nic z toho se dít nemusí a jsem třeba jenom zbytečně obrazce na stěnu malující. ;-) Ano, můžou bejt spolu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 21:42 ivini Re: romant
proč? spolu nevydrží nebo jen kvůli velikosti akvárka? mně zajímá, jestli spolu můžou být..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 21:39 R Muž romant [27987] Re: ivini
Pokud je to akvo menší 100 litrů, tak bych si to určitě rozmyslel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 21:36 ivini – Hodí se k mečovkám black molly?
Mám mečovky a ancíky, můžu k nim přidat black molly?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 17:48 R Muž romant [27987] Re: Lenka
Může být, ale je to o velikosti akvária a jestli je to akvo menší než 100 litrů, tak bych tam mečovky nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 14:42 Lenka – mečovka
Prosím vás mužu se zeptat jaká rybka se hodí k mečovkám ? já mám zatím v akva jen paví očka hodí se k sobě ?? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 09:42 sadky Re: romant
však já měním :-)
jen mi to zajímá do budoucna, zatím mám dost mečovek, ale tři jsou hodně staré a ty budou asi brzo pryč, protože dvě jejich příbuzné přes zimu skončily. tak mi to zajímá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 09:25 R Muž romant [27987] Re: sadky
Tak upřímně, do tvojí nádrže už žádný, i na ty mečovky je to hrana a hodně ostrá. Nepodceňuj hygienu nádrže a často měň vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 09:11 sadky – koho k mečovkám?
Jaké rybky se teda k mečovkám hodí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 21:50 dudlik
Sem si to říkal. Mrchy nenažraný :-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 21:47 R Muž romant [27987] Re: dudlik
Bude hostina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 21:43 dudlik
Zdravím, udělají si mečovky sváču z krevetek, nebo je nechají? Dostal jsem asi 10 krevetek velikost asi 2cm tak nevím jestli je tam můžu šoupnout? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 18:55 R Muž romant [27987] Re: Kubasix
Dalo by se i snad zamhouřit oko, ale ne do 60 lirovýho akvária, tam skoro nepatří ani ty mečovky, ale to už jsme kdesi probírali. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 18:44 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a Bucephalandry
Můžu se zeptat jestli se k mečovkám hodí nějaké tetry. Například rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniv%C3%A1
rybicky.net/atlasryb/tetra_zhava
A jestli je můžu dát k nim do 60l?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.03.2013 11:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kryštof
Je. Doslova k prasknutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 11:54 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: LiborSprysl
A ze by byly tak žrave :) to nevím ja mám 4mecovky a jednu ampularii a vpohode tak jsem počítal s nějakou obranou ;) a je teda mozné aby se mečovky užraly k smrti ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 11:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kryštof
Není to obranná reakce, je to důsledek nekonečné žravosti ;-) mají furt hlad, protože blbě tráví...to všechny živorodky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 10:03 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: arcticlady
Tak to bude asi nějaká obranná reakce? Pokud nemají hlad tak proc by to dělali? Kolik mají litru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 05:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: arcticlady
Je to u mečovek celkem běžné....inu maso je maso a zvláště živé... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 21:40 arcticlady – Mečovky vs. Ampulárka
Ahoj,
chtěla bych se zeptat. Koupila jsem si šneku Ampulárku, má asi 5 cm. Dala jsem k němu mladé mečovky Ada - lyra. Krmím dvakrát denně a domnívám se že rozhodně netrpí hlady, ale najednou se mi do šneka pustily hned tři najednou a nedaly mu vůbec pokoj. Bojím se abych o šneka nepřišla :-(
Poraďte prosím co stím.
Nebo jestli máte někdo nějakou zkušenost.
Díky Danča

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.10.2012 20:24 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: benjamin298
Buď bych lépe krmil, nebo dal mečovky a parmičky pryč. Jenom se tak zeptám, to máš na mysli tu divočinu v prezentaci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 20:14 benjamin298 – mečovka
Ahoj, potřebuju se zeptat, co dělat když mi mečovky + parmičky společně během několika sekund sežerou jinou, klidně větší rybku. Nevím co. Vždycky z ní zbyde jen kostra. sad

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3216x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12090-jake-ryby-k-mecovkam