Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k vrubozubci pavímu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k vrubozubci pavímu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 04:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
RAP napsal: Teď záleží na tom, jestli je zájem o odchov.
Ale Vlasto, ty jsi zase jak Tatar, :-) pokud budeš chovat samce a samici, tak jim je fuk, jestli ty chceš odchov, a nebo ne. Pokud se budou chtít rozmnožovat, tak to prostě udělají. No a pak nastává ta fáze dvě, o níž píšu od začátku...buď se vytřou v klidu, a nebo ne. Pokud ne, pak více než často dojde k zabití samice, protože po ztrátě jiker, či mladých, se samec bude chtít vytřít znovu. Pokud navíc ke ztrátě dojde vinou konkurenčních ryb, může zmastit i je...

to wladys... Když jsem ryby kupoval, bral jsem 4 kousky a onen samec to postupně vybil, nechal jen tuto jednu samici, se kterou se pravidelně třeli, ale neklapalo jim to....typická ukázka "pustého ostrova" smich "když není co přeříznout, tak alespoň toto, přece si to nebudu dělat sám" smich ...Znám jednoho cichlidáře, který tvrdí, že dá dohromady pár ze dvou ryb a funguje to. U některých druhů tomu věřím, protože to sám také dělám. Ale jinak stále tvrdím, že platí pravidlo deset a více, aby došlo k výběru harmonického páru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 12:55 Muž wladys [291] - CichlidyRe: RAP
U toho mého páru(viz odkaz od RAPa) to nefungovalo od začátku. Když jsem ryby kupoval, bral jsem 4 kousky a onen samec to postupně vybil, nechal jen tuto jednu samici, se kterou se pravidelně třeli, ale neklapalo jim to. Taky jsem si najivně myslel, že , když tam budou mít nějaké ryby na rozptýlení, tak bude mezi samcem a samicí klid. Hold, každá ryba má svou hlavu a tenhle samec je fakt rapl. Ale krásný rapl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2013 12:32 RAP Re: LiborSprysl
Teď záleží na tom, jestli je zájem o odchov.
Když se ti nelíbí 2 páry majestátních 30cm cichlid. Lze to nakombinovat jinak, 1pár oskarů a s nima 2páry cichlid do 15cm, např. příčnopruzí, mekky, panamensky, hrbohlaví atd atd. ;-)
Jen bych dodal, že při chovu jednoho samostatného páru to může dopadnout takto rybicky.net/nadrze/4437 viz poslední komentář.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 21:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
To nepochybně jde, ale jak říkám nemám to u těchto ryb rád...stovky mladých se začnou blížit k sobě...rodiče šílí...no stres a masakr... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 21:48 RAP Re: LiborSprysl
Tobě, jako starému praktikovi, přece nebudu vysvětlovat možnost ovlivnění chování zařízením akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 21:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Já to rád nemám, protože to je tak tak velikost hranic nejmenšího teritoria páru takto velkých ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 21:39 RAP Re: LiborSprysl
Bez podrobnějších informací je těžko radit. Ale dle mého pár oskarů a k.červených by měl v 5stovce fungovat bez problémů. Velikostně i naturelem se jedná o velmi podobné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 21:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Není nad harmonický pár...nepřátelská ryba je sice dobrý stimul, ale blbý spolubydlící, pokud jsou mláďata...to je pak o věčném stresu a někdy i o masakru... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2013 21:17 RAP Re: LiborSprysl
Zajisté máš pravdu, ale někdy není na škodu "nepřátelská" ryba.
V tomto případě by se hezky vyjímal spolu s oskary pár kančíků červených.
Ono taky záleží na tvaru nádrže a jejím zařízení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 21:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: Petr
Ideální nádrž pro chovný pár, aby zvládl odchov bez stresu... :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 21:06 Petr Re: RAP
500 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 21:04 RAP Re: Petr
Jak velké je akvárium s oskary?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.08.2013 20:36 R Muž romant [27987] Re: Petr
Já, nic měl jsem je jednou, tedy ne oskary, ale klasiku a byli v 300 litrovce samy, prostě dvě telátka samotný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 20:33 Petr Re: romant
Dobře a co tedy doporučuješ do středního pásma k oskarům? nevim právě co se k ním hodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 20:25 R Muž romant [27987] Re: Petr
Nedělal bych to viděl jsem onu kombinaci v jednom asi 500 litrovým akváriu a neměl jsem z toho dobrej pocit, vystresnutý skaláry nahnaný do rohu, nic pro mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 20:20 Petr – Skalára a oskaři (vrubozubec paví)
Dobrý den můžu chovat společně skaláry a oskary vrubozubce paví??? Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.03.2013 21:54 hr:-))) Re: Martin
Do 500l jsou bohaťe dostačující ti oskaři.
Jestli je v nádrži kořen, tak bych tam maximálně přidal jednoho nějakého krunýřovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 21:03 Martin – Co k němu
Dobrý den mám 4ks oskarů cca 20cm a více,akvarium mám 500L.Chtěl sem se zeptat jaký druh ryb mě doporučíte k oskarům Předem Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2012 20:46 RAP Re: Neyo
Neyo napsal: To je super nápad nacpat k nim Kančík Vieja zonata nebo perletovky brazilsky nebo ten smragdovej kančík jek nim prý taky ideální..
Právě ty zonáty a brazilky bych k nim nedával.
smaragdovými tak nejásal...prodával jsem svého času pár a a samec ten přes třicet měl...
Jde o jejich povahu, je podobná ocelátům. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2012 16:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: Neyo
No zase bych nad těmi smaragdovými tak nejásal...prodával jsem svého času pár a a samec ten přes třicet měl...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2012 13:30 Neyo Re: RAP
To je super nápad nacpat k nim Kančík Vieja zonata nebo perletovky brazilsky nebo ten smragdovej kančík jek nim prý taky ideální..Ted by mě ještě zajímalo kolik kusů do čeho do 540l 180x50x60..Přemejšlím že bych se vykášlal na selekci párů kůli agresivitě..

Děkuju všem za reakce coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   05.10.2012 09:07 RAP Re: Neyo
Všeobecný omyl je dávat oceláty s velkými středoamerickými cichlidami. Lepší jsou kančíci dorůstající maximálně do 15cm.
Ještě lepší jsou JA ryby, např. Hypselecara, Heros, Geophagus atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2012 18:53 Neyo Re: LiborSprysl
Pravě jsem chtěl aspon 2 páry různých ryb:/..bojim se když budu mít 2 oceláty na 180cm akvárko bude to prázdný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.10.2012 17:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: Neyo
Oceláty bych nechal v sóle...na parádu bych si poskládal barevné varianty a je to hezký pel-mel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2012 12:07 Neyo Re: LiborSprysl
Tak co by jste mi doporučil vy:) ja jsem z toho už jelen coze 540l 180x50x60
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2012 11:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: Neyo
Dospělý ocelát 40, rivulát ke 30 a gibouš klidně půl metru...No nevím...Velký ocelát je ryba relativně pomalá, proti bystré akaře...No zkuste. Řešit se to může později...
Já teda ty cichlidy mám jen asi dvacet let a živím se jimi 15 smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2012 11:03 Neyo
LiborSprysl napsal: Teď jsem vás načapal v jiném tématu, jakou plánujete obsádku...oceláti s rivuláty...540 litrů...No to není dobrá volba....
On každý říká trochu něco jiného.. Toto mám doporucene od chovatele z cichlidportalu, ktery chova amercike cihlidy snad na profi urovni. Daj se k nim dat i Uaru. Vetsi herosi (ktery se me nelibej. Bohuuzel pro jaguary a red terror mam male akva. Takze momentalne to vidim na 2 ks ocelatu, 2ks rivutalu a gibicceps. Na dylku bude mit 180cm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 15:44 R Muž romant [27987] Re: dulak
Já bych ho v rámci nějakého zbytečného zklamání podaroval, či vrátil a nechal si tam ty kance, červenohrdláci to jsou krasavci, ale chtělo by to aby to byl pár, to pak bude radosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 15:29 dulak Re: romant
Já se právě nad ocelátem zamýšlím :-) .. koupil jsem jen jednoho protože 200 je minimum ale pak jsem byl osočenej že se sám bude nudit a že s krynýrovcem moc srandy neni tak jsem poridil ty kančíky a ty doporucovali 4 ale vzal jsem jen dva a pak mě očarovali ty akary tak jsem myslel že by to jeste slo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 15:19 R Muž romant [27987] Re: dulak
Nic, jako že nepořizovat žádný další ryby a spíš se nad tím vruboušem zamyslet, tedy pokud nemáš ještě jednu 400 litrovou nádrž kam časem půjde.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2012 15:19 R Muž Silent [5949] Re: dulak
Tak nějak. Akary nepořizovat. Ono už takhle je to pro uvedené ryby dost malé a vrubouš je pěkný bumbrlíček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 15:16 dulak Re: romant
Nic ? takže akary nepořizovat nebo jako že nic neni správně ? Nebo jak je to Nic myšlený :-) každopádně děkuju za tak rychlou reakci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 15:11 R Muž romant [27987] Re: dulak
Nic, na vrubouše to začne být časem malý a zjedná si pořádek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 15:10 dulak – VRUBOZUBEC
Ahoj mám 200 l nádrž osádka je 1x vrubozubec paví 2x kančík červenohrdlý 1x nějaký krunýřovec a 1x přísavku thajskou
a chci se zeptat jestli je to takhle vpořádku nebo blbý a popřípadě jestli bych mohl přidat jěště 2x akaru modrou, rybky jsou všechny malinkatý.
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2011 09:28 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: KAREL
Slupnou ho jak malinu a velmi rychle. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2011 15:06 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: KAREL
A jak je to akvárko velký a členity?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2011 14:58 KAREL
Ahoj,mam 2 vrubozubce cca 6tý měsící,v akvariu jsou pouze tyto dvě ryby. Mohl bych k nim přidat rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_harolduv ? Nebo by se jednalo čistě o zpříjemnění jídelníčku? Je to přece jen krunýřovec cca 3cm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:11 Muž honzales [8] - ŽivorodkyRe: Alkestis
Ja je mam s perovcema,kerickovcema.i kancikama cervenooke ale meli by byt spolu asi od mala aby si na sebe zvykly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 15:12 Žena Alkestis [9] Re: hanyking
No keříčkovce jsem tam měla, vycházeli spolu fakt dobře. Ale pak jsem četla článek jak se vrubozubec píchl o angoláka a otrávil se. Tak okamžitě šli pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 12:28 hanyking Re: honzales
A co třeba kančík citrónový? Ten by měl taky rýt.
Někdo doporučoval keříčkovce. Je to sice zvláštní kombinace ale mě se keříčkovec angolský líbí tak to zkusím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 19:59 Muž honzales [8] - ŽivorodkyRe: hanyking
ja mel vrubozubce 7let.obcas mirumilovny ryby jindy bojovny.ale jen urcity jedinci.kdyz budou spolu vyrustat od mala tak by to mohli zvladnout ale pokud je mas uz vetsi tak to ani nezkousej.jsou to vyhozeny penize.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 18:50 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: hanyking
Závojnatky by to nemusely přežít, vrubozubci jsou dost agresivní až vyrostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 18:29 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: hanyking
Být tebou,tak koupím perleťovky brazilské.
Vrubocobcům se ubrání a dno budou rýt perfektně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 14:17 JagerMaister Re: hanyking
závojnatky dosť kazia vodu ale v takom objeme no nwm ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 14:14 hanyking – Závojnatky s vrubozubcema?
Fotka k příspěvku Mám v 1000l akvárku 7 vrubozubců a 1 gibicepse. Porřeboval bych tam nějaké ryby které by dožíraly zbytky a ryly dno. (jemný písek)
Líbily by se mi červené závojnatky. Komety. Pokud by narostly tak by snad neměl být problém. Jaký máte názor na tuto kombinaci?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 18:41 hanyking – Vrubozubec paví a keříčkovec angolský.
Hodí se k sobě tyto 2 druhy? Chtěl jsem k vrubozubcům dát nožovku běločelou ale to je podle chovatelů velmi jemná ryba. Keříčkovce ang. jsem džíve choval ve společ. akv. a byli celkem odolní.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 14:25 Muž HATED [25] - CichlidyRe: Spycee
Ja mam 4 ocelaty v 550 a idem zredukovat na 3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 13:16 Muž Breathlless [6] Re: Spycee
No pro tyhle kance platí 150L na pár ... jinak budou agresivní. tak bych přikoupil max 1 pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 09:48 Muž Spycee [9] - RostlinyRe: Silent
Tak ste mi to asi rozmluvili. Dneska pujdu do zverimexu a asi si misto vrubozubcu koupim nake dlasi kanciky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 07:59 R Muž Silent [5949] Re: Spycee
Přidej ještě nulu a mohlo by to fungovat. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 7401x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11787-jake-ryby-k-vrubozubci-pavimu?od=51