Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kobercové rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Kobercové rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 15:59 yenya Re: Xixao
Fidorka má pravdu, je při zemi (sag.) a dělá koberec, ale chce to regulovat výhony hned. Kdybych tam jel, tak bych také klidně přivezl. Dnes jsem je rozdal do třech akvárií, roste neskutečně rychle. Proto jsem jí nechal růst místo liliovníčku ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2012 11:57 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Fidorka
taková nabídka se nedá odmítnout palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2012 11:33 Žena Fidorka [312] Re: Xixao
neboj, určitě doraž... složitější témata stačí poslouchat a ještě se i něco dozvíš, nafasuješ kytky... A ta konverzace se taky netočí pořád jen kolem akvaristiky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 11:30 Muž Filip_CZ [165] - Rostliny
myslíš na sraz utrojek 15.8. na žižkově? o něm přemýšlím jen se bojím že mé znalosti nebudou dostatečné abych se zapojil do akvaristické debaty u piva :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.08.2012 11:26 Žena Fidorka [312] Re: Xixao
tak přijď na sraz, můžu tam nějakou vzít na vyzkoušení... ;-) drží se mi docela při zemi a dost se rozrůstá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2012 11:06 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: yenya
sagittárii jsem zatím neměl možnost vyzkoušet... tak držím palce ať ti dál roste..
zřejmě mu něco schází

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.08.2012 11:01 yenya Re: Xixao
Taky mě to nerostlo, tak jsem nechal liliovníček napospas. Víc jsem se o něj nestaral a díky porostu sagittárie už ani neměl šanci být viděn. A včera, při větší údržbě jsem se nestačil divil. S kobercem sagittárie (subulata) jsem vytáhnul i "kobereček" liliovníčku, který měl "delší" listy, ale bez řasy a pěkně hustý. Asi se mu nějaké světlo dostávalo, takže se vzpamatoval. Dokud jsem se mu snažil nechat "prostor", růst nechtěl. Včera jsem mu opět prostor udělal, tak jsem zvědav, jak se mu to bude líbit, ale tři měsíce stagnoval. ano Asi se musí víc "adaptovat", nic jiného mě včera nenapadlo, ale měl jsem radost ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 10:55 Žena petulinakk [2016] Re: Xixao
Nemám dost zkušeností na to abych posoudila jestli na liliovníček stačí technické parametry Tvého akvárka, ale při pohledu na tu fotku mě napadá že jsou zasazené v moc velkých trsech, určitě je lepší je roztrhat na malé, a pokud bych měl chut si s tím opravdu vyhrát, tak napinzetovat jednotlivě "piditrsečky". Je s tím dost práce a pořád něco vyplavává (mně to nabavilo a to takhle osazovala jen šestilitrovou pidikrychličku :-) ) ale rostlinky mají pak kolem sebe spoustu místa na vyhánění šlahounů, a pokud jim podmínky u tebe jink vyhovují, určitě je líp vyžijou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 10:42 Muž Filip_CZ [165] - Rostliny – Liliovníček
Fotka k příspěvku Liliovníček mám ale vůbec mě neroste... řasy už na něm nemám (starší fotka) ale nové výhonky aby se rozrůstal po nádrži nepozoruji, sem tam kousek přesadím ale počet kusů se tím v nádrži nezvýší... světla i co2 dostatek... sem tam nějaký lístek vyhání spíše do výšky...

co by mohlo být špatně?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 20:54 Muž Creasyczek [1]
Myslím, že matky tady byly zmíněny ohledně stonkovek. Eleocharis bych takhle určitě nesázel :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 20:52 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Creasyczek
ty takhle sázíš eleocharis?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 20:49 Muž Creasyczek [1]
Co takhle místo matek použít rozlámané skořápky kokosových ořechů, do kterých se vrtačkou vyvrtá dírka... myslím že by to také šlo. Alespoň já to tak používám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 18:48 Muž dravec [72] - Rostliny
Dakujem za dobre rady a nazory, nakoniec to spravim asi tak ako radil Kusma, pouzijem pinzetu, a vyzbrojim sa trpezlivostou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 15:02 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kusma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2012 14:56 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Kusma
Určité místo matky pod stovky mají - ale to si už dohledej... A proč by do akvárka matky "nepatřily"?
Mřížka má od břidlice výhodu v manipulaci a lepší cirkulaci vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 14:48 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: katterinecka
a na co pak tedy jsou?
když je nesázím = nemám kam je sázet = nepotřebuji je...

Prostě zastávám názor, že matky do akvárka nepatří.

A uchycení té riccie na plastovou mřížku (jak je v odkaze) - to taky nepodporuji - klasická břidlice je mnohem lepší řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 14:26 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kusma
aby se nemusely vůbec sázet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 14:23 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: Mrakoplash
na řízky stonkovek? a proč? aby nevyplavávali? Stačí stonkovky zasadit mírně pod úhlem a nevyplavou - A to ani v lehkém profi-soilu kterého mám v jednom akvárku vrstvu jen 2cm...
Ale to už jsme OT...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 14:20 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Kusma
"Horácomatky" byly použity hlavně na stonkovky po jejich sestříhnutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 14:17 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: dravec
Jednoznačně na sázení je nejlepší jemná dlouhá pinzeta a trošku cviku. Ze začátku mi taky kobercovky vyplavávali, teď to tam sázím jak po másle a nic nevyplave.
Důležité je sázet po malých trsech asi 2cm od sebe.

Co se týče nějakých sítěk a podobně, myslím si, že je to absolutně zbytečné.
A to už nemluvím o "slavných" "horácomatkách" - sázet tímto způsobem rostliny je dle mě totálně blbost. A navíc valit 10 kilo železa do akvárka taky není moc dobré.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 13:38 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: dravec
tak si to zkus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 13:25 Muž dravec [72] - RostlinyRe: katterinecka
Hej ale ma napadlo ze takto podobne by sa dal dat napr E.tenellus, Eleocharis do plastovej mriezky s hustymi ockami, osadit to do substratu a rastlinky by mi mozno nevyplavali. Prakticke skusenosti zatial chybju, takze co ty na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 13:17 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: dravec
cos našel? plastovou mřížku? ricie je úplně něco jiného než eleocharis nebo ech.tenellus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 13:14 Muž dravec [72] - Rostliny – sadenie kobercovych rastlin
Nasiel som taketo cosi:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
tak ci s tym nahodou nema niekto skusenosti pri sadeni kobercoviek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 13:12 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: dravec
s tímhle substrátem zkušenost nemám ale v normálním jemném písku by to v pohodě drželo i tak. Nevím jak bys chtěl použít matky aby trsy byly co nejmenší, to by jich musel použít plno a byla by to ještě větší piplačka.

Jestli ti ty trsy vyplavávají tím jak sázíš ty další tak vypust vodu tak aby na dně bylo jen trochu nebo až po substrát a zasázej to takhle (pak opatrně dopust vodu). Jestli tam už nemáš nějaký živočichy co by ti to vyhrabali tak rostliny samy zakoření a pak už budou držet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 13:07 Muž dravec [72] - Rostliny – sadenie kobercovych rastlin
Cize da sa aj bez "horacomatiek", pripadne ich pripevnit na nejake sitko a zasadit to aj s celym sitkom do substratu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 12:53 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: dravec
pinzetou po malých trsích, tenellus i po jedné rostlince
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 12:38 Muž dravec [72] - Rostliny – sadenie kobercovych rastlin
Vie mi niekto poradit prosim, ako s uspechom sadit kobercove rastliny ako napr. Eleocharis, E.tenellus, tak aby nevyplavali? Substrat mam JBL manado. Vopred diky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 09:14 triscene Re: Donnie
no ja mam pangio, ancika a HC sa ani nedotknu, iba ak granula je tam tak ju cucaju

ohladom zastrihavania tak to ma byt sucastou pravidelnej udrzby kedze kobercovky potrebuju zastrih aby sa zahustili a tak. ja mam zahnute noznicky akvaristicke a proste ho zostriham asi na 1cm vysky, netreba sa toho bat, ono to dorastie a zelensie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 23:03 Donnie – zastřihávání
Ahoj ve svém 17l akváriu úspěšně pěstuju Hemianthus callitrichoides už několik měsíců, za tu dobu se rozrostla prakticky po celém dnu, ale je taková "hrbolatá" místy ještě trochu nahnědlá od řasy potřebuju poradit jak správně zastřihávat jestli prostě vezmu nůžky a nežádoucí místa jednoduše odstřihnu??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 15:59 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: Olinovo
Byla jsem na tom ze začátku tak trochu stejně. A můžu potvrdit, že H. Cuba je k rybám dost nevhodná kobercovka. Mám ji u krevet a i tam něco málo občas pečlivé krevetky vytáhnou. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 15:56 Muž Olinovo [6]
O trávník sem se pokoušel ze začátku a H. Cuba, Ricija a javák + Ancík spolu se SAE. Všecko zlikvidovali. Nyní mám nenáročné rychle rostoucí stonovky plus pár Valisnerií a něco navíc+vychytané layout na odkalování. Kobercovky jsem zavrhnul protože se to nedalo kupovat košíčky a sázet a sázet....a pak to sbírat z hladiny ožraný. Prosté si to musí sednout a jemně do toho zasahovat. Kdybych měl každý den počítat ztráty a neustále řešit kupování nového zboží. AQ přináší mi radost ne starost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 11:29 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: cockin
A ani CO2 a hnojivo být nemusí. Mně se povedlo zatravnit akvárko 10l bez jakéhokoliv hnojení a přidávání CO2. :) Neříkám, že by hnojení rostlinnému akvu neprospělo, ale zkrátka při méně náročných rostlinkách to jde i bez toho. Použila jsem: rybicky.net/atlasrostlin/micranthemum_callitrichoides_cuba .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 10:16 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: cockin
Samozrejme ze sa to da ked budu priatelne podmienky ( svetlo , co2 ,hnojivo,)tak potom nevidim problem. V 12L akva som mal cele zarastene blyxou.a piesok v akvariach mam vsade zrnitost 1az 4mm a vsetko v pohode. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 22:51 cockin – zatravnění akvária
Chtěl bych se zeptat, jestli je možné zatravnit akva (23l) když v něm je štěrk (3mm).
Jestli ano , tak jaká rostlina je k tomu vhodná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 12:27 Muž dravec [72] - RostlinyRe: kubasan
Hej tak som uvazoval aj ja, ze E.tennelus alebo Eleocharis, pripadne Lileopsis to su moje prve tipy, cirkulaciu zabezpecim aj na CO2 kupim asi ten Sera flore CO2 aktiv reaktor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 10:15 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: dravec
A co tak echinodorus tenelus podla mna je to nenarocna rastlinka a dost rychlo sa rozmnozuje ;-) (ked zaistis dobru cirkulaciu v akva tak nebudes mat problem pestovat kobercove druhy rastlin) ovsem ani na hnojivo netreba zabudat, napr pri blyxe ked som mal no3 pod 10 mg L tak mi nechcela rast ale akonahle bolo no3 nad 10mg L tak ide ako splasena. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 09:58 Muž dravec [72] - Rostliny
Dakujem za rady a kusenosti. techniku vratane dobreho svetla a CO2 uz mam kupenu. Vyskusam teda viacero druho a uvidim ktory pojde najlepsie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 22:00 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Johan, Sid
tak to jsem ráda že nejsem jediná :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 21:56 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: bali
Mě kam jí dám, tam chcípne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 21:34 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
rybicky.net/nadrz/8276/23.jpg
ale to uz je stara fotka, lezla kam se dalo, ted ji mam jinde a je fakt skoro nesmrtelna :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 21:15 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: bali
Pochlubte se, jak vám roste! ;-) Já ji zkusil 2x a bohužel... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 21:11 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Johan
a co utricularia graminifolia? podle me jedna z tech mene narocnych :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 20:03 Muž kortezhugo [983]
tu mam hned na lavo...
ale aj ta by urcite pekne sla...
a vyhoda ze je zadara :) -tu som natrhal na relativne suchom mieste -vedla panelaku X-) :)
PS:skoda ze pod vodou nekvitne -to by bol uz luxus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 19:53 Muž kortezhugo [983] Re: Sid
tu mam hned na lavo...
ale aj ta by urcite pekne sla...
a vyhoda ze je zadara :) -tu som natrhal na relativne suchom mieste -vedla panelaku X-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 19:33 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: kortezhugo
Jeden kolega se takto (zastřihováním) bavil "koberečkem" z Lysimachia nummularis. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 19:26 Muž kortezhugo [983] Re: Pepan
inac na tej fotke je cerstvo(dnes) ostrihana :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 19:15 Muž kortezhugo [983] Re: Pepan
to je moje akva :-)
a uz to par mesiacov drzim v pozadovanej vyske :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 19:09 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: kortezhugo
Teoreticky by to mohla být, ale vzhledem k tomu, že dost roste do výšky, tak se může jednat o čerstvě nasazené řírky, které akorát zakořenily a pak se to hned fotilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 19:05 Muž kortezhugo [983] Re: milous
no ked je vysoka tak rastie pomerne rychlo...
ale ak je pri dne tak pomaly...
teda oproti tej H.polysperme je to ovela lepsie...
a vseobecne je to jedna z najnenarocnejsich rastlin

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 18553x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11418?od=351