Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Černá řasa

 

NápovědaFórum » Řasy » Ruduchy 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Černá řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2019 22:48 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: dimmur
Při přemístňování kořenů jsi se hrabal v substrátu. I při sázení nových rostlin. Změny. Uvolnily se živiny do vodního sloupce. To je ono.

Dej aktuální fotku akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 22:26 Muž dimmur [283] Re: JirkaŠčobák
Změnil jsem rozmístění kořenů a rostlin. Prisadil jsem další rostliny. Toť vše. Fotky před změnou nemám, tedy mám, ale jsou to fota před rokem až dvěma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 22:23 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: dimmur
V deníku píšeš měsic před černou řasou, že jsi udělal “úplnou změnu vzhledu akva”. Nespecifikuješ co, ale to vypadá jako příčina. Dokud nepřiznáš víc, nikdo ti neporadí. Nejlepší by byly fotky před a po.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 22:14 Muž dimmur [283] – Problém
Potřebuji poradit. Začala se mi v akváriu objevovat černá řasa na rostlinkách. Nic jsem neměnil, nikdy s ní nebyl problém. Dnes jsem odstranil napadené listy, ale mám obavu že se bude dělat dále. Co by mi mohlo pomoci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 22:36 R Muž romant [27987] Re: esoxSVK
Když zůstanu u stejnýho e-shopu tak bych tam pořídil toto www.shopakva.sk/…
www.shopakva.sk/…
čímž bych měl zajištěnou velmi dobrou filtraci s několikanásobným filtračním objemem, než je tam doposud. Jako další na co bych se zaměřil je osvětlení a to jmenovitě na odrazový reflektor nad zářivku, nebo alespoň bych vylepil kryt nějakou odrazovou fólií, třeba alobalem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 22:22 Muž esoxSVK [0] Re: romant
Takze novy nekupovat? Ja som mal tento len to bol starsi model a nemal som s nim ziadny priblem.... www.shopakva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 22:15 R Muž romant [27987] Re: esoxSVK
Mám na mysli pravidelnou týdenní výměnu alespoň 1/3 vody. Všechno souvisí se vším a ten filtřík má velmi malej filtrační objem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 22:12 Muž esoxSVK [0] Re: romant
Myslis ciastkovu ci celkovu vymenu vody?nemoze byt to aj vo filtry.chyba?to akva bol set a ja si myslim ze aj to je nie bohvie co...niekde som cital ze aj velky prietok vody moze za tvorbu rias....a na tomto sa to neda ani nastavit a aj vzduchovanie je tiez na prd.obcas sa stane ze prestane nasavat vzduch.... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 22:04 R Muž romant [27987] Re: esoxSVK
Jako první opatření bych přitlačil na výměny vody. Těch rostlin ta taky není bůhvíjaký množství, čím více tím lépe. To dno bude mít nevýhodu v té velikosti šutříků a to, že ten bordýlek co produkují rybky tam bude pěkně zapadávat a je klidně možný, že se i hůř rozkládat a mít snahu zahnívat a hůř se to bude odkalovat a je klidně možný, že ten nespávně se rozkládající bordýlek je jednou z příčin té řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 21:57 Muž esoxSVK [0] Re: Sid
Strk som uz davno v octe testoval.tu muslu zajtra vyhodim....to nie je problem.ta riasa sa da preniest aj z akvaristiky?ale tak ono nic sa nedialo...rastlinky nadherne rastli a bummmm a objavili sa tie cierne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 20:47 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: TomasEnderson
Je toho víc - nedostatečné osvětlení, nevhodné rostliny (Ophiopogon)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 20:32 R Muž romant [27987] Re: Tomas Enderson
Já bych se tou jednou mušlí netrápil. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 20:29 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Danila
Já bych dno na vápenec netestoval to vypadá v pohodě, ale v prezentaci je vidět, že jako výzdoba v tomto akvárku je minimálně jedna mušle. To by mohl výt onen zdroj vápníku.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 20:27 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Danila
Hlavně ta hrubost... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 17:33 Žena Danila [4489] - SumciRe: esoxSVK
.... zbytečné nejsou ...ale ony žerou jiné druhy řas...jinak si prověřte octovým testem dno ve Vašem akváriu - zdá se mi hodně hrubé a podezírám ho z přítomnosti vápence...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 17:15 Muž esoxSVK [0] Re: Danila
takže v obchode ma klamali???? kupoval som ich zbytočne???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 17:08 Žena Danila [4489] - SumciRe: esoxSVK
Tahle řasa jim nechutná....Ona nechutná nikomu, kromě těch garr...a sem tam ji z nouze okouše velkej panaque...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 16:51 Muž esoxSVK [0] Re: Danila
a parmičky černopruhé nestačia????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2012 16:49 Žena Danila [4489] - SumciRe: esoxSVK
Kupte si ... ne medvídka mývala, ale rybku jménem Garra gotyla, ona je sežere. Dokonale, máme to vyzkoušené.ano
ZOO Braník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 16:47 Muž esoxSVK [0]
Fotka k příspěvku ahoj...neviete mi poradiť ako na túto zrúdu???? :) coze
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 17:33 Muž grunda [1781] - Cichlidy
Taky se mi objevila cerna rasa po leceni zabrohlistu, ale neresim ji, pridal jsem Torben a beru to sportovne, casem zmizi sama smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 13:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: dikard
Dezinfekce veci Savem mimo akvarium je bezpecna, protoze se Savo ve vode samo rozklada. Takze i veci vymyte dosti silnou koncentraci Sava ve vode, pak staci jen vyplachnout cistou vodou, a dale nechat pul hodky v kyblu s cistou vodou, coz by melo zarucit, ze nebudeme nechte dezinfikovat akvarium a hubit si nitrifikacni bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 11:49 Muž dikard [14] - Jezírkové rybyRe: Designer
bohuzial nie je tak obrastena ze keby ju vyberiem neda ju tam asi uz nikto a je ukotvena aj v substrate :-( to som rozmyslal az ako posledne no bojim sa toho sava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 09:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: dikard
A vyndat tu jeskynku a vymyt v Savu nejde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 09:05 Muž dikard [14] - Jezírkové rybyRe: Designer
no ono to je iba na tej jaskynke a nikde na ziadnom liste na ziadnom inom mieste ako tam.... vyluh z raseliny pouzivam(pouzivam celu raselinu do silonky a priamo do filtru s dubovymi listami), mozno som to aj dovliekol s prace lebo sme tam robily nove akva ktore je sice uz zrusene ale to je jedno. Pouzil som v tom novozalozenom akva moju sietku a aj ziletku(tie ryby a kamene boli ktovie skadial), uz som povedal nikdy viac a ze nech si ich kupia(v robote) a tak zrusili cele akva :-D

zacina boj s riasou rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2011 00:10 R Muž romant [27987] Re: Designer
Tak to není nic pro konzervativního akvaristu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 00:08 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Odnesou, totalne... Byl jsem rad, ze to ryby vydychaly, menil jsem po lecbe vodu kazdy den a rani dychani ryb bylo o strach... Zacal jsem vul krmit vic moc brzy, takze jsem se pekne probehal s kybly i pred odchodem do prace :-) . Clovek se stale uci. Ale bez dalsich ztrat. Jo teorie a praxe... ta teorie neco do sebe ma ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 00:01 R Muž romant [27987] Re: Designer
Ale odnesou to i bakterie v akva, nebo se pletu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 00:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Mam, ani kousek, po leceni potahu na Tercovcich. Prisel jsem o dva kusy novych BD, na kterych jsem si to nejspis donesl, ale take jsem totalne prisel o Ruduchu ;-) . Funguje to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 23:54 R Muž romant [27987] Re: Designer
Ty máš ten přípravek osobně odzkoušenej na svých výpěstcích ruduchy?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 23:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: dikard
Nevim, jestli jde o Ruduchu, ale jestli ano, vydrz, par steticek umi zase samo zmizet, mohou se objevit pri kratkodobem rozhozeni akvaria. Kdyz jsem pridal koren, par steticek se objevilo, proste jsem si ji tim nasadil do akvaria, ale zadne drama, nechal jsem je, jen par nejhur postizenych listu Echinodoru jsem ustrihl. Kdyby bylo casem hodne zle, Tetra ganeral tonic je spolehlive zlikviduje, ackoli je urcen tento pripravek prvotne na neco jineho, rostlinam neublizil.

Nech to zatim byt, a kdyby bylo zle a zacalo se to sirit vsude, nechte jsem zjistil, ze to co jsem popsal opravdu funguje, po dvou pouzitich po 5ti dnech je po Ruduse. ;-)

Ale jestli jde o Ruduchu, z popisu to s jistotou nepozna nikdo.

EDIT: Jestli mas vysoke pH a CO2 nebudes pridavat, pouzij vyluh z raseliny, AMAZON od Dajana neni nijak drahy a je to prirodni vec, Tve Ramirezky to oceni - mimo jine i jako ochranu proti bakteriim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 22:37 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby
Zdravim vas potrebujem poradit v akvariu sa mi ukazali iba na jaskynke take cierne chlpate riasy iba take asi 2mm priemer a iba na "streche" tej jaskynky. vymenil som vodu uz asi dva krat za tento tyzden NO3 takmer nemeratelne menej ako 5. ph je trosku vyssie ale to asi preto lebo nemam spraveny novy burcak, vsetkym rastlinam sa vcelku dari, poradte nech sa mi to nerozsiri svietim 9hod :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 21:19 R Muž romant [27987] Re: Sid
Už jsem zkoušel na vzduchu a rostlina roste dál. :) Ale v té vodní lázni to bude určitě lepší, s tím souhlasím a neodporuji. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 21:16 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romant
Zkuste to a uvidíte. ;-)
(To SAVO se podle vás lépe rozkládá v čisté vodě nebo na suchu? :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 21:11 R Muž romant [27987] Re: Sid
A nebude to u toho anubiasu jedno? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 21:05 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romant
...a pro sichr půl hoďky nechž jen tak na vzduchu a zpátky do akva...
Na vzduchu?! coze
Nebude lepší v nádobě s čistou vodou? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 20:40 R Muž romant [27987] Re: Monika
Ty zářivky neměň najednou, nech při výměně tak 10 denní pauzu. Pokud jsou napadený tuholistý rostliny jako ty anubiasy, tak je nejdříve zkus vykoupat v savu. Poměr s vodou 1:20 a chvilku máčet a ta řasa by měla zešednout a Ty jí normálně setřeš a rostlinu důkladně opláchneš a pro sichr půl hoďky nechž jen tak na vzduchu a zpátky do akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 20:35 Žena Monika [1] Re: romant
Díky za radu, v pondělí koupím zářivky. Ta Osramka je tam už taky od léta a koupím nějaké rostliny. Ty staré, co jsou postižené mám raděj vyhodit? Ono se to nedá sundat ani hrubým násilím tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 20:28 R Muž romant [27987] Re: Monika
To bude ono, ta osramka to je s největší pravděpodobností ta třípásmovka, stojí kolem 100,- Kč. Já a spousta dalších akvaristů používáme kombinaci 830 a 840, což je označení zářivky podle toho jak svítí. 830 je víc do žluta a 840 do bíla. Díval jsem se v prezentaci, že tam máš docela pěkný množství NO3 a když by se do toho tvýho akvárka přidaly ještě nějaký další rychlerostoucí rostliny, nejlépe stonovky, tak by to mohlo ještě nějaký NO3 odčerpat a myslím si, že i pomoci s tou řasou, která se velmi ráda tvoří právě na pomalurostoucích rostlinách, jako je ta fotka s tím anubiasem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 20:21 Žena Monika [1] Re: romant
Mám ještě jednu blbou otázku blondýny : co jsou to ty třípásmovky ? Nebo budou v elektru vědět co po nich chci ? Jednu zářivku jsem už vyměňovala za nějakou Osramku, ale typ nevím coze
A ještě jedna : mohlo by to být nedostatkem světla? Rostliny to nemají jen dole, kde nesvítí ale i nahoře přímo u "zdroje".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 20:12 R Muž romant [27987] Re: Monika
Tak já když se dívám do tvojí prezentace, tak bych vyměnil ty zářivky za klasický třípasmovky, tyhle tam jsou určitě více než rok a to je u speciálek tak akorát za zenitem. Častější výměnou vody se taky nedá nic skazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 19:59 Žena Monika [1] Re: romant
Mají to i ostatní rostliny, jen nové výhonky to nemají. Černé tečky byly i na skle, ale to jsem očistila. Rostliny očistit nejdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 19:37 R Muž romant [27987] Re: Monika
Co ostatní rostliny, mají taky tu řasu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 18:56 Žena Monika [1] Re: romant
Fotka k příspěvku Díky za odkaz. Přečetla sem si článek o řasách, ale to co mám na listech jsem tam nenašla. Přemýšlím jestli je to vůbec řasa. Jsou to spíš černé flíčky, které nejdou sundat z listů.Přikládám ještě jednu fotku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 18:23 R Muž romant [27987] Re: Monika
Přečti tenhle článek a třeba Ti to tochu pomůže.
rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 17:51 Muž vlasin [8] - CichlidyRe: Monika
V práci máme 240 akvárium a černou řasu všude na kytkach použili jsme léky přímo na to opakovaně speciální zářivku a řasa drží a drží
Nic nepomáhá leda vyházet kytky oplachnout vše co jde a odznova sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 17:06 Žena Monika [1]
Fotka k příspěvku Taky mám problém s černou řasou.Pořád pročítám forum, ale nemůžu se dopátrat co bych mela udělat. Zvýšila jsem osvětlení, míň krmím, ale řasu na rostlinách mám stále. Nové listy jsou už dobré, ale na starých je pořád. Zmizí to, nebo je musím otrhat? Nebo existuje nějaký přípravek, popř. živočich co by pomohl?
Děkuji za všechny rady love
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 17:03 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: sky
Jak tvrdou vodu v akva má ten váš kamarád?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 13:52 Žena sky [1] - kančíci
Fotka k příspěvku Dobrý den, můj kamarád má takovou to černou řasu v 240 L aqua, neví někdo radu jak s ní zatočit??
děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 19:20 Usine Re: Alex
Pokud mluvíš o ruduše tak na ní nic slizkého není. Slizký jsou sinice. Fotka by nebyla? :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 6428x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1209-cerna-rasa?od=51