Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Velikost obřího akvária do bytovky

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Velikost obřího akvária do bytovky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 18:34 Muž Proky [3] - Cichlidy
Sjednej si pojištění domácnosti...já jsem si to zajistil u Allianz...cca za 1.500,- a je to škody 2 Mega.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 18:33 Muž ampik [2] - Rostliny
ja strach nemam....
ale ostatni clenove rodiny jo... hlavne rodice a babicka s dedou.
(prej se k nim propadnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 18:31 Muž Proky [3] - Cichlidy
V pohodě nemusíš mít strach... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 18:29 Muž ampik [2] - Rostliny
ja v bytovce nebydlim, ale v rodinnem cihlovem dome. postaveny za nemcu.
potreboval bych vedet, kdyz 375l akvarko umistim k asi 40cm tluste nosne zdi, jestli ho podlaha unese. (je asi pred 7 lety zalita betonem a silu asi 0.2m.
kdybych pod akva vyzdil stojan z itonek tak, ze by stojan byl plny (nebyla by pod akva skrinka), jestli by ho to uneslo.
akva je 150cm dlouhe a 50cm siroke.

je to prvni patro
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 08:15 Muž sollik [257] - Cichlidy
Hanyking napsal: Normální chlap si samozřejmě domů donese co chce a nějakým protestům se vysměje. hop

No tak tebe bych chtěl mít doma :-O Normální chlap se totiž s manželkou v klidu dohodne. Manželství je přiteli o dohodě a kompromisech, ne o vzdorech a trucech. Nevím co máš doma ty, ale moje manželka je normální ženská, takže i po prvotních obavách ze 700 l ve 3-tím patře paneláku uznala, že je to prostě můj koníček a s akváriem souhlasila. Ona mi domu taky netahá nový boty, nebo hadry aniž bysme se na tom nedohodli. A hlavně mě osobně by pak ani nebavilo nádrž zařizovat, kdybych věděl, že je to partnerovi proti vůli......

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 07:03 JuraS
Betonová deska jako taková zpevněná železnými profily se přece prohnout v té délce nemůže..tohle není 100 metrový most...co ale může je to, že celý barák pracuje, že se pohybuje..za 14 let v jednom paneláku 8 NP se mi dveře do obýváku nejprve zavírali, pak otevírali..když se nechali pootevřené..podlaha v obýváku celá padala do jednoho rohu..rovinol tam stekl jako by tam byla výpust..a na vyrovnání podlahy do roviny bylo potřeba 3,5 krát víc pytlů rovinolu než byl předběžný výpočet..prostě pracuje celý barák..čím vyšší a "štíhlejší" a čím měkčí podloží tím víc bude "pochodovat"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 23:53 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Bob66
Buď jsi na to šel špatně nebo levnejma dárkama :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 23:29 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dahak
Přesně tak :) Zkoušel jsem všechno možné, bohužel jsem byl poražen :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 23:28 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Hanyking
Pokud vím tak je to tak, že menší musí pryč kvůli pořízení většího :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 23:26 Hanyking – Re: Dahak
Třeba to musí dát pryč. Aby na tom místě postavil větší potlesk hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 23:12 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Bob66
Pořád nechápu jak to můžeš dát pryč :).Zkoušel jsi žebrat, uplácet nebo zahrnovat dárkama ??? :)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 22:41 Hanyking – Re: Bob66
Pokud má borec 5 kubíků a je to v klidu tak není co řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 21:51 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: kchrz
Mám 200x60x60 u nosné zdi a v pohodě a prakticky hned za 6cm příčkou kolmo je 150x50x60 které po zaběhnutí přijde pryč ;-) Takže nebýt tam té 6cm příčky je to 720 a 450 litrů do elka a v pohodě X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 21:51 Tomas4343 – Hanyking
Přesně takováto tvrzení mi tady nejvíc vaděj. Tohle se přeci nedá paušalizovat. Musí se přeci posoudit případ od případu. Čím mi podložíte své tvrzení, že se panel neprohne? Mohu vidět statický výpočet?
JuraS: byl byste hodně překvapen, o kolik se může žb panel při velkém zatížení prohnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 21:45 Muž kchrz [24] – Re: Hanyking
Fotka k příspěvku Takže ať hovořím v přesných číslech. Volím mezi 230x60x60 kolmo na nosnou zeď a nebo 200x60x60 u nosné zdi. A nevim nevim. 7 patro /poslení/ paneláku...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 21:41 Hanyking – Re: kchrz
U zdi se strop neprohne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 21:33 Muž kchrz [24] – Re: grizly
Takže jsme tam. kde jme byli, nikdo nezaručí, že se to neprohne, nerozpadne ... Co to zavěsti na tu nosnou 20cm tlustou zeď? I když u mne to ztrácí smysl, chtěl jsem to dát k to nosné zdi kratší stranou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 21:28 Muž grizly [145] – Re: JuraS
No, ja uz mam strop i podlahy prohle o 3 cm original od doby, co je postavili. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 21:26 Usine – Re: kchrz
Viděl jsem ho bohužel po lepení a neměl jsem na mobilu ještě foťák. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 21:22 JuraS – Re: kchrz
Nevím jak kdo z vás viděl vyrábět paneláky..když vynechám zbytek stavby tak aspoň v brně v 70 tých letech položili panel co měl tvořit podlahu, na něj položili kabely pro rozvod elektriky a na to nalili domíchavač betonu..tak 10 cm..na to se nalepilo lino a byla podlaha..jestli se tohle prohne tak jsem těch piv asi dneska vypil příliš...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 21:15 Muž kchrz [24] – Re: vaclav
Tak 5.5m akvarium bych chtěl vidět, jestli počítám dobře, tak to je 5.5 tuny plus mínus písek ... 6 tun?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 21:14 Hanyking – Re: vaclav
Po prostudování nějakých materiálů a diskuzi na tomto fóru jsem došel k jednoznačnému závěru, že v panelovém domě lze bez obav umístit aqa o velikosti 1200 litrů. Je to naprosto bezpečné. Pojistka má spíše psychologický efekt. Takže já pojistím a když se za 2 roky nic nestane tak pojistku zruším. Pokud je podstavec a aqa vyroben profesionálně nic nehrozí. Pokud jde o prasklý panel atd. tak jsem žádný konkrétní příklad nedohledal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 21:12 Muž kchrz [24] – Re: avast
koukal jsem teď do plánů :
Obvodová zeď 30cm, mezi obyvákem a ložnicí je nosná zeď 20cm, ostatní příčky mají 6cm.
Všechny příčky a zdi jsou ze železobetonu, obsahují tedy 10mm tlusté dráty (cca po metru) a 2-3mm tlusté dráty cca po 20cm. Rozbíjel jsem je palicí, byl to porod (jen ty tenké 6cm příčky), tu 20cm tlustou zeď jsme řezali diamantovym kotoučem na flexce a bylo to strašný.
Na druhou stranu onen stavař mi tvrdil, že když tunový akva postavim doprostřed místnosti, tak se MŮŽE podlaha prohnout, což se sousedům asi nebude líbit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 20:38 Usine
Při stavbě paneláků jsem byl. Pokud postavíš akvárium u nosné stěny, unese to klidně několik tun. Dokonce jsem viděl akvárium 5,5m x 1m x 1m bohužel jen prázdné, postavené jen u obvodové zdi z tvárnic + 2-3 betonové sloupky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 20:29 Usine – Re: avast
Nepleť si 20cm železobetonovou stěnu z cihlou nebo tvárnicí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 16:23 Muž filipsi [1295] – Re: JuraS
Prave proto je tam to vetsinou :). Muze byt tlustsi pricka, co neco schovava, nebo z jineho duvodu ... a hned vedle tensi zelezobetonova nosna zed. Nejlepe plany + statik, pro toho co nevi (ja taky nejsem stavar)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 16:12 JuraS – Re: filipsi
čoveče tak to nevím...já dělal kompletní rekonstrukci v bytu co stavěly pozemní stavby ostrava v roce 1987...stěnu silnou jak noha dokázali řezat div že ne pilkou na železo ale takovou pitomou příčku sotva 6 cm řezali diamantovým řezákem a nadávali...samej drát, železo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 15:53 Muž filipsi [1295] – Re: Hanyking
Vetsinou se pozna tak, ze je tlustsi. Nemusi byt jen mezi obyvakem a loznici, ale treba mezi kuchyni a cojavim ..., nikdo nevi, jak mate situovany byt. Nejlepe to jde posoudit dle planu budovy, pripadne pozvat statika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 14:48 Muž avast [49] – Re: Hanyking
Hanyking: Většinou je to ta nejširší..

kchrz: tak jestli vy máte v paneláku nosný zdi 20 cm, tak my máme nosnej celej barák.. :-D I když my máme takové "venkovské stavění".. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 14:08 Hanyking – Re: kchrz
Co je ale nosná stěna? I ta která JE MEZI OBÝVákem a ložnicí nebo te to jen obvodová stěna??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 12:09 JuraS – Re: kchrz
mám výhodu...pode mnou jsou sklepy a sklepní kóje oddělené panelovou příčkou..takový akva by moje podlaha s největší pravděpodobností unesla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 11:20 Muž kchrz [24] – Re: grizly
Já mám tedy opačný poznatek.
dělám přestavbu v paneláku v Praze - Řepy. Vlasními prostředky (železná palice, kango, pot a mozoly no ) jsem zboural celkem 3 nenosné příčky tloušťky cca 6cm (obsahovaly železnou konstrukci z drátů cca 3mm a několik tyčí síly 1cm). A vyříznout větší otvor ve dveřích pro větší futra v nosné zdi 20cm tlusté ... strašný. Chci říct, že můj dojem je ten, že panelýk by přežil i výbuch granátu rozzureny
Nicméně taky se bojim jen tak tu postavit akva 230x60x60, které by stálo u nosné zdi jen tou užší stranou a dlouhou trčelo do mísnosti.
Jak jsem již psal výše, známý architekt statik mi odsouhlasil 200x60x60 u nosné zdi tou delší stranou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 10:02 Muž grizly [145] – Re: kchrz
Bydlim ve 40 let starem panelaku. Kdyz jsem delal nova okna, neveril jsem, ze ten barak jeste stoji. Panely jsou krive v 3D smeru(na kazdou stranu), mezery mezi nimi vyplnene pytlama od cementu, ikdyz by mely byt vylite betonem. V jednom pokoji byl panel privareny ke kovovemu profilu, ve druhem jen tak polozeny atd.... Takze obava z toho, ze diky nekvalitni praci neudrzi vahu nekolika set kilogramu nebo tun a pohne se nebo praskne je zcela na miste. Navic bydlim v oblasti, kde jsou nekolikrat za rok dulni otresy, pri kterych praskaji domy , padaji ze steny obrazy.
Jestli neco nevydrzi a akva se pohne a nedejboze praskne, vytopi 1000 litru vody sousedy ve vsech patrech pod nim. Kdyz vypadne z policky knizka, nestane se vubec nic.
Vetsina lidi tvrdi, ze neni se ceho bat, ja patrim mezi ne. Urcite by ale nechteli byt v kuzi majitele praskle nadrze a uz vubec ne bydlet v patre pod ni.
Kdybych si chtel vazne poridit takovou nadrz a opravdu vazne bych o ni uvazoval, dosel bych zrejme k zaveru, ze do toho nepujdu.(dokud bydlim v panelaku)
Odbornici tvrdi, ze to vydrzi. Podle vyzkumu je uspesnost jejich rozhodnuti jen 40%. Na odbornika a znalce mi to pripada dost malo. ;-) Vysvetlujte pak sousedum, ze se teoreticky nic stat nemelo a ze to zas tak nevadi, protoze jste pojisteni. :-D
Takze to zhrnu: Velkou nadrz ano, je k tomu ale nutne mit vhodne podminky. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 09:36 Muž Yirka [9126] – Re: kchrz
Běžná knížka váží cca 0,5 kg.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 09:21 Muž kchrz [24] – Návrat k původnímu tématu
Já bych byl taky pro návrat k původnímu tématu a tím je velký akva do bytovky.

1) ohledně pojištění, máte někdo tip, u které pojišťovny pojistit, koukal jsem, že né každá má akvarium v pojistce a někde se pojištění vztahuje jen na vodu z akvaria.
Třeba u Allianz Exklusiv - pojištění na škody "únikem vody z akvária o obsahu min. 50 litrů "
Ale nikde jsem nenašel max objem. Pochybuju, že když si v paneláku dám 2t akvarium, tak mi bez řečí škodu uhraděj.

2) porovnání s kihovnou není vůbec špatný, mám u zdi cca 700knih, napadlo mne zvážit je, odhadem, kolik asi knihovna váží, ale nemám váhu :( M8tě někdo přehled, kolik asi váží knihovna ke stropu o stejné rozloze jako akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2009 08:25 JuraS – Re: Hanyking
zajímalo by mě pár detailů aby bylo možné dál polemizovat. vystup z anonymního davu a hrdě zvedni ruku, vylez na pódium..Kolik ti je ? Kde bydlíš ? Stačí slovem nám sdělit tvoji finanční situaci..jistě v rybařině jsem mnohokráte viděl tvrdého zbohatlíka který neměl problém šmahem nakoupit velmi drahou rybařinu..příkladně měli jsem dohodnutou vánoční akci u vody na víkend (mezi vánočními svátky) a měl za námi přijet jeden kámoš..volal, že nemůže že to nestihne protože mu někdo vykradl kompletně sklep s rybařinou..pojišťovna po amortizaci mu to vyčíslila na 720 kolíků..pro něj nebyl problém nečekat na peníze z pojišťovny, ale mezi svátky nebyl žádný obchod v čr co by mu byl schopen výbavu podle jeho měřítek tak rychle (rozuměj za 24 hodin) dodat...tak si pro to jel do německa...
takže pokud patříš mezi takovou sortu lidí pak akva nad 1000 lt samozřejmě není problém, neřešíš spotřebu energií a na údržbu si můžeš někoho najmout..páč pochybuju, že bys sis v takovém stavu (peněženky) sekal vlastní golfové hřiště...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.08.2009 23:05 Hanyking – Re: Yirka
Tak hlavně já nežertuji! Napsal jsem názor a byl jsem napaden. Já jsem vyvrátil body které někdo uvedl jako důvod proč je nemožné si pořídit velké aqa. To je vše. Cenu 1000l aqa bych určitě nevyvozoval z ceníku sklorexu. Já budu dělat cca 1200 a ceny rád zveřejním. Toho školáka je nutné brát s nadsázkou ale pevně si stojím za tím, že našetřit si na velké aqa může z kapesného brigád atd. A že na vekké aqa není v zařízeném bytě místo je snad přirozená. Nikdo nebude doma mít prázdný kout. Je nutné to místo udělat a to jde vždy. Tedy na mou otázku proč v evropě nejsou zažitá velká aqa si odpovídám : protože je tu zažitý zvyk chovat ryby v malých nádržích. Nádrž 1000 litrů je finančně dostupná pro každého. Pokud si takové aqa nemůže někdo koupit hned tak si za nějakou dobu na něj může našetřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2009 21:31 Acinonyx
Hanyking napsal: 10000 není jen za sklo ale je to cena celého aqa. A školák si to může koupit třeba za kapesný nebo si zaplatí část atd. Pak se ozvalo několik submisivních beta samců kteří si myslí, že když si někdo prosadí svou je to špatně. Pak se ani nedivím, že velké aqa je stále vzácnost.
Ohladom ceny... z katalogu sklorexu, akvarka z 15-ky skla - 15 000 a viac, po zlave.
Tak ja neviem, ale ja som skolak nedostaval ani zdaleka take kapesne. Prosadit si clovek samozrejme moze, a s tym ludia asi suhlasia, ale urcite nie takym sposobom, akym si opisal. Pretoze o tom vztah urcite nie je. Ale to je na dlhsie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2009 20:18 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Hanyking
Chtěl bych vidět 1000 litrové akva z 15mm skla pod 10000kč coze Tohle je ale pěkná blbost, teda pokud nevlastníš sklenářství hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 19:53 Nikola
Dahak napsal: Normální chlap si samozřejmě domů donese co chce a nějakým protestům se vysměje. hop
Tohle je normální tak pro chudáky.

Chtěl bych vidět jeho ženu - na nějakou co by za něco stála asi nemá jinak by takhle nemluvil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 19:41 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Normální chlap si samozřejmě domů donese co chce a nějakým protestům se vysměje. hop
Tohle je normální tak pro chudáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2009 19:07 Nikola
Hanyking napsal: No to je nesmysl. Údržba velkého aqa je přeci stejná jako malého. Navíc při instalaci přepadového filtru je provoz prakticky bezůdržbový. Investice to je ale dokud se použije jen 15 sklo tak je cena za 1000 litrů pod 10 000Kč což je přijatelné i pro školáka!!! Vyšší nákledy na energii tam jsou ale pokud stačí voda 25C (a to stačí pro většinu ryb) tak to zas tak neůnosné není. A místo je vždy. Jen nesmí být byt přeplácanej. Na tv je místo vždy. To nikdo neřeší. Když je to na těsno tak vyhodím nějakou skříň a místo je hned. A buchta vždy bude mít mámitky proti nové věci která není prakticky zaměřená. Takže natvrdo a klidně bez souhlasu aqa postavit a zařídit. Až to uvidí hotové tak se ji to zalíbí hned. Hlavně to předem nekonzultovat protože to vyvolá jen problémy. Normální chlap si samozřejmě domů donese co chce a nějakým protestům se vysměje. hop
Kde by školák vzal tolik peněz? 10000 jenom za sklo a to další? Přemýšlej než řekneš kravinu.
A mluvit o ženách/dívkách jako o buchtách? To mi připadá ubohé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2009 09:11 JuraS – Re: hanyking
velká akva...na akvamalawi.com je hafo velkých akvárií..velkých...některé biotopy prostě v kaluži neprosperují..a elektřina ? nedávno bylo v televizi jak si nějakej mladík nechal na balkon navěsit solární panely..měl balkon na jih..za balkonu kabely jak z elektrárny na chodbu kde měl na stěně bytu navěšené celé zařízení..návratnost do 5 ti let a celej byt mu jel na to co slunko nasvítilo (když ne tak ze zásuvky) a když měl nadbytek tak se to ládovalo do sítě a dostával od čezu zaplaceno..taky řešení..a nebo si dej na zahrado maš-li větrnou elektrárnu..jak říkám..možností je několik..a nebo na potok kolečko s dynamem....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 01:47 Hagar – Re: hanyking
proč nejsou více rozšířená velká aq?To je celkem úsměvná otázka,např.ne všichni majitelé aq jsou reg.na rybičky.net,ne všichni mají peníze na nákup a provoz velkých aq,ne všichni mají čas a chuť na jejich údržbu,ne všichni mají pochopení partnera(miláčku,místo oblečení pro děti a nákupu jídla jsem koupil nové aq,máš radost?),ne všichni mají místo nazbyt a pokud jde o,,profesionální,,hledisko-ne všechny ryby,které člověk chce chovat,může nalít na hromadu do jednoho aq.Tož tak....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 01:23 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: hanyking
Odpovídám na otázku jak se to mohlo rozlepit...
Jednoduše, akva nebylo amatérsky odfláklé, ale deset let a stěhování 100 km a vláčení do třetího patra udělalo svoje.Navíc silikon může prorůst řasa, akva naštěstí držela pohromadě skleněná příčná vzpěra, takže začalo jen protékat ve spoji. Žádná tsunami se naštěstí nekonala.
Kamarádce se odlepila celá stěna a vyklopila se...šlo jen o sto litrů, ale stačilo to.
Co se pojištění týče, je potřeba mít ve smlouvě výslovně uvedeno, že se pojistka vztahuje na AKVÁRIA!!
Běžná pojistka tyto škody nekryje, což už bohužel pár lidí zjistilo...
Vzhledem k tomu, že tu bylo jeden čas asi 1900 litrů....Radši pojištěno... ;-)
Ať vám akva držej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 22:04 Buggy – Re: Hanyking
No to máš pravdu za ten pohlad to naozaj stojí nejaké menšie akva je tiež nádhera ale nádrže 500l a viac je už iné kaffé. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   29.08.2009 21:03 Hanyking – Re: grizly
To je jen hra s čísly. I kdyby provoz stál 30 Kč denně (o čemž pochybuji) tak je to nic proti té kráse kterou to dává. Nežijem přeci pro to abychom na sobě šetřili . To bychom mokli počítat kolik stojí provoz psa, auta atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 20:27 Acinonyx – Re: Buggy
No ved tych 12 x 1000 Kc by bolo zhruba okolo tych tvojich 11000. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 19:25 Muž grizly [145] – Re: Buggy
Snazil jsem se drzet pri zemi. Takze to velke akvarko nebude fakt levna zalezitost. Proto jich tolik neni. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 19:19 Buggy
Hm hadžete tu dosť malé cifri čo som vyrátal náklady mojho akva tak je to výše 11000 Sk ročne a to už stojí za reč ku príkladu mám 6 neóny 58W krát 10h = 3480W=3,48Kwh krát 365 dní = 1270.2 Kwh za rok a to nerátam ohrev vody a filter fluval FX5. coze coze

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 15855x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11788-velikost-obriho-akvaria-do-bytovky?od=101