Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zelený povlak na hladině

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zelený povlak na hladině
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2015 23:40 RBSC Re: Sid
Navíc, i kolonie jednoho druhu se můžou značně lišit, protože mají schopnost upravovat svůj fotosyntetický aparát(množství jednotlivých fotos.barviv v závislosti na světelných podmínkách).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 18:53 Muž Sid [6186] - RostlinyRe: zervan
... už sa to začalo podobať na tie hororové fotky vodného kvetu - hlavne keď sa vytvorila nejaká bublina, tak na hladine bola hnusná zelená bublina. Proste bola hladina pokrytá silným zeleným povlakom, ten odolal aj prúdeniu z filtra, takže sa hladina ani nehla. Keď som niečo ponoril do akvária, po vytiahnutí to bolo obalené zeleným povlakom, ale nezapáchalo to tak zemito ako sinice, ani farba nebola do modra. Ale inak bola voda priezračne čistá...
U sinic se nemůžete řídit jen senzorickými vlastnostmi (pach, barva). Na to je sinic až příliš mnoho druhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2015 13:18 Muž Designer [5685] - CichlidyRe: zervan
Nevim, jestli tohle nekdo vubec dokaze rozumne posoudit. V akvariu jsem "lecil sinici" mimo svetla i fosforem (je to tak rok), povedlo se a uz se neobjevila. A pritom by se reklo, ze je to opacne, ze jsem ji tim fosforem podporil, jenze ono ho podle rostlin fakt bylo malo...

Muzeme mit 1000 zkusenosti a teoretickych podkladu, a ono si stejne nakonec akvarium udela co chce ono, my se muzeme jen snazit pri vsi teorii a praxi mu navrhnout dalsi moznou cestu a zkusit mu ji udelat nejsnazsi, aby ji z naseho pohledu s co nejvyssi pravdepodobnosti slo.

Lide chteji veci presne, jasne definovane, cernobile, a pokud mozno zjednodusene na doraz, coz je presne to, co zde stale resime. Ale uprimne, vsechno je to jen pravdepodobnost, umocnena tim, ze nikdy nevime vsechno, a co jednomu pomohlo ke krasnemu akvariu, muze byt jinde, diky nejake "malickosti", nejkratsi cesta k dokonale zumpe :-) .

Vem si, jaky teoreticky aparat sam pouzivas, vim ze mas velky potencial veci posuzovat, zkoumat a resit, a podivej se, co se Ti deje :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 12:43 Muž zervan [1100] - RostlinyRe: zervan
Pripájam aktuálne informácie, ubehli necelé 4 dni...

Navýšil som jednorazovo dusičnany na 5 mg/l a odvtedy dávam malú dennú dávku. Na 2. deň sa okrem toho zeleného posypu objavila klasická slepá hladina.

Na 3. deň to bolo hrozné, už sa to začalo podobať na tie hororové fotky vodného kvetu - hlavne keď sa vytvorila nejaká bublina, tak na hladine bola hnusná zelená bublina. Proste bola hladina pokrytá silným zeleným povlakom, ten odolal aj prúdeniu z filtra, takže sa hladina ani nehla. Keď som niečo ponoril do akvária, po vytiahnutí to bolo obalené zeleným povlakom, ale nezapáchalo to tak zemito ako sinice, ani farba nebola do modra. Ale inak bola voda priezračne čistá.

Na 4. deň ráno to bolo stále rovnaké, začal som pridávať malú dennú dávku fosforečnanov. Večer sa mi zdalo, že sa to trošku zlepšuje. Dnes (5. deň) ráno to bolo už viditeľne lepšie a teraz sa už hladina opäť točí a je len jemný povlak slepej hladiny.

Tak neviem, či pomohlo dodanie fosforečnanov alebo pomohlo dodanie dusičnanov, len to malo nejakú tú zotrvačnosť alebo nepomohlo ani jedno a šlo o nejaký postupný proces. Domnievam sa však, že to bolo spôsobené výpadkom makroživín, lebo nič iné sa nemenilo dlhý čas.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 20:49 Muž zervan [1100] - RostlinyRe: Sid
Hm, no čo som vygooglil, tak tie fotky vyzerajú hrozivo, ale možno mám len začiatočné štádium (zvrchu prakticky ani nič nevidno, len zospodu). Píše sa o situácii vonku a súvis s fosforečnanmi, ale tie momentálne nemám merateľné (a to mám veľmi citlivý test). Každopádne to pokladám za možné, skúsim tie dusičnany zvýšiť a uvidím.

EDIT: Vodný kvet v akváriu sa skôr spomína so zeleným zákalom, ale znie ako keby bola celá voda zakalená a nie iba hladina?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 20:42 Muž Sid [6186] - RostlinyRe: zervan
...na hladine sa objavil ako keby jemný zelený prášok...
Že by "vodní květ"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 20:18 Muž zervan [1100] - RostlinyRe: romant
No dáva to zmysel a aj tak nechcem skoro nulové hodnoty, takže začnem jemne pridávať každodenne, keďže spolu s výmenou vody to už nestačí a dám po čase vedieť, či to zabralo. Vlastne dnes som mal v pláne údržbu a výmenu vody, ale musel som nečakane na celý deň preč pracovne, tak snáď sa čoskoro podarí...

Ešte som meral ostatné: železa je predbežne 0,1 mg/l (ale zvyknem čakať 1 deň, to sa aj zdvojnásobí, snažím sa držať hodnotu 0,2 mg/l); pH 7,0; 4,3°dKH; 7°dGH - teda v tomto nič mimoriadne - všetko v poriadku, len tie nízke dusičnany a fosforečnany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 20:05 R Muž romant [27801] Re: zervan
Podle mě je to určitý druh sinice. Ten nízkej dusík bych napravil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 19:47 Muž zervan [1100] - Rostliny – zelený prášok na hladine
Fotka k příspěvku Pozdravujem! Objavil sa mi nový problém, s ktorým som sa ešte nestretol... Totiž na hladine sa objavil ako keby jemný zelený prášok, ako by niekto posypal zeleným peľom (pripájam fotku pri pohľade zdola, je podexponovaná, aby to bolo lepšie vidieť). Nie je to klasická "slepá hladina", nevyzerá to ani ako sinica (to sú také zeleno-modré povlaky ako pavučiny). Inak je všetko v akváriu momentálne parádne, rastliny rastú ako divé (a aj bublinkujú), žiadne príznaky nedostatku, voda je číra.

Napadlo mi, že keď je to len na hladine, tak možno to chce dusík, ktorý je aj vo vzduchu. Mesiac som vodu nemeral, tak že zmeriam... No a ma dosť prekvapilo, že dusičnany sú cca 1 mg/l (pritom sa ich snažím držať na 5 mg/l - takú vodu prilievam pri výmene a to mením polovicu, naposledy pred týždňom) a fosforečnany sú na 0 mg/l (a snažím sa držať na 0,5 mg/l - toľko tiež dávam v prilievanej vode). Takto nízke hodnoty som ešte nikdy nemal. Pravdou je, že počas týždňa nepridávam ani dusičnany, ani fosforečnany, lebo akvárium mám viac-menej prerybnené a týchto živín bolo vždy dosť. Ale teraz mám extra svetlo a rastliny rastú mimoriadne dobre, tak asi začali stíhať míňať, čo sa vytvára. Tak či onak, určite sa toho vytvorí dosť, preto rastliny nevykazujú nedostatok. Teda azda spomeniem to, že Limnophila sessiliflora má vršky pod svetlom ružové.

Otázka je, čo to teda na hladine vlastne je a či to môže byť spôsobené nedostatkom živín.

Idem ešte zmerať aj železo a prípadne tvrdosť a podobne...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 20:51 Muž Verny [5] Re: grunda
Jo jasně že z kohoutku. Nemáme chlorovanou ani jinak chemicky upravenou. Klasická voda ze studně s normálníma parametrama. Jenom NO3 zvýšený...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 20:36 Muž jeník [54] Re: Designer
Nejlacinější skimmer, co se mi ovědčil, je pár živorodek, třeba kominíčků; za pár dnů vyžráno a základní příčina se většinou vyřeší sama od sebe..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 20:17 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Verny
jak čistou? z kohoutku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 20:04 Muž Verny [5] Re: grunda
Vypadám snad jako d....? :-) Peru to v odpuštěné akvarijní vodě a pak ho propláchnu čistou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 19:51 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Verny
a ten filtr myješ v čem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 19:27 Muž Verny [5] Re: romant
Teď se nějak drží bohužel 50mg/l. Kytky to nějak neberou, nebo nestíhaj. Filtr vypranej do mrtě a ta voda vstupní má bohužel tolik, kolik má. Potřeboval bych asi nový zářivky abych jim pomohl a víc se rozjely...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 18:51 R Muž romant [27801] Re: Verny
Kolik těch dusičnanů po výměně naměříš? Těch 50 mg/l?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 18:00 Muž Verny [5] Re: Ivoš
Šneky nikdyyyyyyyy rozzureny Ale díky za názor :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 18:00 Muž Verny [5] Re: romant
Dusičnany tam dávám vždycky, když měním vodu :-). Vstupní voda má bohužel 50mg/l. A kvůli rybám tohle riskovat nechci. Už tohle se mi zdá dost. Díky za reakci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 17:58 Muž Verny [5] Re: Designer
Fotka k příspěvku V akvárku nikde nic určitě nehnije. Filtr čistím vždycky kompletně houby jsou čistý a kolem něj všechno taky (hlava, celá nádoba). Když odkaluju, tak odkaluju fakt všude, i kolem rostlin a tam kde je les ze stonovek, tak když už jsou přerostlý, tak je ostříhám tak dvakrát a pak sázím nové vrcholy. Tak že poctivě odkalím i pod nima. Jediné místo, kam se nedostanu je kořen. Ten není ale nějak velký a kolem něj to beru pravidelně. Navíc jak jsem psal předtím. Vodu měním jenom tím stylem, že odkaluju. Nikdy jenom neodpouštím. Při každé výměně odkaluju...Co se týče toho skimmeru, tak se na to mrknu, díky. Jinak momentální stav je, že je tam už jenom klasická slepá hladina a jenom trošku. Tak že teď je to v pohodě...Neptej se mě ale, co jsem změnil nebo udělal jinak. Odpověděl bych jenom, že nic. Jediné co, tak jsem otrhal tenhle (viz foto) anubias a je pravda, že v jeho kořenech se drželo dost bordelu (co tam voda zanesla) a v podobě starých listů, ke kterým nešlo světlo. Tak že ho oškubu ještě víc a budu to sledovat. Tohle je pravda, že tam bordel byl...Díky za názor, možná že tvoje teorie hnití, bude nakonec správná :) .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 17:47 Muž Verny [5] Re: pancéřníček
Jo jo, hladina po odkrytí byla krásně čistá, ale jak se zase začalo svítit, tak to najelo znovu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 15:19 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Verny
a já bych na to šel ještě jednodušeji: hodit akvárko do tmy na 5 dní (nesvítit, přikrýt dekou) a naházet do něj hrst okružáků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 15:01 R Muž romant [27801] Re: Verny
Už jsi zkoušel kde co, tak je tak akorát čas na nějakou sedláčtější metodu. Dost extrémně bych přehnojil dusičnanama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 14:57 Muž Designer [5685] - CichlidyRe: Verny
S tim krvacenim to tak horke nevidim: rybicky.net/clanky/1219-diy-skimmer

Sinice se objevi, kdyz neco vyhniva v akvariu, filtr je plny "kafe" atp. a neni to hned, ta situace uz musi byt dost spatna, aby se ji zacalo slusne darit. Staci najit tu konkretni pricinu, kde to hnije.

Jiste nepopiram, nemuzu o ni vedet vsechno, ale co pisu je ma zkusenost, takze minimalne jedna z moznych pricin, a prohledat akvarium ohledne takoveho prusvihu neni od veci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 14:39 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Verny
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 23:15 Muž pancéřníček [168] Re: Verny
A po tom týdenním zatemnění ten povlak zmizel a po najetí normálního režimu se zase obnovil, nebo tam byl pořád?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 19:57 Muž Verny [5] Re: Legioix
Ahoj, jo to mi radilo více lidí, ale furt to neřeší příčinu. Potřebuju vědět, čím se to tvoří...Nikdy jsem skimmer neměl a spoustu lidí nemá a s tímhle problém nemá taky. Navíc kdybych si ho měl kupovat do obou nádrží, tak asi vykrvácím...Takovou finanční ránou to řešit nechci...Díky za reakci

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2014 01:02 Muž Legioix [574] Re: Verny
Co na to zkusit skimmer?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 22:34 Muž Verny [5] – Nechutně zelená hladina...
Fotka k příspěvku Chtěl bych tu otevřít znovu téma, mého velkého problému, kterého se stále nemohu zbavit. Stále se mi na hladině tvoří zelený povlak a nemohu přijít na to co to je, proč to je a jak se toho zbavit...Hodnoty posledního měření: PH 6,5°, KH 4°, NO3 25-40mg/l, NO2 0mg/l, PO4 1mg/l, FE 0,25mg/l v pohodě. Vodu měním pravidelně 1/10 dní 1/4-1/3, nepřekrmuji. Všechny rostliny krásně rostou a jsou absolutně bez řasy. NO3 máme vyšší už ve vstupní vodě a rychle ho rostliny odeberou. Tohle měření bylo vyjmečně vyšší, jinak se pohybuje kolem 25mg/l. V tom problém není. I když jsem měl NO3 nižší, tak se to tvořilo stále. Zatemnění akvária na týden nepomohlo, vaření hladiny vyústěním filtru také ne. Jedině co jsem nedokázal zatím vyzkoušet na plno, je změna spektra světla. Vždy jsem ale svítil spektry 830, 840, 865 a nikdy se mi to netvořilo. Teď už to trvá ale hodně dlouho. Jediné co je v obou nádržích kde se to tvoří společného je spektrální složení světla, vstupní voda a použité dno (křemičitý písek a štěrk) Nemůže to být z toho písku? Nevím ale proč by se to mělo tvořit na hladině. Napadá někoho něco? Uvítám jakoukoli radu, která mi pomůže se toho zbavit. Nejenom se toho zbavit, ale najít příčinu...Do chemie se mi zatím moc nechtělo a myslím, že ani protalon mě nezachrání...Schodou okolností to hodně zmírnil přidaný gastropex na šneky, který mi ale odrovnal valisnerky. Opět to ale rychle najelo z5. Díky moc za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 17:20 Muž Verny [5] Re: romant
Odkaluju pravidelně a poctivě každý čištění úplně všude. A mraženým krmím max jednou tejdně. Teď jsem s ním nekrmil dokonce víc jak 3 měsíce...Tam problém nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 17:02 R Muž romant [27801] Re: Verny
Z toho krmení co používáš ještě vysaď patentky taky dobrej zdroj fosforu když se s nima futruje a když budeme předpokládat že ten fosfor se bude akumulovat ve dně, tak bych i odkalil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 16:56 Muž Verny [5] Re: vaaclav
Ok, ale nezdá se mi, že bych je překrmoval...Otestuju ještě vodu, co dávám do akva, jestli to není z ní ten fosfor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 16:14 R Muž vaclav [12782] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Verny
CO2 rozhodně nevypínej. Nízké dusičnany mít můžeš když je budeš doplňovat, to samé platí o stopových prvcích. Zkus nasadit dietu a nekrmit tolik suchým krmením protože PO4 je opravdu vysoké. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 14:46 Muž Verny [5] Re: vaaclav
Hygrophila dofformis tam je taky+ještě heteranthera zosterifolia a limnophila aromatica. Ceratopteris siliqousa jsem taky měl, ale o tu jsem nějak přišel...Můžu ji ale sehnat. Jinak mi teď ale moc ty stonovky právě nejdou. Něco jim asi chybí, železo každopádně a NO3 možná taky. Otestuju večer a uvidím. Mám teda zkusit vypnout i to co2 ? Jinak dřív jsem tolik stonovek ani neměl a ten povlak tam taky nebyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 22:14 R Muž vaclav [12782] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Verny
Já jsem ze staré školy a řídím se tím že v akváriu má být až 70% rychle rostoucích což znamená stonkových rostlin a ne jen pár za kořenem. Přidal bych tam nějakého žrouta jako Ceratopteris nebo Hygrophila difformis. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 21:58 Muž Verny [5] Re: Toník
Antibiotika ? Nejsem moc přes léčiva a vůbec chemii a tak nevím moc o co jde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 21:57 Muž Verny [5] Re: vaaclav
Jasně že PMDD je bez fosforu. Ten z těch balíčků mám všechen :-) .Stonovek je za kořenem dost. Teď dokonce tak nějak strádaly, tak jsem zase začal se železem, abych jim trochu pomohl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 20:45 Muž Toník [395] Re: Verny
Když vám ten povlak zmizel po aplikaci eSHa 2000, což zkusit testnout jeho reakci na antibiotika? Nejlépe někde mimo nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 20:33 R Muž vaclav [12782] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Verny
Tvoje rostliny nejsou zas tak velký rychlíci tak bych tam nějakou stonkovku přidal. To PMDD máš bez KH2PO4 doufám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 19:55 Muž Verny [5] Re: Verny
Navíc jak je možný, že to nestíhají odebírat rostliny ? To přece nemůže bejt takový množství, ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 19:42 Muž Verny [5] Re: Deathbull
Fotka k příspěvku Co se týče krmení, tak mraženým krmím minimálně (max jednou týdně). Pravidelně ale krmím tetra diskusem a vločkamy tetra min. Ani to překrmení se mi nezdá. Na dno toho spadne minimálně, spíš skoro nic a co spadne, tak si hnedka jdou posbírat a pak tam luxujou ancistrusové a pancéřníčci. Jako hádat se nebudu, že tím to není, ale žádná jiná řasa, ani šťetička mi neroste, tak se mi to nezdá. Navíc měním pravidelně 1/10 dní 1/3 vody, poctivě odkaluju a peru filtr...Tak se mi to zdá nějaké divné. Celá nádrž je jinak parádně čistá (viz foto)...Navíc když mi to zmizelo po nadávkování eshy 2000 kterou jsem léčil otok tlamy. To je záhada...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 14:32 Muž Deathbull [1927] - CichlidyRe: Verny
Je to sinice a je to z překrmování. Mě se tohle také stalo když jsem futroval 2 cm mladé cichlidky a to několikrát. Nevím proč na složení jsem nekoukal, ale nejvíce to dělají granule od JBL, mám to vypozorováno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 14:13 R Muž romant [27801] Re: Verny
"Vysoký" fosfor může mít na svědomí třeba i krmení, jsou druhy, jenž jsou fosforem slušně dopovány. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 14:09 Muž Verny [5] Re: vaaclav
Fosfor nevím, proč mám tak vysoký. Jeho obsah ovlivňuje i množství co2 ? To by mě snad ani nenapadlo. Pokud tomu ale tak je, tak ho každopádně vypnu. Co2 dávkuju podle dlouhodobého indikátoru (sera)a podle PH. Drží se mi na krásnejch 6,5°.Zatemění mi nepomohlo, tak že to se mi zatím moc nechce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 11:32 R Muž vaclav [12782] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Verny
Nejjednodušší způsob je na týden zatemnit akvárium. Na to že nepoužíváš skoro CO2 je velikost PO4 2mg/l poměrně vysoká. Co dělá fosfor a teplá voda se sinicí se můžeš přesvědčit každé léto v našich přehradách. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 11:17 Muž Verny [5] Re: vaaclav
No a co s tím teda ? Nechci tam hned rvát nějakou chemii...Co je teda příčinou, co je špatně ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2013 20:46 R Muž vaclav [12782] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Verny
Sinice není jen jedna. Nakonec si najdi příslušné téma a podobnou fotku tam možná najdeš. Slepá hladina je trochu něco jiného ale pokud by to byla ona pořiď si sběrač hladiny. To malé co ti skáče po hladině jsou neškodní chvostoskoci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 20:01 Muž Verny [5] Re: vaaclav
Sinice to podle mě není. Tu už jsem taky měl, ale dole na dně na písku a štěrku a hladina byla čistá. Navíc to je úplně jiná zelená...Teď mám rostliny a dno naprosto čistý a všechno až na tu hladinu je super. Navíc nepomohlo ani to zatemění, které mě předtím pomohlo.Z posledního měření: PH 6,5°, KH 2°, NO3 10mg/l , PO4 2mg/l , FE 0,25mg/l Ať hnojím i nehnojím je to pořád stejné. Nemůže to bejt spíš od světla, nebo něco bakteriálního původu ? Třeba na hladině mi v nějakých místech skáčou takoví malincí světle hnědí nevím co. Jsou vidět i okem, ale ty ten zelený povlak asi netvoří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 19:37 R Muž vaclav [12782] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Verny
Je to zřejmě sinice tak hledej tímhle směrem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 19:31 Muž Verny [5] – Zelený povlak na hladině
Fotka k příspěvku Ahoj, mám takový problém se zeleným povlakem na hladině (voda jinak krásně čistá), který po stáhnutí opět rychle najíždí znovu. Kdysi jsem ho už jednom na hladině měl, ale nějakým způsobem pak zmizel. Teď se mi tu drží už docela dlouho a nevím co s tím a jak se toho zbavit. Mechanické odstraňování je jenom na chvilku...Jestli je to řasa, nebo něco jiného...Fakt je, že to je zelené, ale už fakt těžko říct. Žádné hodnoty zvýšené nejsou, výměna vody pravidelně 1/10 dní 1/3 včetně poctivého odkalení...Máte s tím někdo zkušenost? Nepománá ani čeření a nečeření hladiny. Chová se to pořád stejně, dokonce i po zatemnění akvária na 5 dní to bylo hnedka zpátky. Jediné, kdy to na chvíli zmizelo, bylo při dávkování eshy 2000 když jsem léčil. Díky za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 13:20 Muž davidus [41] - Cichlidy – zelený povlak
V novém akva mám problémy se zelenou řasou.Měl jsem zelený zákal v celém akva.Pomocí UV lampy jsem po pár dnech vodu přečistil ale pořád mám na hladině zelený povlak. dle mého je to tím že hladina je málo čeřena.Rameno vnějšího filtru na čeření vody ve 450l je málo. Chtěl bych se zeptat zda počkat jestli si UV lampa poradí(zatím je puštěná týden)nebo ještě přidat čerpadýlko na čeření hladiny (jaké??)Víc kytek v akva nechci mít terčovci potřebují prostor.Polohu akva neovlivním, stojan je proti velkému jižnímu oknu a na akva tak jde dosti světla.Chemii nechci používat,plánuji příští týden zapojit hnojení CO2 z bomby to aké možná trochu pomůže. Také přidám dva šneky zebry a víc mě nenapadá.Má někdo nějaký nápad?Díky.

+ Přidat reakci

Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 2068x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.

© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/11407-zeleny-povlak-na-hladine