Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pořízení staršího akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pořízení staršího akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2022 21:58 Žena Jana V. [3] Re:
Děkuji za názory. Přesvědčily mě víceméně v tom, že je to blbost, tak už zkoumám co jineho.. rybky v malém rostou.navic sem samozřejmě uvěřila paní v akvaristice, že je jich možné mít v malém akva hodně, takže jim chci dopřát větší prostor.., případně bych pořídila nějakou větší rybku, ale čeká mě ještě koukám spousta studování, aby se mi to zbytečně nepožralo a neudělalo se víc škody než užitku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2022 21:02 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Jana V.
Dobrý večer. Pokud je to akvárium po technické stránce v pořádku, tak se ničeho nebojte. Mám nádrže výšky 30, 50, 60 i 70cm. V případě dotazů mne kontaktujte na osobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2022 20:56 R Muž Anthrax [4786] Re: jab63
Taky bych ty „litry“ radši dal do délky nebo šířky. Už co se týče tlaku na spoje je výhodnější širší/delší nádrž než vysoká. Nehledě na to že velká část ryb ocení spíš prostor pro plavaní než výšku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2022 20:48 Muž Lojza007 [1204] Re: Jana V.
Pozor při takové výšce, že to bude chtít silný světlo. Taky bude horší údržba pokud nejste rodina baskeťáků.
Taky bych doporučil pořídit akvárko dle vlastních představ, pokud není optiwhite, bude jeho cena přijatelná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2022 20:46 Muž jab63 [1462] - BorneoRe: Jana V.
Měl bych také obavy. Navíc výška 60cm není zrovna výhodná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2022 20:00 R Muž Anthrax [4786] Re: Jana V.
Nikdo z nás to akvárko nevidí. Těžko soudit v jakém je stavu. To by bylo věštění z křišťálové koule. Spousta lidí provozuje i starší akvária. Např. moji rodiče měli donedávna akva slepené ještě za minulého režimu. Jestli se bojíte spojů, tak to můžete rozlepit a znovu slepit.
Ale já bych se s tím nepatlal a pořídil nádrž novou v přesných rozměrech které chci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2022 19:41 Žena Jana V. [3] – Starší akvaeium
Chci se zeptat. Před rokem sem zakládala své první 54l akvárium a docela nás to chytlo, rybičkam se snad relativně daří a rádi bychom šli do většího.. známý ruší své 20ti lete akvárium, do teď bylo v ,,nějakém utlumovem režimu.. dožívali rybky, bylo pár měsíců naplněné z poloviny. Akvárium je rozměrů 80x60x60 a nabídl mi ho. Chci se zeptat jestli Vám to přijde dobre, zda do toho jít. Manžel přemýšlí stále z hlediska bezpečnosti spojů, aby se nám to nerozlepilo.. dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2019 10:15 Silviebaris Re: Socrates
Ziletkou ničim neublížíš,můžeš i tím tekutym pískem,ale s tim opatrně,krystalky by mohli sklo poškodit... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2019 09:47 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Socrates
Skús to nechať odmociť v octom vode a potom zotrieť handričkou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2019 09:46 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetky – Čištění starého akvária
Ahoj.
Dostal jsem starší akvárium a použil bych ho asi jako karanténu. Je ale nevyčištěné. Poradíte, jak nejlíp odstranit zaschlou řasu ze skla?
Žiletka? Ten nejjemnější tekutý písek z jemných? A vůbec, používat chemii?
Absolutně s tím nemám zkušenost, tak abych třeba nepoškrábal sklo...
Díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 03:35 Žena mariuhanka [0] - ŽivorodkyRe: MichoCZ
Naštěstí jsou podemnou sklepy, bylo to hrozné ale byla to nase dost zasadní chyba, aneb nedostačující podložka, prasklina přes cedle dno, ale uz je to ok a rybky zase plavou:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 10:23 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: mariuhanka
A povodně doma jsou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 10:19 Žena mariuhanka [0] - Živorodky – 200l
Včera m iruplo 200l akvarko. Super-

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 22:58 Muž karelpavel [18] – Re: Libor123
Na tak starý text, je asi zbytečné teď reagovat coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 19:13 Libor123 Re: Market
Ahojky.
Tak jak čtu tuhle tu diskusi tak přidám svoji zkušenost. Koupil jsem akva o objemu 480 litrů přibližně podobných rozměrů. Podle mého názoru bych obětoval vynešení z bytu a vyzkoušení ve sklepě než potopu sousedů pod vámi. U mě se to dělo taky že jsem napustil a vyzkoušel, tak bych to doporučil i za cenu snesení do sklepa. Sousedské vztahy bych neriskoval. Pořád lepší obětovat vynešení a vyzkoušení jako platit sousedům malíře a vymalování bytu. Aspoň podle mě. JInak přeju hodně úspěchů. Libor ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 18:56 Muž isamik [180] Re: Market
Rekl bych ze jste to tahali zbytecne. Nepokladal bych to tedy primo na sklo, ale na nejaky polystyren.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 18:52 Market Re: Kuca
Ahoj, no ja nevim, mi zase vetsina znamych co maji akva rikala, ze se akva nesmi postavit uplne na bok, viz foto co vlozil isamik, ze na to ta bocni stena neni stavena. Ale fakt nejsem odbornik, kazdopadne jsem to nechtela riskovat. ;-) Ale mozna mate pravdu a potom jsme se tahali zbytecne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 18:41 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: Diego
já jsem taky akva dal na výšku a šoupnul do výtahu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 18:31 Muž isamik [180] Re: Diego
rybicky.net/k/osobni/6435.jpg treba Romanovi to evidentne nevadilo :-) rybicky.net/profil/2265
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 18:25 Muž Diego [72] Re: Market
Market napsal: Dalo praci ho tam vynest, bohuzel se neveslo do vytahu, protoze akva se nesmi naklanet.
Škoda,že o tom nic nevím...Co je na tom pravdy? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 18:11 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Silent
Nedávno jsem se bavil se sklenářem který lepí akvária ohledně starších nádrží. Měl jsem možnost koupit starší nádrž skladovanou pár let ve stodole. Ten sklenář říkal, že silikonu nevadí ani tolik horko v létě a mráz v zimě, jako když se podaří řase dostat do silikonu. Pokud je pak nádrž skladována ve vlhčím prostředí dokáže řasa přežít a pokračovat v prorůstání silikonem (to ale asi není tvůj případ) .... co je na tom pravdy nevím, nakonec jsem raději pořídil nádrž novou, už kvůli možnosti poškrábaných skel...
Osobně bych volil postupné napouštění pěkně pomalu a sledovat co silikon dělá, jestli se neodlepuje atd. Klidně po etapách pár dní. Ale na fotkách vypadá akva bytelně, takže si myslím, že to dopadne dobře... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 17:31 R Muž Silent [5949] Re: Market
Napouštěj pomalu a za dohledu. Můžeš napouštět i na etapy. Napustit třetinu, nechat 1-2 hodiny, pak další třetinu zase počkat a dopustit a kontrolovat spoje. Osobně si myslím, že to nic neudělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 17:23 Muž metal [96] - CichlidyRe: Market
to je tazko radit,ked to vazi 80.kg tak naozaj je to zlozite sa snim tahat do sklepa.pri prenasani sa lahko moze poskodit.zase ked sa nevyskusa a rupne to v obyvaku,3 poschodia pod vami budu mat pekne vianoce.ted babo rad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 17:19 Market Re: O.Tom
Ahoj, nevim co myslis podezdrelou barvou?, je normalne cerny, z venku je tam jeste mozna trocha prachu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 17:09 Muž O.Tom [439] Re: Market
zda se mi to, nebo u te posledni fotky ma spoj takovou divnou podezrelou barvu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 17:08 Market Re: metal
Ahoj,
no ja bydlim v byte, kdybych mela RD tak to neresim, napustim ho nekde v prizemi nebo ve sklepe nebo na zahrade a kdyz vytece, tak se nic nestane. Ale ja bydlim v klasickem cihlaku, ve 4 patre. Dalo praci ho tam vynest, bohuzel se neveslo do vytahu, protoze akva se nesmi naklanet. Nebylo nejlehci a tak se nam moc nechce ho snaset do sklepa to zkouset. No jeste to nejak promyslime.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 16:54 Muž metal [96] - CichlidyRe: Market
ked neni balkon,tak ho zober k potoku napust vodou ,ak netecie vyliat a nemusis ani prelepovat silikonom.radsej nech prdne v prirode ako v obyvacke ak je nanic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 16:34 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: Market
no já bych to pro jistotu i vzhled ještě přelepil silikonem a potom ho zařízl do roviny stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 16:27 Market Re: Silent
no to zarucit nemuzu, tezko rict, zda tam to ptactvo mel po tu dobu 3 let, co tam mel akva uskladneno, nebo ne a tim padem se tam ani netopilo, klidne tam mraz byt mohl, ale to uz asi nezjistim a budu to muset risknout. Balkon bohuzel nemame.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 16:17 R Muž Silent [5949] Re: Market
Hlavně že nebyla nádrž vystavená teplotám pod bodem mrazu to způsobuje rychlé stárnutí silikonu a výrazně se ztrácí jeho elasticita. Pokud ta nádrž léta sloužila bez potíží mělo by to tak být i nadále.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 16:14 Market Re: Silent
Ahoj, diky za zhodnoceni:-),prazdnou nadrz mel v mistnosti, kde chova ptactvo, v tomto obdobi tam bylo tak 5 stupnu, v lete urcite byla mistnost vyhrata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 16:00 R Muž Silent [5949] Re: Market
A tak to jo Jsou tam kanty i příčné výztuhy. Takže zabezpečený by to mohlo být dost. Teď jen jak to těsní. Evidentně se silikonem nešetřilo ;-) .

Vypadá zachovale. Zkusil bych ho napustit a počkal bych tak 48 hodin jestli bude dokonale těsnit. Pokud byla nádrž ve stabilní teplotě tak silikon i po třech letech bude držet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 15:55 Market Re: Miras
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, vim, ze se z fotky neda vse poznat, ale alespon mi muzete rici, jestli by byly treba dalsi vyztuhy, ci ne. Omlouvam se za kvalitu fotek, asi nebudou nic moc. Svitilo mi do kamery nase druhe 300l akva, ktere se prave chystame vymenit za toto vetsi. Jinak taky uvazujeme, ze to jeste jednou prejedeme silikonem pro jistotu. Akva neni lepeno uplne esteticky, ale zadni dil zakryje pozadi a zepredu si dame listy ve stejne barve jako bude skrinka.Dekuji vam za nazory. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 11:15 JuraS Re: Miras
Podotýkám, že ani ze sebedokonalejší fotky 2D nepoznáme o co se jedná a jaký je stav...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 10:49 Muž Miras [111] Re: Market
fotky budou nejlěpší, každopádně jestli je nemá, tak bych je tam dolepil(ty výztuhy), uvidíme na fotkách ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 10:48 Muž O.Tom [439] Re: Market
jj, napustit pro otestovani by bylo vhodne, jinak silikonu by se nemelo nic stat, pokud akva nebylo skladovano ty 3 roky v nejakem agresivnim prostredi... vypary z redideal a jinych chemikalii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 10:41 Market Re: Yirka
Ahoj, ja ho radeji vyfotim a vlozim sem fotky, abyste se mohli podivat. Ty kanty asi nema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 10:16 Muž Yirka [9126] Re: Market
Ještě k tomu sklu - jsou tam i příčné výztuhy tzv. kant? Pokud ne doporučuji dolepit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 10:14 JuraS Re: Market
Test těsnosti bych udělal tak, že bych aspoň na 3 místech (výšky akva) akva zajistil stahovacími popruhy (neutahovat) a akva napustil někde venku (stačí balkon). To jištění popruhy kvůli tomu kdyby se urvala jedna stěna aby se nerozbila....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 09:59 kreten Re: Market
Pokud vizuálně nevykazuje žádné poškození, pak bych jen pro jistotu - ač píšete, že je ho dost - přidal ještě trochu silikonu a přetáhl všechny spoje. Dělal jsem to s podobně při kubíku a pdobném skladování. Zaklepu to, ale už jede 5 let a stále bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 09:55 Market – Starší akvárium 540l nenapuštěné 3 roky
Ahoj, koupila jsem si vetsi akvarium 540 l, rozmery v,s,d 60x50x180, je 8 let stare a 3 roky podle majitele nenapustene, lepene cernym akvarijnim silikonem.(Na silikonu majitel opravdu nesetril a lepil ho sam s kamaradem). Celou dobu co ho pouzival, rikal, ze bylo bez problemu. Chtela jsem se zeptat: muze mit na akvarium nejaky vliv to, ze nebylo 3 roky napustene a jestli ano jaky? Take jsem se chtela zeptat, zda je problem, kdyz je akvarium delano z 10mm skla. V obchodech jsem videla, ze pri techto rozmerech akvaria maji 12mm sklo. Ma samozrejme na dne vystuhy a nahore take. Rada bych jej napustila a uzivala, mam se obavat? Jak byste mi pripadne poradili? Akvarium vypada neposkozene, bylo pouzivano predchozim majitelem jako morske. Potom jej uskladnil i se skrinou ve sklepe, kde zustalo ty 3 roky bez vody. dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 18:58 Žena Ejin [0] Re: pansuu
I po názorech mluvících proti pořízení staršího akvária pokračujeme v zakládání. Všechna skla jsou odmaštěný Alpou, silikon jsme nechali víc než týden vytvrdnout a potom následovalo stěhování do garáže a praní původního písku. Bylo nám líto nevyužít 30kg říčního písku s ideální zrnitostí 2-4mm (i když z něj šel puch jako od ropuch....). Naštěstí máme v prádelně veliký zabíjačkový kotel, takže horké vody na první propláchnutí bylo víc než dost. V garáži pak nádrž stála dva dny i s pískovým dnem, velkým kořenem a několika kameny, aby byla zatížena tak, jak to bude později v bytě. A dneska akvárium stojí opět čisté v obýváku na stolku. Protože první praní písku nebylo 100% účinné, rozhodla jsem se všechen ještě vyvařit v zavařovacím hrnci na sporáku. Jde to celkem hladce, voda už vře a polovina písku s ní. Budu Vám vděčná za každý postřeh a radu, co ještě udělat, aby všechno fungovalo. Dík ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 11:50 JuraS Re: pansuu
pak si dovolím tvrdit, že při manipulaci došlo k nějakému ťuknutí..stačí jemná mikroskopická prasklinka a ten tlak udělá svoje...to se ale dá zvládnout i s úplně novým akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 11:42 pansuu Re: JuraS
Taky jsem z toho byl pěkně vykulenej. Poleženo na karimatce, stolek novej, deska z kuchyňský linky, 3cm silná, bez nároku na průhyb. Písek jemnej, do 1mm..... A přesto po 14 dnech trhlina přes roh, naštěstí tam ještě nebyly ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 07:58 JuraS Re: pansuu
vysvětli mi jak může prasknout dno které otřu aby na něm nebylo ani zrnko prachu a umístím ho na desku polystyrenu (miralonu, deku, ...prostě něco rovného, měkkého ale zároveň pevného)..to chceš říct, že akva prasklo jen tak uprostřed skla samo od sebe ???? jo a že akva stálo na pevném stojanu a neprocházelo jím chvění ? Páč jinak to řeknu..stačí mi nějakých 2000 vojáků v kanadách, žádné auta na ulicích, a baj woko za hodinu půjde bratislavskej most do dunaje...(ne můj výmysl, je to tak spočítané)..
mám akva z chovny, prodělalo v mém vlastnictví 2 stěhování, cestu po kostelním dláždění v osobáku (2x jen ležící na dece), napouštěno bylo několikrát kvůli testům těsnosti..při dávání nahoru na stojan jsem to dělal sám a použil jsem k tomu selskej rozum a mlhavé vzpomínky na pubertální blbnutí s pákou...prostě jsem ho nahoru překulil přes hranu a bylo to...a do 5 ti minut (jen co mi trvalo rozvinout hadici a pustit vodu) jsem ho začal napouštět...akva takhle běží už 4 měsíc a ani kapka..
nejhorší smrt je z vyděšení...co se má pokazit to se pokazí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 23:35 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: pansuu
Jistota to nikdy není, proto jsme taky na akvárko do práce vzdali výhodnou koupi na inzerát a šli raději do nového, těžko se šéfovi vysvětluje voda v počítačích ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 22:21 Muž ampik [2] - RostlinyRe: pansuu
ja si myslim ze to bylo stavene na pouziti bez pisku.
nebo blbej podklad. (polistyren)
ja mam nazor: zkouset akva i s piskem vevnitr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 22:12 pansuu
Sice se zpožděním, ale napíšu svoji zkušenost. Starší akva 220l za dobrou cenu(100kč, maník rozprodával odchovnu), týdem cvičně napuštěné v garáži, pohoda. Po 14 dnech v obýváku prasklo dno a už jsem běhal :-D Silikon držel jako novej, stárne i sklo ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 19:12 Žena Ejin [0] Re: PaDa
Tak a je to tady, akvárium stojí doma v obýváku. Spoje jsou snad dobré. Pro jistotu jsme koupili černé akvaristické lepidlo od firmy Den Braven a dáme se do opravy. Přetmelíme spoje, napustíme (někde mimo byt) a uvidí se. Mám obavy z toho tmelení. Můžete mi prosím poradit nějaký postup, aby všechno drželo aspoň několik let pohromadě? Čím ten tmel vyhladit a zajistit, aby byl jen tam, kde má být (černá barva je přece jen na skle vidět)? Díky za každou pomoc a radu ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 00:39 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Ejin
U starších delší dobu nepoužívaných akvárek je dobré si ho předem naplnit vodou někde mimo byt a pár dní vyzkoušet těsnost spojů, až pak aplikovat na stolek nad perský koberec nebo parkety ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 1644x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12040-porizeni-starsiho-akvaria