Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krmení syrovým masem

 

NápovědaFórum » Krmení » Neživé krmení 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krmení syrovým masem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2022 21:02 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Nobody
Tak já nekupuji ty kostičky, ale půlkulové bloky. Úplně jiný poměr kvalita/cena.
Kupuju bílé a černé komáří larvy, cyklop, artemii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2022 20:53 Muž Nobody [-14] Re: MARTIN HORÁK
Já jsem měl docela problém s mraženým. Mrazem se struktura naruší a tak to není "ono", to správné. Ale je to dobré řešení. Lepší je živé krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.04.2022 20:52 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Nobody
To buď rád. Třeba jsi měl dobrý zdroj. Ono to taky bývá nějakou dobu bez problémů. Pak stačí jedna špatná várka a je vymalováno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2022 20:45 Muž Nobody [-14] Re: Kawasaki
Je to na vlastní zkušenosti. Já jsem s tím problém neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.04.2022 20:23 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MARTIN HORÁK
Nítě už desítky let ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2022 20:16 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Kawasaki
Tak já bych v dnešní době srdcem taky nekrmil :-D
Je fakt hodně kvalitního krmiva včetně mraženého. A nitěnky mi nesmí do baráku. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2022 20:02 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Nobody
Co se týče nítěnek tak Cichlidy problemy,Labyrintni ryby problémy. Treba vředovitost. Dokázána věc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2022 19:58 Muž Nobody [-14] Re: Kawasaki
Krmení hovězím srdcem není určitě přirozené - nitěnky jdou pokud je necháte vyprázdnit - zhruba 1 - 2 týdny, ale teď se asi budou shánět dost těžko, protože byly většinou z dovozu z Ukrajiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2022 19:11 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: MARTIN HORÁK
To, že se tím krmí neznamená, že je to správně. Já bych to svým rybám nedal stejně jako nitěnky. Takže ať si každý krmí dle svého uvážení. Napsal jsem svůj názor na věc se kterým nemusí každý souhlasit. Ale od toho tady ta diskuse je. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2022 18:58 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Kawasaki
Já terče nemám. Ale dodával jsem ještě nedávno krmivo do odchoven a vím co měli všichni v mrazáku ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2022 18:28 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: MARTIN HORÁK
Sice správný recept akurát je z minulého století. Tedy z doby kdy nebyl takový výběr krmiv a o kvalitě už vůbec nemluvě. Takže chovatelé se snažili rybám různě přilepšit. A ač to bylo v dobrém úmyslu nebylo to vždy správně. Když se nad tím člověk zamýslí tak akvarijní ryby v přírodě hovězí srdce opravdu nežerou. Proto plně souhlasím s Luďkem. Mimochodem jeden z mála lidi tady, který ty Terčovce choval a spoustu jich odchoval. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.04.2022 18:22 R Muž romant [27987] Re: MARTIN HORÁK
Pozor na teplotu, při krmení těch placek srdcem. ;-) Nesmí být výrazně pod 30st. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.04.2022 23:50 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Tojsouvěci
Terče se krmí hovězím srdcem když už ;-)
Očistit, odblanit, nakrájet na kusy, dát zmrazit a pak strouhat/pomlet zbytek, přidat česnek/medvědí česnek/špenát, krevety, spirulina, vitamíny atd. a zpět do mrazáku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2022 22:54 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tojsouvěci
Všeobecně:trávicí trakt ryb není uzpůsoben na štěpení svaloviny a tuků teplokrevných obratlovců. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.04.2022 21:48 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: vaclav
Pod tuto informaci,by jsem se v zájmu kvality fóra nepodepsal,uživatelé by to mohli převzít jako pravěký návod na krmení Svatomartinských hus šiškami ;-) . Když srdce,tak drůbeží (kuře,krocan),doplňkově nebo do krmných směsí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 17:38 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tojsouvěci
Tak do placek se cpe srdce běžně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   25.04.2022 01:45 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: stryke83
Všeobecně:trávicí trakt ryb není uzpůsoben na štěpení svaloviny a tuků teplokrevných obratlovců.Vyjímkou jsou dravé ryby a paryby,kde jsou ptáci a savci příležitostným doplňkem stravy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 18   23.04.2022 10:40 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: stryke83
Tak nevím k čemu je to dobré? No k ničemu. V dnešní době je ne trhu spousta kvalitnich plnohodnotných krmiv pro rybky. Dále x druhů mraženého krmiva. Pokud už má někdo neodolatelnou touhu krmit masem tak mražené ryby jsou super dále krevety a jiné plody moře. A pro ty zmiňované paví očka jsou nejlepší komáři larvy nalovené třeba v sudu na zahradě. Je to jejich přirozená potrava v přírodě. Dávejte rybám potravu, která jim náleží. Předejdete zbytečným problémům a úhynům rybek.
Ať vám to roste a plave pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   23.04.2022 09:05 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: stryke83
všeobecná zkušenost je nekrmit rybu masem teplokrevných zvířat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2022 08:43 Muž stryke83 [16] - Jižní Amerika – Živorodky a kuřecí maso
Já jsem dal párkrát po sobě rybám vařené kuřecí maso. Žraly ho všechny jako urvané a nejvíc paví očka… ty ale pak během pár dnů všechny chcíply… netroufl bych si tvrdit, že to byla na 100% příčina… nic jiného jsem ale nezměnil. Někde jsem četl, že živorodky mají krátké, ve srovnání s jinými akvarijními rybkami poměrně primitivní střevo a že jsou díky tomu citlivé na bakterie (presneji bakteriální spory, které přežijí i var nebo zamražení, jelikož je obsah spory kompletně dehydratovaný), které mohou způsobit infekci břišní dutiny. Příznaky bakteriální infekce jsem na nich i pozoroval - nafouknuté břicho, ztráta rovnováhy vlivem infekce stěny plynového měchýře a následnou ztrátou tlaku “v kabině”. Máte někdo podobnou zkušenost?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 18:30 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: LUKLUK318159
Živorodky maso milují a pořádně se o něj umí poprat,ale chce to opravdu jen malý kousek,co stačí sníst.Jak někde něco zapadne,zkazí to vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 18:11 Muž lama [51] - ŽivorodkyRe: LUKLUK318159
Zkusil bych to file,ale chtělo by ho na jemno naškrábat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 18:09 LUKLUK318159 Re: zelvik58
mam paví očka. tetry černé a neonky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 18:03 Muž lama [51] - ŽivorodkyRe: LUKLUK318159
Z kuřecím masem zkušenosti nemám,ale u nás v akvaristice prodávají rybí piliny.To jsou piliny při řezání file na kostky.Krmím za sirova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 18:02 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: LUKLUK318159
Podle toho komu :-D Krunýřovcům jsem ho dával,na hodně malé kousky a syrové.Rozežraná ryba se může udusit.Taky to dost kazí vodu.Já bych si dala grilované ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 17:42 LUKLUK318159 – kureci maso
jak se dá krmit kurecim masem? má se nějak uvařit,nebo se dá podávat sirové? stejně tak rybí file.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 02:26 Muž eso [0] - TetryRe: callito
No ja to krmim striedavo raz morčacie,hovädzie,kuracie,pečeň,... ale nenechavam to vo vode viac nez 30min.Krmim takym sposobol ze meso pri konci presijem silonom a tak to encham nech si natrhaju kolko treba lebo lovit zvysky nedozrateho mäsa po dne kde su pirane je risk.U niektorych plachych pirani sa to da no u mojich nie neboja sa vobec :-) a vodu menim kazdy tyzden cca 3/4 litrov v akvariu...je to dostacujuce podla vas pri neustalom krmeni mäsom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 19:06 callito Re: eso
kousek pangasia občas neuškodí
já sem si to korku vyvrtala díru,tou porvlíkla vlasec a na druhou stranu vlasce přivázala pangasia.Rybky vždycky plavou okolo a kousnou si.Obzvlášť kančíci si libovali.Chovali se ais tak jako když dáte kotěti novou hračku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.07.2009 15:17 Žena datura [104]
já masem krmím veškeré osazenstvo akvárka, včetně krevetek, které si na něm rády pochutnají. a co se týče té doby, po kterou je ve vodě, tak ho tam nechám klidně přes noc, protože se neustálým oždibováním zkazit nestačí. většinou je z něj pak už jen síťka tvořená šlachami, kterou druhý den vylovím - ani známky po zápachu. takže se určitě nebojte nechat ho tam dýl. mnohem větší infekční riziko je např. mrtvý šnek nebo uhynulá ryba, které si všimnete třeba až za dva dny, ale malý kousek čisté svaloviny bez krve není nic tak dramatického;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 23:19 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Akváč
Já je měl od 2cm a to to žraly X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 23:14 Akváč Re: Bob66
dík zkusim a můžu to hodit i malim??? ale jako velkej kus aby to mohli ozobávat asi jako okurku
:-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 23:08 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Akváč
Jj asi tak ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 23:06 Akváč Re: Bob66
Takže asi tak maximálně 15 min. ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 23:01 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Akváč
Maso se rychle kazí takže o dost míň X-) U mě je do 10 min je vyluxováno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 22:59 Akváč Re: Bob66
Pecka protože já je pořád krmil jenom zeleninou a to maso tam teda nechat asi tu hoďku??? nebo míň :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 22:50 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Akváč
Co spadne terčovcům na zem tak na to se vrhají ancistrusi jako by nežraly měsíc, ten kousek srdce zalehnou a i když do nich terči štouchají a snaží se to vydolovat tak to s nimi ani nehne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 22:24 Akváč
JO a kdž se už mluví o tom masu můžou ho i ancistrusi? třeba kousek kuřecího???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 15:54 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: eso
Já krmím hovězím srdcem, a chce to pořádně očistit, odblanit a potom ho rozmixuji v mixéru, můžeš do toho přidat různé vitamíny nebo granulu, promíchat a pak rozválet na cca půl až 1cm placky a zamrazit. Vydrží to dost dlouho a na krmení si jen odkrojím, nechám chvilku povolit a krmím, jedenou za týden tu kostku při povolování pokapu Fishtaminem (vitamíny) a ryby se po tom můžou utlouct ;-) Co ryby nesežerou do 5 min. se musí hned odsát jinak se rychle kazí voda, jinak vodu měním cca 30% jednou týdně X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 15:25 Muž kortezhugo [983] Re: eso
eso napsal: No ale moje pirane nechcu nic ine iba mäso.Nechcu vlocky ani granulky ,tabletky ani nic ine . :-O
...tak ze tak..."pirane" :-) tak to mozes ako si pisal "pečeň,srdce,kuracie,morcacie,..." - hlavne abi bolo "chude" - cim menej tuku...
...alebo daco s knihy Peter W. Scotta...
Na domacu vyrobu potravy,velmi vhodnu pre ryby ako su tercovce a cichlidy,sluzi zo styroch patin hovadzie srdce.Kupujte ho cerstve,odstrante vsetok tuk,narezte ho na kocky.Zmiesajte ich z obilnymi klickami,zeleninou napr. spenatom a vlockovym krmivom.Hrubost zmesi zavisi od veku ryb.Pridajte vitaminy
A,C,E a skupiny B.
Dajte zmes do sackov na zmrazenie a narezte ju zubkovanym nozom.
Lahko z nej budete ulamovat.Nie su s nou problemy s moznostou zavlecenia chorob,spojene vecsinou s vodnou zivou potravou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 14:04 Muž grizly [145] Re: eso
Mam hodne rostlin a malo rybek a naposledy jsem menil vodu pred 8-smi tydny. Dolevam jen to, co se odpari. Dnes jsem delal testy na NO2 bylo nemeritelene. Stema vitaminama nevim, ja jim to davam jen tak na zpestreni jidelnicku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 13:57 Muž eso [0] - TetryRe: grizly
ja zase krmim pirane tak ze im hodim velky kus mäsa a po cca 20 min ho vylovim...a s tou vymenou vody to je ako castro u vas nesu nejake tekute vitaminy ktorymi by sa mäso dalo napustit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 13:50 Muž grizly [145] Re: eso
Obcas jsem hodil do akvarka kureci kost se zbytky masa. Pochutnali si na ni hlavne ctverzubci. Ikdyz ostatni rybicky se snazili taktez kost okusovat, moc se jim to zrejme nedarilo. Vzdy jsem ji cca. za hodinu vytahnul, aby ve vode nezacla zahnivat. Obzas krmim i rybim masem, rozdrtim ho na co nejmensi kousky a hazu do akva tak, aby ho rybicky hned snedly a nic nepadalo na dno. Chutna jim hodne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 13:38 Muž eso [0] - TetryRe: kortezhugo
No ale moje pirane nechcu nic ine iba mäso.Nechcu vlocky ani granulky ,tabletky ani nic ine . :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 13:21 Muž kortezhugo [983] Re: eso
...samozrejme - meso je zaklad vecsinou sa pouziva "len" hovedzie srdce - kvoli nizkemu obsahu tuku...
...pridavat do toho netreba nic...-v granulovanych a vlockovych krmivach je vitaminou dost...-tak ze ide o to striedat to....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 12:50 Muž eso [0] - Tetry – Krmenie surovým mäsom
Zdavim.Chcel by som sa opytat na vas nazor ake mate skusenosti s krmenim surovym mäsom(pečeň,srdce,kuracie,morcacie,...) ako casto menite vodu,kolko krat do mesiaca vymenite urcite mnozstvo vody(podla obsahu litrov akvaria)ci upravujete mäso pred krmenim,ake chcemie popripade pouzivate, ci napustate mäso s nejakym vitaminmi,...Dakujem :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2008 16:18 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: kotka02
chraneny neni, jen na statnich revirech plati urcite obdobi hajeni, kdy se nesmi zabijet.

klidne jim to davat muzes, jen pozor na nemoci a parazity - z tohoto duvodu by melo smysl maso varit. ale pokud je to z cisteho reviru (kde neni zname zadne vazne onemocneni), tak neni riziko vysoke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2008 15:29 kotka02 Re: ezechiel, romi
Tak co tedy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2008 14:38 Muž romi [7] Re: ezechiel
hm, na slovaci, ak nie je zo sukromnej urcite.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2008 14:25 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: romi
Re romi: hm, ne všude...

Re navik: Akvarijním rybám určitě nehrozí nedostatek B1 při krmení syrovým rybím masem. Naopak spařením se maso zbavuje vitamínů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2008 14:19 Muž romi [7] Re: kotka02
hm, pstruh potocny je uz hajeny...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 1917x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11532-krmeni-syrovym-masem