Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Velikost obřího akvária do bytovky

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Velikost obřího akvária do bytovky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2020 03:46 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: motýlek
Tož aktuální situace: Pořád ještě zařizuji byt (málo času a místo stylu Ikea jedu stylem Udělej si sám), 84l akva je vypuštěné, 45l běží v nouzovém režimu bez CO_2, 200l Asia ještě dožívá v Hodoníně. Navíc jsem už vlastní blbostí skrz sprchu vytopil sousedy... tone

Přesto je plán takový: Dodělám pár věcí v obyváku, objednám dřevo a ještě před postelí a knihovničkou začnu vyrábět 2m stojan. Kvůli sedačce jej už asi víc nenatáhnu, ale zespoda bych dal 3 fošny kvality stavba délky 230 cm. Základ stojanu bude masiv (10cm KVH hranoly a 5x10cm KVH fošny) podle plánu inspirovaného tím, co na YouTube lze nalézt na King of DIY a Mad Hatter's Reef (American style). Obložení bude kombinace překližky a PVC desek. Než ale vůbec 720l akva (yep) koupím, tak dole bude 160l akva, co nahradí 15 let starou Asii (SAE potřebují aspoň metr), které časem předělám na externí "SUMP" filtr.

Takže za rok, za dva bych to viděl na nádrž 200x60x60 cm v rohu (15cm železobeton a porotherm cihly bytovky to snad vydrží), z boku hladiny hadice do externího filtru, co by měl tak 80 - 100 l filtračních hmot a zpátky. Plus nějaké CO_2. Jako osádku zvažuji mečovky (říká se, že ve velkém akva dorůstají víc) nebo Skaláry... a přeživší 2 SAE jako základ.

Možná to stihnu rychleji, ale: postavit stojan, založit 160l akva, postavit knihovnu, postavit postel, postavit dvě vestavěnné skříně, pár dalších kravin... no a jen to 2m akva vychází na nějakých 10 tisíc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 16:59 Muž motýlek [275] Re: Wanderer
Přesně tak - já bych dokonce řešil něco speciálního - nádrž přes roh - myšleno kolmo navazující nádrže o délce třeba 150 + 120 ... výšku bych nepřeháněl, stačila by 50 - v podstatě vyhovuje kromě skalaram většině klasických rybek ... v tom bych se fakt dokázal estetický vyřádit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2018 09:08 Muž Jarry [1437] Re: bobik0cz
To se přece nijak nevylučuje z výrazem "největší možné" - může to zahrnovat cokoliv včetně finančních možností;-) Chtěl jsem pouze poukázat na to, že pokud tam nedá "největší možné" hned, mohl by toho časem litovat:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 23:43 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Jarry
Bohužel je to i otázká peněz a když jsi to spočítáš (a nebudeš si to bastit doma sám) tak rozníl mezi 550 l a 750 l je docela znát (filtr, osvětlení) :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 23:38 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: PaulZy
60 cm výšku máš jen čistého skla, když započítáš výšku dna tak prosvítíš i na koberec. Horší je to na údržbu pokud máš krátké ruce.

profi kanystr 4200 - 5500 (určitě jsou i levnější značky)
akvarijni-filtry.heureka.cz/…#
akvarijni-filtry.heureka.cz/…#

CO2 set určitě pod 2 000 Kč (inspirace www.hasic-servis.eu/…)

atd. atd... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 23:35 Muž Jarry [1437] Re: Wanderer
No ono akvárium 6000, k tomu krycí skla, podložka, doprava, dejme tomu 8000. Podstavec 6000, světlo 3000, substrát, dekorace, rostliny 2 - 10 000, filtr(y) + média tak 7000 v případě kanystrů, případně i nějaká ryba a jsme tam:-) Jinak teda souhlasím s tím, že v téhle fázi bych jednoznačně dal největší možné:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 22:46 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: PaulZy
S tou sedačkou a linkou jsem myslel na stejnou stěnu pokoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 22:21 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: DeRosa
Jsou tam dvě varianty, 150cm za 6.309,-, 180cm za 9.056,- a delší vypadá líp. Větší nevím už z toho důvodu, že se mi tam ještě musí vlézt sedačka a půlka kuchyňské linky. Tu ještě musím vyřešit a nejspíš ji budu muset brát na splátky. Kdybych místo toho šel třeba do 750 l, tak prosvítím bez problémů 60cm akva?

Teď je otázka:
* na kolik vyjde stojan (tj. domlouvat u nějakého zámečníka, co by to svařil z jeklů, pak dokoupit obložení)
* na kolik vyjde kanystr. filtr (profi v tisících, DIY kanystr je riziko, komorový je otázkou)
* na kolik CO_2 set (2500,- určitě)
* na kolik vyjde osvětlení
* příp. další věci dovnitř (kořeny, ryby, rostliny asi taky budu dokupovat)

Ono se to poskládá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 20:50 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyikaRe: Fantomik
Tak "lepší", zas takovej extra velkej rozdíl oproti Moravě mít nebudete. A jak psal kolega níž tak 30.000,- za 540 litrů je myslím dost extrém.
Já aktuálně buduji akva 2.5 m cca 1200 litrů, nádrž bude celá z 15 mm skla, vlepenej komorovej filtr, krycí skla a plastovej kryt a cena za tohle je někde kolem 23.000,-. Když připočtu stojan, jsem na tvejch 30 :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 20:25 Muž STEPANZ [1] Re: PaulZy
firma Pavlica z Uh.Ostrohu. Z Hodonína není daleko.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 20:25 Muž Fantomik [38] Re: Saty
Holt moravské firmy jsou s cenou lepší. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 20:25 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Neberte to jako rejpání, ale já řešit nové akvárium, s tím, že na podlaze teprve leží palety s cihlama, tak pořizuju minimálně 2,5m dlouhé a 60cm vysoké. Spíš 3m,takových 900l. S tím se dají podnikat věci, i kdyby v tom měly plavat jen paví očka... Všechno menší je za této situace vanička pro děcka. A myslím, že 540l za 30 tis. je nějak moc, určitě se to dá pořídit o dost míň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 18:55 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyikaRe: Fantomik
Zekia je osvědčenej výrobce, můžu doporučit. Já beru akva od firmy Farao ti budou o malinko levnější a kvalita taky stopro. Jinak Sklorex má toto akva za 6309,-. Takže stačí jen chvilku hledat a myslím, že seženeš kvalitní výrobce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 17:26 Muž DeRosa [12] - CichlidyRe: Fantomik
Zekia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 17:13 Muž Fantomik [38] Re: DeRosa
To je cena z bazaru? Plánuju podobný rozměr, ale u osvědčených výrobců akva začíná cena na 6400,- bez krycich skel. ;-) A takovéto akva už bych jen tak někoho lepit nenechal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 13:14 Muž DeRosa [12] - CichlidyRe: PaulZy
Tu cenu za 540 L máš i se skříňí či osvětlením? Nádrž 150x60x60 normálně přijde na 4.600,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 10:39 Muž LeRi [315] Re: PaulZy
Jsem ti to říkal ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 01:22 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: PaulZy
Takže jsem se na to zeptal stavbyvedoucího, asi si v duchu ťukal na čelo a řekl mi, že 1. tam byly několikatunové palety s materiálem, uprostřed místnosti 2. V rohu u nosné zdi to není vůbec problém 3. podlaha jako taková je monolit

No každopádně, priority jsou teď jinde (kuchyň, dodělávky bytu, byrokracie), ale třeba se k tomu ještě v létě dostanu. Jen 540l nádrž vychází na 9500 Kč, celá sranda pak nějakých 30000 Kč, takže to musím dobře naplánovat. Zase taková 2m podvodní zahrádka... plná gupek. :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2018 19:30 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: LeRi
Tak tento týden jsem se tam chtěl jít podívat, ale kvůli zdravotním komplikacím jsem to odložil. Takže snad příští týden se tam zastavím, ale určitě se plánuji na toto zeptat. V plánech bytu žádné informace o podlaze samotné nejsou. Na fotkách ze stavby je vidět, že nějaký železobeton tam bude, ale může to být klidně Miako.

To akvárium bude u rohu celého domu, takže očekávám, že to něco musí vydržet, nebo by se na to sesunul celý barák. :) Jinak to bude 3. poschodí z 6, pode mnou bude ještě jeden byt a pak už akorát přízemí a suterén, které musí být jak bunkr kvůli garážovým stáním. Určitě se minimálně zeptám na stavbě.

Ale jak se dívám na stavební fotku palety Ytongu na balkoně, tak to asi bude cajk... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2018 09:49 Muž LeRi [315] Re: LeRi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ještě dodám že když tu stavbu prováděli tak na tom stropu měli stavbaři určitě materiál a taková paleta s materiálem ( cihly,lepidla,omítkové směsi,atd) mají obvykle od 800kg až 2000kg ;-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2018 09:23 Muž LeRi [315] Re: PaulZy
Jelikož se jedná o novostabu tak může být konstrukční řešení stropů různé , doporučuji buď sehnat stavební plány a nebo konzultaci u firmy která stavbu prováděla, popř statik ale ten bude chtít vidět stejně ty plány ;-), PS: trámy tam zřejmě nebudou, já tipuji betonové panely , Miako konstrukce nebo monolit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2018 07:59 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: PaulZy
Jediný, kdo ti skutečně může kvalifikovaně říci, zda to snese podlaha, je statik. Takové ty řeči typu: "Mám v 7 patře v rámu nad sebou dvě 700l akvárka už 5 let a v poho." jsou hezké, ale jsou k ničemu. Každá stavba je jiná a má jinak řešené podlahy. Spočítej si celkovou hmotnost a vyděl ji plochou konstrukce, dostaneš zatížení na metr čtvereční. U dřevěné podlahy na trámech se maximální přípustné zatížení podlah pohybuje jen okolo 200-250 kg/m2, u zděných nebo betonových to bývá více, ale také to není žádná hitparáda. Obecně čím starší objekt, tím lépe (na těch nových budovách se šetří, kde se dá).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2018 07:04 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Přesně tak. 500 l není zase tak velká nádrž, aby to nezvládla běžná stavební konstrukce. Případně se dá použít nějaká deska na rozložení váhy. Rám též doporučuji ocelový svařovaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.03.2018 18:19 Muž Jarry [1437] Re: PaulZy
Plovoučka to snese v pohodě, otázka je, jestli je to přízemí, patro, jaký je strop atd.:-) Moc se mi nezdá ten šroubovaný hliník, asi bych buď nechal rám svařit z ocelových jeklů, nebo dobře udělané lamino - dvojité stojky, pevná záda, pár rohových výztuh a pokud je podlaha rovná, mělo by to bez problémů unést.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 17:48 Muž PaulZy [51] - Rostliny – Kompaktnější 500 v novostavbě
Za pár měsíců se budu stěhovat do (komplet) nového bytu a sice priority budou jinde (např. kuchyň), ale chci pořídit cca 500l akva. Původně jsem se díval na 180cm nádrže, která vypadá větší, má lepší rozložení na podlahu... ale možná se mi nevejde do obyváku (navíc propojeného s onou kuchyní). Takže představa je taková: akvárium klasického tvaru v rohu, sedačka, barový pult, kuchyň. Proto asi půjdu do kratší varianty 150 cm a moc rozkládat zátěž nepůjde (leda podložit sedačku).

Myslíte, že to snese podlaha? Má tam být plovoučka, bylo by to v rohu baráku a nosnou vrstvu můžu jen odhadovat. Ještě jsem se tam nebyl podívat*, takže vyjádření stavbyvedoucího neznám. Počítám, že podlaha bude železobeton, cihly jsou porothermové, protihluková úprava (prý se do toho blbě vrtá).

Zatím je to všechno ve fázi konceptu, ani stojan nemám vymyšlený (jedna možnost je šroubovaný z hliníku s obložením, ale prý je možné i lamino).

*Nejmenovaná stavební firma totiž měla klienty několikrát obvolávat, ale na mě se pokaždé vykašlali. Takže asi příští týden se přijdu podívat na hotový byt. tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2017 00:28 Muž Banung [28] – 10.000 litrů
Tak tohle se mi fakt líbí:
www.youtube.com/…
jen ta voda by mohla být čistší

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 08:10 Muž Tomson [1] Re: RAP
Tak to je uplne nekde jinde,,to bude chtit podpery pod podlahu, :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 22:01 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Designer
Určitě ne, když si to spočítáš tak dejme tomu s celou konsturkcí jako celek bych počítal kolem 1500 kil .... to máš na 3 metry délky ... jinak podobný formát jako já .. (hodně lenivě a hrubě počítáno) ... tzn kolem 500 na metr délky akva... hlavně aby to bylo u nosné zdi a na co njvětší ploše položené... jinak to akvo nebude zatěžovat podlahu na metr čtverečnej víc než třeba ta moje dvoumetrovka ... a celkovou to unese jako prd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 21:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Hansel
OT: Ono to hned ted realne nehrozi, ale neco takoveho bych casem chtel, takze aspon vim, ze to neni uplna blbost. Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 21:54 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Designer
s tím rozměrem a litrama se bát nemusíš....nepodcenit, ale nebát se. Eventuelně bys moh lecos zlepšit roztažením plochy dna na úkor výšky ... takže 300x70x50 třeba ... ale ty litry na tu plochu mi přijdou uplně v pohodě. Ona ta představa je z počátku děsná člověk má lufta, ale časem si zvykne a přijde čas kdy to bude takový akorát akváko palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 21:47 Muž Tomson [1] Re: Designer
Byla to stojany 4 kusy da se rici v obyvaku a na chodbe,,nej mel 1500l plus nadrze a stojany,bylo to od sebe jen pres stenu,,a drzelo a zadny problem,,ale pri napopusteni jsemj mel obavy,,kdyz prislo vice lidi tak jsem je rozhanel od sebe at se neco nestene,, :-D :-D asi tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 21:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomson
To mne zajima. Muzes se trosku rozepsat? Ja si moc neumim predstavit, kdybych se casem dopracoval rekneme k necemu jako 3m x 60cm x 60cm (nebo neco takoveho), jestli se to da rozumne postavit ke zdi a nebat se, nebo jestli si mam radeji rovnou hledat bydleni nekde ve sklepe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 21:21 Muž Tomson [1]
Nebojte se vahy ja mel v penelku ve 4 petre pestirnu 4 kubiky vody a vse bylo ok, palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 15:31 Muž doubler [80] Re: Pavel
mrkni sem: www.akvarianamiru.cz Mají za sebou realizaci 6.000 l akvária - tedy pokud tato velikost odpovídá tvé představě o obřím akváriu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 13:07 Pavel Re: RAP
Jenomže dělají jen prosklené ze všech stran a to se prodraží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 11:09 RAP Re: Pavel
V tom odkaze máš hned jednu českou firmu www.akvarium-pavlica.cz . ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 10:27 Pavel – obříh akvária
Máte někdo zkušenost s firmou se sídlem v České republice která umí udělat obří akvárko? Já našel tohle - www.numa.sk/… je to společnost ze Slovenska a to by se prodražilo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 15:15 Žabátko Re: Barakainus
No tak obří není, ale že se tady na té diskusi o tom mluvilo, tak jsem se přidala. CO se chlapů týče, tak to by byla dočasná zátěž, akvárko tam bude roky na tom samém místě, takže je to asi trošku něco jiného. Navíc, kde by se mi tady vzalo 5 chlapů. stydim
Bych to asi neřešila, kdybych věděla, že barák je staticky 100% v pořádku, ale že tady určitý problém je, tak jsem raději opatrná. Ale díky za uklidnění, se dneska třeba vyspím. spim
Jo a 5OO kilo mít bude, jsou na pozadí břidlice, to samo o sobě bude vážit dost, konstrukce je taky bytelná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 13:40 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Žabátko
300L neni obri akvarium. Tech maximalne 500kg (coz to akvarium ani mit nebude) neni zas tak moc. Bezna knihovna ma na m^2 vetsi zatizeni. A pokud si u vas na party pujde tuknu 5 udelanych chlapu pivem, taky se nebudes bat, ze se najednou propadnou k sousedum :)
Ja bych se toho nebal.
Kdyby to bylo 2m akva, co pri pruhybu muze prasknou, nebo stojany se ctyrmi akvarii nad sebou, to by byla jina, ale takhle si nenech kazit spani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 12:08 Žabátko Re: Ivoš
Tak mít prověšené stropy, bála bych se tam dát i postel smich No s tím ocelovým plátem zase nemáme problém, stejně tam budeme lít 5 cm betonu, který šel pryč, když jsme kangem dávali pryč starou dlažbu. Zase podkládat to deskou by vypadalo škaredě, chceme překlenout vzdálenost od traverzy k traverze, aby se to rozložilo na 2 traverzy a nestálo to mezi nimi na hurdách. Myslím, že váha akva i se stojanem bude tak těch 500 kilo a já chci mít raději duši v peří, že jsem to nepodcenila. Ale zase jsme si teď na asi 1m2 naskládali 320 kg obkladového kamene a taky se nic neděje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 11:43 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Žabátko
Myslím, že pokud by podlaha neunesla (a o to tady asi jde) nějakých 300-350 kg rozložených do plochy cca 0,5 m2, tak by vám ten barák už dávno spadnul.

Já bydlím ve 100 let starém činžáku v posledním patře a podlaha je tvořena dřevěnými trámy, mezi nimi nějaký rákos a na tom nějaké dřevěné desky na kterých jsou položené parkety. Nosné trámy jsou prověšené, podlahy máme v bytě křivé všemy směry, jednoduše řečeno, uprostřed každé místnosti je dolík.

Když jsem si pořizoval do tohoto bytu první 240l akvárium, měl jsem stažený zadek strachy kvůli tomu, aby se mi nerozjela skříňka pod ním. Pomohl jsem si tak, že pod skříku jsem položil na podlahu 1 cm silný polystyrén, na něj dřevěnou desku a teprve na ní skříňku s akváriem. Tím jsem částečně eliminoval sklon podlahy a váhu akvária rozložil na celou desku pod skříňkou, nikoli tedy na obvodové sokly skříňky.
Dneska mám hned vedle další 240 l akvárium postavené stejným způsobem a skříˇky se nekříží, podlafha se nepropadla a barák pořád stojí:-)

Vyprdni se na zalévání nějakého ocelového plátu do podlahy, stačí podložit skříňku akvária dřevenou deskou a tím rozloříš váhu na větší plochu. Pokud má náhodou skříňka ploché dno, kterám leží přímo na podlaze, můžeš si odpustit její podkládání prknem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 10:50 Žabátko – Akvárko 300 l v prvním patře RD
Zdravím všechny, pročetla jsem poctivě všechny příspěvky na toto téma a přesto se jdu "uklidnit". Koupila jsem na Aukru akva 300 l, s břidlicovým pozadím, rohové. Máme dům ze 70 let, kterému lehce klesly základy na straně, kde akva bude (prasklá kanalizace), nicméně 2,5 roku jsem nepozorovala žádný pohyb, takže je to asi OK. Akva bude v rohu u nosných zdí (30 cm armaporit), traverzy jsou dlouhé 3 metry od nosné zdi k nosné zdi, strop hurda. Plánujeme zalít do betonu ocelový plát, který by překlenul traverzy. Máte někdo akva obdobné velikosti na hurdách? Pozvala jsem si statika a zatím si to tady pořád řeším a řeším a nic jsem nevymyslela. Statik do telefonu, že prý když to nepstavím doprostřed místnosti, tak můžu být v klidu, ale když na tom teda trvám, tak že přijde :-). hmm
Díky všem za názory a pseudouklidnění, je mi jasné, že bez statika to nevymyslím, ale potřebuju o tom s někým mluvit. love

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 21:25 HaDaS Re: Malapa
Napsal jsem toho spoustu ve fóru Nosnost podlahy rybicky.net/forum/11068 .
Myslím si, že je to to správné fórum, které doporučuji Jaroslavovi pročíst. Uváděl jsem tam i odkazy. Jsou tam i zkušenosti ostatních, kteří mají obdobná akva v bytovkách.
Za sebe říkám, že bych do toho šel pouze se statickým zajištěním. Neříkám, že to panelákový strop nezvládne, ale je tu ještě spousta dalších ale ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 21:09 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: HaDaS
Pokud je to panmelový dům, tudíž podlaha z panelu, tak to by neměl být problém, zvlášť, když akvárium bude stát u nosné zdi. Tuším, že tam se počítá se zatížením tuny, někde uvadí dokonce jeden a půl tuny na metr čtvereční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 17:53 HaDaS Re: gogle
Jestli dobře počítám, tak to bude vážit cca 1,5 t. To je dost. Nech si to opravdu spočítat statikem. To už je zralý na výztuhy.
... a hlavně ať to rodiče zahrnou do pojistky bytu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 17:31 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Akvária,která vám nyní půjdou pryč a místo nich bych měl v pokoji jen jedno velké.
Naštěstí je pod námi sklep :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 17:21 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: gogle
A to bude v tom samém bytě, kde už máš ta svá stávající akvárka?? coze To už bych se ptal statika aby se sousedi pod tebou jednoho dne nedivili, kde se vzala ta tsunami, co jim proběhla bytem smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 16:45 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Zdravím,
Ještě bych se vás chtěl zeptat,jestli by bylo možné udělat akvárium 300*60*70cm d*v*š.
Měl bych ho v 1. patře panelového domu u nosné zdi.
Filtrace by se skládala z vnitřních Hamburských filtrů umístěným v každém ze zadních rohů a jednoho až dvouch vnějších filtrů.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 19:42 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Tak nakonec jsem se dopracoval k návrhu nového akvária,které bude mít objem 1100L.
Rozměr bude 310*60*60,sklo 12mm.
Jen co prodám má akvária,tak se pustím do stavby.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 16:23 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Deathbull
Nejbezpečnější místo je v rozích místnosti, nejlépe u obvodových zdí.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 15855x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11788-velikost-obriho-akvaria-do-bytovky