Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zelený povlak na skle akvária

 

NápovědaFórum » Řasy » Zelené řasy 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Zelený povlak na skle akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2012 23:20 Muž Jar-oslaw [680] – povlak
nechci otevirat nove vlakno,tak se ptam,zda vas neco napadne mam akvarko 98 litru,rozdeleny napul.v jedny pulce krevetky a otici,biomolitan s hlavou,par gupek a nadherne cista voda.v druhy pulce taky gupky,ctverzubec a cpo.no a tady je problem,kostka tam je taky,ale s pidi filtrikem,o to by neslo,ale na skle se dela asi rasa.ale kdyz tam mam ctverzubce,nemuzu tam dat neritiny,a tak mi zbejva bud magneticka sterka,nebo cistici rybicky?takze jestli vas neco napada,sem s tim.zitra kdyz tak vymenim kostku,pridam hlavu a mozna i fotky.dekuju vsem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 09:44 Žena evasv [12] – Řasa na skle
V mém menším akváriu - 34l se mi také tvoří zelená řasa na skle. Mám v něm rostlinky, na nich se řasa netvoří. Prosím poraďte, kdo by mi ji ujídal (rybku nebo neritinu např ? - je tam betták a krevetky red cherry) - čistím ji při čištění akva houbičkou a magnet. stěrkou, ale nic moc...svítím zářivkou, osvětlení moc silné nebude - takže zřejmě to je tím....podle toho co tu čtu, mám v něm krevetky red cherry - ale těm to asi nechutná, radši se cpou krmením, co odpadne bettě

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 23:12 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Pavol
Až si pořídíte rostlinky (raději víc, než míň), a začnete jim dostatečně svítit, řasa zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 23:07 Lin Re: Pavol
to záleží na řase :o)
já už to nedělám, sklo vezmu magnetickou stěrkou a zbytek nechávám rybičkám. teď mi to trochu pokrylo kořen a mě se ten zelený nádech moc líbí ;-)
víc mi vadí ta černá, hlavně na anubiasech, ale to je moje vina, asi překrmuju stydim
můžeš si pořídit šnečka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 22:19 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: Lin
chcem sa este spytat ako casto to budem musiet robit to ze zakryjem cele akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 13:03 Lin Re: Pavol
to je jenom řasa. na tu mi pomohlo úplně zatemnit na dva, tři dny. můžeš to i normálně setřít. chemii je zbytečné používat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 12:17 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky – Zelený povlak na skle v 45l
cauko mam 45 litrove akva vcera som tam dal strk, kmen a umelu blbost aby mi kmen drzala na dne.
rano som sa zobudil a pozeram...... stale filtrujem ale chcem znizit prietok lebo mi robi v akva virivku, este nemam rastliny ani ryby tak kvoli rastlinam ani nesvietim.
zboku je vidno mierny zeleny povlak na skle aj na umelej blbosti ci co to je najaka socha.
co s nim
bud nejaku rybu co to bude stihat ocistit alebo nejaku chemiu co to znici sama
tak mi pls poradte diki

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 18:38 Muž DavidDizzer [26] Re: Bak
sluneční záření nebo slunce vůbec do AQ neproniká. Je od okna asi 3 metry a je v rohu pokoje! nesvítí tam ani paprsek slunka! Ale to je jedno, ty řasy už řeším asi 6 měsíců a pořád tam mám nejméně 3 druhy!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 17:41 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: grizly
Do akva poměrně hodně svítím a přidávám CO2. Když rostlinky "jedou", potřebují také dostatek živin. Ty jim dodávám poměrně pravidelně, ale občas se mi stane, že "tak nějak nestíhám" nebo "opomenu"... :)
A to se hnedle projeví na řasách... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 17:34 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: DavidDizzer
No trošku by mne zajímala vzdálenost od okna a množství světla které od něj přichází. Ve venkovním prostředí se touto dobou při dostatku živin ochlupatí dozelena jakákoliv nádoba. Pak už moc neplatí jenom světelný tok ze zdroje akvárka :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.07.2009 14:38 Muž DavidDizzer [26] Re: ČUPR
Mám také problémy s touto řasou - vlastně mám problémy s více řasama v mojem akváriu...
Ale moc to nechápu :), Když svítím 0,5W/l - mámk zelenou řasu a přitom hnědou řasu (rozsivky), dále nějaké ruduchy a černou řasu... prostě uplně pomíchané a přitom to k sobě nesedí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.07.2009 11:19 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: popelnik
Kyselou vodou to nebude. pH se mi pohybuje zhruba ve stejných intervalech, řasa se podle mne tvoří spíš v závislosti na světelných podmínkách a obsahu živin. vnímám to tak, že řasa je závislá na tom, co jí vyšší rostliny "dovolí". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2009 07:24 popelnik Re: ČUPR
Zkus si změřit ph může to být kyselou vodou a pořiď si třeba parmičku jednopruhou ta ti to možná vyžere. Já mám hodně ancistrusů takže se mi tohle neděje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 07:22 sokar Re: ČUPR
Bohužel tohle se mě taky tvoří.Jak na přední,tak na zadní stěně akva.Nehnojím,kytky nemám, osvětlení mám docela slabé.
Poměrně dost mi s tym pomáhá panák L330.V noci to dycky z části vypucuje a já zbytek vemu stěrkou.Zadní stěna je vidět zarostlá jen z boku.
Takže zkus koupit nějakou rybu na čištění. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 02:04 Muž Gunguy [2] Re: ČUPR
tolhe se mne udelalo v kbeliku s okruzaky, mel jsem ho za oknem na jihozapad, tak jsem ho dal dovnitr a oni to pomalu spasaji palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 22:58 Muž grizly [145] Re: Sid
Mohl byste vysvetlit, to nedostatecne pohnojeni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 22:55 Muž grizly [145] Re: ČUPR
Mnel jsem kdysi to stejne. Svitil jsem v elementce malym rybkam obycejnou zrovkou a ve vedlejsim akva se mi to udelalo na skle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2009 22:53 Muž ČUPR [204] - TetryRe: Sid
No, nemyslel jsem si, že mi pomůže pouze molitanová houbička :-D Myslel jsem spíš odstranit příčinu tvoření této řasy. Takže problém bude s malým osvětlením? Já myslel, že zelená řasa se tvoří pouzr při nadbytku světla. Hnědá potom při nedostatku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.07.2009 22:49 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: ČUPR
Jak se tohoto problému nejlépe zbavím?
Nejlépe tímto:
www.krotex.cz/…
Tahle řasa se mi tvoří ve větší míře tehdy, když nechám stonkové rostliny přerůst a ty se "položí" na hladinu a stíní pod sebou. Pokud na sklo dopadá dostatek světla, tato řasa roste minimálně. :-)
A ještě se ve větší míře objeví, když nemám "dostatečně pohnojeno". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 22:39 Muž ČUPR [204] - Tetry – Zelený povlak na skle akvária
Fotka k příspěvku Na čelním skle akvária se mi vytváří zelený povlak - pravděpodobně nějaký druh zelené řasy. Po jeho očištění netrvá dlouho a začíná se pomalu vytvářet znova. Pouhým průhledem přes čelní sklo není vidět - pouze při pohledu z boku do akvária. Nemyslím si, že by byl tvořen příliš silným osvětlením - používám 2x zářivku Philips 18W T8 s reflektorem (jedna je fialová, druhá zelená) v akváriu 120 l (výška vodního sloupce 40 cm). Na bočních stěnách se tento povlak nevyskytuje, rovněž tak ne na pozadí. Jak se tohoto problému nejlépe zbavím? Jiné problémy s řasou nemám. Akvárium je od okna cca 2 metry bez přímého dopadu slunečních paprsků.
 
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 4701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11513-zeleny-povlak-na-skle-akvaria?od=51