Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pořízení staršího akvária

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pořízení staršího akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 03:35 Žena @ mariuhanka [0] - Živorodky – prasklé akvárko
Naštěstí jsou podemnou sklepy, bylo to hrozné ale byla to nase dost zasadní chyba, aneb nedostačující podložka, prasklina přes cedle dno, ale uz je to ok a rybky zase plavou:)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 10:23 Muž @ MichoCZ [891] - AmerikaRe: mariuhanka
A povodně doma jsou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 10:19 Žena @ mariuhanka [0] - Živorodky – 200l
Včera m iruplo 200l akvarko. Super-

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 22:58 Muž @ karelpavel [18] – Re: Libor123
Na tak starý text, je asi zbytečné teď reagovat coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 17:49 S Muž @ invalida [3439]
No volat kámoše...já říkám jsně ok jen brnknu Pepovi nahoru a s mou držkou to funguje....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 22:03 Muž @ Libor123 [11] - Cichlidy – Re: crxjet
AHojky.
No tak to je pěkný podraz prodat prasklé akvárko. Možná by jak už jsi napsal vlepení druhého dna vše vyřešilo. A možná by stálo tady na netu zveřejnit jeho třeba meil a jméno aby si ostatní dali pozor. Co ty na to? Jinak hodně zdaru ve tvém počínání a rybičkám zdar. Mávyjí ploutvičkama. Libor ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 19:26 martin - Cichlidy
ahoj zbělalo mě pozadí natřené epoxy 1200 můžu to ted přetřít balakrylem??? bude to držet????? dík

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 15:57 Žena @ gaume [25] - Živorodky – Re: Market
ja jsem si vezla akvarium(560l) 500 km v aute, nastehovala ho do bytu a riskla napusteni :-) bylo pet let stare. uznavam, ze napad kolegu s napustenim venku je super, ale uplne to chapu, ja v byte taky nemela moznost akva nekde "zkusebne" napustit, sklep ani nemam. takze jestli nebude prosakovat nekolik kyblu vody, sla bych do toho, stejne mi prijde, ze jinou moznost nemas. uzavri si pojistku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 17:50 Muž @ Bob66 [2092] - Cichlidy – Re: Market
Spíš počítej s váhou cca 800kg, moje 720L prázdné váží 220kg, takže to tvé bude určitě přes 100kg X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 17:42 Muž @ protein007 [55] - Ryby brakických vod – Re: Market
Uz sa to rozoberalo tuto: rybicky.net/forum/11068… ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 13:06 Muž @ Yirka [7191] – Re: Market
Se vším celkem bezproblémový souhlas mimo zadní stěny. Pokud tam nebude, musíte ty boky alespoň nějak "zavětrovat", aby se vám nádrž při nějakém nárazu nesesunula do boku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 11:17 Market
Ahoj, jen jestli me jeste muzete ujistit o tomto: Nemusim se obavat, ze by mi akva o tomto objemu (540l) propadlo do nizsich pater, ze ne? Nekteri me strasili s nosnosti podlahy 150kg na m2,(coz by akva nesplnovalo), sice to neni panelak, ale ja doufam, ze nosnost podlahy v cihlovem dobe je dostatecna. Jinak je to klasicky cihlak,5p., tak z 50 let. Navic akva postavime do haly(byla vydlazdena stejnymi kachlemi jako na chodbe domu), tak verim, ze neco vydrzi. Sice nadrz nebudeme stavet tou nejdelsi stranou k nosne zdi, ale to snad nevadi. Pocitam, ze akva by mohlo vazit - 460l cisty objem vody-460kg, plus sterk 80kg?, akva ma pry pres 100kg?(mi se nezda, ale ja ho nenesla:-)), skrin snad 50kg, pozadi bude z polystyrenu, takze to je ok. Tak pocitam tak se 700kg. Jinak planujeme pro nej srinku z borovice, 8 sloupku-cca 10*10cm, na nich 4cmm deska z borovice 180*50, plus samozrejme bocni steny a 3 dvirka vepredu, zadni stena nebude. Dole pod akva ram, na kterem bude akva cele stat. Zadne zelezne vyztuhy. diky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 19:13 Muž @ Libor123 [11] - Cichlidy – Re: Market
Ahojky.
Tak jak čtu tuhle tu diskusi tak přidám svoji zkušenost. Koupil jsem akva o objemu 480 litrů přibližně podobných rozměrů. Podle mého názoru bych obětoval vynešení z bytu a vyzkoušení ve sklepě než potopu sousedů pod vámi. U mě se to dělo taky že jsem napustil a vyzkoušel, tak bych to doporučil i za cenu snesení do sklepa. Sousedské vztahy bych neriskoval. Pořád lepší obětovat vynešení a vyzkoušení jako platit sousedům malíře a vymalování bytu. Aspoň podle mě. JInak přeju hodně úspěchů. Libor ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 19:10 Maket - Cichlidy – Re: isamik
tak to je samozrejme:-) jen na sklo bych to urcite nepostavila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 18:56 Muž @ isamik [177] – Re: Market
Rekl bych ze jste to tahali zbytecne. Nepokladal bych to tedy primo na sklo, ale na nejaky polystyren.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 18:52 Market – Re: gogle
Ahoj, no ja nevim, mi zase vetsina znamych co maji akva rikala, ze se akva nesmi postavit uplne na bok, viz foto co vlozil isamik, ze na to ta bocni stena neni stavena. Ale fakt nejsem odbornik, kazdopadne jsem to nechtela riskovat. ;-) Ale mozna mate pravdu a potom jsme se tahali zbytecne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 18:41 Muž @ Kuca [43] - Cichlidy
já jsem taky akva dal na výšku a šoupnul do výtahu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 18:34 Muž @ Diego [69] – Re: isamik
Právě proto se divím.Sám tak akvárka stěhuju... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 18:31 Muž @ isamik [177] – Re: prikpa
rybicky.net/k/osobni/6435.jpg treba Romanovi to evidentne nevadilo :-)http://rybicky.net/profil/2265
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 18:25 Muž @ Diego [69]
Market napsal: Dalo praci ho tam vynest, bohuzel se neveslo do vytahu, protoze akva se nesmi naklanet.

Škoda,že o tom nic nevím...Co je na tom pravdy? ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 18:11 Muž @ sollik [253] - Cichlidy – Re: Haimdol
Nedávno jsem se bavil se sklenářem který lepí akvária ohledně starších nádrží. Měl jsem možnost koupit starší nádrž skladovanou pár let ve stodole. Ten sklenář říkal, že silikonu nevadí ani tolik horko v létě a mráz v zimě, jako když se podaří řase dostat do silikonu. Pokud je pak nádrž skladována ve vlhčím prostředí dokáže řasa přežít a pokračovat v prorůstání silikonem (to ale asi není tvůj případ) .... co je na tom pravdy nevím, nakonec jsem raději pořídil nádrž novou, už kvůli možnosti poškrábaných skel...
Osobně bych volil postupné napouštění pěkně pomalu a sledovat co silikon dělá, jestli se neodlepuje atd. Klidně po etapách pár dní. Ale na fotkách vypadá akva bytelně, takže si myslím, že to dopadne dobře... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 17:31 R Muž @ Silent [5916] – Re: Market
Napouštěj pomalu a za dohledu. Můžeš napouštět i na etapy. Napustit třetinu, nechat 1-2 hodiny, pak další třetinu zase počkat a dopustit a kontrolovat spoje. Osobně si myslím, že to nic neudělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 17:23 Muž @ metal [96] - Cichlidy
to je tazko radit,ked to vazi 80.kg tak naozaj je to zlozite sa snim tahat do sklepa.pri prenasani sa lahko moze poskodit.zase ked sa nevyskusa a rupne to v obyvaku,3 poschodia pod vami budu mat pekne vianoce.ted babo rad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 17:19 Market - Cichlidy – Re: TomasOxx
Ahoj, nevim co myslis podezdrelou barvou?, je normalne cerny, z venku je tam jeste mozna trocha prachu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 17:09 Muž @ O.Tom [325] – Re: Market
zda se mi to, nebo u te posledni fotky ma spoj takovou divnou podezrelou barvu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 17:08 Market – Re: metal
Ahoj,
no ja bydlim v byte, kdybych mela RD tak to neresim, napustim ho nekde v prizemi nebo ve sklepe nebo na zahrade a kdyz vytece, tak se nic nestane. Ale ja bydlim v klasickem cihlaku, ve 4 patre. Dalo praci ho tam vynest, bohuzel se neveslo do vytahu, protoze akva se nesmi naklanet. Nebylo nejlehci a tak se nam moc nechce ho snaset do sklepa to zkouset. No jeste to nejak promyslime.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 16:54 Muž @ metal [96] - Cichlidy
ked neni balkon,tak ho zober k potoku napust vodou ,ak netecie vyliat a nemusis ani prelepovat silikonom.radsej nech prdne v prirode ako v obyvacke ak je nanic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 16:34 Muž @ Kuca [43] - Cichlidy
no já bych to pro jistotu i vzhled ještě přelepil silikonem a potom ho zařízl do roviny stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 16:27 Market - Cichlidy – Re: Haimdol
no to zarucit nemuzu, tezko rict, zda tam to ptactvo mel po tu dobu 3 let, co tam mel akva uskladneno, nebo ne a tim padem se tam ani netopilo, klidne tam mraz byt mohl, ale to uz asi nezjistim a budu to muset risknout. Balkon bohuzel nemame.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 16:17 R Muž @ Silent [5916] – Re: Market
Hlavně že nebyla nádrž vystavená teplotám pod bodem mrazu to způsobuje rychlé stárnutí silikonu a výrazně se ztrácí jeho elasticita. Pokud ta nádrž léta sloužila bez potíží mělo by to tak být i nadále.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 16:14 Market – Re: Haimdol
Ahoj, diky za zhodnoceni:-),prazdnou nadrz mel v mistnosti, kde chova ptactvo, v tomto obdobi tam bylo tak 5 stupnu, v lete urcite byla mistnost vyhrata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 16:05 Market – Re: Haimdol
JJ opravdu nesetril:-) , ale porad lepsi, nez kdyby ho bylo malo. To se spravi listou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 16:05 R Muž @ Silent [5916] – Re: Market
Vypadá zachovale. Zkusil bych ho napustit a počkal bych tak 48 hodin jestli bude dokonale těsnit. Pokud byla nádrž ve stabilní teplotě tak silikon i po třech letech bude držet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 16:03 Market
Fotka k příspěvku posledni

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 16:02 Market
Fotka k příspěvku dalsi

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 16:01 R Muž @ Silent [5916] – Re: Market
A tak to jo Jsou tam kanty i příčné výztuhy. Takže zabezpečený by to mohlo být dost. Teď jen jak to těsní. Evidentně se silikonem nešetřilo ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 16:01 Market
Fotka k příspěvku nejak mi se mi sem nechteji vkladat dalsi fotky :-(

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 16:00 Market – Re: Market
Fotka k příspěvku dalsi foto

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 16:00 R Muž @ Silent [5916] – Re: Market
Tak příčné výztuhy tam jsou, ale jestli jsou tam i podélné kanty není vidět. To chce foto z hořejšku. Podle toho silikonu u horní hrany by tam být mohli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 15:55 Market
Fotka k příspěvku Ahoj, vim, ze se z fotky neda vse poznat, ale alespon mi muzete rici, jestli by byly treba dalsi vyztuhy, ci ne. Omlouvam se za kvalitu fotek, asi nebudou nic moc. Svitilo mi do kamery nase druhe 300l akva, ktere se prave chystame vymenit za toto vetsi. Jinak taky uvazujeme, ze to jeste jednou prejedeme silikonem pro jistotu. Akva neni lepeno uplne esteticky, ale zadni dil zakryje pozadi a zepredu si dame listy ve stejne barve jako bude skrinka.Dekuji vam za nazory. ;-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 14:03 Muž @ Honz [7] - Tetry – Re: mildas
to má pravdu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 13:16 Muž @ mildas [12] - Rostliny
Podotýkám, že i jedna blbá fotka dá za tisíc slov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 11:15 JuraS - Rostliny
Podotýkám, že ani ze sebedokonalejší fotky 2D nepoznáme o co se jedná a jaký je stav...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 10:49 Muž @ Miras [87] - Živorodky – Re: Market
fotky budou nejlěpší, každopádně jestli je nemá, tak bych je tam dolepil(ty výztuhy), uvidíme na fotkách ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 10:48 Muž @ O.Tom [325] – Re: Market
jj, napustit pro otestovani by bylo vhodne, jinak silikonu by se nemelo nic stat, pokud akva nebylo skladovano ty 3 roky v nejakem agresivnim prostredi... vypary z redideal a jinych chemikalii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 10:41 Market – Re: Yirka
Ahoj, ja ho radeji vyfotim a vlozim sem fotky, abyste se mohli podivat. Ty kanty asi nema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 10:16 Muž @ Yirka [7191] – Re: Market
Ještě k tomu sklu - jsou tam i příčné výztuhy tzv. kant? Pokud ne doporučuji dolepit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 10:14 JuraS
Jak píše provokatér..test těsnosti bych udělal tak, že bych aspoň na 3 místech (výšky akva) akva zajistil stahovacími popruhy (neutahovat) a akva napustil někde venku (stačí balkon). To jištění popruhy kvůli tomu kdyby se urvala jedna stěna aby se nerozbila....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 09:59 kreten – Re: Market
Pokud vizuálně nevykazuje žádné poškození, pak bych jen pro jistotu - ač píšete, že je ho dost - přidal ještě trochu silikonu a přetáhl všechny spoje. Dělal jsem to s podobně při kubíku a pdobném skladování. Zaklepu to, ale už jede 5 let a stále bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 09:55 Market – Starší akvárium 540l nenapuštěné 3 roky
Ahoj, koupila jsem si vetsi akvarium 540 l, rozmery v,s,d 60x50x180, je 8 let stare a 3 roky podle majitele nenapustene, lepene cernym akvarijnim silikonem.(Na silikonu majitel opravdu nesetril a lepil ho sam s kamaradem). Celou dobu co ho pouzival, rikal, ze bylo bez problemu. Chtela jsem se zeptat: muze mit na akvarium nejaky vliv to, ze nebylo 3 roky napustene a jestli ano jaky? Take jsem se chtela zeptat, zda je problem, kdyz je akvarium delano z 10mm skla. V obchodech jsem videla, ze pri techto rozmerech akvaria maji 12mm sklo. Ma samozrejme na dne vystuhy a nahore take. Rada bych jej napustila a uzivala, mam se obavat? Jak byste mi pripadne poradili? Akvarium vypada neposkozene, bylo pouzivano predchozim majitelem jako morske. Potom jej uskladnil i se skrinou ve sklepe, kde zustalo ty 3 roky bez vody. dekuji
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií Přidat příspěvek • Zobrazeno 1275x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/12040-porizeni-starsiho-akvaria