Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neritina zebra

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Neritina zebra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2007 10:36 oldkiwinka
k odkazu od langoshe. taky jedna byla jednu dobu v litovli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2007 09:27 Žena bucliik [99]
Tak ten v odkazu od Romana je on, akorát bych řekla že můj má tmavší ulitku....neví někdo jak se jmenuje, nenašla jsem japonskej překladač :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2007 08:42 LuXy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2007 08:34 langosh
Myslíte jako tato item.rakuten.co.jp/… ? Neritin je plno barevných (vzorových) variet, takže si s tím nedělejte starosti...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.08.2007 08:29 Žena bucliik [99] – neritina bez zebratých proužků
Ahoj, před dvěma dny jsem si ve sklorexu koupila dvě neritinky, velikost ulity je tak 2cm. Vůbec nemá tu barvu co je na fotkách v atlasu, je tmavě hnědá s černejma tečkama, tvar ulity sedí, nechce se mě zdát že by ve sklorexu prodávali jinýho šneka na neritinu, napadá mě jestli nemá jiný zbarvení v dospělosti a jiný když je malinká, neví to někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2007 20:05 Muž matlala [798] - Rostliny
ve Zlíně je mají skoro pořád za 33 Kč na Čepkově ve zvěrokruhu sice to tam je strašný s rybama neritiny jsou odřeny ale když se dobře vybere
mám z tama 3 ks bohužel už 1 zdechla ale půjdu zase přikoupit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2007 12:02 Žena Rebbie [71]
Taková pálka?????? coze coze Já ju mam tak před třema měsícema koupenou v Práglu asi za 12 Kč, ale je fakt, že od tý doby je nějak nikde nemaj :( Nebo nemam štěstí.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2007 07:51 Žena darley [12] – for radek
V Bratislave ich majú a cena je okolo 89 sk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 23:02 oldkiwinka
já mám levatku, zavlečenou úmyslně, jelikož mi nevadí vybírat šnečky ručně a navíc teď k malým platám.i okružáčci se množí. mám šnečky ráda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2007 22:26 Muž isamik [180]
Co jsem kupoval neritiny tak jednou za 19 (neznama akvaristika) a podruhe ze 29kc (hornbach).

Radi utikaji tak si na to dej pozor :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 22:23 radek
Ahoj,

sháním šneka Zubovce - neritina natalensis. Nevíte kde se dá sehnat a jak se pohybuje cena. Jsem ze Zlína

Díky Radek H.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2007 22:20 radek – zubovec
Ahoj,

sháním šneka Zubovce - neritina natalensis. Nevíte kde se dá sehnat a jak se pohybuje cena. Jsem ze Zlína

Díky Radek H.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2007 22:17 radek – zebra - zubovec
Ahoj,

sháním šneka Zubovce - neritina natalensis. Nevíte kde se dá sehnat a jak se pohybuje cena. Jsem ze Zlína

Díky Radek H.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 21:21 Muž Sprachys [48]
njn mne je asi utrapili ancitrusi ptz na nich byli porad pricucli svine :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 19:00 Žena darley [12]
ja som mala neritiny aj s mrenkami v jednom akva a boli úplne v pohode. A mám s nimi aj 3 ampulárie. sem tam je niektorá dlhšie zalezená, ale nikdy nie veľmi dlho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 18:56 Muž Sprachys [48]
to vim, neprekrmuju a mrenky by se stejne o premnozeny postarali ;-) ale diky love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 18:27 Žena Rypka [12] – piskorky
www.sweb.cz/…
..ať víš do čeho jdeš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 17:46 Muž Sprachys [48]
a ty pyskorky v pohode jo? tak to jdu asi hned zejtra pro ne :-) maj je v jednom akvaci ale nevim jestli je prodavaj nebo je tam maj jako nezadouci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 17:36 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
okružák mřenky neustojí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 16:58 Žena Rypka [12]
a čo tak okružák ? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 16:52 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
doporučuji ty piskořky věžovité, mám je takhle s mřenkama v pohodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 15:36 Muž Sprachys [48]
ja ji nechci rozmnozovat, jen sem myslel ze kdyby nekdo poradil jinyho sneka tak je o mlady postarano :-D o neritine vim ze se vytre ve sladky vode, vejce odpluje do more, tam se vylihne, leze proti proudu kde se zas rozmnozi atd....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 15:21 neo
neritina potřebuje k vývoji slanu vodu, v normálním aq ji nerozmnožíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 13:39 Muž Sprachys [48] – neritina zebra vs. mrenka nadherna
chtel bych si poridit sneka pac v akva by mel urcite nejaky byt... klidne se muze mnozit protoze mrenky to stejne zpacifikujou a akorat si zpestrej jidelnicek ale na samotnyho velkyho by si nemeli troufat... mel jsem 2 ampularie docela velky.. tak 2-3 cm a nevim cim to ale mozna je to taky krunyrovcema, nevylejzaly z ulity a kdyz tak skoro ani nevystrcily tykadla a asi po mesici obe odesly :-( ... prave nechci aby se to samy stalo se zebrou.. co si o tom myslite vy?... pak by jedine zbyvalo poridit pyskorky... ty sou v substratu a mrenky by ńa ne nemely dostat a mely by se i rychle mnozit takze i kdyby se uz knim ty mareny dostaly tak by porad mela nejaka byt. poradte pls jaky by bylo nejlepsi reseni :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 16:01 zoo – j_j, to si nemyslim
kdyby byly odvapneny, tak je to difuzni, ne takhle lokalni. tohle jsou vylozene ostry zarezy. az budu mit cas, dam sem fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 23:27 Muž j_j [18]
neni to žádnej parazit ani jazýčky,jen nedostatek vápníku :-) tito plži byli moc dlouho chováni v měkké kyselé vodě a natrvalo se jim poškodily ulity.doporučuje se šnekům dávat jednou za čas nerozpustnou vápníkovou tabletu,kterou si doplní minerály.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 21:53 zoo – teorie
jo mam jeste jednu teorii, jestli to neni nahlodany od jinych neritin, ty dirky. zda se mi, ze stopa trochu vypada jako po jejich jazycku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 15:29 Muž j_j [18]
dnes jsem do akvária vložil ulitu mořského plže, protože jsem chtěl vyzkoušet, zda se na ní slezou akvarijní plži(piskořky,okružáci a levatky) a začnou doplńovat vápník. Pokus se zadřil a ted je ulita obsypána plži žužlajících vápník a jiné minerály palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 11:08 tonik666
Ulity se šnekům rozpadají také v kyselé vodě, kde jsou postupně rozleptávány. Neritiny ale prý vydrží více než okrůzáci. Mám je jen chvíli a změny jsem zatím žádné nepozoroval, ale jedna je už od počátku otlučená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 00:28 zoo – dirky
mam taky ne jedny nebo na dvou zebrach dirky, uz jsem je tak koupila. jsou opravdu krehky. proc by sel parazit cestou nejvetsiho odporu? myslim, ze je muzes dat do akva v klidu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 23:58 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Teď jsem našla na www.sweb.cz/… fotku neritiny taky s dírkama!!! Možná je to fakt jenom otlučený, asi jí do akvárka dám...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 23:28 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Hm, tak to nepůjde, byla jsem se synem u doktora v jiném městě, tam jsem jí sehnala (dlouho jsem zebry nikde neviděla), a teď už se jen tak z práce nedostanu, abych tam zase jela... No, zatím jí mám teda zvlášť a budu jí sledovat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 23:21 Muž wayn [79]
Zajdi se podívat tam, kde jsi je koupila jestli to ostatní nemají taky, případně se na to zeptej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 22:57 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – wayn®
Díky za odpověď. Ty dírky jsou tři - dvě z nich jsou jenom mělké, ta třetí je hluboká. Tak mi to připadá, jako by se do ulity něco snažilo zavrtat, a až napotřetí se to povedlo. Otvory jsou to malé, kulaté, přesně ohraničené. Fakt jako píchnuté špendlíkem.... Může se takhle rozpadat ulita? Pravda je, že ty neritina je dost veliká, může být už stará....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 22:50 Muž wayn [79] – ?
Parazit nevím, ale možná je jen potlučená, mají poměrně křehkou ulitu. Taky se jim rozpadá stářím a nedostatkem vápníku ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 22:37 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Nevíte někdo, kde se ty dírky na ulitě vzaly? A existuje nějaký parazit, který se provrtává do ulit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 19:04 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Dírky v ulitě neritiny
Prosím o radu, dneska jsem si koupila jednu neritinu zebru a doma jsem si všimla, že má na ulitě tři dírky, malé, jako od špendlíku. Nemůžou v ní být zavrtaný nějaký paraziti? Mám teď strach dát jí do akvárka...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2007 13:05 Muž Killer [133] - Sumci – zebry
Praha 10 - Malešice - Sídliště Malešice - Migaakvaristika..minulej pátek jich tam měli celkem dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2007 10:26 Beam – zebra
Nevíte,kde v Praze seženu neritiny - zebry? Dík za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2006 10:10 zoo – plzen
v plzni v superzoo za 40 Kč kus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2006 10:05 Muž [] – Neritiny
A kdyby si chtěl někdo zajet do Brna, včera jsem je koupila ve Sklo-Rexu (29,-Kč).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.11.2006 18:38 Muž [] – neritina
Určitě zajdi do Miga akvaristiky v Počernické ulici (naproti Delvitě, stránky www.miga.cz). Mívají tam super výběr různých barevných variací, zrovna před dvěma dny jsme tam koupila krasavce:) Ale nevím, jestli už nemají většinu prodanou, vyplatí se tam zajít vždycky po dovážce nového zboží, tak tam kdyžtak zavolej. Jinak malá rada, lepší je koupit jedince, kteří jsou evidentně vylezlí, tedy přilepení na skle a tak, jinak se může stát, že koupíš už mrtvého šneka, i když to není na první pohled poznat (šnek je zalezlý v ulitě). To se stalo i mně, takže mám poučení do budoucna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2006 17:09 Muž [] – Neritina natalensis
Prosím, poraďte mi, kde by se nejlépe v Praze dal sehnat plž Neritina natalensis. Děkuji předem za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 17:30 kiiki – Dííííííííík
Jo dik celé jsem si to přečetla :) ano palec ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 17:18 Vodník – .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 17:02 kiiki – Info
A nějaké ty informace nevíte??????!Please.......... :-( :-( :-( :-| ahoj ahoj ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 20:17 Sidonius – Levatka
Klídek, Fildo! Nejsem Děd Vševěd, takže nevím, odkud sis levatky donesl. Ale na to, abych poznal, že nejde o mladé neritiny, nemusím být Dědem Vševědem... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2006 17:44 kiiki – To nejsou neritiny!!!!
Je to opravdu lareveta mám ji taky ano ano ano ano ano ano :-( :-( :-( Sice nemáš rostliny z akva-Daho ale to je jedno ony mají vajíčky třeba i na kořenech kamenech a rostlinám z akvristik.Neritiny to určitě nejsou snad to poznáš i podle to že si vůbec nejsou podobní ne ne ne ne ne ne ne :-| :-| no no no no :-| coze coze :-| :-| coze ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2006 17:42 solem – levatka
když jsme u toho mohla se tam dostat i na té neretině smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 17:39 black.jacker – to sidonius
A jak by se Levatka vzala u mě????? :-| :-| Já žádné rostlyny z akva daho nemám ne

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [13] 14

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 20772x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1140-neritina-natalensis?od=601