Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pořízení staršího akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Pořízení staršího akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 21:36 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: zelvik58
souhlasím se želvíkem,já mám taky použité akvárko.Vždy jsem ale přelepila spáry silikonem,pro případ,že by netěsnily.A to akvárka nebyly pár let napuštěné.Neboj se toho. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2009 20:03 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: Ejin
Já mám samé lehce šrotovní kousky,3 dvoustovky,1 stovku,a zatím to všechno drží.Jsou stará 10 let a ryby si nestěžují.Vodní kámen mi šel dolů citronovou šťávou.Za ty peníze bych to brala.A tuba silikonu na akva,kdyby něco,stojí70kč,tak to celkem jde. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 18:05 Žena Ejin [0] Re: Miras
Spoje vypadají dobře, má trošku vodní kámen... Chce to celé vyčistit a předělat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 18:05 Muž kortezhugo [983] Re: Ejin
...cena je dobra - ved za 1000ku kupis len ohrievac a osvetlenie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 18:04 Muž Miras [111] Re: Ejin
cena to špatná není, záleží v jakém je stavu, jestli ho budeš muset přelepit atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 18:01 Žena Ejin [0] – Pořízení staršího akva
Dobrý den, chtěla bych zjistit, zda má někdo zkušenosti s pořízením staršího akvária. Mám možnost od známého koupit starší lepené akvárium (v této době již nefungující a bez ryb). Uvažuji o větším akva a tohle se jeví jako výhodná nabídka (za cca 1 000,--Kč). Nádrž má objem 260l, rozměry 130x40x50. Má funkční filtr, topítko a osvětlení. Dokoupit bych musela fůru věcí. Vyplatí se to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 19:35 RAP Re: Usine
A nebo vlepit dovnitř druhé dno. V Gutovce lepili celé dno stylem pruhy skla podélně a přes ně příčně další. Takže boční, zadní a přední skla jsou přilepena hranou a bokem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 18:17 Usine Re: crxjet
Jestli to není moc prasklé dovnitř bych přilepil širší pás stejně tlustého skla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 16:28 Žena Dinamit [68] Re: filipsi
Právě na to spoléhá většina prodejců. Bohužel. I když, v USA by se tohle asi nikdy nestalo, když tam lidi dokážou žalovat společnost třeba za to, že když strčej kočku do mikrovlnky, která jim následně chcípne a oni tvrděj, že to v návodu nebylo, a soud nakonec vyhrajou. Tak tam musí být radost obchodovat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 09:10 Muž filipsi [1295] Re: crxjet
Presne tak, nema. S pravnim systemem to moc spolecneho nema, to by cenu nemelo kdekoli na svete.
Musis dokazat, ze jsi od nej akva koupil, idealne smlouvou, pripadne svedky, kde to bude mnohem slozitejsi.
Musis dokazat, ze prasklina existovala v dobe prodeje, a ze jsi o ni nevedel. Pomoci soudniho znalce.
Kdyz tohle dokazes, vyhra je jasna a tvoje.
Jenze to cele bude stat penez jako nove akva (ty se ti v pripade vyhry vrati) a hoodne tveho casu a hlavne nervu. Cas se ti castecne muze vratit ve forme penez, ale opet pomerne slozite dokladovani, kolik te cas stal, nervy ti nevrati nikdo :(.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 07:09 crxjet
otazka je jestli ma smysl se s nekym popotahovat o praskle akvarko pri stavu naseho pravniho systemu :( asi se smirim s tim ze jsem duverivej blb a skocim si ke sklenari optat se co bude stat oprava ...chce se mi z lidi brecet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 23:25 Žena Dinamit [68] – Re: ustavprochore
Určitě by to jít mělo. Protože ústní dohoda/smlouva má stejnou váhu jako písemná. Ovšem musí být svědek, beze svědka to nevyřeší ani právník, protože pak je to tvrzení proti tvrzení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 22:23 RAP – Re: crxjet
Zkus sem hodit foto. Třeba to půjde řešit i bez rozřezávání celého akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 22:18 Žena ustavprochore [567] – Re: filipsi
nu já mám právě pocit, že pokud prodávající věc prodal i s vadou, ale kupujícího o ní neinformoval, může to být důvod k odstoupení od (byť ústně uzavřené) kupní smlouvy... ale nejsem právník a příslušné předpisy až tak do hloubky neznám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 22:02 Žena Dinamit [68] Re: ustavprochore
Tam by tušim měla být záruka buď 1/2 roku nebo 1 rok. V Každym případě, jestli máš doklad o koupi, tak bych to tomu dotyčnýmu vrátila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 22:00 Muž filipsi [1295] Re: ustavprochore
Je to pomerne slozita problematka, jiz se tu jednou do hloubky resila. Ale malokdo sepisuje pri koupi pouziteho akvarka kupni smlouvu, a je ochotny pri popreni vad prodavajicim absolvovat soudni znalce a soudni pri.
Ja bych prodavajiciho kontaktoval a zjistil, zda je ochotny akva vzit zpet, pokud bych ho takto nechtel, kdyz by vse poprel a nemel se k tomu, smiril bych se se zkusenosti, ze nikdo neni tak bohaty aby si kupoval levne veci, a zaridil se podle toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 21:59 crxjet Re: ustavprochore
bohuzel to bylo od cloveka na inzerat a vyklubal sez nej peknej zk.....yn. jedine ze bych si ho nasel a vymlatil to z nej :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 21:36 Žena ustavprochore [567] Re: crxjet
... a na koupi použité věci se nevztahuje záruka nebo možnost odstoupení od kupní smlouvy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 17:56 Acino Re: crxjet
Velmi teoreticky by stacilo odlepit dno :P Neviem sice ako je presne konstruovane. Na druhej strane, niekto tu uz rozrezanie a zlepenie akva riesil, a nebolo to az tak brutalne drahe. (A bolo dost velke ~400l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 17:50 crxjet Re: Acino
jak prelepis? to snad je na rozrezani celeho akva, vymena dna a znovu komlet slepeni coz jiste nebude levny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 17:43 Acino Re: crxjet
To prelepis, neboj. Je to sice riadne svinstvo, ale nejako to prezijes. :-) Karma ti to snad vyplati na buducom osadenstve a layoute. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 17:19 crxjet Re: crxjet
tak jsem v p****i jak Bata s drevakama.....dnes jsem zjistil ze mi prodavajici strelil praskle akvarium.....a musel vedet ze praskle bylo protoze prasklina byla na dne a dno bylo zamazano cernym silikonem udajne kvuli puvodnimu obyvateli....lidi jsou proste pekny svine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 14:37 crxjet Re: Mrakoplash
takze s potravinarskyma barvama je problem.....co takhle pretrit balakrylem a pak nato epoxy???
a co byste rekli na barvu Bisil = silikon-akrylátový email elastický do agresivního prostředí a pod vodu???? pouziva se to do bazenu, na hracky a ma to atesty i k jidlu ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 23:49 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: crxjet
Na vodní kámen potravinářská kyselina citronová. (Pro pokročilé chemiky :) třeba HCl z drogééérie. :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 18:33 Muž spooky [11] - AsieRe: crxjet
Ten vodný kameň jednoznačne octom, je to najúčinnejšie a nepoškrábeš si sklo. To pozadie pretrieť potravinárskou farbou a na povrch epoxy. POtom to zneutralizuj slabou kyselinou a máš to hotové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 16:53 R Muž Mrakoplash [1776] Re: crxjet
vodni kamen pujde octem pripadne se da pouzit takova ta dratenka ale nesmis moc tlacit :-D

zkusil bych potreavinarskou bravu a epoxy, nebo to pozadi zrusit a pouzit cernou samolepici tapetu na zadni stenu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 16:50 Muž Martafix [12] - RostlinyRe: crxjet
Ten vodni kamen namoč a pak ho vem takovou škrabkou na varný desky jetsli ji mas:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 10:54 crxjet – koupe pouziteho akva a ted co s tim :)
zdravim vsechny akvarijni silence ;-) koupil jsem si rok a pul stare akvarium 540l znacky Farao a mam par otazek. napr skla akvaria jsou znecistena vodnim kamenem apod takze cim a jak cistit? prece jen akva je tezke a manipulace nemozna.
otazka c.2: k akva patri original 3d pozadi ale nelibi se mi barva (piskova). rad bych to pretrel na cerno ale im aby to pak nepoustelo barvu? nebo je jedno jakou barvou a pak pretrit epoxy?

dekuji za rady ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 1644x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12040-porizeni-starsiho-akvaria?od=51