Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k Vrubozubci pavímu?

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě ? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k Vrubozubci pavímu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2019 17:48 RAP Re: nevim06
Nepíšeš jak velké akvárium, ale i tak to není vhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2019 17:46 RAP Re: JoKa
To by mělo fungovat. Dokonce je to lepší než kombinace s velkými SA cichlidami. ;-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2019 14:55 nevim06 – otazka na cichlidy
Zdarec chtěl bych se zeptat jestli mužou byt společně v jednom akvariu vrubozubci a čichavci

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 16:02 JoKa – Astronotus a heros
Ahoj. Jak vidíte kombinaci 2x vrubozubec, pár sestavený z osmi ryb. Více než dvouleté, dospělé ryby. Dříve se vytírali, ale už toho koníčku nechali, s největší pravděpodobností protože už jim je akviško malé... A k nim, řekněme 6 kousků heros severum...?
Akvo dostanou, konečně odpovídající, skoro kubíkové... 200x80šx60...
Samozřejmě kance tam dám jako první, třeba i měsíc před blbounama...
Kromě nich, tam až na pár mřenek a třech velkých krunýřovců (na tyto ryby už jsou zvyklí, už s nima bydlí) nebude nic...
Díky za každý názor...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 21:59 Petr
Moje akvarium: www.youtube.com/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 11:40 RAP Re: LiborSprysl
Uvědom si, že je to jako by v přírodě bydlely méně než metr od sebe...
1)Nevíš přesné rozměry akvária, jen hrubou litráž.
2)Jsou to inteligentní ryby, nepopírám. Inteligentní ryby se potřebují zabavit, nejen pravidelným krmením a občasným výtěrem. Dva páry nejsou zas tolik, aby je stresovalo. Naopak, samci nebudou mít tolik času jen na samice, budou muset hájit teritorium, roztříští se agresivita. Přítomnost cizích ryb je nutí k lepší péči o výtěr atd, atd.
3) Obávám se, že tyto ryby viděly přírodní naleziště druhu maximálně z rychlíku se zataženýma záclonkama při jízdě v tunelu.
Pokud by to byly F0 - F3, tam už jsou prostorové nároky jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 05:39 Muž LiborSprysl [8818] Re: RAP
RAP napsal: protože ten těm rybám diktuješ ty, a ty jsi neřád, protože je ti fuk, jestli je uhájí všechny nebo žádné...
O tom je to vnitřní zařízení nádrže - kořeny, jeskyně, rostliny, aby si rodiče mohli najít ten skrytý kout.

Vlasto ty nechápeš, že my se těm rybám snažíme něco nabízet, a jen velmi obtížně můžeme usuzovat, jak moc jim to vyhovuje? O tom není vnitřní zařízení nádrže, protože oni si vybírají jen z toho, co ty jim nabídneš. Ale ne to, co by si ryby velmi pravděpodobně vybraly sami, pokud by k tomu měly možnost. Pokud nejsi černoprdelník, pak víš, že osud si člověk ovlivňuje sám, tak to vidíme my materialisté smich , a z toho vyjdi při posuzování toho čemu říkáš osud ryb v akváriích. V tom lepším případě. Pokud jsme zanalí rybám děláme pomyšlení a doufáme, že jim to bude vyhovovat. Ovšem nemůžeš přece předpokládat, že tak chytrá ryba, jakou velká cichlida je, že snese bez psychické újmy v okolních 500 litrech vody jiný pár ryb podobného ražení. Uvědom si, že je to jako by v přírodě bydlely méně než metr od sebe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 08:23 RAP Re: LiborSprysl
protože ten těm rybám diktuješ ty, a ty jsi neřád, protože je ti fuk, jestli je uhájí všechny nebo žádné...
O tom je to vnitřní zařízení nádrže - kořeny, jeskyně, rostliny, aby si rodiče mohli najít ten skrytý kout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.08.2013 23:32 Muž wladys [290] - Cichlidy
LS.....souhlas, že je lepší nechat vybrat pár z více ryb. Bohužel já na výběr neměl, bral sem tehdy to co tam bylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 16:40 Muž LiborSprysl [8818] Re: RAP
Zkus myslet jako ryba, která má 150 mimin a všechny chce uhájit...v řece uteče na co nejskrytější místo, aby je co nejlépe ubránila. V akváriu s nimi nemá kam utéci...Vlasto tomu se říká nauka o přirozeném chování, někdy i etologie. To není o osudu !!!, protože ten těm rybám diktuješ ty, a ty jsi neřád, protože je ti fuk, jestli je uhájí všechny nebo žádné... ;-)
Jinak ti mohu říci, že mimo salvínů a některých perlovek se mi nestalo, že by mi samec zabil samici... ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 08:47 RAP Re: LiborSprysl
ty jsi zase jak Tatar, pokud budeš chovat samce a samici, tak jim je fuk, jestli ty chceš odchov, a nebo ne. Pokud se budou chtít rozmnožovat, tak to prostě udělají.
Nejsem tatar, ty si to špatně pochopil. Myslel jsem zájem o aktivní odchov co největšího počtu mladých. Nikoli výtěr v okrasném akváriu, kde se to nechá napospas osudu a rodičům. ano
O počtu ryb nutných k samovolnému výběru kvalitního páru, by byla debata na dlouhé zimní večery. Žádný sebevětší počet ryb ti 100% nezaručí, že ti po separování samec samici nezabije, vlastní zkušenost.
Navíc, wladys promine, ta jeho třístovka potvrzuje to co jsem ti psal možnost ovlivnění chování zařízením akvária .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 04:25 Muž LiborSprysl [8818] Re: RAP
RAP napsal: Teď záleží na tom, jestli je zájem o odchov.
Ale Vlasto, ty jsi zase jak Tatar, :-) pokud budeš chovat samce a samici, tak jim je fuk, jestli ty chceš odchov, a nebo ne. Pokud se budou chtít rozmnožovat, tak to prostě udělají. No a pak nastává ta fáze dvě, o níž píšu od začátku...buď se vytřou v klidu, a nebo ne. Pokud ne, pak více než často dojde k zabití samice, protože po ztrátě jiker, či mladých, se samec bude chtít vytřít znovu. Pokud navíc ke ztrátě dojde vinou konkurenčních ryb, může zmastit i je...

to wladys... Když jsem ryby kupoval, bral jsem 4 kousky a onen samec to postupně vybil, nechal jen tuto jednu samici, se kterou se pravidelně třeli, ale neklapalo jim to....typická ukázka "pustého ostrova" smich "když není co přeříznout, tak alespoň toto, přece si to nebudu dělat sám" smich ...Znám jednoho cichlidáře, který tvrdí, že dá dohromady pár ze dvou ryb a funguje to. U některých druhů tomu věřím, protože to sám také dělám. Ale jinak stále tvrdím, že platí pravidlo deset a více, aby došlo k výběru harmonického páru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 12:55 Muž wladys [290] - Cichlidy
U toho mého páru(viz odkaz od RAPa) to nefungovalo od začátku. Když jsem ryby kupoval, bral jsem 4 kousky a onen samec to postupně vybil, nechal jen tuto jednu samici, se kterou se pravidelně třeli, ale neklapalo jim to. Taky jsem si najivně myslel, že , když tam budou mít nějaké ryby na rozptýlení, tak bude mezi samcem a samicí klid. Hold, každá ryba má svou hlavu a tenhle samec je fakt rapl. Ale krásný rapl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2013 12:32 RAP - CichlidyRe: LiborSprysl
Teď záleží na tom, jestli je zájem o odchov.
Když se ti nelíbí 2 páry majestátních 30cm cichlid. Lze to nakombinovat jinak, 1pár oskarů a s nima 2páry cichlid do 15cm, např. příčnopruzí, mekky, panamensky, hrbohlaví atd atd. ;-)
Jen bych dodal, že při chovu jednoho samostatného páru to může dopadnout takto rybicky.net/nadrze/4437 viz poslední komentář.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 21:53 Muž LiborSprysl [8818] Re: RAP
To nepochybně jde, ale jak říkám nemám to u těchto ryb rád...stovky mladých se začnou blížit k sobě...rodiče šílí...no stres a masakr... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 21:48 RAP Re: LiborSprysl
Tobě, jako starému praktikovi, přece nebudu vysvětlovat možnost ovlivnění chování zařízením akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 21:43 Muž LiborSprysl [8818] Re: RAP
Já to rád nemám, protože to je tak tak velikost hranic nejmenšího teritoria páru takto velkých ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 21:39 RAP Re: LiborSprysl
Bez podrobnějších informací je těžko radit. Ale dle mého pár oskarů a k.červených by měl v 5stovce fungovat bez problémů. Velikostně i naturelem se jedná o velmi podobné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 21:29 Muž LiborSprysl [8818] Re: RAP
Není nad harmonický pár...nepřátelská ryba je sice dobrý stimul, ale blbý spolubydlící, pokud jsou mláďata...to je pak o věčném stresu a někdy i o masakru... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2013 21:17 RAP Re: LiborSprysl
Zajisté máš pravdu, ale někdy není na škodu "nepřátelská" ryba.
V tomto případě by se hezky vyjímal spolu s oskary pár kančíků červených.
Ono taky záleží na tvaru nádrže a jejím zařízení. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 21:09 Muž LiborSprysl [8818] Re: Petr
Petr napsal: 500 litrů

Ideální nádrž pro chovný pár, aby zvládl odchov bez stresu... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 21:06 Petr Re: RAP
500 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 21:04 RAP Re: Petr
Jak velké je akvárium s oskary?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.08.2013 20:36 R Muž romant [27389] Re: Petr
Já, nic měl jsem je jednou, tedy ne oskary, ale klasiku a byli v 300 litrovce samy, prostě dvě telátka samotný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 20:33 Petr Re: romant
Dobře a co tedy doporučuješ do středního pásma k oskarům? nevim právě co se k ním hodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 20:25 R Muž romant [27389] Re: Petr
Nedělal bych to viděl jsem onu kombinaci v jednom asi 500 litrovým akváriu a neměl jsem z toho dobrej pocit, vystresnutý skaláry nahnaný do rohu, nic pro mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 20:20 Petr – Skalára a oskaři (vrubozubec paví)
Dobrý den můžu chovat společně skaláry a oskary vrubozubce paví??? Děkuji za rady.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.03.2013 21:54 hr:-))) Re: Martin
Do 500l jsou bohaťe dostačující ti oskaři.
Jestli je v nádrži kořen, tak bych tam maximálně přidal jednoho nějakého krunýřovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 21:03 Martin – Co k němu
Dobrý den mám 4ks oskarů cca 20cm a více,akvarium mám 500L.Chtěl sem se zeptat jaký druh ryb mě doporučíte k oskarům Předem Děkuji.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 15:44 R Muž romant [27389] Re: dulak
Já bych ho v rámci nějakého zbytečného sklamání podaroval, či vrátil a nechal si tam ty kance, červenohrdláci to jsou krasavci, ale chtělo by to aby to byl pár, to pak bude radosti. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 15:29 dulak Re: romant
Já se právě nad ocelátem zamýšlím :-) .. koupil jsem jen jednoho protože 200 je minimum ale pak jsem byl osočenej že se sám bude nudit a že s krynýrovcem moc srandy neni tak jsem poridil ty kančíky a ty doporucovali 4 ale vzal jsem jen dva a pak mě očarovali ty akary tak jsem myslel že by to jeste slo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 15:19 R Muž romant [27389] Re: dulak
Nic, jako že nepořizovat žádný další ryby a spíš se nad tím vruboušem zamyslet, tedy pokud nemáš ještě jednu 400 litrovou nádrž kam časem půjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2012 15:19 R Muž Silent [5935] Re: dulak
Tak nějak. Akary nepořizovat. Ono už takhle je to pro uvedené ryby dost malé a vrubouš je pěkný bumbrlíček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 15:16 dulak Re: romant
Nic ? takže akary nepořizovat nebo jako že nic neni správně ? Nebo jak je to Nic myšlený :-) každopádně děkuju za tak rychlou reakci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 15:11 R Muž romant [27389] Re: dulak
Nic, na vrubouše to začne být časem malý a zjedná si pořádek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 15:10 dulak – VRUBOZUBEC
Ahoj mám 200 l nádrž osádka je 1x vrubozubec paví 2x kančík červenohrdlý 1x nějaký krunýřovec a 1x přísavku thajskou
a chci se zeptat jestli je to takhle vpořádku nebo blbý a popřípadě jestli bych mohl přidat jěště 2x akaru modrou, rybky jsou všechny malinkatý.
Díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 09:21 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: hr
:-D tak jestli ji tu fotku pošle, tak dej na facebook video, jak si dáváš tu svou ruku :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 08:14 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: hr
Záleží jak velké ty ryby má, nemusí je mít od mala v 500vce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 08:12 Muž DeNNI85 [16] - Amerika
Pokud byste někdo sháněl něco k Vrubozubcům, nechal bych za odvoz dva pangasiuse sutchi 20 a 30cm. Je nutný mít ale větší akvárium, min. 400l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 20:11 Muž honzales [8] - Raci, krabi, krevetky
Ja je mam s perovcema,kerickovcema.i kancikama cervenooke ale meli by byt spolu asi od mala aby si na sebe zvykly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 15:12 Žena Alkestis [9] – Angolák?
No keříčkovce jsem tam měla, vycházeli spolu fakt dobře. Ale pak jsem četla článek jak se vrubozubec píchl o angoláka a otrávil se. Tak okamžitě šli pryč.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 00:23 hanyking – Re: hanyking
Někdo doporučoval keříčkovce. Je to sice zvláštní kombinace ale mě se keříčkovec angolský líbí tak to zkusím.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 12:28 hanyking
A co třeba kančík citrónový? Ten by měl taky rýt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 22:34 hanyking
hanyking napsal: A co dát k nim do velké nádrže třeba závojnatky? Třeba kometa dlouhá 30 cm by to mohla zvládnout bez újmy. :-P
Omlouvám se za zdvojený dotaz. Nevšiml jsem si, že můj prvotní dotaz byl sloučen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 20:58 hanyking – Re: Betty
A co dát k nim do velké nádrže třeba závojnatky? Třeba kometa dlouhá 30 cm by to mohla zvládnout bez újmy. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 19:59 Muž honzales [8] - Raci, krabi, krevetky – vrubozubci
ja mel vrubozubce 7let.obcas mirumilovny ryby jindy bojovny.ale jen urcity jedinci.kdyz budou spolu vyrustat od mala tak by to mohli zvladnout ale pokud je mas uz vetsi tak to ani nezkousej.jsou to vyhozeny penize.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 18:50 Muž Filip980 [389] - Rostliny
no závojnatky by to nemusely přežít, vrubozubci jsou dost agresivní až vyrostou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 18:29 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Být tebou,tak koupím perleťovky brazilské.
Vrubocobcům se ubrání a dno budou rýt perfektně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 18:19 hanyking - Cichlidy – Re: Inky
Jde spíš o to, jestli je tato kombinace snesitelná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 14:17 JagerMaister - Cichlidy
závojnatky dosť kazia vodu ale v takom objeme no nwm ? :-)
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 7261x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/11787-jake-ryby-k-vrubozubci-pavimu