Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zelený povlak na hladině

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Zelený povlak na hladině
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 14:46 Muž Verny [5] Re: vaaclav
Hygrophila dofformis tam je taky+ještě heteranthera zosterifolia a limnophila aromatica. Ceratopteris siliqousa jsem taky měl, ale o tu jsem nějak přišel...Můžu ji ale sehnat. Jinak mi teď ale moc ty stonovky právě nejdou. Něco jim asi chybí, železo každopádně a NO3 možná taky. Otestuju večer a uvidím. Mám teda zkusit vypnout i to co2 ? Jinak dřív jsem tolik stonovek ani neměl a ten povlak tam taky nebyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 22:14 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Verny
Já jsem ze staré školy a řídím se tím že v akváriu má být až 70% rychle rostoucích což znamená stonkových rostlin a ne jen pár za kořenem. Přidal bych tam nějakého žrouta jako Ceratopteris nebo Hygrophila difformis. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 21:58 Muž Verny [5] Re: Toník
Antibiotika ? Nejsem moc přes léčiva a vůbec chemii a tak nevím moc o co jde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 21:57 Muž Verny [5] Re: vaaclav
Jasně že PMDD je bez fosforu. Ten z těch balíčků mám všechen :-) .Stonovek je za kořenem dost. Teď dokonce tak nějak strádaly, tak jsem zase začal se železem, abych jim trochu pomohl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 20:45 Muž Toník [396] Re: Verny
Když vám ten povlak zmizel po aplikaci eSHa 2000, což zkusit testnout jeho reakci na antibiotika? Nejlépe někde mimo nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 20:33 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Verny
Tvoje rostliny nejsou zas tak velký rychlíci tak bych tam nějakou stonkovku přidal. To PMDD máš bez KH2PO4 doufám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 19:55 Muž Verny [5] Re: Verny
Navíc jak je možný, že to nestíhají odebírat rostliny ? To přece nemůže bejt takový množství, ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 19:42 Muž Verny [5] Re: Deathbull
Fotka k příspěvku Co se týče krmení, tak mraženým krmím minimálně (max jednou týdně). Pravidelně ale krmím tetra diskusem a vločkamy tetra min. Ani to překrmení se mi nezdá. Na dno toho spadne minimálně, spíš skoro nic a co spadne, tak si hnedka jdou posbírat a pak tam luxujou ancistrusové a pancéřníčci. Jako hádat se nebudu, že tím to není, ale žádná jiná řasa, ani šťetička mi neroste, tak se mi to nezdá. Navíc měním pravidelně 1/10 dní 1/3 vody, poctivě odkaluju a peru filtr...Tak se mi to zdá nějaké divné. Celá nádrž je jinak parádně čistá (viz foto)...Navíc když mi to zmizelo po nadávkování eshy 2000 kterou jsem léčil otok tlamy. To je záhada...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 14:32 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Verny
Je to sinice a je to z překrmování. Mě se tohle také stalo když jsem futroval 2 cm mladé cichlidky a to několikrát. Nevím proč na složení jsem nekoukal, ale nejvíce to dělají granule od JBL, mám to vypozorováno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 14:13 R Muž romant [27987] Re: Verny
"Vysoký" fosfor může mít na svědomí třeba i krmení, jsou druhy, jenž jsou fosforem slušně dopovány. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 14:09 Muž Verny [5] Re: vaaclav
Fosfor nevím, proč mám tak vysoký. Jeho obsah ovlivňuje i množství co2 ? To by mě snad ani nenapadlo. Pokud tomu ale tak je, tak ho každopádně vypnu. Co2 dávkuju podle dlouhodobého indikátoru (sera)a podle PH. Drží se mi na krásnejch 6,5°.Zatemění mi nepomohlo, tak že to se mi zatím moc nechce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 11:32 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Verny
Nejjednodušší způsob je na týden zatemnit akvárium. Na to že nepoužíváš skoro CO2 je velikost PO4 2mg/l poměrně vysoká. Co dělá fosfor a teplá voda se sinicí se můžeš přesvědčit každé léto v našich přehradách. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 11:17 Muž Verny [5] Re: vaaclav
No a co s tím teda ? Nechci tam hned rvát nějakou chemii...Co je teda příčinou, co je špatně ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2013 20:46 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Verny
Sinice není jen jedna. Nakonec si najdi příslušné téma a podobnou fotku tam možná najdeš. Slepá hladina je trochu něco jiného ale pokud by to byla ona pořiď si sběrač hladiny. To malé co ti skáče po hladině jsou neškodní chvostoskoci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 20:01 Muž Verny [5] Re: vaaclav
Sinice to podle mě není. Tu už jsem taky měl, ale dole na dně na písku a štěrku a hladina byla čistá. Navíc to je úplně jiná zelená...Teď mám rostliny a dno naprosto čistý a všechno až na tu hladinu je super. Navíc nepomohlo ani to zatemění, které mě předtím pomohlo.Z posledního měření: PH 6,5°, KH 2°, NO3 10mg/l , PO4 2mg/l , FE 0,25mg/l Ať hnojím i nehnojím je to pořád stejné. Nemůže to bejt spíš od světla, nebo něco bakteriálního původu ? Třeba na hladině mi v nějakých místech skáčou takoví malincí světle hnědí nevím co. Jsou vidět i okem, ale ty ten zelený povlak asi netvoří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 19:37 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Verny
Je to zřejmě sinice tak hledej tímhle směrem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 19:31 Muž Verny [5] – Zelený povlak na hladině
Fotka k příspěvku Ahoj, mám takový problém se zeleným povlakem na hladině (voda jinak krásně čistá), který po stáhnutí opět rychle najíždí znovu. Kdysi jsem ho už jednom na hladině měl, ale nějakým způsobem pak zmizel. Teď se mi tu drží už docela dlouho a nevím co s tím a jak se toho zbavit. Mechanické odstraňování je jenom na chvilku...Jestli je to řasa, nebo něco jiného...Fakt je, že to je zelené, ale už fakt těžko říct. Žádné hodnoty zvýšené nejsou, výměna vody pravidelně 1/10 dní 1/3 včetně poctivého odkalení...Máte s tím někdo zkušenost? Nepománá ani čeření a nečeření hladiny. Chová se to pořád stejně, dokonce i po zatemnění akvária na 5 dní to bylo hnedka zpátky. Jediné, kdy to na chvíli zmizelo, bylo při dávkování eshy 2000 když jsem léčil. Díky za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 13:20 Muž davidus [41] - Cichlidy – zelený povlak
V novém akva mám problémy se zelenou řasou.Měl jsem zelený zákal v celém akva.Pomocí UV lampy jsem po pár dnech vodu přečistil ale pořád mám na hladině zelený povlak. dle mého je to tím že hladina je málo čeřena.Rameno vnějšího filtru na čeření vody ve 450l je málo. Chtěl bych se zeptat zda počkat jestli si UV lampa poradí(zatím je puštěná týden)nebo ještě přidat čerpadýlko na čeření hladiny (jaké??)Víc kytek v akva nechci mít terčovci potřebují prostor.Polohu akva neovlivním, stojan je proti velkému jižnímu oknu a na akva tak jde dosti světla.Chemii nechci používat,plánuji příští týden zapojit hnojení CO2 z bomby to aké možná trochu pomůže. Také přidám dva šneky zebry a víc mě nenapadá.Má někdo nějaký nápad?Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 22:54 Libcin Re: Moucha
Zatím ho sbírám pomocí punčochy připevněné k siťce. Ale nechci, aby byl fosfor limitujícím prvek růstu! Zatím s přidávání fosforu ale počkám!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 20:51 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Fugee
Jen bych ten povlak stahnul pomoci papirovy uterky...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 20:16 Fugee Re: katterinecka
To ne, ale v porovnání s PO4 to vychází na vznik zelené řasy
aquagarden.ic.cz/…
(stránky uživatele matlala ( aquagarden.ic.cz/… ))
Počkal bych, až se sníží NO3, přeci jen je lepší nic nedělat a nechat do srazit, než dolévat fosfor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 19:57 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Libcin
Ta hodnota NO3 není nijak velká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 19:54 Libcin – Zelená deka
Dělá se mi na hladině zelený povlak. Při hodnotě PO4-0,04 a NO3 15mg. Mám přidat do vody fosfor, nebo čekat na pokles NO3?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 12:47 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: joxa
čeření vody zbůsobuje překysličení vody a nerostou rostlinky? o tom jsem ještě neslyšela.

já má každej den ve vodě tolik kyslíku že se nestačí rozpouštět a z rostlinek stoupají bubliky a kytky rostou jak divý, tím to určitě nebude ;-) Když už, tak tím, že by to mohlo vyhánět z vody CO2, ale o tom už tu bylo tolik diskuzí že i když vzduchuješ tak (pokud nepřidáváš CO2 uměle) by se jeho obsah snižovat neměl, nebo možná jinej problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 12:42 joxa
Ahoj, v mém 54l akva se mi taktéž tvoří zelený povlak na hladině. jde rozehnat čeřením hladiny ale to mi zbusobuje překysličení vody a nerostou rostlinky. mohl by mi někdo prosím poradit co s tím? děkuji moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2009 22:45 koblihcz Re: Robča08
Rekl bych, ze tam mas malo rostinek a vetsinou to nejsou nejaci velci rychlici, takze asi tam bude prebytek zivin a to pak rasy rasi. Ale pokud to co ti tam plave je Pistia(v popisu to nemas ale je to videt na poslednich fotkach), tak ji dej trochu casu a prostoru, myslim ze tvuj problem vyresi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2009 22:20 Muž kristian [80] Re: Robča08
Osobne jsem v mem krevetariu mel problem s touto zelenou hladinou taky. Otocil jsem vypust filtru aby vice cerila hladinu. Toto pomolho jen castecne. A dnes jsem koukl do akva na hladinu a snecci ktere jsem si jako vzdy prinesl s rostlinkama si vesele plavau na hladine v miste kde jsou kousky zelene hladiny. Chvilku jsem je pozoroval a oni se vesele zivi na teto hladine. Je pravdou ze jsem take zvysil prisun co2. Tazke to muze mit take svuj vliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2009 21:14 Muž Robča08 [3] Re: kristian
Ahojte. Tak dělá mi to vtom větším akváriu u toho menšího vůbec. A taky nejsem zastánce chemie, tu bych nechtěl použít v žádném případě, už kvůli rostlinám i rybkám. A důvod nevím, nebo spíš tuším-můžou to podporovat třeba pařezy?- moc dlouho sem je vyluhovat nenechal-tak týden. No, ale teď jsou v akv. už 2hý měsíc a pořád se povlak dělá. A byli koupené v obchodě, nejsou z přírody. A otočení nebo proudění, čeření na hladině filtru nepomáhá nijak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2009 12:30 Muž kristian [80] Re: Robča08
Nejsem zastancem chemie! Vse ma pricinu a dusledek. Ktere akva vam toto dela?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2009 11:48 Muž včelař [44] Re: Robča08
máš dvě akva v kterým se ti to dělá?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2009 11:38 Muž mnammnam [23] Re: tomas1110
preco hned pouzivat chemiu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2009 11:37 Muž tomas1110 [0] - CichlidyRe: mnammam
s tym filtrom je to dobry napad ale ak to nepomoze co je nepravdepodobne tak si skus kupit roztok na nicenie rias a malo by to byt dbre drzim palce... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2009 11:34 Muž mnammnam [23] Re: Robča08
skus nastavit filter tak abi ti ceril hladinu a malo by to ustupit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 20:52 Muž Robča08 [3] – zelený povlak na hladině
Dobrý den. Prosím o radu. Na hladině akvária se mi dělá neustále světle zelený povlak. Když ho posbírám tak do týdne se udělá znovu. Zkusí mi někdo poradit co to je? Jestli řasa nebo sinice, nebo jak vypadá sinice? A jakou to může mít příčinu, že se ten povlak neustále tvoří? Děkuji za radu, budu rád, už mě to nebaví neustále odstraňovat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 2213x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11407-zeleny-povlak-na-hladine?od=51