Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 501 - 3000 l (maxi akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Žádná další stránka   1  
Ryby do akvária 501 - 3000 l (maxi akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   08.04.2008 15:03 marek
ja by som tam dal parik bojovnic,150gubiek,100panciernickov,50prisavnikov,20krevetek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 14:59 Muž hanz [27] – RE:forepa
všechny by byli u hladiny a zbylo by více prostoru pro rostliny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 14:47 forepa

ja bych do toho hodil 300 pavích ok a bylo by:-D:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 14:42 vašek
přiklonil bych se k nějakemu biotopu!! ano ano ahoj X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 14:41 Žena Lucianetta [43] – dinamit
já jsem si pořídila do akvárka parmičky - mix mechových, čtyřpruhých a teď mi přibyly i nádherné. Je to super pohled, není to nudné ani jednobarevné.... krása pohledět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 14:26 synacek
ja bych asi udelal pekne velky hejne neonek palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 14:26 Žena Dinamit [68] – Re: vašek
Já to myslim tak, co by pro vás bylo ideální do tak velkého akvária. Bez ohledu na cenu, jestli je to pro začátečníka nebo ne. Já si myslim, že z toho vyleze docela povedenj vtip, jak znám své přátele :) . Něco jako 5ti litrový akvárko s umělohmotnou rybou, nebo tak. Ale chtěli, ať si do večera vyberu.
Jinak rybičky mám už rok, takže úpný začátečník nejsem, ale pořád se do této kategorie řadím :)

Jinak díky za reakce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 14:26 Muž Noxx [14] - Rostliny
Jedno nebo málodruhové akvárium by Tě po chvíli přestalo bavit. Spíše se zaměř na nějaké biotop a ten zkus napodobit. Třeba Jižní Ameriku nebo jedno z Af. jezer. Osobně bych se v Tvém případě přikláněl k více zelenému akváriu s hejnovými rybami doplněnými třeba o skaláry, terčovče v tomto případě určitě ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 14:23 vašek
jirkacichlid-sorry to nebylo na vás!! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 14:21 vašek – Re: jirkacichlid
jsi začatečnice??? terčovce bych ti nedoporučil! ne spiš ty neonky a krunýřovce! ano ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 14:12 jirkacichlid
Piraně (Pygocentrus nattereri) Jsem měl také a byly to plaché a nepříliš výrazné ryby a pokaždý nějakou z hejna naporcovaly a sežraly. :-( Taky krmení je problém pořád prostě musejí mít maso a zůstává po nich v akvárku velký nepořádek. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 14:07 Feri
Já bych určitě volil buď terčovce v kombinaci s různými krunýřovci a neonkami popřípadě tetrami a nebo tanganiku, malawi. Tam už se vybrat takřka z čehokoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.04.2008 14:07 jirkacichlid
Ja bych tam dal tak 5-8 vrubozubců a tak 3-4 krunýřovce velkoploutvé.Ale je to jen můj názor, protože já tyto ryby mám a jsou super. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 14:04 Žena Dinamit [68] – ryba do megaakvária
Ahojte,
mám za úkol si vybrat k narozeninám něco, co bych hrozně moc chtěla. U mě je to jasný - megaakvárium. Jenže nevim, co by se hodilo za ryby do obrovského akvária (cca 1000 litrů). Mám pár typů:

Piraňa obecná
Terčovec - jedno jaký druh
cichlida papouščí nebo žlutoocasá
hejno neonek
krunýřovec zdobený
Hypostomus sp. (L087)

Co byste si vybrali vy?

Musím si vybrat do večera. Zajímalo by mě, co z toho vyleze smich

Díky za vaše názory :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 20:07 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Prášek Tomáš
ajeje Photoshop...... :-D aspoň něco umíš smich ale přeci nejsi tak hloupý, aby sis nemyslel, že ti na to někdo skočí akvaforum.no/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 20:05 Prášek Tomáš Re: skull
Fotka k příspěvku na te :-P
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 18:46 skull Re: Prášek Tomáš
Ale kezbymu je 23 :) Pochybuju že je tvuj Tata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 18:45 Prášek Tomáš Re: ghostik
Ano přesně tak Kazby je přezdívka meho otce ! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 18:41 Muž ghostik [81] Re: Somali
To AQ je primo z tohoto vebu a ma 627 litru !!! Cista litraz 550 !
rybicky.net/nadrze/3519
To Tomáš Prášil : Na to ze jsi ho daval na nekolik stranek si ani nevzpomenes na svuj login a na odkaz ze je primo zde na strankach ? Nezlob se ale doted jsem te v duchu hajil a pral ti hodne ststi ale timto sis to u mne posr.....
Krast fotky a chlubit se cizim perim a lhat. rozzureny Zabal to a rovnou zmizni. Je tadu dost lidi co potrebuji oprvdu poradit !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 18:37 Žena Somali [98] Re: Tomáš Prášek
Tohle akvárko už jsem taky někde viděla - tuším na akvarko.cz
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 18:34 Prášek Tomáš Re: RAP
Fotka k příspěvku Ale já už mám 600 l. A chci větší.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 17:56 RAP Re: Prášek Tomáš
Řekl bych, že pro začátek by ti opravdu stačila tak 500litrová nádrž. Nejlepší zkušenost je vlastní ;-). Pravdu máš v tom, že trocha závisti tam je, ale většina ti to přeje. Co se týče osádky, klidně zkus americké cichlidy, Malawi apod. A s těmi vulgarismy brzdi, shazuješ sám sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 17:24 Žena Eliška [38] Re: Tomáš Prášek
tichá závist. Když si představím, jak veliký hejno gavúnků by mohlo být v 6000l - nádhera ;-) Ovšem ty náklady na údržbu, to by se mi asi moc nelíbilo. Tomáši hodně dobře si to rozmysli - nejde o náklady (prostředky vám, zdá se, nechybí) - budeš mít čas se o takto velké akvárium starat? To už nebude hodina na odkalení a dolití pár litrů vody. Udělat jakoukoliv změnu v takto velikém akva je už taky dost těžké. Lidi tady to s tebou a s těma rybami myslí dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 17:19 Žena Somali [98] Re: Prášek Tomáš
Nevšimla jsem si, že by si tu z tebe někdo dělal srandu. To, že někteří pochybují o reálnosti toho nápadu, je vzhledem k tvému věku normální, nic ve zlém (sám si na to nevyděláváš a jsi závislý na financích a veškerém zařizování na druhých). Mě třeba zarazilo to, že ač je tvůj tatík zkušený (jak píšeš), nechá výběr ryb na tobě - začátečníkovi (jak z těch příspěvků předpokládám) a nenavrhne ti sám nějakou osádku, kterou bys tu potom mohl s ostatními konzultovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 16:45 Andynka Re: Prášek Tomáš
Tak jako ono se tomuhle těžko věří. Až budeš mít to akvárium hotové a hodíš sem nějaké fotky, uvidíš, že ti plno lidí hodí obdiv, protože tohle je fakt síla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 16:42 Prášek Tomáš Re: filipsi
Nic ve zlém ale myslím že je to pouhá závist! Myslel jsem že mi tady poradíte ale vy se evidentně jenom bavíte a (teda jenom nekteří) děsná sranda potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 16:16 Andynka Re: Tomáš Prášek
Když se tu mluví o velkých rybách, co takhle parrot červený papoušek? Jsou to nádherné ryby. Teda alespon podle mě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 15:43 Muž filipsi [1295] Re: Prášek Tomáš
Aha, tak ted uz tomu nerozumim vubec. Proc se neporadis s Tatou o skladbe ryb? Nebuseli by jsme tu resit ten pelmel, co jsi tu navrhnul. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 15:39 Prášek Tomáš Re: Hony
Ano otec má zkušenosti měli jsme doma pěstírnu , no počítame 150 max 200 tisíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 15:36 Hony Re: Hony
Není 6000l na 14 let moc trochu škoda? Si kup tak 500l, to stačí když chceš větší.
hmm Bez zkušeností bych se do takových akcí nepouštěl. Už jen to, že vybíráš podle očí, a ne na základě vlastností ryb je cesta do průšvihu.
Jinak těch druhů jsou stovky: www.biolib.cz/…
www.biolib.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 15:34 Prášek Tomáš Re: Hony
Je mi 14 let já osobně zkušeností moc nemám vše organizuje otec ten mi slíbyl asi před 3 lety velké akvarium, tak a tet už to konečně příjde asi o prázdninách no a on mi říkal at si tam vyberu ryby sám tak si je tedy vybýrám mě se líbí hlavně krunýřovci teda :-)
Jo prosím vás nevíte někdo kolik je asi přibližně druhu krunýřovcu a péřovcu? Předem moc děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 15:25 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: Prášek Tomáš
rybicky.net/atlasryb/
vybírat můžeš dle fotek, jen tak nebo i vyhledávat podle velikosti (což jeden čas nefungovalo, snad už jo)

jinak já osobně bych tam ty neonky určitě dal, ale teda ne deset ani dvacet. Nedal bych tam paví oka, ale místo toho právě víc neonek. Záleží ale hlavně na tom zbytku, aby ti je nesežrali.

Tetra konžská by taky určitě nebyla na škodu.

Možná bych to doplnil něčím k hladině, když tam u dna bude rušno - třeba rájovce nebo čichavce.

A do středu něco většího - např. skaláry.


Vyber si sám, co se ti líbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 15:22 Hony Tomáš Prášek
mužu se zeptat jak stary ste jak dlouho dělate akvaristyku a jaké největší akva zatím máte??dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 14:38 Muž Snofrev [54] Re: Johan
toš já bych šel asi do tlamovců

ale dost bylo snění, jde se pracovat :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 14:20 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Snofrev
1cm na 1l vody počítat ve vztahu ke krunýřovcům není moc šťastná volba. to pravidlo není k zabránění aby se necítili jako v konzervě, ale ve vztahu k odpadním látkám. u těch krunýřovců bych spíš počítal kolik na jednoho připadne cm2.
no, já mít takovou možnost, tak tam dám pyraně a hustě ho osázím s pořádnýma kořenama :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 14:10 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Prášek Tomáš
Místo těch živorodek bych tam prdnul hejno teter konžských. Ty by vynikly určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 14:08 Muž Snofrev [54] Re: Prášek Tomáš
asi je lepší počítat to na cm, obecně tedy 1cm ryby = 1l vody (já bych spíš dal 2litry, ale to je jen můj názor)
takže když něonky maj cca 5cm, tak je to 5-10 litrů na jednu a je to 600 - 1200 neonek
pokud počítáš jen krunýřovce, který maj okolo 15, tak to máš 15-30l na jednoho a těch tedy už jen 200 - 400
navíc někteří krunýřovci jsou několikanásobně delší, záleží jaký chceš

musíš si to vychytat sám

mě by odrazovala už jen výměna vody :-D
ale to bude tím, že bydlím v paneláku, v baráčku by to bylo o něčem jiném ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 13:58 Šámes Re: Prášek Tomáš
ryby i rostou nezůstanou 5-4cm velké v takovém akváriu..a neonky tam zaniknou..jinak gupky sou tam zbytečné..to si mohl radši udělat tak max 500l a bylo by to pro neonky akorát i s pavýma očkama.. A většinu ryb který tu máš napsaných jsou ryby žijící na dně..to i na tolik litrů nebude dělat dobrotu..prostě na takovou litráž je přímo hřích cpát tam pavý očka a neony... Navíc neonky a mečovky poslouží třeba tomu péřovci jen jako svačina.Navíc jsou teritoriální. K tomu 20 druhů krunýřovců... Zdá se mi, že o těch rybách moc nevíš. Tak jen aby sis neukousl příliš velkés sousto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 13:40 Prášek Tomáš Re: Snofrev
Né to ne budu mít osidlené celé akvarium Neonkama, Mečovkama , atd! :-)
Ale hlavně tam budou druhy krunýřovcu, já jsem se dozvěděl že na 1 menší rybu 4 až 5 litrů já počítal 10litru na 1 rybu takže 600 ryb! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 13:38 Muž Snofrev [54] Re: Tomáš Prášek
no obecně je 100 ryb na 6000 litrů málo, ale jde o to, jak to bude vypadat, když všech 100 ryb bude na dně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 12:19 Šámes Re: Prášek Tomáš
udělej z toho malawi nebo tanganiku..to by byla teprve paráda.. ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 11:46 Prášek Tomáš – 6000 litrů
Jinak co se týče ryb, chtěl bych okolo 20ti druhů Krunýřovcu , Péřovce ,a Trnovce, jsem těmito rybami posedlý snad to akva nebude ještě malé :-O a pak Neonky, Mečovky , Paví očka a Motýlkovce!
Nemám moc bujnou fantazii? Snad mi nebude moýlkovec požírat neonky! hmm

Jen mám obavy že 100 ryb žijícech jen na dně je moc a že i tak velké akvarium jim bude malé, co myslíte vy ? Předem děkuji

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [7]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9373x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11593-ryby-do-maxi-akvaria-501-3000-l?od=301